Jump to content

Kosovo, priznati ili ne?


djole

Recommended Posts

On 8/31/2024 at 1:48 PM, Constantin said:

 

Ne zaboravi mi Niš, jer kažu u Nišu je pre x godina, u doba Turaka, postojala je stočna pijaca po imenu Arnaut pazar i to je dokaz. A i ne treba smetnuti s uma:

 

On 8/31/2024 at 1:48 PM, Constantin said:

Šćiprim Musliju poručio Srbima: Bujanovac će biti deo Kosova, naučite da živite sa tim

Bujanovac je pripao Albancima i Kosovu i biće deo Republike Kosovo, kazao je šef Pokreta za demokratski progres (PDP) Šćiprim Musliju, doskorašnji zamenik predsednika opštine Bujanovac. Musliju je bujanovačkim Srbima poručio: "Ako želite da živite sa nama, živećete sa ovom realnošću", prenose Bujanovačke.

 

 

Sve takve izjave su nivo onog bosanskog goveda koje trpa srpski entitet u BIH u Srbiju dok mu ne dođe inspekcija iz USA pa onda naglo zaboravi svoje pripajanje matici i muče srećan što je još na vlasti.

Budala imaš svugde.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, fancy said:

 

Sve takve izjave su nivo onog bosanskog goveda koje trpa srpski entitet u BIH u Srbiju dok mu ne dođe inspekcija iz USA pa onda naglo zaboravi svoje pripajanje matici i muče srećan što je još na vlasti.

Budala imaš svugde.

 

 

 

Jašta...

Problem je što USA samo sanira posledice i ne bavi se suštinskim problemom. Što se tiče BiH, pre svega treba objasniti jednom "entitetu" da neće biti "drugog poluvremena" i da nemaju Tapiju na Bosnu, a je rekacija Ronhila, reakcija. Neprimerena ili jedina moguća, za polemiku je. Dobro je bar to, za sada*, što to ne pokušava na silu.

* za sada...ne mislim da će pod obavezno to biti opcija, daleko ga bilo.

 

Što se tiče Bujanovca i Preševa (ne znam zašto tu uguravaju Medvedju) i ta reakcija je na neki način iznudjena, a pre svega zbog ponašanja beogradskih vlasti. Da taj deo Srbije, Žvalavi tretira bar kao Raško polimsku oblast, u smislu tretiranja infrastrukture i investicija, drugačiji bi vetrovi duvali. Oni tamo imaju samo Hebu i to od 1975. i ne sećam se da se išta pomerilo tamo. U tim Opštinama živi blizu 100 000 ljudi i jasno je šta im nedostaje. Kad je stomak prazan, lako je manipulisati ljudima. Budući da beogradsku političku elitu ne zanima ni to što se Srbi masovno iseljavaju iz tog dela Srbije, doći će mu iz dupeta u glavu onog momenta kad budu izgubli kontrolu nad Moavsko-Vardarskim koridorom, ali biće kasno.

Apropo Žvalavog i tretmana...njega samo interesuje brojke, rejting i broj glasača. Shodno tome nešto i ulaže, investira.

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Constantin said:

Problem je što USA samo sanira posledice i ne bavi se suštinskim problemom.

28 minutes ago, Constantin said:

Dobro je bar to, za sada*, što to ne pokušava na silu.

 

Nekako su ove dva citata u sukobu.

Ja razumem šta si hteo da napišeš, ali političari u ex-Yu obično reaguju samo na jednu jedinu stvar, a to je kad im se plastično pokaže ko je jači i ko drži batinu.

 

A onda obično bude qqlele, ua siledžije... jbg.

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, fancy said:

 

Nekako su ove dva citata u sukobu.

Ja razumem šta si hteo da napišeš, ali političari u ex-Yu obično reaguju samo na jednu jedinu stvar, a to je kad im se plastično pokaže ko je jači i ko drži batinu.

 

Sad se tebi ne uklapa ovo iznad i ono ispod.

 

Mislim da se citati ipak uklapaju i da bi, onaj koji je sebi odredio sebi pravo da postavlja pravila, a da ne postupa po istim, jer je jači, naprosto treba da bude efikasniji. Ne treba nam neko ko će da nam da Caffetin kad nas zaboli zub, već da nas nauči da ne jedemo čokoladu, kad je već zub pokvaren. Teško je to našim bukvama objasniti, ali tako je.

 

 

15 minutes ago, fancy said:

 

A onda obično bude qqlele, ua siledžije... jbg.

 

Pa kad se drže svojih pravila, koja nisu konstantna i koja su fleksibilna, to tako biva. Ali sila Boga ne moli, treba samo imati osećaj s kim imaš posla, a onda je sve lako. To što naši vlastodržci misle da su najpametniji i da će na prejebotini ostvariti neku prednost, plaća nedužan narod, a oni i dalje uživaju sav svoj konfor i plasiraju ovo što ti kažeš ua siledžije...Oni jesu u pravu, samo ih jebe jedna sitnica...oni su još veće siledžije.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Perkos2 said:

prvo navedi te značajne bogomolje Albanaca u topličkom kraju pa da onda vidimo gde dalje ide diskusija

Albanci u Toplici veliko je pitanje da li ih je bilo ili se računaju i Iliri u Albance

Ne mogu da ti navedem, oni koji su ih porusili su to uradili sa namerom da neko danas ne moze da navede iste, bas kao sto ja ne mogu da ti navedem ni imena 50tak dzamija u Beogradu, a bilo ih je i vise.Vasa Cubrilovic je pisao da je su u niskom vilajetu Albanci bili vecina, a Vasa sigurno nije bio deo zena u crnom. Da li su Iliri Albanci? Pa Srbi sigurno nisu, bas kao sto su "Albanci" pre 17tog veka vecinom bili pravoslavne vere, znaci isli su u iste bogomolje kao i "Srbi". Stavljam i jedne i druge pod navodnike, jer su se u to vreme ljudi delili na vlastelu i kmetove.

 

Link to comment
Share on other sites

Ja se ne sećam da sam negde pročitao da je postojao Niški Vilajet. Vilajet, kao upravna jedinica za vreme Otomanlija, je drugačije organizovan, a za Niš znam da je bio Sandžak, odnosno kasnije prerastao u Niški Pašaluk.  Obuhvatao je i deo Bugarske, pa teško da su Albanci činili većinu. Oni nisu činili većinu ni na Kosovu....

 

Vasa Čubrilović...po potrebi istoričar, pa onda terorista i na kraju komunista. Dešavalo se da se citira njegovo rešenje "Kosovskog pitanja" a da ni on sam nije znao da ga je napisao, u vidu memoranduma. Milanu Stojadinoviću. Memorandum bi bio izgubljen, ali ga se na volšeban način dočepao Enver Hodža i spasio ga....ma idi bre...:writing:

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

ja ipak moram da se osvrnem na lik i delo zvano nenad čanak

svojevremeno dok je bio deo vlasti( nažalost duo je valast ili uz vlast ) svojevremno je na pitanje šta je starleta " nepristojno je reći k...a, a prostitutka je duga reč pa su izmislili naziv starleta"

zanimljivo bi bilo da čujemo kako ovo njegovo političko kurvanje putem iznajmljivanje na sat košta i kako ga se treba nazvati?

i da li bolje plaćaju Milo , liberali ili mali enver  

Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, berti said:

Ne verujem da si ikada slusala Lompara, vec je to po inerciji misljenje.

 

I ne treba da verujes da bih ikada slusala nacionalisticko govedo kako lompara, lupetara i zaglupljuje ....Kakva inercija ako znas da je mrzitelj Djindjica, obozavatelj Kostunice, potpisnik one peticije protiv pozivanja da se Kostunica pozove kao svedok u slucaju Atentat, peticija je inace cuvena po odvratnosti sadrzaja kao i ostatka potpisnika kojima se pridruzio Lompar...

 

Ili da slusam govedo koje misli da je Konstantinovic bio umno poremecen dok pisao `Palanku`....ovde zaista zalim sto nema nikoga sa starog foruma da ti objasni vec su ostavili samo mene.

 

Znaci taj nabedjeni telektualac je jedan od ucesnika srbije na stranputici. A zasto on? Pa zato sto predaje djacima i studentima podsmeh prema Konstantinovicu. Prezir prema Djindjicu. Reci hvale prema svakom srpskom nacionalizmu koji bas u tim pisanjima naziva slatkim malim zdravim nacionalizmom...

 

 

edit - Lompar je korov sa dubokim korenom. Takav korov ne moze da promeni vlast vec samo da zauvek odrzava stanje bede u svakom smislu.

 

 

 

 

Edited by Mama_mia
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Mama_mia said:

 

I ne treba da verujes da bih ikada slusala nacionalisticko govedo kako lompara, lupetara i zaglupljuje ....Kakva inercija ako znas da je mrzitelj Djindjica, obozavatelj Kostunice, potpisnik one peticije protiv pozivanja da se Kostunica pozove kao svedok u slucaju Atentat, peticija je inace cuvena po odvratnosti sadrzaja kao i ostatka potpisnika kojima se pridruzio Lompar...

 

Ili da slusam govedo koje misli da je Konstantinovic bio umno poremecen dok pisao `Palanku`....ovde zaista zalim sto nema nikoga sa starog foruma da ti objasni vec su ostavili samo mene.

 

Znaci taj nabedjeni telektualac je jedan od ucesnika srbije na stranputici. A zasto on? Pa zato sto predaje djacima i studentima podsmeh prema Konstantinovicu. Prezir prema Djindjicu. Reci hvale prema svakom srpskom nacionalizmu koji bas u tim pisanjima naziva slatkim malim zdravim nacionalizmom...

 

 

edit - Lompar je korov sa dubokim korenom. Takav korov ne moze da promeni vlast vec samo da zauvek odrzava stanje bede u svakom smislu.

 

 

 

 

Pa dobro, steta sto recimo Jovo Bakic nije sve ovo znao, pa je napravio na Radarovom podcastu sjajan intervju sa Lomparom. Trebao ga je u startu odjebati jer je napao Konstantinovica, tu ikonu.

Lompar se savrseno uklapa u mamtru koja ukljucuje nekoliko stavki koje oderdjuju ko je podoban, ko nije. Pre svega Kosovo, a zatim SPC, odnos prema Republici Srpskoj, stav o Oluji...

Pa ce tako biti prihvatljivi Nikola Samardzic, Dubravka Stojanovic i ona bitanga Gruhonjic kome izuzetno smeta sto se na doceku sportista cula jedna pesma, bitanga koja bi da crkve pretvara u pabove.

A to da je Lompar korov koji ne moze da promeni vlast... Jok, promenice ga ekipa koja po ogromnom broju stvari ima isti stav kao vlast. Jebe im se kao i Vucicu za Kosovo, proukrajinski su kao i Vucic, za EU su kao Vucic... Sutra kad Vucic pusti niz vodu RS podrzace ga...

Edited by berti
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, berti said:

A to da je Lompar korov koji ne moze da promeni vlast... Jok, promenice ga ekipa koja po ogromnom broju stvari ima isti stav kao vlast. Jebe im se kao i Vucicu za Kosovo, proukrajinski su kao i Vucic, za EU su kao Vucic... Sutra kad Vucic pusti niz vodu RS podrzace ga...

A, šta bi (je) to uradio Lompar i drugi branioci Kosova i srpski rod(jaci), vratili bi Kosovo, držali bi RS, oterali EU i NATO?

Pradali bi još neku bajku Srbima sa Kosova, obećali bi im zaštitu, rekli kao onomad SM, vas niko (drugi) ne sme da bije dok sam ja tu. Treba li da budu na strani Putina i Rusije, da podrže istrebljenje jednog naroda, za početak, jednog.

Da, Vučić ima podršku zapada, možeš ih zvati i lupežima, ali je barem jedan od važnijih razloga to što ima postoje i Lompari, pa im Vučić dođe manje zlo., 

dosta je tih guslara, možda i nisu slepi, ali ne vide dalje od svog nosa, nije ovo 18. vek da se pumpa nacionalna svest, vraćanje u slavnu prošlost, nekako mi se čini, što više srbovanja, to manje Srba.

 

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Perkos2 said:

Opa stigosmo i do manjeg zla, lepo AV pere mozgove, sa babama i dekama je završio sad polako ali sigurno postaje idol i elitne Srbije

Pa sad , ako su zapadni državnici srpska elita, može da bude, mada ja ne vidim to baš tako.

Link to comment
Share on other sites

Predsednik Udruženja građana kosovsko-mitrovačkog okruga Raša Rojević saopštio je danas da će od petka 6. septembra biti organizovana blokada svih prelaza na Kosovu.

https://kossev.info/udruzenje-gradjana-kosovsko-mitrovackog-okruga-najavilo-od-6-septembra-blokadu-svih-prelaza-kosovo-online-najnovije-vesti/

 

:default_banned: hm....znači ili ode most ili ode KC :ajme:

Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, Constantin said:

Predsednik Udruženja građana kosovsko-mitrovačkog okruga Raša Rojević saopštio je danas da će od petka 6. septembra biti organizovana blokada svih prelaza na Kosovu.

https://kossev.info/udruzenje-gradjana-kosovsko-mitrovackog-okruga-najavilo-od-6-septembra-blokadu-svih-prelaza-kosovo-online-najnovije-vesti/

 

:default_banned: hm....znači ili ode most ili ode KC :ajme:

koji put je da ide ova "spontana" akcija

ne zna se šta je bljutavije,da li ovi koji se okupljaju po zadataku ili naijači Zveude koji pišu parole po zadataku a neće da pomenu glavnog režisera cele priče koja se sad odvija na Kosovu 

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Perkos2 said:

koji put je da ide ova "spontana" akcija

ne zna se šta je bljutavije,da li ovi koji se okupljaju po zadataku ili naijači Zveude koji pišu parole po zadataku a neće da pomenu glavnog režisera cele priče koja se sad odvija na Kosovu 

Zato i dobiju od Šumadinaca na utakmici...to što dobiju.

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, Constantin said:

Zato i dobiju od Šumadinaca na utakmici...to što dobiju.

Šumadinci su još od one utakmice u Leskovcu protiv Mornara dirnule u mali mozak idejne vođe delija i od tad ne znaju gde udaraju

članstvo traži da se oglase ali jebiga AV drži za mudašca raznim ustupcima i talovima pa se brukaju raznim poluparolama, zaro je sad krenula hajka da Šumadince kazne jedno 5-6 utakmica i ako mogu izbace iz lige

što se Kosova tiče tamo se dešavaju razne tragikomične situacije, svo sinoć ide uživo emisija sa šetališta u severnoj Mitrovici, gde ovaj Sadiku novinar pozove 4-5 najekstrmnijih analitičara sa albanske strane a svoje stalne goste godinama unazad srpskog novinara Krstića i albasnkog Matošija zaboravi https://kossev.info/specijalni-politicki-program-iz-pristinskog-studija-preselio-se-na-mitrovicko-setaliste/

ipak najsmešnija izjava je da "kriminalaca više neće biti u ovom delu " dok prethodnu noć u centru Prištini besni pravi rat između dva klana(porodice) koji inače traje decenijama, opet su Sekirače povele, jebiga zajebani su moji lapljani!  

svakodnevne pucnjave i ubistva širom Kosova niko ne zanimaju, smo da se Srbi proteraju sve drugo je nebitno, kad su u Suhareke opljačkali zlatau i pucali na dežurne policajce pitaju novinari što niste krenuli u poteru a šef im odgovori, imamo samo jedno vozilo, ostala su otišla na sever

 

Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, Perkos2 said:

Šumadinci su još od one utakmice u Leskovcu protiv Mornara dirnule u mali mozak idejne vođe delija i od tad ne znaju gde udaraju

članstvo traži da se oglase ali jebiga AV drži za mudašca raznim ustupcima i talovima pa se brukaju raznim poluparolama, zaro je sad krenula hajka da Šumadince kazne jedno 5-6 utakmica i ako mogu izbace iz lige

što se Kosova tiče tamo se dešavaju razne tragikomične situacije, svo sinoć ide uživo emisija sa šetališta u severnoj Mitrovici, gde ovaj Sadiku novinar pozove 4-5 najekstrmnijih analitičara sa albanske strane a svoje stalne goste godinama unazad srpskog novinara Krstića i albasnkog Matošija zaboravi https://kossev.info/specijalni-politicki-program-iz-pristinskog-studija-preselio-se-na-mitrovicko-setaliste/

ipak najsmešnija izjava je da "kriminalaca više neće biti u ovom delu " dok prethodnu noć u centru Prištini besni pravi rat između dva klana(porodice) koji inače traje decenijama, opet su Sekirače povele, jebiga zajebani su moji lapljani!  

svakodnevne pucnjave i ubistva širom Kosova niko ne zanimaju, smo da se Srbi proteraju sve drugo je nebitno, kad su u Suhareke opljačkali zlatau i pucali na dežurne policajce pitaju novinari što niste krenuli u poteru a šef im odgovori, imamo samo jedno vozilo, ostala su otišla na sever

 

I šta kažu..."mostovi spajaju"...srce mi se topi od tolike ljubavi, samo da su još pojasnili šta žele da spoje.

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Constantin said:

I šta kažu..."mostovi spajaju"...srce mi se topi od tolike ljubavi, samo da su još pojasnili šta žele da spoje.

ludilo, ipak najače scene su kad pokazuju kao neko junaštvo kad piju kafu u prvom kafiću sa severne strane, kao ono sa kupanjem na Gazivodama, na stotine policajaca okolo čuva stražu da bi neko udario selfi sa severne strane mosta, imam utisak da oni nemaju pojam da sve ove godine samo u severnoj Mitrovici ima svih nacija kao što je nekad bilo na Kosovu, eto sinoć ovog jednog koji živi na severnoj strani oni sad uče šta je dobro pa ga čak kritikuju kad kaže da još deca idu u kontejner-školu

najveća je histerija bila zbog gastosa da se ok su tu pokaže kako ne ulažu džabe pare u fond3%, zato je i jurio da kao preuzme most da bi zataškao grdne prevare koje se dešavaju sa donacijama i uloženim parama iz dijaspore.

Na sve to Kajtazi provalio da se u selu Ugljare na 7-8 km od Prištine u loklanoj pošti Srbije svakog 10-tog u mesecu isplaćuju penzije Albancima koji su to ostvarili na teritoriji uže Srbije i to naravno u dinarima, red bude i po 50m dok se čeka, ali kamere slabo tamo zalaze. 

    

Edited by Perkos2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...