Jump to content

Kosovo, priznati ili ne?


djole

Recommended Posts

1 hour ago, Constantin said:

Da. Dok nije bila formirana teroristička OVK, puno bolje. Ne treba zanemariti i period 1980-1989, koji je bio prepoznatljiv po dominaciji Albanaca u svim sferama društva i svojevrsni aparthejd prema Srbima, koji su im nesebično uzvratili nakon 1989. da bi potpunu kreativnost iskazali kada je OVK počelamda važi za ozbiljnu paravojnu formaciju. Zločini su se samo nizali i prestizali jedni druge. Do dolaska medjunatodnih snaga, aonda opet "Jovo nanovo"...otimačina imanja i kuća, zverska ubistva, često i nekažnjena ili neadekvatno procesuirana. Nikad nije bilo idealno...ili približno uravnoteženo.

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока
 

 

Imam malo godina, pratio sam Kosovo i ranije. Ajde da isključimo ekstremne stvari sa obije strane, poput hladnjača i žutih kuća.

Uzmi situaciju. Srbija drži Kosovo, prije terorističke (kako kome) OVK. I budu neki izbori recimo neđe đe je Albanaca 95% koji bojkotuju. Bez njih pobijedi neki Slobov gradonačelnik, koji oće da useli u opštinu. I onda ga Albanci sačekaju, ne daju mu, pobiju se sa policijom, povrijede dosta policajaca, polome solidno policajskih kola. Blokiraju puteve, granicu.

Nešto se ne sjećam takvih stvari. A prepričavam sadašnja dešavanja gdje se bune Srbi. 

Ometlali bi ih Srbi prvi dan da su se tako pobunili. 

I takođe, precizno sam naveo kad je Srbija, a ne Jugoslavija, držala Kosovo. 80-tih to je bila jugoslovenska pokrajina, a posle ustavnih promjena "Oj Srbijo iz tri dela..." postala je srpska pokrajina. Čak i 80-tih nije bio baš raj za Albance mada se o tome nije previše pisalo.

Jednom prilikom, na neku okruglu godišnjicu/obljetnicu Oluje/egzodusa, pitao sam šta je bilo sa Hrvatima kad su Srbi napravili Krajinu. Jesu li otjerani? Jesu. Pa jel onda očekivana kontra kad su je Hrvati povratili. Jeste. Ispadoh ustaša za medalju. 

Tako i u slučaju Kosova. Ne rade Albanci ništa mnogo drugačije nego kad su Srbi vladali, ni neke 1919 i neke 1999.

Nego pošto mi se čini da si od Niš, vele neki umni ljudi da u tvojim krajevima leži korijen srpsko albanskog sukoba i da je za turskog vakta u tim krajevima bilo solidno Albanaca koji su otjerani na Kosovo ne baš nježno kad je isti oslobođen. 

Pa da su se ti prognani Albanci svetili tamo Srbima, na polzu Turaka i pokrenuli lančanu reakciju koja traje do danas. 1912. srpska kontra, 1941 albanka itd...

Ovo zadnje mi je pošto kupio, po to i proda.

 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, qqruz said:

Pade mi nešto na um.

Kako se Srbi i srpska vlast ponašali prema Alabncima kada su valdali Kosovo recimo 1990-1999 ili čak između dva WW?

Da li su se ponašali bolje nego što se sad Albanci ponašaju prema Srbima? 

Sam broj Albanaca koji su tad ziveli na Kosovui broj Srba koji sad na Kosovu žive daju odgovor na tvoje pitanje

Edited by Perkos2
Link to comment
Share on other sites

Silnih mi napada, da smo normalan narod ovi koji de bave politikom trebalo bi svuda da budu dočakani sa podozrenjem. Da im se postavljaju direktna pitanja i traze firektni odgovori. Aleksiću i Jovanoviću poštovanje što su barem otišli tamo i slušali šta ima da im kažu ljufi različitih političkih uverenja ali pre svega zabrinuti ljudi. Bolje i to nego lažni aplauzi i klimogslavvci.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, qqruz said:

Nego pošto mi se čini da si od Niš, vele neki umni ljudi da u tvojim krajevima leži korijen srpsko albanskog sukoba i da je za turskog vakta u tim krajevima bilo solidno Albanaca koji su otjerani na Kosovo ne baš nježno kad je isti oslobođen. 

Nikada Albanci, kroz istoriju, nisu značajnije dobacivali do Niša. Bilo je nešto u "naznakama" ali je to mali i beznačajan broj. Nisu zabeleženi značajni do nikakvi sukobi kroz istoriju.

Što se tiče Toplice,to je druga priča. Ja sam inače poreklom iz Toplice i to Gornje Toplice. Granica izmedju Gornje i Donje Toplice je Prokuplje. U mom selu, gde mi je deda rodjen, a doseljeni smo s Kosova, iz okoline Vučitrna, tada kada smo se doselili, bilo je 40 Arbanaških kuća. Ovo je citat iz knjige u kojima stoje rodoslovi i u kojoj postoje zapisi svih familija i njihovih članova, do npr. moje dece, a najmladja deca (blizanci) su rodj. 1998.g. Gornju Toplicu su, uključujući i starosedeoce, naselili Srbi sa Kosova, uglavnom pre 1912. a ogromnoj većini je Kosovo bila usputna stanica prilikom raseljavanja iz Crne Gore. Zato ćeš često čuti u razgovoru, kad te pitaju odakle si i kad im kažeš Topličanin, i objasniš iz kog fela Toplice, stariji ljudi konstatuju "Aaa Crnogorci". Donja Toplica je deo od Prokuplja, do Žitoradje i Doljevca i taj deo su naselili ljudi iz drugih krajeva. Ovi iz Gornje Toplice imaju običaj da kažu za ove iz Donje da su to Šopovi. Ne verujem da im je na pamet šopska salata, već nešto drugo. :smiley53:

 

1 hour ago, qqruz said:

 

I takođe, precizno sam naveo kad je Srbija, a ne Jugoslavija, držala Kosovo. 80-tih to je bila jugoslovenska pokrajina, a posle ustavnih promjena "Oj Srbijo iz tri dela..." postala je srpska pokrajina. Čak i 80-tih nije bio baš raj za Albance mada se o tome nije previše pisalo.

Tako i u slučaju Kosova. Ne rade Albanci ništa mnogo drugačije nego kad su Srbi vladali, ni neke 1919 i neke 1999.

da.

 

 Generalno, Kosovo nikada i nije bila nekakva Jugoslovenska Popkrajina, već je uvek bila u Sastavu Srbije. Nisu Srbi, politički ili bilo kako drugo dominirali nad SAP Kosovom sve do 1989. kada su na mufljuski način uz pomoć, pre svega Vukašina Jokanovića, izglasani Ustavni amandmani kojom se ovlašćenja data Pokraniji Ustavom 1974. poprilično ograničavaju.

San Albanaca o svojoj nezavisnoj državi Kosovo/pripajanje Albaniji su albanski "liedri" su nazirali kroz Ustav iz 1974. Bilo je tu i apsurnih situacija. Npr. 1981.g. su izbile masovne demonstracije albanskih studenata u Prištini, uzvikivalo se "Kosovo Republika", ali je na kraju Stane Dolanc objasnio da su se studenti pobunili zbog lošeg pasulja u menzi. Budući da kosovska policija nije mogla da suzbije demonstracije, podignuta je policija iz Srbije da bi pritekla u pomoć kolegama iz Podujeva i Prištine i dr. gradova. Taj loš pasulj se proširio diljem celog Kosova. Medjutim, policija (tadašnja milicija) je iz Srbije je zaustavljena nadomak Podujeva jer nisu imali ovlašćenja da intervenišu na teritoriji SAP.....

NAkon tih demonstracije pritisak na Srbe da prodaju svoja imanja i napuste Kosovo je postajao sve jači i žešći. Dešavale su se razna zverstva, zločini ali su Komiteti i politička vrhuška sve to zataškavali...slučaj Samodreža, Martinović, bojkoti na svim nivoima sve do "jednonacionalnog trovanja" gde je maja meseca 1990.g. u j odredjenom momentu preko 7000 djaka, albanaca i njihovi nastavnici Albanci izglumatali da su im Srbi bacili otrov koji deluje samo na Albance. Bilo je, kao što uvek biva, i evropskih i svetskih "veličina" koji su podržali tu teoriju, a jedni od tih su i "lekari bez granica" a najglasniji medju njima je bio, ko drugi, nego Bernar Kušner. Naravno, Jugoslovenske vlasti su efikasno rasvetlili slučaj, razotkrili organizatore i procesuirali. Albanska  strana je to, narano, negirala i sve svela pod politički progon.

 

O načinu gradjanske neposlušnosti, demostracijana protiv srpskog režima i drugim opstrukcijama mogao bih da ti pišem ovde iz prve ruke jer sam proveo više od 3 godine u Prištini i Podujevu sa zadatkom da saniramo nastalu štetu zbog nestručnosti, nerada i raznih diverzija....

Link to comment
Share on other sites

Znamo, Gasicu, da znate ko je ubio Olivera. Znate bolje od bilo koga drugog.

A jel znate ko je bacio sok bombe na kafic gde su bili opozicioni politicari juce u Mitrovici? Ili ko pali automobile na severu? Znamo da znate. Samo nikako da utvrdite ko je narucio spot na Pinku protiv Olivera Ivanovica. To nikako ne znate.

Edited by djura.net
Link to comment
Share on other sites

Imaju odavno tu priču da je pucao isti lik koji je bio optužen da je digao u vazduh autobus u Livadicama pa je posle uspeo da pobegne iz Bondstila, negde je u Nemačkoj pod zaštitom tamošnje službe, valjda de prezova Ejupi. Oliver je ubijen u udruzenom zločinaćkom poduhvatu sve tri strane koje se pitaju o Kosovu, i zato nikad neće pronaći njegovog ubicu 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, deez nuts. said:

Evo tačno da poželiš da živiš u tom kurtijevom raju ali onda čuješ da 200000 Albanaca godišenje beži sa Kosova. Traž7 fer i demokratske izbore a na silu je sproveo kontrjner izbore bez slobode kretanja i neke kampanje. Laže kurta skoro kao AV.

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Perkos2 said:

Imaju odavno tu priču da je pucao isti lik koji je bio optužen da je digao u vazduh autobus u Livadicama pa je posle uspeo da pobegne iz Bondstila, negde je u Nemačkoj pod zaštitom tamošnje službe, valjda de prezova Ejupi. Oliver je ubijen u udruzenom zločinaćkom poduhvatu sve tri strane koje se pitaju o Kosovu, i zato nikad neće pronaći njegovog ubicu 

 

Možda je Fljorim Ejupi bio sam izvšioc smaknuća Olivera Ivanovića i možda je zbog toga bio "umanjen nadzor" nad njim u Bondstilu. Ostaje nam da nagadjamo i sami konstruišemo. Kad kaže Amalena Brabonjak "pustite tri policajca" nek im Žvala odgovori "dajte na Florima"....al ne sme.

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Constantin said:

 

Možda je Fljorim Ejupi bio sam izvšioc smaknuća Olivera Ivanovića i možda je zbog toga bio "umanjen nadzor" nad njim u Bondstilu. Ostaje nam da nagadjamo i sami konstruišemo. Kad kaže Amalena Brabonjak "pustite tri policajca" nek im Žvala odgovori "dajte na Florima"....al ne sme.

Tip se ladno javlja u neke tv emisije i daje iskaze šta je i kako radio zajedno sa Bereckom nemačkim instruktorom. No čak i da jeste on lično pucao to je manje vise bitno, Olivera su ubili još kad je prvi put uhapšen s danas ti koji su ga hapsili pričaju o njemu sve najlepše. I kurti i AV i ambasadori SAD i Njemačke. Ne zaboravimo Oliver je formirao "čuvare mosta" "civinu odbranu" on je trenirao i obučio i zvonka i zelju i radojičića. Da je živ kurti bi dao 100 miona da ga uhapsi.

Edited by Perkos2
Link to comment
Share on other sites

Došlo je i do blokiranja puta kroz Gračanicu gde narod traži obaveštenje o današnjoj otmici njihovog sugrađanina. Lokalna policija kaže da nema nikakve informacije ali barem uspeva da priča da okupljenima. Ko poznaje situaciji na Kosovu zna da blokada tok putnog pravca može izazvati reakciju Albanaca i eto opet situacije iz 2004. I to sve dok se tuznim glasom obraća Srbima ...

 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Perkos2 said:

Došlo je i do blokiranja puta kroz Gračanicu gde narod traži obaveštenje o današnjoj otmici njihovog sugrađanina. Lokalna policija kaže da nema nikakve informacije ali barem uspeva da priča da okupljenima. Ko poznaje situaciji na Kosovu zna da blokada tok putnog pravca može izazvati reakciju Albanaca i eto opet situacije iz 2004. I to sve dok se tuznim glasom obraća Srbima ...

 

Priča jer većinu sastava čine Srbi. 

To je inače magistralni pravac Priština - Gnjilane, poprilično frekventan put. Postoji alternativa da se iz pravca Gnjilana do Prištine, i obratno, dodje preko Lapljeg sela, medjutim taj put je trenutno zatvoren zbog rekonstrukcije do 19,00 - 20,00 č. Videli smo kroz onaj gore video kako se ponašaju vozači, a to nije prvi put, jer su osokoljeni da im se ništa neće desiti ako se probiju kroz kolonu, čak ina onaj način gore, kao štop smo videli. Na tom putu se nalazi staro groblje, manastir, nekoliko kafana i prolazaj kroz kolonu koja je formirana, da li zbog sahrane ili svadbe ili kao što se dešava zbo nekog protesta, kao danas, je uobičajena pojava. Valjda se neće desiti neko veće zlo.

Link to comment
Share on other sites

Čovek živi sve vreme na Koosovu, dostupan svim mogućim policijskim službama ali ne kurti mora sa specijalcima da upada u kuću i kidnapuje čoveka. Sad će mu tamo reći da se neki Albanac setio da ga je ovaj popreko pogledao 1999 ali da možfa i nije baš siguran da je to baš taj čovek. Nema veze poruka Srbima je poslata da ih svakog čeka ista sudbina. Kad god kurtiju zatreba neki uhapšeni Srbin eto akcije i tako iz dana u dan u najdemokratdkijoj državi

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, Constantin said:

Nikada Albanci, kroz istoriju, nisu značajnije dobacivali do Niša. Bilo je nešto u "naznakama" ali je to mali i beznačajan broj. Nisu zabeleženi značajni do nikakvi sukobi kroz istoriju.

Što se tiče Toplice,to je druga priča. Ja sam inače poreklom iz Toplice i to Gornje Toplice. Granica izmedju Gornje i Donje Toplice je Prokuplje. U mom selu, gde mi je deda rodjen, a doseljeni smo s Kosova, iz okoline Vučitrna, tada kada smo se doselili, bilo je 40 Arbanaških kuća. Ovo je citat iz knjige u kojima stoje rodoslovi i u kojoj postoje zapisi svih familija i njihovih članova, do npr. moje dece, a najmladja deca (blizanci) su rodj. 1998.g. Gornju Toplicu su, uključujući i starosedeoce, naselili Srbi sa Kosova, uglavnom pre 1912. a ogromnoj većini je Kosovo bila usputna stanica prilikom raseljavanja iz Crne Gore. Zato ćeš često čuti u razgovoru, kad te pitaju odakle si i kad im kažeš Topličanin, i objasniš iz kog fela Toplice, stariji ljudi konstatuju "Aaa Crnogorci". Donja Toplica je deo od Prokuplja, do Žitoradje i Doljevca i taj deo su naselili ljudi iz drugih krajeva. Ovi iz Gornje Toplice imaju običaj da kažu za ove iz Donje da su to Šopovi. Ne verujem da im je na pamet šopska salata, već nešto drugo. :smiley53:

 

 Generalno, Kosovo nikada i nije bila nekakva Jugoslovenska Popkrajina, već je uvek bila u Sastavu Srbije. Nisu Srbi, politički ili bilo kako drugo dominirali nad SAP Kosovom sve do 1989. kada su na mufljuski način uz pomoć, pre svega Vukašina Jokanovića, izglasani Ustavni amandmani kojom se ovlašćenja data Pokraniji Ustavom 1974. poprilično ograničavaju.

San Albanaca o svojoj nezavisnoj državi Kosovo/pripajanje Albaniji su albanski "liedri" su nazirali kroz Ustav iz 1974. Bilo je tu i apsurnih situacija. Npr. 1981.g. su izbile masovne demonstracije albanskih studenata u Prištini, uzvikivalo se "Kosovo Republika", ali je na kraju Stane Dolanc objasnio da su se studenti pobunili zbog lošeg pasulja u menzi. Budući da kosovska policija nije mogla da suzbije demonstracije, podignuta je policija iz Srbije da bi pritekla u pomoć kolegama iz Podujeva i Prištine i dr. gradova. Taj loš pasulj se proširio diljem celog Kosova. Medjutim, policija (tadašnja milicija) je iz Srbije je zaustavljena nadomak Podujeva jer nisu imali ovlašćenja da intervenišu na teritoriji SAP.....

NAkon tih demonstracije pritisak na Srbe da prodaju svoja imanja i napuste Kosovo je postajao sve jači i žešći. Dešavale su se razna zverstva, zločini ali su Komiteti i politička vrhuška sve to zataškavali...slučaj Samodreža, Martinović, bojkoti na svim nivoima sve do "jednonacionalnog trovanja" gde je maja meseca 1990.g. u j odredjenom momentu preko 7000 djaka, albanaca i njihovi nastavnici Albanci izglumatali da su im Srbi bacili otrov koji deluje samo na Albance. Bilo je, kao što uvek biva, i evropskih i svetskih "veličina" koji su podržali tu teoriju, a jedni od tih su i "lekari bez granica" a najglasniji medju njima je bio, ko drugi, nego Bernar Kušner. Naravno, Jugoslovenske vlasti su efikasno rasvetlili slučaj, razotkrili organizatore i procesuirali. Albanska  strana je to, narano, negirala i sve svela pod politički progon.

 

O načinu gradjanske neposlušnosti, demostracijana protiv srpskog režima i drugim opstrukcijama mogao bih da ti pišem ovde iz prve ruke jer sam proveo više od 3 godine u Prištini i Podujevu sa zadatkom da saniramo nastalu štetu zbog nestručnosti, nerada i raznih diverzija....

 

U pravu si, radi se o topličkom kraju, gdje je posle oslobađanja od Turaka, bilo nekog ne baš nježnog "oslobađanja" i od Albanaca koji su pobjegi na Kosovo i revanširali se Srbima.

I posle redom. A meni niš, Prokuplje, jug Srbije, sve isto, kao Kinezi, Bože me oprosti :).

Elem, poznato mi je da je Kosovo bila pokrajina u okviru Srbije, ali sam namjerno napisao jugoslovenska pokrajina i kasnije srpska kako bi naglasio razliku nakon što je Slobo uzjaha, sa "olako obećanom brzinom" na koju je upozorava rahmetli Stambolić uz poklič "Oj Srbijo iz tri dela ponovo ćeš biti cela". U Slobovo vrijeme nije bilo baš najkomotnije Albancima, vjeruj na riječ. Mada Slobu je dosta vremena bilo super. Albanci bojktovali, oni sa time pobjeđivao.

Tada je bilo i "jednonacionalno trovanje", a ranije i Martinović i albansko nasilje nad Srbima. Mada, imaj u vidu da su Albanci iskeširali Srbima Kosovo, mislim pri tome na katastarske vlasnike. Kako bi se spriječila kupovina zemlje od Srba, Slobova administracija je donijela zakon da se ne mogu prometovat nekretnine onima koji nisu Srbi.

Tako moj drug Musliman nije godinama mogao da se upiše na stan koji je uredno kupio u Beograd.

Dakle stvari nisu baš jednostavne, uglavnom se radi zlo na isti ili sličan način kako je žrtva prethodno zlostavljana.

Štono bi rekli učini, dočekaćeš. 

P.S. Kao novinarsko dijete svašta čitao i sad se sjetim da su "zaostali" Albanci još 80-tih lobirali u Kongresu, a Srbi 90-tih pokušavali da obnove berlinski zid.  Možda ima malo i do toga?

 

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ipak je danas najveći "biser" kurtijevo prozivanje najuticajnijeg Srbina iz Leposavića da je kupljen za milion evra da ne izađe na izbore. Baš kao što AV godinama proziva političke protivnike bez ikakvog dokaza. Na poziv novinara jednog kosovskog medija javio se Jablanović i na pitanje može li da prokomentaiše kurtijevo "lajanje" rekao "može ali za milion evra"

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, qqruz said:

 

U pravu si, radi se o topličkom kraju, gdje je posle oslobađanja od Turaka, bilo nekog ne baš nježnog "oslobađanja" i od Albanaca koji su pobjegi na Kosovo i revanširali se Srbima.

I posle redom. A meni niš, Prokuplje, jug Srbije, sve isto, kao Kinezi, Bože me oprosti :).

Elem, poznato mi je da je Kosovo bila pokrajina u okviru Srbije, ali sam namjerno napisao jugoslovenska pokrajina i kasnije srpska kako bi naglasio razliku nakon što je Slobo uzjaha, sa "olako obećanom brzinom" na koju je upozorava rahmetli Stambolić uz poklič "Oj Srbijo iz tri dela ponovo ćeš biti cela". U Slobovo vrijeme nije bilo baš najkomotnije Albancima, vjeruj na riječ. Mada Slobu je dosta vremena bilo super. Albanci bojktovali, oni sa time pobjeđivao.

Tada je bilo i "jednonacionalno trovanje", a ranije i Martinović i albansko nasilje nad Srbima. Mada, imaj u vidu da su Albanci iskeširali Srbima Kosovo, mislim pri tome na katastarske vlasnike. Kako bi se spriječila kupovina zemlje od Srba, Slobova administracija je donijela zakon da se ne mogu prometovat nekretnine onima koji nisu Srbi.

Tako moj drug Musliman nije godinama mogao da se upiše na stan koji je uredno kupio u Beograd.

Dakle stvari nisu baš jednostavne, uglavnom se radi zlo na isti ili sličan način kako je žrtva prethodno zlostavljana.

Štono bi rekli učini, dočekaćeš. 

P.S. Kao novinarsko dijete svašta čitao i sad se sjetim da su "zaostali" Albanci još 80-tih lobirali u Kongresu, a Srbi 90-tih pokušavali da obnove berlinski zid.  Možda ima malo i do toga?

 

 

Ja znam da sam kao dete slusao price dede koji je osamdesetih ziveo na Kosovu (stvarno se ne secam gde tacno) i kako je "siptarskim kravama sekao noge motornom testerom".

 

U selu su ga zvali Crnogorac.

 

Tako da sve ove price koje sam cuo sa svih strana uzimam sa debelom rezervom, a posto znam ko zivi oko mene i da je ogroman broj uhleba i kriminalaca po Srbiji upravo sa Kosova, nisam ni siguran kome treba da verujem u vezi ovih poslednjih desavanja.

 

U svakom slucaju mi je zao normalnih ljudi sa obe strane koji samo zele da zive mirno gde su odrasli i gde im je porodica bila.

Link to comment
Share on other sites

Kako bi Srbija bila taj na zemlji da nema ovih zlih dođoša sa Kosova koji znaju samo za kriminal. Al kad izvade pare da plate neku livadu u Ćavi noge i ruke se lome ko će prvi da uzme te prljave pare. Naravno kriminal koji rade neki starosedeci tipa Palme, Verka, Velje, Vesića, Malog, Šutsnovca ili Jovanova nije bitan, ono su valjda izuzeti od kritike. Gde ubacih šutsnovca i taj je zli Srbin sa Kosova

Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, qqruz said:

Tada je bilo i "jednonacionalno trovanje", a ranije i Martinović i albansko nasilje nad Srbima. Mada, imaj u vidu da su Albanci iskeširali Srbima Kosovo, mislim pri tome na katastarske vlasnike. Kako bi se spriječila kupovina zemlje od Srba, Slobova administracija je donijela zakon da se ne mogu prometovat nekretnine onima koji nisu Srbi.

Tako moj drug Musliman nije godinama mogao da se upiše na stan koji je uredno kupio u Beograd.

 

Meni se čini da je taj Zakon o zabrani prometa nekretnina važio samo za teritoriju SAP Kosovo I Metohija i da se otprilike zvao Zakon o zabrani iseljavanje Srba i Crnogoraca u SAP KiM.....

Nisi svi, nije ni većina iskešrala Srbima Kosovo. Veći je broj, ostavljenje i napuštene zemlje, kao i uzrpirane i raznim falsifikatima prenešene na svoje ime. Humanitarne organizacije ne mogu da postignu da reše prijavljene slučajeve uzurpiranja imovine.

 

 

59 minutes ago, qqruz said:

Dakle stvari nisu baš jednostavne, uglavnom se radi zlo na isti ili sličan način kako je žrtva prethodno zlostavljana.

Štono bi rekli učini, dočekaćeš. 

 

Upravo....

 

59 minutes ago, qqruz said:

 

 

Nikakvog kvaliteta nema niti će biti rešenja, ako to budu krucijalni argumenti u temeljima nekih, bilo kakvih pregovora.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...