Jump to content

Kosovo, priznati ili ne?


djole

Recommended Posts

Na Kosovu je u zvaničnoj poseti i Dritan Abazović koji je svečano dobio "ključeve grada Prištine" i naravo izjavio da se oseća kao kod kuće. Mogu da zamislim histeriju u regionu i na forumu kad Jakov tako jednog dana dođe u Beograd i izjavi isto da je kao kod kuće. Mala zanimljivost da su premijer CG i premijer Kosova iz istog grada Ulcinja. Možda ga Dritan ubedi kad već ne mogu Amerikanci.

Edited by Perkos2
  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, Perkos2 said:

Na Kosovu je u zvaničnoj poseti i Dritan Abazović koji je svečano dobio "ključeve grada Prištine" i naravo izjavio da se oseća kao kod kuće. Mogu da zamislim histeriju u regionu i na forumu kad Jakov tako jednog dana dođe u Beograd i izjavi isto da je kao kod kuće. Mala zanimljivost da su premijer CG i premijer Kosova iz istog grada Ulcinja. Možda ga Dritan ubedi kad već ne mogu Amerikanci.

Abazovići su zadržali svoje prezime, Kurtovići su skratili...mala trivia

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Div said:

A, svako želi tako da se ponaša.

Zapravo I ne. Vecina ljudi je negde normalna I tezi poretku I pravdi, zeli da zna pravila igre I na osnovu toga planira svoju buducnost. Neizvesnost je nesto sto normalan svet plasi. Naravno, ne mogu svi da vide (Ili ne zele) uzrocno - posledicnu povezanost, ali kad se ljudima lepo neke stvari predstave, zacudjujuce je koliko znaju da budu racionalni.

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, djura.net said:

Zapravo I ne. Vecina ljudi je negde normalna I tezi poretku I pravdi, zeli da zna pravila igre I na osnovu toga planira svoju buducnost. Neizvesnost je nesto sto normalan svet plasi. Naravno, ne mogu svi da vide (Ili ne zele) uzrocno - posledicnu povezanost, ali kad se ljudima lepo neke stvari predstave, zacudjujuce je koliko znaju da budu racionalni.

Moguće da je tako ali na Kosovu nikad nije bilo tih koji će to lepo da predstave a nema ih ni danas. Zato se broj stanovnika drastično smanjuje 

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, djura.net said:

Zapravo I ne. Vecina ljudi je negde normalna I tezi poretku I pravdi, zeli da zna pravila igre I na osnovu toga planira svoju buducnost. Neizvesnost je nesto sto normalan svet plasi. Naravno, ne mogu svi da vide (Ili ne zele) uzrocno - posledicnu povezanost, ali kad se ljudima lepo neke stvari predstave, zacudjujuce je koliko znaju da budu racionalni.

 

Da, mislio sam na one koji se pitaju, koji nešto odlučuju.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Perkos2 said:

Moguće da je tako ali na Kosovu nikad nije bilo tih koji će to lepo da predstave a nema ih ni danas. Zato se broj stanovnika drastično smanjuje 

Znam. Zato cesto kad s prijateljima komentarisem Kosovo, kazem da jedna rec najbolje opisuje sve ono sto (nam se) decenijama desava - manipulacija.

Link to comment
Share on other sites

jeste, bas prigodno 'slovo' odrzao pred Uskrs

„Svi imamo obavezu da širimo ljubav, uspostavljamo mostove, ne zaboravljamo da smo ljudi i gradimo zajednicu koja je dobra za sve“, naglasio je Abazović, uz želju da „vaskrsne dobro u svima nama“.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Evo u kakvim uslovima zive Srbi na severu Kosova, svaki komentar je suvisan.

 

n1 

 

Supruga uhapšenog bivšeg policajca Dragana Nikolića iz Leposavića Ivana Nikolić kazala je za N1 da je njen suprug uhapšen 10. aprila, prilikom povratka na Kosovo iz Srbije.

„Na srpskom punktu na Jarinju zadržali, tražili su nam dokumenta, on je dao, pošto je automobil sa RKS tablicama, dao je kosovska dokumenta. Rečeno nam je da sačekamo i onda je došao automobil beogradske registracije, službenici koji nam nisu pokazali legitimacije, rekli su mi da ide na informativni razgovor u Rašku ili Kraljevo. On je otišao na razgovor, nije to bila ni Raska ni Kraljevo, bio je Beograd. To sam saznala kada mi se sutradan javio u pola 10“, priča Ivana Nikolić, koja će na predstojećim lokalnim izborima, biti kandidat za odbornike Partije kosovskih Srba u Leposavću.

Kaže da je ostala cele noći u automobilu na putu, „pokušavala sam da dobijem nekakvu informaciju od policjajaca, oni su mi rekli da nemaju saznanja šta se dešava i da ne mogu da mi pomognu“.

„Rekli su da ja mogu da nastavim put, ali ja sam odlučila da sačekam kako bi dobila informaciju. U utorak ujutru oko pola 10 Dragan mi se javio i rekao da se nalazi u Beogradu, da obavlja razgovor i da sada čeka. Tada sam se poslednji put čula sa njim i od tada više nemam nikave informacije, do juče, kada me je pozvao advokat Ivan NInić, koji je bio kod njega u poseti. Meni se advokat koji je po službenoj dužnosti uopšte nije javio“, navodi Ivana Nikolić.

 

Dodaje da je njen suprug 20 godina radio u kosovskoj policiji, a na poziv države Srbije napustio je 5. novembra, kao i svi ostali.

„Potpisao je ugovor od opštine i prošlog meseca mu je stopirana plata od države Srbije, od te plate izdržavamo troje dece, nemamo nikakvih drugih prihoda“, kaže.

Priča da su i ranije imali probleme.

„Jednom nam je minirana kuća, pre dve godine, posle registracije auta na RKS, septempra prosle godine nam je podmetnut požar na kući. Zvali smo policiju, obavili su uviđaj i nemamo nikakva saznanja o počiniocima. Smatram da smo politički nepodobni“, zaključuje Ivana Nikolić.

Link to comment
Share on other sites

Naravno da pravi a glavni pomagač mu je AV koji je tako vešto odigrao svoju ulogu da me ne bi iznenadilo da bude predložen i za nobelovu nagradu. Ovo što je iznela gospođa događalo se već desetak godina mnogim građanima srpske nacionalnosti ali naravno zarad mira u kući svi su gurali glavu pod tepih. Sad polako sve to stiže na naplatu pa će neki u B-na vodi a neki u kontejnere, a Srbi nikad ništa naučiti neće

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Kad Srbiju i Srbe predstavlja seronja može se šepuriti svaki političar sa Kosova pošto nikad neka reakcija iz BG neće uslediti. Juče slušam gurbješićku i odalovića kako pokušavaju da objasne da su imali dobre namere ali su ih opet po hiljaditi put nasankali i prevarili. No više je nego jasno da vara samo bg politika i to sopstvene građane.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Constantin said:

Konjufca: Formiranje ZSO nije obaveza, ukoliko Srbija ne prizna Kosovo

https://www.kosovo-online.com/vesti/politika/konjufca-formiranje-zso-nije-obaveza-ukoliko-srbija-ne-prizna-kosovo-20-4-2023

 

Treba izgleda polako odustajati, od "FRA-NEM plana"....dijalog gluvih i nepotrebno trošenje resursa

 

Mislim da sam ti to rekao, kako Vucic odustaje of F-N plana,

ali se nisi slozio, rekao da je sve vec to zavrseno i nekakve predstave za javnost su u pitanju.

 

Cinjenica ipak, gledace se nekakav izlaz iz ovog plana, ceka se nakakva promena okolnosti,

sansa da se optuzi Kurti za propas.

 

 

Link to comment
Share on other sites

 
Mislim da sam ti to rekao, kako Vucic odustaje of F-N plana,
ali se nisi slozio, rekao da je sve vec to zavrseno i nekakve predstave za javnost su u pitanju.
 
Cinjenica ipak, gledace se nekakav izlaz iz ovog plana, ceka se nakakva promena okolnosti,
sansa da se optuzi Kurti za propas.
 
 
Nema šta da se čeka Kido, ZSO ako nas već driblaju, to ne može da traje beskonačno. Zavrteće nam se u glavu. Nego me čudi što ova naša budaletina ne odlučuje da i on oportuniše, da uzvrati.

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока

Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, Olosh iz Junkovca said:

Ma ne radi se o beskonacno, nego ih odmah stiskaju za Kosovo u savetu Evrope, nesto se nasi bune oko redosleda tih koraka….

Pa trebalo bi, ako mislimo na isto. Da se primire i čekaju ZSO. Ako ništa, onda ništa....ovo oko izbora, podseća me na vreme negde 1989. kad je predsednik opštine Glogovac bio Srbin. Jedini Srbin u Glogovcu, a ne sećam se da li je iz Glogovca. Uglavnom, niko ga niije jebavao za crvljivu šljivu, niti je mesecima neko dolazio od stanovništva za bilo šta kod njega. Imali su svoju Opštinu i tamo regulisali stvari. Kao sad Gračanica npr.

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Constantin said:

Pa trebalo bi, ako mislimo na isto. Da se primire i čekaju ZSO. Ako ništa, onda ništa....ovo oko izbora, podseća me na vreme negde 1989. kad je predsednik opštine Glogovac bio Srbin. Jedini Srbin u Glogovcu, a ne sećam se da li je iz Glogovca. Uglavnom, niko ga niije jebavao za crvljivu šljivu, niti je mesecima neko dolazio od stanovništva za bilo šta kod njega. Imali su svoju Opštinu i tamo regulisali stvari. Kao sad Gračanica npr.


Ako povucemo prvi, budemo neutralni kod prijema Kosova u nekakav savet Evrope, ako odigramo kao neko ko zeli ovaj sporazum, 

onda ni ta famozna ZSO nece izostati, 

Ustvari izgledace na papiru bolje nego ako pokazemo tu nasu cuvenu taktiku za pregovore, koja ce kao i uvek, dati los rezultat. 

Edited by Olosh iz Junkovca
Link to comment
Share on other sites

  • fancy changed the title to Kosovo, priznati ili ne?
  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...