Jump to content

Kosovo, priznati ili ne?


djole

Recommended Posts

22 minutes ago, Stondisha said:

borimo se za Kosovo, ne priznati, vreme radi za nas, jednoga dana...  a kad pitam ko će da ide da živi dole i čemu sve to MUK, MUK!!!!

A onda ćemo da okačimo sledeće:
 

U Babušnici i Gadžinom Hanu 6 puta manje rođenih od umrlih u 2018.


Južna Srbija se prazni, kvalitatno odlaze napolje, al mi kosovski kamen oko vrata ponosno nosimo, jer KOSOVO JE SRCE SRBIJE!!!!!!!

 

 

 


znači samo prost + i -  rodjeno, umrlo fali Bečej, a gde su ekonomski migranti?

Da Kosovo je problem i za natalitet:bravo:

Kako ti bre više ne dosadi ?

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Stondisha said:


Ništa, jer jednostavno nemaš šta da kažeš, a da ne zvuči kao neka nategnuta teza koja može da se pobija laganica, pa čak i da ono ispadneš smešan jer braniš (verbalno) nešto što je neodbranjivo.

kosovo je glavni krivac i što se ćuna više ne diže

Spoiler

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, perkos said:

kosovo je glavni krivac i što se ćuna više ne diže

  Reveal hidden contents

 

 


može li prizemnije gledanje na planiranje porodice od pukog dizanja ćune i horizontalne gimnastike?

Kontam da smo taj prizemmni deo puke reprodukcije kao društvo ostavili tamo negde u 1950-60 kad smo i te neke dogovorene brakove ostavili iza nas...  ili možda i nismo?

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Stondisha said:


može li prizemnije gledanje na planiranje porodice od pukog dizanja ćune i horizontalne gimnastike?

Kontam da smo taj prizemmni deo puke reprodukcije kao društvo ostavili tamo negde u 1950-60 kad smo i te neke dogovorene brakove ostavili iza nas...  ili možda i nismo?

Slabo ti kontaš, jedino si skontao da je Kosovo krivac za sve što se loše dešava u Srbiji, pogrešno naravno ... 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, perkos said:

Slabo ti kontaš, jedino si skontao da je Kosovo krivac za sve što se loše dešava u Srbiji, pogrešno naravno ... 


Naravno da Kosovo ne može biti krivac, jer to je neka teritorija koja je obeležena nekim granicama i koja je da kažemo nešto apstraktno i nešto što realno ne postoji.

Krivci za sve nešto loše što se dešava u Srbiji su stanovnici republike Srbije, koji ništa ne preduzimaju da stanje u državi svojim činjenjem poboljšaju i isprave, nego su im političari (koje su grašani "Republike" Srbije na izborima izglasali) uperili pogled u to neko apstraktno Kosovo i žive to Kosovo, tj svoju frustraciju lošim uslovima života, a za koji su sami krivi, leče tako što teraju neki inat i močaju uz vetar (birajući političare nesposobne) na liniji: živim u blatu do kolena i nemam kanalizaciju, al ću zato da se načestitam kineske nove gonine neko Valonu Behramiju koji im dve pekare u toj istoj Borči gde sam ja posle metar dana poplavljen i puna mi kuća mojih govana iz moje septičke jame.... a za to vreme omladina borčanska, koja ima više od dve funkcionalne vijuge ode napolje, jer im je muka da posle svake kiše skupljaju govna po dvorištu, dok njihovi vršnjaci na trulome zapadu žive brate Perkose.


A sad ajde neki one liner, pa da bude kao u dobrim starim vicevima: Srbin Pekos pobedio i napravio ih sve smešnima.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Stondisha said:


Naravno da Kosovo ne može biti krivac, jer to je neka teritorija koja je obeležena nekim granicama i koja je da kažemo nešto apstraktno i nešto što realno ne postoji.

Krivci za sve nešto loše što se dešava u Srbiji su stanovnici republike Srbije, koji ništa ne preduzimaju da stanje u državi svojim činjenjem poboljšaju i isprave, nego su im političari (koje su grašani "Republike" Srbije na izborima izglasali) uperili pogled u to neko apstraktno Kosovo i žive to Kosovo, tj svoju frustraciju lošim uslovima života, a za koji su sami krivi, leče tako što teraju neki inat i močaju uz vetar (birajući političare nesposobne) na liniji: živim u blatu do kolena i nemam kanalizaciju, al ću zato da se načestitam kineske nove gonine neko Valonu Behramiju koji im dve pekare u toj istoj Borči gde sam ja posle metar dana poplavljen i puna mi kuća mojih govana iz moje septičke jame.... a za to vreme omladina borčanska, koja ima više od dve funkcionalne vijuge ode napolje, jer im je muka da posle svake kiše skupljaju govna po dvorištu, dok njihovi vršnjaci na trulome zapadu žive brate Perkose.


A sad ajde neki one liner, pa da bude kao u dobrim starim vicevima: Srbin Pekos pobedio i napravio ih sve smešnima.

Gde  tebe da pobedim:wink2: ti u startu imaš prednost pošto je puška kod tebe pa možeš da diktiraš uslov borbe, i pišeš prijave ...

 

Totalno mašiš ali što da ti kvarim igranku, uživaj u svojoj opsednutosti Kosovom i veruj da će sve biti bolje kad Vučić potpiše.

 

 

Edited by perkos
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, perkos said:

Gde  tebe da pobedim:wink2: ti u startu imaš prednost pošto je puška kod tebe pa možeš da diktiraš uslov borbe, i pišeš prijave ... 

 

Totalno mašiš ali što da ti kvarim igranku, uživaj u svojoj opsednutosti Kosovom i veruj da će sve biti bolje kad Vučić potpiše.

 

 


Kao šti i sam znaš, mod koji uleti u raspravu sa forumašem, NA OVOM forumu nikad nije banovao učesnika u diskusiji niti će, tako da Perkose
 

 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

To sto Srbija ne zeli i ne treba da prizna nezavisnost Kosova nema apsolutno nikakve veze s tim gde ce ko da zivi, narocito nema nikakve veze s tim kakav je natalitet u Juznoj Srbiji. Nema sta Kosovo da se priznaje ili ne priznaje, to je teritorija koja postoji nezavisno od toga da li je neko priznaje ili ne. Ono sto Srbija ne priznaje i ne treba da prizna je tacno odredjena politicka odluka i tacno odredjeni vojno-politicki proces koji je od dela njene teritorije nasilno napravio drzavu albanskom nacionalistickom pokretu. Odluka da se taj proces ne prizna nema nikakvih implikacija na buducnost Kosova, niti nuzno znaci da Srbija tim nepriznavanjem zeli da povrati pravnu i politicku kontrolu nad tim prostorom. Nepriznavanje moze da znaci, a najverovatnije i znaci, odbijanje da se ta drzava stvori na nacin na koji je stvorena i pokusaj da se ispregovaraju povoljniji uslovi za one koji su postojecim postupkom osteceni.

 

Ovo je, naravno, jasno svakom ko u glavi umesto piljevine ima mozak ali piljevina je danas ocigledno na ceni na ovom topiku.

Edited by taliesin
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Vidim pominje se NATO na onom topiku za Odjeke i reagovanja ...

Dakle, od pre 4 sata sam u valjda najmlađoj NATO članici... I sad, na terasi s pogledom na Gospu od Škrpjela nešto razmišljam... Cele ove kalakurcije oko Kosova ne bi bilo da smo na vreme postali članica NATO. [emoji41]

Realno, to je i sad jedino rešenje koje bi završilo posao tako da "obe strane" budu zadovoljne, neprijateljstva postanu nebitna i svi se okrenu ka budućnosti.

Just sayin'...

Sent from my SM-N950F using...

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, taliesin said:

 Nepriznavanje moze da znaci, a najverovatnije i znaci, odbijanje da se ta drzava stvori na nacin na koji je stvorena i pokusaj da se ispregovaraju povoljniji uslovi za one koji su postojecim postupkom osteceni.

 

Ovo je, naravno, jasno svakom ko u glavi umesto piljevine ima mozak ali piljevina je danas ocigledno na ceni na ovom topiku.

 

Kada koristimo reci kao `mozda` i `najverovatnije`, to ne znaci da umesto mozga imamo piljevinu i obratno.

To prosto znaci da nismo sigurni vec samo verujemo da smo u pravu - i to je ono sto je jasno svakom cak i sa tom piljevinom.

 

A evo sta je jos jasno - jasno je da se ne ocekuje da se Priznanje pokloni vec da se dobro proda.

Tu zapravo lezi taj problem. Znaci oko cenkanja a ne oko priznanja.

 

Link to comment
Share on other sites

Zato sto ispod nule postoji minus. Kao tehnicko lice sam nrkad radila na tome da izvucemo kapital. Bilo sta sto je ma ko ikad radio smisleno u skladu sa zakonom obesmisljeno je me vasim status quo nego onim koji u praksi znaci opstanak politickog i

pravog kriminala i dalje osiromasenje ostatka naroda. Ima li vise prostora za to?

Ko je nama garant za taj statis quo na koji ciljate?

I brate nije mi jasno sta je smesno.

Edited by Plavi Golub
Link to comment
Share on other sites

Nista. Mozda da taj deo u nekom sledecem globalnom pregrupisavanju koje nema veze sa nama ne izoluju na neki nacin koji ce obicnom svetu dalje upropascavati zivot. Da ne budu ljudi tu moneta za potkusurivanje Rusa sa zapadom.

 

Nekima je i ovde bilo bez probema, kako covek rece na onoj opstoj temi,  nekima nije.

 

Postoji li neka vasa draft ideja sta bi trebalo da dobijemo? Ili taj status quo znaci da se nadamo da ce nas sve zaboraviti do daljnjeg zbog nekog sranja na drugom mestu.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pa eu koliko je agresivna i bez ikakvog principa vec nas je uterala kod kepeca.

Drugo quo nam jedino odgovara ako das ovo daces jos, onda nema kraja, pravili su nesto i ne znaju sta ce sa tim sad.

Link to comment
Share on other sites

Dobro, oni ne znaju (tj znace ono sto Im Ameri posalju na salveti kad dodjemo na red ako pratimo algoritam), znamo li mi? Sta je taj status quo? Finansijski, imovinsko pravni drzavna imovina dole, individualno pravno. Recimo imamo status quo i cekamo, sta cekamo i sa cim? Kakva je procena da li nesto od toga mozemo da isposlujemo?  Ko radi na tom poslu, sa kojim referencama i autoritetom napolju?

 

Dakle, ako ja tebe razumem mi se drzimo statusa quo da ne se ne bi parcalo dalje? Ajd’ sa srecom sa tim planom. Nisam cinicna, ni zlurada. 

Edited by Plavi Golub
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Mama_mia said:

 

Kada koristimo reci kao `mozda` i `najverovatnije`, to ne znaci da umesto mozga imamo piljevinu i obratno.

To prosto znaci da nismo sigurni vec samo verujemo da smo u pravu - i to je ono sto je jasno svakom cak i sa tom piljevinom.

 

A evo sta je jos jasno - jasno je da se ne ocekuje da se Priznanje pokloni vec da se dobro proda.

Tu zapravo lezi taj problem. Znaci oko cenkanja a ne oko priznanja.

 

 

Sad, zavisi sta me pitas, nisam uspeo da protumacim. Ima tu negde jedan moj post gde sam napisao sta mislim da bi bilo resenje, neko ga je prekopirao sa starog foruma. Moje misljenje je da za Kosovo uopste nije tesko naci dobro resenje jer Srbi i Albanci zele razlicite stvari od njega. A to je uvek dobra pozicija kad se ulazi u bilo koje pregovore. Problem je u tome sto se za Kosovo ne trazi resenje koje bi zadovoljilo obe strane, trazi se resenje koje bi opravdalo rat NATO pakta protiv Srbije. Zbog toga se mi natezemo 20 godina oko Kosova, ne zbog tvrdoglavosti Srba ili Albanaca. Od Srbije se ne trazi nepriznavanje Kosova vec priznavanje da je taj besmisleni rat koji jedva da je imao veze sa Kosovom, osim sto mu je Kosovo posluzilo kao poligon, bio ispravan, pravedan i koristan. A to je vec bezobrazno silovanje cinjenica na koje Srbija jednostavno ne sme da pristane. Zato Kosovo ne moze da bude priznato unutar ovog procesa koji traje i zato bi svaki srpski politicar koji bi to uradio bio veleizdajnik. Nema to ni s Kosovom ni s Albancima nikakve veze.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Dobro, oni ne znaju (tj znace ono sto Im Ameri posalju na salveti kad dodjemo na red ako pratimo algoritam), znamo li mi? Sta je taj status quo? Finansijski, imovinsko pravni drzavna imovina dole, individualno pravno. Recimo imamo status quo i cekamo, sta cekamo i sa cim? Kakva je procena da li nesto od toga mozemo da isposlujemo?  Ko radi na tom poslu, sa kojim referencama i autoritetom napolju?
 
Dakle, ako ja tebe razumem mi se drzimo statusa quo da ne se ne bi parcalo dalje? Ajd’ sa srecom sa tim planom. Nisam cinicna, ni zlurada. 
Problem kosova je sto ti vlast svakim danom trlja nos istim zbog drpacine i politickog ubedjivanja da su oni najbolji, da mesec dana ne spomenu kosovo niko ga vise ne bi video kao problem.

Sto se tice amera ta ljubav polako prolazi, ako pratis ona babuskara je spremna da deo oko 5g mreze a general godinama ne nalazi nista u trepci i ako je uzeo i srpski deo kopa.
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, taliesin said:

Problem je u tome sto se za Kosovo ne trazi resenje koje bi zadovoljilo obe strane, trazi se resenje koje bi opravdalo rat NATO pakta protiv Srbije

 

Da i to ali bih dodala još nešto...Ni Rusiji nije stalo do rešenja problema KiM. 

 

Ljudi, većina vas ovde piše na 67 strana o tom Kosovu i Metohiji, a mi, mali, sitan, običan narod se ništa ne pitamo. Mislim da se nešto mnogo ne pitaju ni AV i njegova luda družina..

 

Ovo je pitanje velikih sila..po meni.."Kolju" se i prepucavaju između sebe a mi smo u sendviču. Nadam se da razumete o čemu pišem..

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • fancy changed the title to Kosovo, priznati ili ne?
  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...