Jump to content

Kosovo, priznati ili ne?


djole

Recommended Posts

23 minutes ago, Constantin said:

Džabe ti dobra namera..ti si nedavač Kosova (kao i ja) i iako te nema veze sa realnošću. Kosovo za vize...

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока
 

mogu da nazivaju kako hoće, odavno sam prestao da reagujem na to😕

ako im to barem na 5 minuta čini život srećnijim neka dele epitete i uvrede    

 

Link to comment
Share on other sites

https://kossev.info/osmani-predsednik-cik-izbori-sever-smena-gradonacelnici-rokovi/

 

Tako to bude kad se politikom u ime Srba bavi neki iskompleksirani junoša iz Novobeogradskih blokova. Sad će oni koji su ga poslušali a i oni koji nisu hteli da slušaju  ali ih niko nije čuo kad su upozoravali da njegove naredbe donose propast morati da sakupe po 10000 glasova da bi smenili neke likove koje je mali enver uz asistenciju AV promovisao u gradonačelnike sa osvojenih 75-350 glasova birača.

 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, berti said:

 SPN ima potpuno identicni stav o Kosovu kao i Vucic. 

A fol kao na zapada se kao bune zbog ove odluke vucibatine Kurtija. Kakvi licemerni hohstapleri

Teško je dokazati da neko, bilo ko, ima isti stav o Kosovu kao Vučić jer bi predhodno trebalo znati kakav stav ima Vučić. Nije za status quo, nije za podelu, nije za priznanje, nije za rat, sve vreme nešto ne da, a nema ništa u rukama, njegovo "ne dam Kosovo" ima isti značaj kao moje "ne dam Kosovo".

SPN nema, siguran sam, jedinstven stav, Kosovo im dođe dobar povod za kritiku Vučića, mogu da ističu njegov neuspeh u kampanji, realno ništa ne bi mogli ni oni osim da priznaju realnost ili da se koprcaju u glibu isto kao Vučić.

O momenta kad su većina zapadnih zemalja priznale Kosovo, pregovore o statusu Srba na Kosovu nisu ni trebali da vode sa Vučićem ili bilo kojim političarem iz Srbije nego sa predstavnicima Srba sa Kosova. Pre bi se postigla nekakva saglasnost.

 

Link to comment
Share on other sites

Da izdvojim ovaj deo iz Tanjinog intervjua koji je @Perkos2 citirao, posto je bas simptomatican, narocito poslednja recenica koja govori o toj nasoj cuvenoj 'naknadnoj pameti'.

 

„Ovo su teški dani za Srbe na Kosovu. Danima, da ne kažem, godinu dana unazad mi se vraća osećanje na 1999. godinu. Tada sam bila veoma mlada ali sam bila svesna da prisustvujem jednom istorijskom vremenu i sada mislim da je to isto tako. I to znači, da kada to čujem, a najčešće slušam Vučića, da je to čovek na državnoj poziciji sa koje je prigrabio monolitni uticaj u Srbiji. Prigrabio je prinadležnosti koje mu ustavno ne pripadaju, i kojem je otac, evo opet se setim, kazao – ‘sine, samo ti ništa ne potpisuj’ (…) A to što je njegovu decenijsku vladavinu obeležio Briselski proces o normalizaciji odnosa – što je projekat sporopuzajećeg priznanja Kosova, zapadne doktrine za Kosovo – ‘korak po korak’, utvrđene još ’99, to bi trebalo valjda da spada u neke ‘dnevne poslove’ koji će se zaboraviti u hrpi betona i puteva koji budu ostali iza onih koji će nekada morati da odu sa vlasti, ali koji će ostati u njihovom vlasništvu“.

Na „jeretičko“ pitanje da li bi se proces iseljavanja Srba sa Kosova zaustavio ukoliko bi Beograd priznao nezavisnost Kosova, Lazarević kaže da Beograd već 10 godina „de fakto priznaje“, te da, ukoliko bi se tako nešto i dogodilo, način na koji kosovske vlasti postupaju prema Srbima, „ne da ne bi bila garancija“ da Srbi ostanu, već je „garant daljeg odlaska“ Srba sa Kosova.

„Suština je u tome da su odavno odustali i zapad, i Priština, i Beograd da se bore za ljude, govorim konkretno o Srbima. Ovo je kulminacija dovršetka suvereniteta nad teritorijom. Ovde se zapravo teritorija ‘čuva’ tako što se ‘proteruju’ ljudi. I to je pogubna politika, koja ovaj mali broj nas koji se ovde zadržao će i narednih godina terati“.

Srbija najmanje 50 godina unazad pada na kosovskom pitanju.

Link to comment
Share on other sites

https://kossev.info/dinar-kosovo-stejt-department-sad-razocarane-protive-se/

 

kažu da se mali enver baš potresao zbog "kritika" iz Amerike i obećao neće nastaviti sa svojim paklenim planom protirivanja Srba sa Kosova

 

mada je sad posato aktivan i u Makedoniji pred tamošnje izbore dajući podršku nekim novim snagama među tamošnjim Albancima, jednostavno želi da postane vođa svih Albanaca na Balkanu, kakav Rama i Ahemti( Dritana je precrtao) jedan je Enver Hodža  

Link to comment
Share on other sites

https://kossev.info/dusan-arsic-osudjen-13-godina-kosovo-zlocin/

 

Pošto ovog Arsića i lično poznajem da samo pojasnim u par rečenica o čemu se radi

Lik je sve vreme na Kosovu i niko ne pomišlja da ga tuži za ratne zločine sve do trenutka kad postaje naslednik imanja od njegovog pokojnog oca. kreću ponudu da proda svoju imovinu, polako kreću i pretnje i ucene da bi nakon štoj e on pokrenuo tužbu da se okupatori sklone sa njegove imovine dobio naprasno tužbu da je ratni zločinac. 

Epilog vidimo a vidimo da i okupatori i dalje koriste njegovu imovinu

Najdemokratija!

Link to comment
Share on other sites

Na pitanje o naoružavanju Kosovske BS on priča kako mi imamo više i bolje naoružanje. Na pitanje kako to da sad Kosovari slobodno voze sa svojim tablicama po Srbiji on odgovara kako mi imamo dobre i mnogobrojne km puteva. I to tako prolazi jer je zarobio medije i ne može drugačije mišljenje da se čuje niti bilo ko može da mu odgovori na ovo bezobrazno spinovanje gde ne daje suštinske odgovore praktično ni na jedno pitanje. I naravno još jedna pobeda "lava" kogo napadaju mrzitelji srbije i srba 🙂

 

Link to comment
Share on other sites

U popodnevnim satima pronela se vest u Gračanici da su pripadnici KFOR-a  rekli zaposlenima u Domu zdravlja da stiže kosovska policija koja će upastu i zatvoriti tu ustanovu. Okupio se neki broj stanovnika ali te akcije za sad nema. 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Perkos2 said:

U popodnevnim satima pronela se vest u Gračanici da su pripadnici KFOR-a  rekli zaposlenima u Domu zdravlja da stiže kosovska policija koja će upastu i zatvoriti tu ustanovu. Okupio se neki broj stanovnika ali te akcije za sad nema. 

 

Sad će Prištevci da se leče kod Dervišija u Medicus ?

Link to comment
Share on other sites

https://kossev.info/kosovo-vesti-online-hovenijer-dinar-decani/

 

odavno je g-ambasadore prestalo da se razmišlja o deci,roditeljima,dekama i bakama

i jednom i drugom diktatoru bitno je koliko mu skače rejting i koliko će para strpati u svoj džep

obična raja tu služi samo po potrebi 

 

Čestitke svima koji pomažu da se kako tako čuje istina sa Kosova, uz sve pretnje od AV i njegove bande uspeli su da se održe

  https://kossev.info/kosovo-vesti-online-10-jubilej-kosovo-sever-portal-priznanje/

 

Edited by Perkos2
Link to comment
Share on other sites

https://kossev.info/rasic-ministar-novac-dinar-skolstvo-zdravstvo-gasenje-privremeni-organi/

 

koliko god gadni i bedni bili rakić i simić ovaj rašić ih prestigne u tome

kome li će ovaj jadnik da obezbedi povratak kad kaže da se povratnicima ne mogu isplatiti penzije i socijalna pomoć

narvno njegov konto za ulogu koju odrađuje kod malog envera svakim danom se povećava😣 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, DJORDJE said:

Pa trebalo bi vapaj prvo da cuje Jorgovanka, u cemu je problem da regulise platni promet sa Kosovom, a da lazna drzava i Lazarov zavet.

Ne može Jorgovanka da radi pisao Vlade Srbije, prvo moraju da promene Ustav Srbije, pa da Parlament usvoji odliuku o priznanju Kosova pa tek onda Jorgovanka da radi platni promet. Ili da AV sve sam odluči ...

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Perkos2 said:

Ne može Jorgovanka da radi pisao Vlade Srbije, prvo moraju da promene Ustav Srbije, pa da Parlament usvoji odliuku o priznanju Kosova pa tek onda Jorgovanka da radi platni promet. Ili da AV sve sam odluči ...

Bas kao sto su i za tablice i isprave menjali ustav. :classic_biggrin:

Cirkuzanti, prvo naprave sou za javnost, podizu avione zbog "jednostrane odluke Pristine", a onda se u tisini prizna da je to ipak dogovoreno i mora. Neka vrsta prometa vec postoji, jer je vlada Kosova slala pomoc za Presevo i to je islo preko NBS.

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, DJORDJE said:

Bas kao sto su i za tablice i isprave menjali ustav. :classic_biggrin:

Cirkuzanti, prvo naprave sou za javnost, podizu avione zbog "jednostrane odluke Pristine", a onda se u tisini prizna da je to ipak dogovoreno i mora. Neka vrsta prometa vec postoji, jer je vlada Kosova slala pomoc za Presevo i to je islo preko NBS.

Promet je postojao ali ne preko NBS i njihove BCK a priznanje jedne pokrajine u posebnu države sigurno neće biti isto kao tablice i stikeri. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...