Jump to content

Kosovo, priznati ili ne?


djole

Recommended Posts

10 minutes ago, erwin said:

Jeste, Nova ljubljanska banka (Slovenci nemaju LJ kao slovo u svojoj abecedi pa je zato u skraćenici L) je kupila našu Komercijalnu banku pre 3 godine.

Oni imaju svoju mrežu po Kosovu na njihovom sajtu nlb.kos stoje poslovnice u Gračanici, Štrpcu, Severnoj Mitrovici,sad samo gase ove poslovnice od komercijalne, slabo se vrte evri ...

Edited by Perkos2
Link to comment
Share on other sites

Pa ne bih baš žurio s takvim zaključcima, NLB Komercijalna je imala čak 9 ekspozitura na severu Kosova, sad su bukvalno prepustili očigledno dominantnu ulogu na tržištu severa drugima, po svoj prilici Štedionici, koja ima svega 5.

 

Sasvim je moguće da im je Kurti pripretio da ako se ne budu uskladili s njegovim zahtevima da batale platni promet sa Srbijom mogu da ugroze daleko veći biznis u ostatku Kosova.

 

Mislim, koja je logika da zatvaraš nešto umesto da objedinjuješ s postojećim, pogotovo baš sve, neke od tih filijala su sasvim sigurno bile rentabilne.

 

Banke koje su otišle iz Srbije u 99% slučajeva nisu zatvarale srpske ogranke ili pojedinačne filijale već su ih prodavale drugima.

 

U ostatku Kosova matični NLB ima 33 ekspoziture.

 

https://nlb-kos.com/en/branches-and-working-hours

 

Doduše, ne čini mi se nemogućim i da su srpske vlasti po privatizaciji Komercijalne namerno sabotirale njeno poslovanje i prebacivale transfere na Štedionicu, u kojoj i dalje mogu da rade šta hoće i kako hoće.

Edited by erwin
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, deez nuts. said:

Jbg, nema vise Radoicica heroja pa se ne vrte pare u banci.

tu je radojičić i radi poslove samo sad preko vučitrnaca, daje im neki % i posao cveta kao i ranije

zar neko stvarno veruje da će se "zlatni rudnik" sa severa tek tako zatvoriti i da će stotine miliona biti prepuštene nekom "iznogudu" 

radojičić je omiljeniji među kosovskim kriminalcima svih vera i nacija nego kurti i Av zajedno

Link to comment
Share on other sites

https://kossev.info/rasic-spreman-sam-da-ucestvujem-u-pisanju-statuta-zso-ukoliko-je-to-potrebno/

 

vidi ga ovaj jado što ne zna gde se skreće za Slovinje bi da piše u ime Srba statut ZSO

prvo, on ne predstavlja nikog sem samog sebe pošto ga niko nije glasao za mesto koje mu je njegov gazda mali enver dao da glumi dvorsku ludu

drugo, srpska strana je dala svoj predlog kako bi trebalo da izgleda statut ZSO i to ovlašćena srpska strana i od srpksog naroda i od vlade Kosova

i treće najvažnije, statut su već napisali Nemci i Francuzi tako da koprcanja malog envera i njegove poltronske ekipe služi samo za razvlačenje i otežavanje života ljudima na kosovu

Link to comment
Share on other sites

Quote

 

"Vučić u kontinuitetu implementira sve što je prihvatio u Briselu i Ohridu. Nakon događaja u Banjskoj on je izgubio progovaračku snagu i međunarodna zajednica ga sada koristi za ubrzanu realizaciju svega što je prihvatio na priznanju de fakto i de jure nezavisnosti Kosova", rekla je Trajković i naglasila da je ukinut i platni promet s Kosovom preko srpskih komercijalnih banaka

 

Vezano za gasenje nlb komercijalne

Link to comment
Share on other sites

Cirkus je taj platni promet kosovsko-srpski, ili kako da ga nazovem. Moja master kartica domace banke koja prolazi uzduz I popreko svuda po Evropi, nema sanse na pos terminalima cim predjem Ibar. Samo vrti do besvesti dok ne prikaze neuspesnu transakciju. Valjda ce taj cirkus konacno da regulisu.

Link to comment
Share on other sites

I tako, jedan korak napred, dva nazad, u Srbiji nista Novo

 

danas.rs

 

Više javno tužilaštvo u Nišu je večeras potvrdilo da je predsedniku Republikanske partije Nikoli Sanduloviću određen pritvor.

Glavna javna tužiteljka Borica Mitić je u odgovoru Radiju Slobodna Evropa navela da je Sanduloviću zadržavanje određeno zbog „sumnje da je izvršio krivično delo izazivanje nacionalne, rasne i verske mržnje i netrpeljivosti“.

Sandulović je 2. januara na društvenoj mreži Iks (X) objavio snimak svoje posete kompleksu „Adem Jašari“ na Kosovu, gde je položio venac na spomenik povodom sukoba marta 1998. godine, kada je ubijeno 50 članova porodice Adema Jašarija, jednog od osnivača Oslobodilačke vojske Kosova (OVK).

Njegov advokat Čedomir Stojković objavio je da su Sandulovića potom uhapsili pripadnici Bezbednosno-informativne agencije (BIA), koji su ga, kako tvrdi, „tukli i primenili brutalno nasilje“.

Stojković je na društvenoj mreži Iks napisao da je Sandulović u četvrtak, kada je uhapšen, zbog toga odveden u Vojnomedicinsku akademiju (VMA), gde je držan do popodne bez davanja bilo kakvih obaveštenja njegovoj porodici ili advokatima.

Link to comment
Share on other sites

Granična policija na Merdaru prvela i nekog Albanca sa Kosova pod prezimenom Dakaj, advokat iz Prištine kaže da je u pitanju ratni veteran i da nema drugog razloga za privođenje,videćemo šta će ovi naši da kažu u saopštenju.

Link to comment
Share on other sites

"Dupli pas" je zanimljiva igra kad je igraji dobri vezni igrači, eto danas je mali enver odigrao dobro dodavanje na rejting AV dajući dozvolu da uđe 20-tak "momaka" u Prištinu i prisustvuje paljenju badnjaka u crkvi SV.Nikole sa preostalim vernicima a onda na kraju i organizuje vateomet sve uz nadzor kosovske policije. A vatromet nikad nije bio običaj na  Kosovu za badnje veče, ali "novovarnicima" to nije bitno, ovi botovi AV već zatrpavaju društvene mreže snimcima i veličaju akciju a mali enver će već uhapsiti nekog na severu da malo pokaže svojim jastrebovima da je ozbiljan u nameri da umiri sever.

Link to comment
Share on other sites

Malo zanimljivosti. 

Na Arsenijevica je pre par dana vadjen pistolj ispred njegovog kafica, on savladao momka uz pomoc brata, drzao ga dok policija nije dosla, predao pistolj policiji koja je uhapsila momka (vec mu sudjeno za ubistvo) , momak isto vece pusten i bezi za Srbiju... 

Kakav zakon na KiM. 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Igor_ said:

Malo zanimljivosti. 

Na Arsenijevica je pre par dana vadjen pistolj ispred njegovog kafica, on savladao momka uz pomoc brata, drzao ga dok policija nije dosla, predao pistolj policiji koja je uhapsila momka (vec mu sudjeno za ubistvo) , momak isto vece pusten i bezi za Srbiju... 

Kakav zakon na KiM. 

Kad se Aca ne uklapa ni kod AV ni kod malog envera onda ni policija neće da radi svoj posao. Ali da je taj lik preneo dve gajbe mleka preko granice jurio bi ga sveqlja sa specijalcima dok mu ne udari 30 dana zatvora.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

On 1/11/2024 at 2:10 PM, Igor_ said:

 

Najvljuje ratni huškač Sveqlja da će sve policijske patrole na Kosovu biti opremljene dugim cevima, tako on i mali enver dokazuju da su uspostavili kontrolu na Kosovu dok ih ozbiljni analitičari poput Goranija, Matošija čak i Škeljzen Gashi upozoravaju da se ni jedan politički problem ne rešava dugim cevima.

Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, Perkos2 said:

Najvljuje ratni huškač Sveqlja da će sve policijske patrole na Kosovu biti opremljene dugim cevima, tako on i mali enver dokazuju da su uspostavili kontrolu na Kosovu dok ih ozbiljni analitičari poput Goranija, Matošija čak i Škeljzen Gashi upozoravaju da se ni jedan politički problem ne rešava dugim cevima.

Verovatno je to reakcija na odluku Kfora da se povuce iz severnih opstina. 

Duge cevi kako sam ukapirao donirali Hrvati. Opasno se huska u regionu. 

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Igor_ said:

Verovatno je to reakcija na odluku Kfora da se povuce iz severnih opstina. 

Duge cevi kako sam ukapirao donirali Hrvati. Opasno se huska u regionu. 

Bojim se samo da se onaj medjed sa Pala prvi ne uhvati na bućku.....

Link to comment
Share on other sites

Ne znam, mislim da ne sve ovo veca igranka od onoga sto vidimo. Ne povlace se oni bas sada uzalud, plus stanje u celom svetu... 

Mislim da ce nam sve ovo postati jasnije kroz mesec-dva. 

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Igor_ said:

Ne znam, mislim da ne sve ovo veca igranka od onoga sto vidimo. Ne povlace se oni bas sada uzalud, plus stanje u celom svetu... 

Mislim da ce nam sve ovo postati jasnije kroz mesec-dva. 

Vidiš da Kurti naručuje, za svaki naš ten po 1 Javelin...oni ne promašuju :s_w:

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Constantin said:

Bojim se samo da se onaj medjed sa Pala prvi ne uhvati na bućku.....

Ceniš da Mile ima nameru da nekog napadne? Što se malog envera tiče nabavka tih raketa mu je uzalud pošto neće AV nikad poslati tenkove dalje od Raške i Kuršumlije a da mališa krene da osvaja te predele sumnjam da ima jajca

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...