Jump to content

Kosovo, priznati ili ne?


djole

Recommended Posts

Da li bi se Kosovari zaista ujedinili sa Albanijom ? Imao sam neki utisak da se bas i ne podnose ?

Ako se nista ne bi desilo, zasto se onda to ne uradi, uz insistiranje na pravama manjina ?

Nesto kao prica iz Hrvatske, da nisu naseli na podbadanje iz Beograda verovatno bi bolje prosli.

Edited by Dragan
Link to comment
Share on other sites

Naravno da bi se ujedinili.

 

EN3sH9VUwAAjWLi?format=png&name=900x900

 

https://www.osfa.al/sites/default/files/raporti_plote_kosove_-_shqiperi_-_eng.pdf

 

Quote

A Euronews Albania Barometer poll in 2021 showed 79.2% of Albanians in Albania supporting unification with Kosovo.[38] In a September 2021 poll by the Kosovar Center for Security Studies (QKSS) and the National Endowment for Democracy, 55% of Kosovar Albanian respondents were in favour of Kosovo's unification with Albania.[39]
According to a December 2022 survey by UBO Consulting from Prishtina, 60% of Kosovar citizens were pro-unification.[40]

https://en.wikipedia.org/wiki/Unification_of_Albania_and_Kosovo

Edited by erwin
Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, Dragan said:

Da li bi se Kosovari zaista ujedinili sa Albanijom ? Imao sam neki utisak da se bas i ne podnose ?

Ako se nista ne bi desilo, zasto se onda to ne uradi, uz insistiranje na pravama manjina ?

Nesto kao prica iz Hrvatske, da nisu naseli na podbadanje iz Beograda verovatno bi bolje prosli.

Autonomiju bih s obe ruke odmah potpisao....

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dragan said:

Da li bi se Kosovari zaista ujedinili sa Albanijom ? Imao sam neki utisak da se bas i ne podnose ?

Ako se nista ne bi desilo, zasto se onda to ne uradi, uz insistiranje na pravama manjina ?

Nesto kao prica iz Hrvatske, da nisu naseli na podbadanje iz Beograda verovatno bi bolje prosli.

 

Bi ali zapadu to tek ne treba. Jer ako to dozvolis otvaras pandorinu kutiju. Ne mozes da kaze e jbg to je presedan, jer bi to onda bio presedan broj dva u vezi Kosova a onda nije presedan. Albanija bi mogla ekonomski prilicno da nahebe ako joj zapad uvede sankcije oni imaju kakvu takvu privredu i postaju zanimljiva turisticka destinacija. A cini mi se da je Rama tu ideju podrzao ali samo u fazonu ujedinjeni u EU. Inace meni deluje da bi za Kosovo i Srbiju daleko bolje bilo da se Rama odlucuje sta i kako nego mali enver i nas supermen. Mozda gresim ali mi Rama deluje daleko normalnije i racionalnije a i sposobnije od ove dvojice ego manijaka, cini mi se da Rama ima neku karijeru van politike za razliku od ove dvojice "filozofa".

Edited by MeanMachine
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, MeanMachine said:

 

Inace meni deluje da bi za Kosovo i Srbiju daleko bolje bilo da se Rama odlucuje sta i kako nego mali enver i nas supermen. Mozda gresim ali mi Rama deluje daleko normalnije i racionalnije a i sposobnije od ove dvojice ego manijaka, cini mi se da Rama ima neku karijeru van politike za razliku od ove dvojice "filozofa".

 

Ne bih ja mnogo ni Rami verovao, ali svakako pre njemu nego Beriši.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Constantin said:

Autonomiju bih s obe ruke odmah potpisao....

Po najnovijem predlogu statutu koji su političari sa Kosova pokazali javnosti i jeste autonomija sa dosta samostalnosti i sa odobrenom saradnjom sa Srbijom ali dok se sve to ne potpiše i počne da funkcioniše mali enver će oterati baš toliko Srba da više neće biti opština sa srpskom većinom a onda džabe autonomija na papiru. Naravno sve u saradnji sa bratom iz BG koji mu obezbeđuje logističku podršku i košarkaškim rečnikom rečeno "pravi livadu".

Link to comment
Share on other sites

Jeste da je glupo i nehumano, ali verovatno su trebali vec davno podeliti Kosovo (i neki severni deo pripojiti Srbiji).

Nesto kao Pakistan i Indija. A onda napraviti zid (moze stabilna budala da im pomogne).

Mozda bi trebalo oko svake drzave napraviti jedan 7 metara visok zid sa bodljikavom zicom ?

I da u svakoj drzavi zivi samo po jedna nacija. Valjda bi onda svi bili zadovoljni.

I da, podici 10 metara visok zid izmedju razlicitih religija.

Fuck.

 

Edited by Dragan
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Dragan said:

Jeste da je glupo i nehumano, ali verovatno su trebali vec davno podeliti Kosovo (i neki severni deo pripojiti Srbiji).

Nesto kao Pakistan i Indija. A onda napraviti zid (moze stabilna budala da im pomogne).

Mozda bi trebalo oko svake drzave napraviti jedan 7 metara visok zid sa bodljikavom zicom ?

I da u svakoj drzavi zivi samo po jedna nacija. Valjda bi onda svi bili zadovoljni.

I da, podici 10 metara visok zid izmedju razlicitih religija.

Fuck.

 

 

Zašto Sever, odnosno "neki deo"....Južno od Ibra živi 2/3 Srba i ostalih ...

Tu ideju o zidu, na starom forumu je svojevremeno, pre dvadesetak godina, izneo Harper. Tema se, čini mi se, zvala "Kosovo - istina, odgovornost, pomirenje" (???)...i nije se dobro proveo. Što od moderacije, bio je banovan, što od dvadesetak albanskih forumaša, koji su tada bili vrlo aktivni na forumu. Nisu zaostajali ni "vizionari vaskolike demokratije"...da ne širim.

Ti si, doduše, to posle razložio i iskarikirao i razumem zašto si to uradio i ne zameram ti, čisto da znaš. SAmi do rešenja nećemo moći da dodjemo. Kurti želi sve i malo preko toga, a naš "pregovarač" bi "s golo dupe u koprive" i da se pri tome ne opeče....bar tako iznosi stav. ko tu sad koga bolje čita i kome se žuri pa će nešto i popustiti, pokazaće vreme.

 

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, DJORDJE said:

Ima li zivota na severu bez tablica za sever koje izdaje Srbija? Prosle godine je trebalo da se gine zbog tablica, a onda ih ove godine kurta ukine bez ikakve pompe.žnije 

Ukinuo ih je AV, prestao je da izdaje tablice na KM i ljudi nemaju drugo nego da registruju na kosovske tablice

https://kossev.info/dimitrijevic-ovi-izbori-ce-zapecatiti-sudbinu-srba-sa-kosova-niko-ih-nije-ponizio-i-izneverio-kao-sns-i-s-lista/

Edited by Perkos2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, DJORDJE said:

Nisu imali izbora ni kod glasanja, Vucic naredio i oni pravo u autobuse.

 

https://www.slobodnaevropa.org/a/kosovo-izbori-u-srbiji-vucic/32735852.html

Naravno da nisu imali izbora pošto ni priština na brisel ne otvaraju škole, bolnice i radna mesta. Uz to njihovih 15000 "glasova" nije presudilo ko pobeđuje. Toliko AV dobije čak i na Vračaru

Link to comment
Share on other sites

 ‘Rajsku banju’ pod zakup uzeo kosovski MUP

 

 

Kosovska agencija za privatizaciju (KAP) preuzela je upravu nad kompleksom ‘Rajska banja’ u Banjskoj kod Zvečana, kao imovinu društvenog preduzeća na Kosovu, i dala je u zakup Ministarstvu unutrašnjih poslova, kazao je za Radio Slobodna Evropa generalni direktor ove agencije, Arben Limani.

 

Limani je ujedno poručio da ova institucija već neko vreme pokušava da kontaktira lica ili subjekte koji su koristili ovu imovinu, međutim, tvrdi da odgovora nije bilo, te je usled toga zatražena pomoć Kosovske policije za preuzimanje ove imovine, piše dalje RSE.

 

Uz asistenciju Kosovske policije regiona Sever, službenici kosovske Agencije za privatizaciju ušli su danas u ovaj kompleks u selu Banjska i uzeli ga pod kontrolu.

 

Inače, radi se o objektu novijeg datuma, jednom od omiljenih odmarališta i lečilišta na Severu, koji je izgrađen fondovima Republike Srbije.

Gradnja objekta započela je 2015. godine a otvoren je 2019. Prema ranijim potvrdama srpskih institucija, objekat Garni SPA hotela površine 1227 metara kvadratnih smeštajnog je kapaciteta u formi četiri apartmana i jedanaest dvokrevetnih soba, uz prateće sadržaje (hol, recepcija, lobi, restoran, prihvatna kuhinja, sanitarni blok, vertikalna i horizontalna komunikacija, tehnički prostor).

 

Vrednost projekta je bila najavljena oko 121 miliona dinara, potvrdio je tada predsednik Privremenog organa Opštine Zvečan, Ivan Todosijević. Novoizgrađeni kompleks nekadašnji direktor Kancelarije za KiM Marko Đurić, tada je ocenio kao „novu eru“ za čitav Banjski kraj u turističkom i privrednom smislu.

 

Ujedno, prema navodima RSE, kompleks „Rajska banja“ registrovan je kao društvo sa ograničenom odgovornošću na ime Aleksandra Zlatkovića.

 

https://kossev.info/rse-rajsku-banju-pod-zakup-uzeo-kosovski-mup/

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Perkos2 said:

Da li vi stvarno verujete u mogućnost izbora kod tih ljudi i kritikujete njihov izbor? Ajde svi ostali ali niški koji ima dobre informacije ali i dalje drbi da su oni presudili ko pobeđuje na izborima stvarno iznenađuje.

 

Izbor je uvek tvoj.  Ja mislim da oni ne mogu ništa da promene i da su im životi u rukama jednog čoveka. Mogu oni da glasaju i za mene i za tebe 99,99%, to se neće promeniti. Ja čak mislim da nisu ni u tom broju glasali, ali.....S druge strane, dobar deo tih ljudi bandoglavo tera jednu te istu priču i ne znam čemu se nadaju. Padaju na retoriku psihotičnog. Jeste da nada poslednja umire, ali budi realan, što bi se ljudi na Kosovu suštinski razlikovali od ljudi iz "uže Srbije". Nijanse su u pitanju. Meni se čini da ti mene negde izgubiš i ne razumeš...

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Constantin said:

 

Izbor je uvek tvoj.  Ja mislim da oni ne mogu ništa da promene i da su im životi u rukama jednog čoveka. Mogu oni da glasaju i za mene i za tebe 99,99%, to se neće promeniti. Ja čak mislim da nisu ni u tom broju glasali, ali.....S druge strane, dobar deo tih ljudi bandoglavo tera jednu te istu priču i ne znam čemu se nadaju. Padaju na retoriku psihotičnog. Jeste da nada poslednja umire, ali budi realan, što bi se ljudi na Kosovu suštinski razlikovali od ljudi iz "uže Srbije". Nijanse su u pitanju. Meni se čini da ti mene negde izgubiš i ne razumeš...

"Prodaju" se svuda po ostatku Srbije ljudi od onih sa milonima na računu do neke bake za paket pomoći ali stalno potenciranje da tamo neko drugi glasa za AV i zato on dobija izbore a eto na jugu Srbije izdominirao lagano, Vojvodinu pokidao, istočna Srbija isto. Svuda ima svoje pristalice i one koji moraju da glasaju i onda je problem u ljudima ucenjenim i naterenim samo na jednom delu Srbije. Kad su se ove fore oko izbora dešavale na severu Kosova ostatak Srbije je ćutao a dobar deo i odobravao to e sad jebiga došla mečka i na BG kapiju pošto se osilila i ne misli da stane. A vi gledajte uvek da je neko drugi kriv za to što AV vlada Srbijom. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...