Jump to content

Kosovo, priznati ili ne?


djole

Recommended Posts

13 minutes ago, Perkos2 said:

možda mu je sigurnije bilo u zatvoru, ovako je rizik da ga na semaforu pokupi neki pijani dripac ili mu padne kran na glavu

lično očekujem da ga opet uhapse u petak

 

Nekad su hapsili i tukli uhapšenog da prizna, ovog će da tuku da ne prizna.

  • Like 3
  • Ha-ha 10
Link to comment
Share on other sites

Kao sto rekoh, nece taj parizerov ortak biti u pritvoru, mada je na moje veliko iznenadjenje bio duze od dj vucicevica. Jeftina farsa I kupovina vremena.

 

57 minutes ago, Perkos2 said:

znaju ramush, pacoli, uka, zeqiri, abrashi, mimoza svaki ćošak u toj kući a bogami i naslednik je tamo često boravio 

A Kurti (koji eskalira)? Jel I on zna svaki kutak te kuce?

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, djura.net said:

Kao sto rekoh, nece taj parizerov ortak biti u pritvoru, mada je na moje veliko iznenadjenje bio duze od dj vucicevica. Jeftina farsa I kupovina vremena.

 

A Kurti (koji eskalira)? Jel I on zna svaki kutak te kuce?

što se njega tiče mislim da nije posećivao tu kuću ali već za njegove ministre sveqlju, hadžiju, ili onog arbnora muju mogu ruku u vatru d astavim da su bili rado viđeni gosti, to je bilo za probrane goste sa sve tri strane

što neko reče nije ta kuća iznikla odjednom tamo a imalo je u okolini jezera nekih objekata gde se rudarilo žestoko, setite se pokliča "ne dam gazivode"

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, djura.net said:

Mozda u tom zecu lezi grm.

"gde je mojih 10%" "nećete me zajebati" "sve ću vas pobiti"

a Lakilajčak samo dosipa ulje na vatru u stilu "ne znaš kurti kakva je to banda,znam ih ja dobro"

Edited by Perkos2
Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, Perkos2 said:

"gde je mojih 10%" "nećete me zajebati" "sve ću vas pobiti"

a Lakilajčak samo dosipa ulje na vatru u stilu "ne znaš kurti kakva je to banda,znam ih ja dobro"

Ma kakva banda, heroji I Obilici, ne bi oni, znam ja njih. Na takve ste vrline nasli da udarite, ccc.

Link to comment
Share on other sites

Čak ni Amerikanac ne kože da skapira da je za malog envera svejedno kojeg Srbina hapsi ili ubija. Da li ima 12;24;64;94 godine da li je muško ili žensko nikakve razlike kod njega nema. Bitan je broj i utisak koji će ostaviti na tamošnje srpsko stanovništvo. Što ih više zaplaši to će ih lakše proterati, kad negde nastane neki problem eto mu brata AV da pripomogne.

Link to comment
Share on other sites

Američki ambasador u Prištini u razgovoru sa srpskim novinarima danas dosta odmeren, govorio o srpskoj zajednici kao žrtvi ovih događaja, tražio uspostavljanje ZSO i sprovođenje sudske odluke o Visokim Dečanima:

 

Quote

„Ne verujemo da je ovo [sukob u Banjskoj] bila samo spontana stvar. Jasno je da je grupa pojedinaca… bila koordinisana i sofisticirana. Oni su doneli sofisticirano vojno oružje, veliki deo kojeg je srpskog porekla, sa namerom da se sprovedu akcije i operacije koje bi destabilizovale Sever. Ne mogu tačno da preciziram šta su nameravali da urade, kako i kada. To još uvek ne znamo“, konstatovao je Hovenijer. (...)
„Koliko razumemo, u pitanju su Srbi, koji su za sobom ostavili sofisticirano naoružanje, što sugeriše da ih je podržavala neka struktura ili strukture, a oni su prošli i obuku. To se prilično jasno, vidi na osnovu taktike koju su koristili i [po] načinima na koje su komunicirali. Oprema koju su posedovali nije došla samo od pojedinaca koji su otišli na javnu pijacu i tamo kupili te stvari. To apsolutno znamo“, naveo je Hovenijer. (...)
Hovenijer poručuje da je ono što se dogodilo 24. septembra za SAD zločin. „Za nas su to krivične radnje. I rekao bih da je ubistvo policajca u većini jurisdikcija zločin. I tako mi vidimo ovaj događaj. Takođe rekao bih da je donošenje vojne opreme sa namerom da se destabilizuje region takođe, verovatno, krivično delo. Ipak, sudovi to moraju da dokažu, ali to bi bila naša procena“, kazao je Hovenijer. (...)
Hovenijer danas poručuje da je upoznat sa ovim navodima [o Radoičićevom švercu oružja iz Tuzle], te da su mu „zanimljivi“.
„Radujemo se što ćemo dobiti više informacija o tome. Važno je da srpske vlasti sada počinju da razmatraju ono što bih ja nazvao lanac posedovanja opreme. Oprema proizvedena u Srbiji nekako se našla u oklopnim vozilima u Banjskoj. I to je nešto što treba razumeti i pozabaviti se time“, naglasio je. (...)
Ali ne bih rekao da njegovo [Radoičićevo] ponašanje nužno diskvalifikuje celu političku stranku [Srpsku listu]. (...)
„Nemam nikakve informacije o pregovorima o povlačenju [Radoičićeve grupe preko granice posle sukoba s policijom] i to bi me veoma iznenadilo. Verujem da su vlasti Republike Kosovo bile veoma fokusirane na hapšenje – u najvećoj mogućoj meri – onih koji su umešani u ovaj incident, posebno u svetlu smrti jednog od njihovih policajaca ranije tog dana“, kazao je. (...)
Hovenijer precizira da je „jedna od pravih žrtava događaja od 24. septembra srpska zajednica koja živi na Severu“:
„Koja samo želi da nastavi da živi svoj život u uslovima dostojanstva, sigurnosti, ide na posao, vraća se kući, šalje svoju decu u školu. Kao što znate, ovo je bilo neverovatno zastrašujuće i za njih. Oni su takođe žrtve ovde. To je naša perspektiva“.
Hovenijer tvrdi da je primetio u razgovorima „u javnoj sferi na Kosovu“,da bi „neki ljudi želeli da sugerišu da cela srpska zajednica snosi krivicu za događaje od 24. septembra“
„Mi to ne prihvatamo. Postoje konkretni ljudi koji su krivi za zločin od 24. septembra. I iz moje perspektive, ljudi koji imaju najviše krvi na rukama su oni koji su ili povukli obarač ili postavili eksploziv koji je doveo do smrti gospodina Bunjakua. To su ljudi koji moraju da odgovaraju“, kazao je.
Podcrtava da je pogrešno sugerisati da su Srbi odgovorni ili da bi trebalo da snose krivicu.
„Srbi na Kosovu imaju pravo da žive svoje živote u dostojanstvenim i bezbednim uslovima, bilo na severu ili na jugu. I nastavićemo vredno da radimo i kroz naše programe pomoći, naše angažovanje i ohrabrujući Vladu, kako bi pokušali da pomognemo i unapredimo tu viziju i taj cilj“, kazao je Hovenijer. (...)
„Odbijamo svaki pokušaj da se sugeriše da bi [Zajednica srpskih opština] trebalo da ima izvršne nadležnosti. Mislim da smo prilično jasno predstavili svoj stav u autorskom tekstu od 30. januara koji su napisali naš savetnik u Stejt departmentu, Dereka Šole, i zamenik pomoćnika sekretara Eskobar. Ali sa takvom vrstom zaštitnih ograda ili ograničenja na delu, verujemo da je zaista važno da se ide napred, jer razumemo da je ovo i važan signal za srpsku zajednicu, ali i dodatni aranžman za srpsku zajednicu koji im omogućava da koordinisano ostvaruju prava koja imaju, ovlašćenja koje poseduju lokalne vlasti, tako da nam je ovo prioritet“, naveo je.
Kosovska predsednica nedavno je predložila da se statut za ZSO osmisli u koordinaciji Prištine i Vašingtona. Upitan o ovom predlogu, Hovenijer je kazao da će SAD da pozdrave sve što Kosovo učini da iznese „kredibilan i razuman predlog o Zajednici opština sa srpskom većinom“. (...)
Podseća da je formiranje ZSO jedna od preuzetih obaveza Prištine u okviru dijaloga, te podcrtava da je reč o obavezi koju Kosovo mora da ispuni. (...)
Američki ambasador podcrtao je danas da se stav Sjedinjenih Država u vezi sa imovinom manastira Visoki Dečani nije promenio.
„Verujemo da Vlada Kosova ima odgovornost da u potpunosti primeni odluke Ustavnog suda u vezi sa zemljištem manastira Dečani. Ne verujemo da su odluke Ustavnog suda opcione u bilo kojoj demokratiji… Izvršna vlast ima odgovornost da tu odluku sprovede i to ostaje naše očekivanje od vlade Kosova“, kazao je Hovenijer.

https://kossev.info/hovenijer-pitanje-odgovornosti-se-ne-zavrsava-sa-izjavom-radoicica-njegova-dela-ne-diskredituju-nuzno-sl/

Edited by erwin
Link to comment
Share on other sites

 

 

 

Neprikazani deo tvita:

Quote

...kao i sve druge, osim ubica, siledžija i rasturača droge na veliko.

 

 

 

I jedan stariji slučaj:

Spoiler

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Edited by erwin
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Jos malo o cirkuskoj predstavi zvano 'hapsenje Radoicica' za danas.rs

 

Ovakav postupak može dodatno da destabilizuje situaciju sa Albancima u Preševskoj dolini i da izazove etničke sukobe“, ocenjuje za Danas Ragmi Mustafa, doskorašnji predsednik Nacionalnog saveta Albanaca(NSA) i predsednik Opštinskog odbora PDD u Bujanovcu.

„Ovaj proces najbolje odražava današnju pravdu u Srbiji. Govori o samom pravosuđu u Srbiji. Za krhkost i nedostatak hrabrosti da se ima nezavisno sudstvo i ne pod uticajem političara“, navodi u izjavi za Danas Ragmi Mustafa.

Po njegovom mišljenju „ovo je samo pozorišna predstava Vlade Srbije da obmane međunarodnu zajednicu, ako mogu i uspeju u toj joj jednoj varijanti“.

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, fancy said:

Ova FSB ujudurma u Banjskoj i lizanje Harčenkovog Bocana će nas skupo koštati:

Poslanici EP predlažu zamrzavanje EU fondova za Srbiju: U Briselu počela rasprava o oružanom sukobu u Banjskoj

 

Ali, jbg, heroji...

 

 

Tonino Picula na svakom zasedanju traži da se zbog nečega kazni Srbija. Nije baš sve tako crno kao što Nova.rs prenosi. Bilo je parlamentaraca koji su govorili afirmativno o Srbiji, a za sav problem na KOsovou okrivljuju režim Albina Kurtija. Poslanicci iz Francuske i Madjarske, konkretno. Ocrnila nas je i jedna Holandjanka tako da je mrtva trka izmedju Holandjana i Hrvata u EP ko će brže, jače, bolje da pljune na Srbiju. Često i po automatizmu i bez razloga.

 

Quote

Izvestilac za Srbiju Vladimir Bilčik (EPP) osudio je napad i rekao da je potrebna istinska istraga svih događaja i pucnjave. On je dodao da je dolaskom Aljbina Kurtija na vlast dijalog Beograda i Prištine u zastoju, ističući da to govori kao neko ko je u dijalogu često bio kritičan prema Beogradu.

 

Teško da će biti nekih žešćih kazni, ali bih voleo, pred izbore, da se malo zavrne slavina Vučiću i smanji dotok novca. Ne može on baš sve kroz akcize i parizer da provuče.....

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, freethrow said:

Da li bi sankcije one prave tvrde imale efekat u Srbiji danas ili bi samo, kao pre 30 godina, pojačale krimi ekipu?


Ovo drugo. Meni tako izgleda.
Jedino individualne, a i to mogu da se snadju da zaobidju.

 

A i kud ce sa tim narodom. Vecina nas ili pola zivota pogodjena direkto ili posredno tim haosom, a neki i ceo dosadasnji.

Edited by Plavi Golub
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  

Quote

Direktor Kliničko-bolničkog centra (KBC) Kosovska Mitrovica Zlatan Elek izjavio je danas da na severu Kosova ponestaje lekova, jer je zabrana za uvoz iz Srbije na snazi od sredine juna.

„Ponestaju lekovi, nestali su fiziološki rastvori, nema dovoljno vakcina za vakcinisanje najmlađih pacijenata, otežano je kretanje našim sanitetima“, rekao je Elek za televiziju Pink i kazao da su ugroženi onkološki pacijenti, porodilje i najmlađe osobe.

Dodao je i da iz Prištine dobijaju oročene dozvole za nabavljanje boca sa kiseonikom, koga imaju za još 15 do 20 dana, a da je poslednja dozvola istekla 30. septembra.

Direktor KBC-a je kazao da bolnica još uvek ima deo zaliha, jer je poslednje snabdevanje bilo u martu ili aprilu, ali nije mogao da precizira do kada će one trajati.

Govoreći o ulasku specijalnih jedinica kosovske policije u taj KBC, Elek je kazao da je to bio „nasilni upad“ koji je počeo u ranim jutarnjim časovima i trajao više od sat vremena.

„Kada smo pitali komandira šta oni tu traže, nije znao da nam objasni o čemu se tu radi. Na kraju nam je dao samo jedan papir, a iza njih su ostala razbijena vrata vešernice, kotlarnice, oduzet video nadzor sa ulazne kapije, a u izveštaju na albanskom jeziku piše da nisu našli apsolutno ništa“, rekao je on.

Elek je ocenio da je sve to moglo da se radi uz jednu patrolu policije, jer su iz KBC rekli da će otključati bilo koji deo bolnice „jer nemaju šta da kriju“.

https://www.danas.rs/vesti/drustvo/direktor-kbc-kosovska-mitrovica-ponestaju-lekovi-nema-fizioloskih-rastvora-i-vakcina-za-najmladje/

 

30 minutes ago, Perkos2 said:

što bi rekli matori "sve se gleda" i koristi za poentiranje kod MZ

 

 

  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, freethrow said:

Da li bi sankcije one prave tvrde imale efekat u Srbiji danas ili bi samo, kao pre 30 godina, pojačale krimi ekipu?

Pojacale bi krimi ekipu zbog poremecaja u lancu snabdevanja koje bi dovelo da samo oni imaju ekskluzivno pravo da nabavljaju neophodna dobra koja bi preprodavali jos skuplje. 

 

Sa druge strane, vize i nemogucnost da se ode ni do Grcke, a kamoli na 3 meseca u Nemacku bi mozda aktivirao neaktivni sloj glasaca za izbore, jer tvrdo SNS krilo, drzavni fejk poslovi i penzioneri svakako vec glasaju za Parizera. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

  • fancy changed the title to Kosovo, priznati ili ne?
  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...