Jump to content

Kosovo, priznati ili ne?


djole

Recommended Posts

1 hour ago, fancy said:


 

 


Ok.
Da li bi mogao ovde u par rečenica da napišeš šta je to što bi potpisao?

Samo molim te bez onog šta bi bilo kad bi/ne bi bilo, nego upravo sad i u ovoj situaciji.



Sent from my SM-N9860 using controlled substances
 

 

Istovremeni prijem u EU ev. u NATO sa pruženim garancijama obe strane, da u minimalnom vremenskom razdoblju usklade, pre svega zakonodavstvo sa EU. Prihvatanje obaveza, da se izvrše sve odluke koje su prihvaćene medjunarodnim sporazumima. Istovremeni potpis pristupa EU i ovog sporazuma. Sve u stilu obećanja, pas laje vetar nosi...od "standarda pre statusa" i "priznanje neće biti uslov za prijem" do ako budete ovo ili ono, bićete primljeni, više ne pije vodu. Cela ova situacija oko Kosova je velika bruka za EU, da ne obrazlažem, dovoljno je samo da se setimo kada se završio rat na Kosovu.

 

Treba razgovarati i sa ljudima sa Severa Kosova, ali sa ostalim ljudima u enklavama, šta misle o svemu i šta bi i kako bi oni. Lako je prestoničarima da u nečije ime potpisuju šta god treba, uz obećanja velike finansijeske pomoći, koja će svakako završiti u nekom novom Beogradu na vodi ili Metrou. Ali i treba realno izmeriti, ostatak Srbije ne sme biti taoc jednog dela svog stanovništva i ostati zaglavljen, tamo gde se već poprilično batrgamo.

 

To je nekako u najkraćim crtama.

1 hour ago, Perkos2 said:

Mene interesuju detalji a ne ove uopštene fraze o poštovanju međusobnom i uvažavanju. I koje su sankcije ako se jedna strana ogluši o dogvoreno.

Lako je bre to Perkose. Ako naša strana zabrlja, šalju Hila da zavrće jajca, a ako Kurti zabrlja, kako kažu "evropljani"...ne mogu mu ništa.

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Constantin said:

Istovremeni prijem u EU ev. u NATO sa pruženim garancijama obe strane, da u minimalnom vremenskom razdoblju usklade, pre svega zakonodavstvo sa EU. Prihvatanje obaveza, da se izvrše sve odluke koje su prihvaćene medjunarodnim sporazumima. Istovremeni potpis pristupa EU i ovog sporazuma. Sve u stilu obećanja, pas laje vetar nosi...od "standarda pre statusa" i "priznanje neće biti uslov za prijem" do ako budete ovo ili ono, bićete primljeni, više ne pije vodu. Cela ova situacija oko Kosova je velika bruka za EU, da ne obrazlažem, dovoljno je samo da se setimo kada se završio rat na Kosovu.

 

Treba razgovarati i sa ljudima sa Severa Kosova, ali sa ostalim ljudima u enklavama, šta misle o svemu i šta bi i kako bi oni. Lako je prestoničarima da u nečije ime potpisuju šta god treba, uz obećanja velike finansijeske pomoći, koja će svakako završiti u nekom novom Beogradu na vodi ili Metrou. Ali i treba realno izmeriti, ostatak Srbije ne sme biti taoc jednog dela svog stanovništva i ostati zaglavljen, tamo gde se već poprilično batrgamo.

 

To je nekako u najkraćim crtama.

oce to

Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, Constantin said:

 

Lako je bre to Perkose. Ako naša strana zabrlja, šalju Hila da zavrće jajca, a ako Kurti zabrlja, kako kažu "evropljani"...ne mogu mu ništa.

Čak kad i Hil ponekad ispizdi na ponašanje nestašnog Kurtija odmah se nađe ko će da opravda svaki njegov nestašluk čak i na nekom tamo forumu a ugledne medijske kuće zaklinjući se u neutralnost zaboraviće da pokažu tu izjavu sve dok ih lično Hil ne pozove..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, Constantin said:

Istovremeni prijem u EU ev. u NATO sa pruženim garancijama obe strane, da u minimalnom vremenskom razdoblju usklade, pre svega zakonodavstvo sa EU.

 

To bi mozda moglo, da je dogovor sklapan tipa 2002. pa da udjemo sa onom ekipom tipa SLO,

Danas, mislim da je ovo izuzetna ponuda za Srbiju, ne zbog tih nekih obecanja o pomoci, ta finansijska strana zavisi od nas samih, tj koliko biramo vlast koja je EU orijentisana i sprovodimo reforme, nego zbog toga sto niko od nas ne trazi da formalno priznamo Kosovo, a sa druge strane u predlogu stoji postovanje granica, pa tako se blokira dalji albanski separatizam. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, AgroLaki said:

 

To bi mozda moglo, da je dogovor sklapan tipa 2002. pa da udjemo sa onom ekipom tipa SLO,

Danas, mislim da je ovo izuzetna ponuda za Srbiju, ne zbog tih nekih obecanja o pomoci, ta finansijska strana zavisi od nas samih, tj koliko biramo vlast koja je EU orijentisana i sprovodimo reforme, nego zbog toga sto niko od nas ne trazi da formalno priznamo Kosovo, a sa druge strane u predlogu stoji postovanje granica, pa tako se blokira dalji albanski separatizam. 

 

 

Pa sad....možda je ovo moglo da bude OK 2002.g. Dogadjaji nakon toga su me ubedili da kosovsko društvo nije spremno da prihvati Srbe na Kosovu kao ravnopravne sugradjane. Ovaj Ugovor, šta je već, ne garantuje ništa, a ponajmanje se blokira albanski separatizam. Albanski separatizam treba da bude blokiran u Briselu i Vašingtonu. Ako je najveći dobitak ovog dokumenta taj što formalno ne moramo da priznamo Kosovo, da ga potpišemo, ali šta onda to znači. Pravimo se ludi da se nešto dešava, a mi kao ne znamo....

Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, Perkos2 said:

Znači ipak je Gračanica zasebna opština i kao takva ima policiju skladno nacionalnom sastavu te opštine?  to što se naslanja na periferne delove Prištine nema veze ona je zasebna opština i tačno se znaju ingeencije njene policije pa lokalni policajci iz Prištine ne idu na intervencije na teritoriji te opštine.

Napisao si da 50% građana štrpca ide ne rad u Prištinu i druge gradove što nije istina isad evo sam to potvrđuješ pričom da rade za institucije iz Prištine što nije isto kao da idu na posao u Prištinu ili Peć, dakle rade u svom mestu isto kao što albanac iz Preševa radi u pošti Srbije ili pri Ministarstvu zdravlja na primer. Ništa čudno i ništa posebno.  kad smo već kod toga neka vlasti iz Prištine otovre takva radna mesta na severu Kosova i siguran sam da će veliki broj građana i srpske nacionalnosti raditi i u tim institucijama. Pisao sam već zašto se ne omogući školovanje na srpskom na Univerzitetu u Prištini pa bi studenti iz Štrpca, Pomoravlja kosovskog, gračanice tu studirali a ne u severnoj Mitrovici.

Nikad i nikad nisam napisao da su neki automobil bilo na severu ili u Kišnici zapalili Albanci, ja nisam bvidovit kao Vladimir ili Devil pa da nešto zanm unapred ali znam iz predratnih i ratnih iskustava da ima puno "akcija" koje treba da ocrne protivničku stranu pa sve dok nema zvaničnog izveštaja za počinioce sve je svera nagađanja.

Kurti stalno spominje kriminalne strukture na severu a na severu ne žive Liliputanci nego 95% Srba tako da nemoj da se pravimo koštunice a kakav je odnos medija sa kosova prema stanovnicima severa dovoljno govori podatak da u sve ove dane od kad je ponovo krenula"frka" jedino Jeta Xhara ima hrabrosti i profesionalne i ljudske da u svoju emisiju pozove predstavnika Srba sa severa, istina jednog od opozicione opcije ali ipak samo kod nje Albanci sa Kosova mogu da čuju direktno mišljenje nekog Srbina koji živi i radi u Mitrovici. Ostali polemišu međusobno, kritikuju se i optužuju ko je za štakriv ali mišljenje srpske strane za njih ne postoji pošto su ih vlasti proglasile "kriminalnim strukturama".

I samo još da se osvrnem na onu polemiku oko težnje za ujedinjenjem sa Albanijom, ovih dana su nakon toga što su Srbi okitili severnu Mitrovicu srpskim zastavama reagovai i kosovski Albanci koji žive u naselju "bošnjačka mahala" u severnoj Mitrovici i pred dolazak Kurtija u to naselje okitili ga albanskim zastavama, nigde zastave Kosova iako dolazi premijer. O tome zašto premijer ne ode do Zubinog potoka ili Leposavića i popriča sa tamošnjim "kriminalnim strukturama" ne moram valjda da pojašnjavam, tamošnji građani za njega ne postoje .

U Gracanicu kao i u Strpcu policija je mesovita, cak sta vise nije ni vecinski Srpska. Cak sta vise, brzo ce biti i daleko manjinska, zato sto ce srbe koji su u kps-u i zive juzno od ibra za neki dan sve prebaciti severno, da napune 4stanice koje su trenutno prazne. ( da li to otezavs zivot ljudima juzno kada im ostane smena pretezno albanska je za vecu polemiku). 

Ovo sto si odgovorio na necije "50% srba iz Strpca ide u Pristinu da radi" nije istina, mozda rade pri kosovskim institucijama, ali ne rade u Pristini. 

Automobile albanci niti bi palili niti znaju nesto o tome, tu mogu ruku u vatru da stavim, palili su isti oni koji su palili 2013 ljudima koji su prvi usli u te iste institucije. 

Sta mislis i pomenutoj emisiji ako si je odgledao/razumeo zbog cinjenice da nema titla, vidim da pratis.

I ovo za iskljucivo zastave Albanije nije isitna, okitili jesu ali svu da idu jedna do druge, zastava Albanije i Kosova. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Constantin said:

Istovremeni prijem u EU ev. u NATO sa pruženim garancijama obe strane, da u minimalnom vremenskom razdoblju usklade, pre svega zakonodavstvo sa EU. Prihvatanje obaveza, da se izvrše sve odluke koje su prihvaćene medjunarodnim sporazumima.

 

Da ne čitam dalje (pročitao sam, zezam se) ovo bih i ja potpisao, tj. nadam se da bi svako normalan to potpisao.  Nisam znao da to može biti na meniju, ali što da ne, ovo bi moglo da stavi tačku na sva drkanja oko Kosova.  Zašto to (javno?) nije u ponudi - ne znam, možda i jeste (u 4 oka) ali se neki (Srb / Kos) od učesnika protive... sve je ovo spekulacija.

 

Ali da, to bi bila prečica da se završi sa tom pričom i okrene budućnosti.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Igor_ said:

U Gracanicu kao i u Strpcu policija je mesovita, cak sta vise nije ni vecinski Srpska. Cak sta vise, brzo ce biti i daleko manjinska, zato sto ce srbe koji su u kps-u i zive juzno od ibra za neki dan sve prebaciti severno, da napune 4stanice koje su trenutno prazne. ( da li to otezavs zivot ljudima juzno kada im ostane smena pretezno albanska je za vecu polemiku). 

Ovo sto si odgovorio na necije "50% srba iz Strpca ide u Pristinu da radi" nije istina, mozda rade pri kosovskim institucijama, ali ne rade u Pristini. 

Automobile albanci niti bi palili niti znaju nesto o tome, tu mogu ruku u vatru da stavim, palili su isti oni koji su palili 2013 ljudima koji su prvi usli u te iste institucije. 

Sta mislis i pomenutoj emisiji ako si je odgledao/razumeo zbog cinjenice da nema titla, vidim da pratis.

I ovo za iskljucivo zastave Albanije nije isitna, okitili jesu ali svu da idu jedna do druge, zastava Albanije i Kosova. 

https://www.danas.rs/vesti/drustvo/zastave-albanije-i-ovk-u-bosnjackoj-mahali/  ako laže danas lažem i ja vas😉

što se policije tiče ona je mešovita i na severu, eto sad su ostali zamenik Hoti i još 8 policajaca da rade u severnoj Mitrovici

Pratim redovno kosovske medije i mogu da ti kažem da su njihovi novinari Jeta, Baton Hadziu,Areben Ahemti, Ermal sa Tv Dukađini i onaj sa bradicom sa Knaal 10 pojam za srpske novinare a analize koje daju Mushkoljaj, Vehbi Kajtazi i Ylli su takođe odlične, albanski razumem i govorim ga skoro kao Branislav Krstić koji je gostovao na Kanaal 10

 

 

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Perkos2 said:

https://www.danas.rs/vesti/drustvo/zastave-albanije-i-ovk-u-bosnjackoj-mahali/  ako laže danas lažem i ja vas😉

što se policije tiče ona je mešovita i na severu, eto sad su ostali zamenik Hoti i još 8 policajaca da rade u severnoj Mitrovici

Pratim redovno kosovske medije i mogu da ti kažem da su njihovi novinari Jeta, Baton Hadziu,Areben Ahemti, Ermal sa Tv Dukađini i onaj sa bradicom sa Knaal 10 pojam za srpske novinare a analize koje daju Mushkoljaj, Vehbi Kajtazi i Ylli su takođe odlične, albanski razumem i govorim ga skoro kao Branislav Krstić koji je gostovao na Kanaal 10

 

 

Sta mislis o clanu opozicije koji je gostovao? 

Ovo je stara slika ja mislim, bio sam pocetkom nedelje dole i zastave su kao sto sam napisao. 

Inace jos jedan funfact kad vec pricamo, situaciju su iskoristili i srbi koji su bili u sastavu kosovskih bezbedonosnih snaga kao i neki srbi koji su pristupili Rosu jedinici, pa su sad vratili uniforme i stali uz srpski narod. Dakle do juce su cinkali isti taj narod, namestali ljude, sa fantomkama sprovodili akcije na severu, a koliko danas otvaraju srpske racune i dobijaju srpske plate zbog svog herojskog cina. 

Brzo ovaj narod zaboravlja sve. 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Igor_ said:

Sta mislis o clanu opozicije koji je gostovao? 

Ovo je stara slika ja mislim, bio sam pocetkom nedelje dole i zastave su kao sto sam napisao. 

Inace jos jedan funfact kad vec pricamo, situaciju su iskoristili i srbi koji su bili u sastavu kosovskih bezbedonosnih snaga kao i neki srbi koji su pristupili Rosu jedinici, pa su sad vratili uniforme i stali uz srpski narod. Dakle do juce su cinkali isti taj narod, namestali ljude, sa fantomkama sprovodili akcije na severu, a koliko danas otvaraju srpske racune i dobijaju srpske plate zbog svog herojskog cina. 

Brzo ovaj narod zaboravlja sve. 

Da ima onih koji koriste situaciju ima, tako je bilo i biće nažalost. Zato ja i reagujem kad ovde strpaju sve u isti koš,eto onaj što je rođen u NS sve Srbe sa Kosova tretira po Jorgovanki a kad mu kažem da ima i svoje lopove poput čanka,Vučevića, bajatovića pravi se koštunica. "Snalažljivi" će se snaći pa makar i Kinezi vladali Kosovom. 

Ako misliš na Arsenijevića ne znam koliko on može da dobaci u ovom trenutku, ima hrabrosti i solidan je u nastupima a za nešto više mora da dobije podršku barem međunarodne zajednice a njima je izgleda bolje da se "druže" sa AV koji ne talasa previše. Najupečatljiviji mi je ipak bivši policajac Mehmeti koji je otišao toliko daleko da tvrdi da je svaki Srbin na severu naoružan i da je prošao obuku u specijalnim kampovima po Srbiji. Jeta je inače uvek najbolje informisana u kom se pravcu kreće kosovska lađa, stizala je prva da intervjuiše uqk još 97 po Drenici a bogami i sa isto to i sa srpskim paravojskama i ratnim zločinccima. Nijew baš omiljena ni na Kosovu zato što ne beži od istine. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Perkos2 said:

Da ima onih koji koriste situaciju ima, tako je bilo i biće nažalost. Zato ja i reagujem kad ovde strpaju sve u isti koš,eto onaj što je rođen u NS sve Srbe sa Kosova tretira po Jorgovanki a kad mu kažem da ima i svoje lopove poput čanka,Vučevića, bajatovića pravi se koštunica. "Snalažljivi" će se snaći pa makar i Kinezi vladali Kosovom. 

Ako misliš na Arsenijevića ne znam koliko on može da dobaci u ovom trenutku, ima hrabrosti i solidan je u nastupima a za nešto više mora da dobije podršku barem međunarodne zajednice a njima je izgleda bolje da se "druže" sa AV koji ne talasa previše. Najupečatljiviji mi je ipak bivši policajac Mehmeti koji je otišao toliko daleko da tvrdi da je svaki Srbin na severu naoružan i da je prošao obuku u specijalnim kampovima po Srbiji. Jeta je inače uvek najbolje informisana u kom se pravcu kreće kosovska lađa, stizala je prva da intervjuiše uqk još 97 po Drenici a bogami i sa isto to i sa srpskim paravojskama i ratnim zločinccima. Nijew baš omiljena ni na Kosovu zato što ne beži od istine. 

Tacno, pitanje je koliko moze da dobaci, da ima hrabrosti ima, i sasvim solidne nastupe. 

Mehmeti preteruje, ali u svemu sto kaze ima makar malo istine, a negde i dosta dosta vise. 

Tuzno je sto ce mnogi dobiti srpske plate sad a one istinske patriote (kojih ima ali malo) ostaju opet bez icega. 

 

Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, Igor_ said:

Tacno, pitanje je koliko moze da dobaci, da ima hrabrosti ima, i sasvim solidne nastupe. 

Mehmeti preteruje, ali u svemu sto kaze ima makar malo istine, a negde i dosta dosta vise. 

Tuzno je sto ce mnogi dobiti srpske plate sad a one istinske patriote (kojih ima ali malo) ostaju opet bez icega. 

 

tih podobnih koji uvek znaju da prepoznaju gde je najveća lova sa se uvek najviše gadio ali nažalost sve ih je više svuda u regiji

istina je da oružja ima u svakoj kući na Kosovu, to nije ništa novo ni za sever Kosova ali baš da su svi prošli obuke je priča za zastrašivanje ostale javnosti na Kosovu

mada imali su od koga da nauče kako se organizuje pokret otpora i gerila.

Samo još da neki novi holbruk sedne u Sočanici i Brnjaku sa srpskim gerilcima na po jednu "čajnu" i sve smo videli 

Edited by Perkos2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Perkos2 said:

tih podobnih koji uvek znaju da prepoznaju gde je najveća lova sa se uvek najviše gadio ali nažalost sve ih je više svuda u regiji

istina je da oružja ima u svakoj kući na Kosovu, to nije ništa novo ni za sever Kosova ali baš da su svi prošli obuke je priča za zastrašivanje ostale javnosti na Kosovu

mada imali su od koga da nauče kako se organizuje pokret otpora i gerila.

Samo još da neki novi holbruk sedne u Sočanici i Brnjaku sa srpskim gerilcima na po jednu "čajnu" i sve smo videli 

Ne mora se izuva :smiley2:

Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, Perkos2 said:

https://www.slobodnaevropa.org/a/kosovo-sad-ambasador-srbija/32122747.html

evo ga i ovaj izgleda popio "čajnu" pa navlači na stranu AV

Ti znaš kako se kod nas u Nišu kaže....moj, moj, pa preko moj. To je kratak opis Kurtijevog ponašanja. Trtio se svuda, i gde treba i gde ne treba, glumio nešto, a kad zagusti govorio je "nas i NATO".....kao Srbi, nas i Rusa 300 miliona....e sad su mu Ameri rekli...bato, što si svirao, svira, sad malo i za pojas zadeni. A ono moj, moj....znači da je preterao.

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Constantin said:

Ne..ne...ovo su dobre kvalifikacije za LE....'beš Kup Maršala Tita. Polako s to potpisivanje :s_d:

što bi rekli potpisuj "ćor na neviđeno" i veruj u obećanja da će biti blagostanje. a "obećanje ludom verovanje"

samo što neće taj potpis oterati jovanova,malog, vesića, martinovića, vučevića, batu gašića i ostale secikese ni slučajno

Edited by Perkos2
Link to comment
Share on other sites

Ovo sto Kurti radi sada je u svrhu golog opstanka na vlasti.

 

On nikada nije imao jaku podrsku od EU, a vidimo da ga i Ameri sada pritiskaju.

 

Jedini nacin da ostane na vlasti je da dobija glasove nacionalista (iako je on bio profilisan drugacije) i da prica gluposti i bajke o stvaranju nekih nacionalnih frontova pa i velike Albanije.

 

Zao mi je jer mi nije delovao kao lik koji ce pokusati da ostane na vlasti po svaku cenu, a sve sto sada radi je u tom cilju.

 

Mislim da je sa ovim istupanjem americkih ambasadora zavrsio karijeru, a to znaju i Haradinaj i ekipa. Busice ga na svakom koraku, morace da odustane od ovoga sto je zapoceo i to ce mu biti kraj politicke karijere.

 

Ispao je glup, a imao je potencijal, jer nije iz te korumpirano/kriminalne ekipe, kad njega sklone i vrate se Haradinaj i ekipa sve ce se vratiti na staro, na dobru saradnju kriminalnih struktura, dok ce i kosovsko i srpsko drustvo nastaviti da propada.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Perkos2 said:

što bi rekli potpisuj "ćor na neviđeno" i veruj u obećanja da će biti blagostanje. a "obećanje ludom verovanje"

samo što neće taj potpis oterati jovanova,malog, vesića, martinovića, vučevića, batu gašića i ostale secikese ni slučajno

Zato i kažem....nama je sada šansa dve muve jednim udarcem da potamanimo. Ili ćemo da vidimo stvarne namere EU, hoće li nas ili ne....a EU takodje jednim udarcem dve muve, jel...da na taj načion pacifikuju čitav Bakjan. U tom paketu bi došli i CG, BIH i Makedonija. Pod "starateljstvom" Evrope Gašići i Martinovići, Rističevići i Atlagići će jednostavno da nestanu. Pritisnuti sve da u najkraćem roku dovedu sebe u red, ono što sadrže klasteri....Mi nećemo da tražimo nazad Kosovo pod Ustavno-pravni sistem Srbije, a Srbima i ostalima ne sme dlaka s glave da nedostaje. Naravno, usput zapretiti Hrvatskoj i Bugarskoj da se ne prave "pametni".....

Link to comment
Share on other sites

Ja znam Kurtija još  sa prištinskih ulica i zato mi je još više nejasno šta se dešava sa njim od kad je po drugi put postao Premijer, da li želja za vlašću ili neki inat da pokaže da je njegova borba za albansku stvar jača i bolja od borbe haradinaja i ratnih veterana ne znam ali je prilično otkačio a što je najgore za njega ušao je u sukob i sa najznačajnijim igračima na svetu. Pritom okružen je prilično nesposobnim saradnicima pogotovo ovaj što vodi policiju ili g-dja Gervala koja vodi neku svoju politiku a ne politiku koju Kurti i Vlada proklamuju. Naravno i ona ima porodičnih "zasluga za narod" pa joj se gleda kroz prste za razne gluposti

 

Edited by Perkos2
Link to comment
Share on other sites

  • fancy changed the title to Kosovo, priznati ili ne?
  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...