Jump to content

Kosovo, priznati ili ne?


djole

Recommended Posts

2 minutes ago, quentin said:

Ne bih se iznenadio da sukob nije bio planiran. Moguće je da su samo htjeli da postave barikade, da se kriza malo podgrije, i da se sklone, ali ih je policija iznenadila, zapucalo se i više nije bilo nazad.

Kurti može sad ovo da koristi kako poželi. Dali su mu kreteni infuziju, bukvalno.

 

Svi na Zapadu i u regionu znaju ko je Kurti i sta radi. Ako zele da nadju razlog da ga podrze, naci ce ga i iscenirati pre ili kasnije. 

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, suptil said:

meni samo nije jasno da im ljudi Srbi na terenu ovakvim potezima pomazu u izgradnji okvira za sve to. 

 

E, vidiš, meni nije jasno, kako ljudima nije jasno da je tako već preko 30 godina. I tako u svemu...

Edited by 033zero330
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Još nešto. Lažna država, tzv.policija Kosova, ali metkovi su uvek pravi. Žao mi je što su momci izginuli, žao mi je i ovog Bunjakua, bez obzira, da li je bio skot, ili neki dobar ćovek, možda roditelj. Kad su "ustanici" uzeli puške u ruke, zapucali na policiju, ma čija ona bila, morali su računati na to da će biti uzvraćeno i da će s druge strane možda biti veći profesionalci, sigurnog oka i mirne ruke. Kad podješ u takvu avanturu, nadaš se najboljem, ali ako ne ukalkulišeš i šta može najgore da ti se dogoti u najmanju ruku nisi oprezan. Zato ono kurnjanje Vučića što su ih eliminisali (žao mi je što koristim taj termin) ne znam šta mu znači i šta je očekivao ? Uopšte, njegovo obraćanje je bilo jedno tumaranje u mraku i kao što napisah danas, ovaj dogadjaj je naneo veliku štetu Srbima na Kosovu, biće krivi i za loše vreme. Neće ovo biti kraj, a onako, bar učtivo da kažem, nadam se da momci nisu pali uzalud, Nadam se da grešim, ali iz svega vidjenog do sada, bojim se da jesu....Budući da Kurti iskonski mrzi Srbe i ne bira sredstva da ih se reši, ovo mu je došlo kao "kec na deset". Akcija, kako je završena do kraja, jasno stavlja do znanja kako mogu Srbi da prodju u bilo kakvoj konfrotaciji sa KP, zato....mora bolja organizacija.....I samo bih pustio ovo da "odleži" bar još 12-24 sati, izaći će još činjenica.

Link to comment
Share on other sites

Meni ovo liči baš na Vučića. On se pali na te gluposti koje je i Sloba radio. Cilj ove akcije je bio da se MZ pokaže da je njena politika izazvala sukobe i da mora da Kurti maltretira Srbe do te mere da oni eto više ne mogu da izdrže nego se dižu na oružje. Nadao se jadan da će posle incidenta uspeti da pobegnu ali očigledno su ovog puta albanci bili pripravni i reagovali odma. Videćemo šta će uhapšeni reći i šta će dalja istraga pokazati. Jako teška situacija za nas, tako je to kada imate avanturistu na vlasti.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Klotzen said:

Meni ovo liči baš na Vučića. On se pali na te gluposti koje je i Sloba radio. Cilj ove akcije je bio da se MZ pokaže da je njena politika izazvala sukobe i da mora da Kurti maltretira Srbe do te mere da oni eto više ne mogu da izdrže nego se dižu na oružje. Nadao se jadan da će posle incidenta uspeti da pobegnu ali očigledno su ovog puta albanci bili pripravni i reagovali odma. Videćemo šta će uhapšeni reći i šta će dalja istraga pokazati. Jako teška situacija za nas, tako je to kada imate avanturistu na vlasti.

Ne znam šta da ti kažem za ovo ? Gde ? Slabo poznajem Sever, ali čini mi se je da je svuda 50-ak km do Srbije, malo je preambiciozno ako su na to računali...

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Klotzen said:

Meni ovo liči baš na Vučića. On se pali na te gluposti koje je i Sloba radio. Cilj ove akcije je bio da se MZ pokaže da je njena politika izazvala sukobe i da mora da Kurti maltretira Srbe do te mere da oni eto više ne mogu da izdrže nego se dižu na oružje. Nadao se jadan da će posle incidenta uspeti da pobegnu ali očigledno su ovog puta albanci bili pripravni i reagovali odma. Videćemo šta će uhapšeni reći i šta će dalja istraga pokazati. Jako teška situacija za nas, tako je to kada imate avanturistu na vlasti.

Ako je želio da eskalira situaciju, Vučić je sigurno uspio u tome. Samo, ja sam siguran da je poslije ovoga veća mogućnost da MZ da odvezane ruke Kurtiju da ovlada sjeverom, nego da ga pritisne da dozvoli srpsku samoupravu. 

Oružjem Srbi na Kosovu sebi ne mogu pomoći.

Link to comment
Share on other sites

Ma imali su neki veći cilj/zadatak. Ne možeš sa oklopljenim tamom, džipovima, naoružanjem i uniformama da prodjes neopažen. Sa druge strane Albanci/KFOR su znali da su tu kad su ih već brzo opkolili i potisnuli u manastir. Jedino ako ih nije bilo više i neka veća grupa se izvukla ranije a ovo bila odstupnica. Možeš hiljadu verzija da napraviš.

 

Po Vučiću i njegovom (ne)stanju se vidi da je nešto propalo. 

Link to comment
Share on other sites

Ovo selo je 12 km od Srbije. Ako bi išli kroz "divljinu" verovatno par kilometara duže. To mogu i peške da pređu za par sati. Tu je nešto krenulo mimo plana. No tek kada čujemo detalje gde su ih "opkolili" kako Parizer kaže moći ćemo da pretpostavljamo šta se desilo.

 

@quentin

 

da ali će po svemu sudeći on biti kriv za to a ne Kurtijevo maltretiranje Srba. MZ će i jedne i druge da poziva na uzdržanost javno ali će se račun plaćati mimo javnosti.

 

Edited by Klotzen
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Klotzen said:

Ovo selo je 12 km od Srbije. Ako bi išli kroz "divljinu" verovatno par kilometara duže. To mogu i peške da pređu za par sati. Tu je nešto krenulo mimo plana. No tek kada čujemo detalje gde su ih "opkolili" kako Parizer kaže moći ćemo da pretpostavljamo šta se desilo.

Vidis da je savet za nacionalnu bezbednost ceo dan u zasedanju bio. Oni sve te detalje imaju. Problem je sto je sve ovo sto se desilo stetocinsko desavanje po interese Beograda te Vucic ne moze da prica mnogo. KOliko je trajala ova pres konferencija? Jedna od kracih rekao bih. 

Mene plasi samo sta ce sve kroz medije da pusta Kurti o tome sta su planirali ovi uhapseni. Tu ce biti lovackih prica ali zapravo pravi trofej Kurtija su ti Srbi koji su uhapseni. 

Sa druge strane zanima me reakcija obicnog coveka posle ovoga na severu? Da li ce ponovo da ustaju u protest ili koja je sada strategija.

Edited by suptil
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, quentin said:

Ako je želio da eskalira situaciju, Vučić je sigurno uspio u tome. Samo, ja sam siguran da je poslije ovoga veća mogućnost da MZ da odvezane ruke Kurtiju da ovlada sjeverom, nego da ga pritisne da dozvoli srpsku samoupravu. 

Oružjem Srbi na Kosovu sebi ne mogu pomoći.

Sve je stvar koliko je jedna od strana spremna da se žrtvuje, i pored "pobede" mnogi na Kosovu i večeras upozoravaju Kurtija da ne žrtvuje najbolje policajce po šumama severa Kosova dok se u Prištini i Prizrenu puškara svakodnevno. Sa druge strane severnjaci na Kosovu su tvrda sorta, ne zaboravljaju krv i čekaće svaku priliku da vrate kosovskoj policiji za ubijenog brata, sina, oca. Rešenje se mora naći politički a ova dva ludaka nisu sposobna za to i trebali bi Amerikanci jednom već da ih se reše. Plaše mene uvek Britanci oni svuda zakuvaju pizdariju.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Klotzen said:

Ovo selo je 12 km od Srbije. Ako bi išli kroz "divljinu" verovatno par kilometara duže. To mogu i peške da pređu za par sati. Tu je nešto krenulo mimo plana. No tek kada čujemo detalje gde su ih "opkolili" kako Parizer kaže moći ćemo da pretpostavljamo šta se desilo.

Ček, jel ovo ?

 

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

  

Quote

„Srbi, ali ne oni iz centralne Srbije, već oni sa Kosova i Metohije, su se pobunili jer više nisu želeli da trpe Kurtijev teror… naseli su na njegove provokacije“, poručio je srpski predsednik u večerašnjem obraćanju javnosti u vezi sa dešavanjima u selu Banjska u Zvečanu.

Jedan od najtežih dana za zemlju i narod od 2004. i 2008. godine, ovim rečima je Vučić započeo večerašnju konferenciju.

Naglašava da nije mogao ranije da se obrati javnosti, jer, kako podseća od 1999. Beograd nema „efektivnu kontrolu“, te je bilo potrebno vreme da se ispita šta se zbivalo sinoć i danas.

Vučić je saopštio da je noćas oko 02.46 minuta grupa Srba sa Kosova postavila dva kamiona u vidu barikada u Banjskoj na Severu.

Potvrdio je navode Kosovske policije – da su njihovi službenici potom došli da uklone barikade.

„I tu dolazi do sukoba sa Srbima u kojem je ubijen pripadnik Kosovske policije, a drugi ranjen“, dodao je Vučić.

Oko 09.00 zatvoreni su prelazi Jarinje i Brnjak, nastavilo se sa pucnjavama, a u 10.15 Albanci saopštavaju da su četiri srpske opštine zona „antiterorističke operacije“, dodao je Vučić.

Naglašava da je sve vreme upozoravao da je ovo moglo da se dogodi, ali i navodi da niko u međunarodnoj zajednici, nije želeo da čuje.

„Srbi, ali ne oni iz centralne Srbije, već oni sa Kosova i Metohije, su se pobunili jer više nisu želeli da trpe Kurtijev teror“, naglasio je Vučić.

Kaže da je nakon smene komandira regiona Sever, Nenada Đurića, novembra prošle godine, 62 puta korišćena Kosovska policija protiv Srba, da je bilo 22 eskalatorna poteza, 56 etnički motivisanih napada na Srbe.

„Bilo je samo pitanje trenutka kada će posebno oni koje policija progoni i koji se stalno kreću na realaciji centralna Srbija-KiM da bi izbegli hapšenje Kurtijeve policije, da učine nešto za sebe i svoje porodice“, poručio je Vučić.

On kaže da ne želi da opravdava ubistvo policajca.

„To je nešto za osudu i to je nešto što nikome nije bilo potrebno. Ponajmanje srpskom narodu u trenutku kada su svi shvatili da je Kurti taj koji je glavni organizator haosa na KiM“, dodao je Vučić.

Kaže da „na to nema međutim“.

Tvrdi da je danas za svega sat i 20 minuta nekoliko desetina Srba bilo u potpunom okruženju policijskih službenika, a da je to navodno urađeno sa međunarodnim snagama i da je sproveden „brutalan napad na njih“.

„Pitali smo se u početku – zbog čega to KFOR ne radi, bilo bi manje žrtava, oni su dali ‘Carte Blanche’ Kurtiju da se, kako kažu, obračuna sa teroristima i da pobije što je više moguće ljudi“, dodao je.

Vučić je potvrdio navode Prištine da su ubijene tri osobe. On međutim, precizira da su u pitanju Srbi sa Kosova i Metohije:

„Dvojica od snajperske vatre sa velike udaljenosti, dvojica su teško ranjena, a postoji bojazan da je i četvrto lice stradalo“, dodao je Vučić.

Ujedno je optužio pripadnike Kosovske policije da jednom od ranjenih nisu želeli da ukažu pomoć.

„Imamo tonski zapis kako se policija smeje i kažu ‘pusti ga da umre, nemamo razloga da pomažemo'“, rekao je Vučić.

Kaže i da su pripadnici KP koristili snajpere i gađali privatne kuće.

Srpski predsednik zaključuje da je jedini krivac za sve što se dešava na Severu KiM – Aljbin Kurti.

„Aljbin Kurti je jedini krivac, narod je naseo na provokacije“, dodao je.

https://kossev.info/vucic-o-banjskoj-srbi-sa-kim-se-pobunili-naseli-na-kurtijevu-provokaciju-bojazan-da-je-i-cetvrti-stradao/

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, suptil said:

Svako je u cudu. Samim tim da li je moguce da su podstaknuti od nekih i od koga? 

Sigurno su dobili neku podršku i obećanja, opet ću se vratiti na slučaj "kumanovske grupe" gde su na suđenju a i kasnije preko familije ponavljali da su poslati da zakuvaju na par dana pa da će im posle stiću velika podrška od naroda i centrale. Ovde koliko ja čujem Srbi na severu nisu imali pojma da se nešto sprema pa su skoro pa bili iznenađeni sukobom. Ranije bi sirena digla sve od 7 do 77 da na neki način brane slobodu.

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Klotzen said:

Meni ovo liči baš na Vučića. On se pali na te gluposti koje je i Sloba radio. Cilj ove akcije je bio da se MZ pokaže da je njena politika izazvala sukobe i da mora da Kurti maltretira Srbe do te mere da oni eto više ne mogu da izdrže nego se dižu na oružje. Nadao se jadan da će posle incidenta uspeti da pobegnu ali očigledno su ovog puta albanci bili pripravni i reagovali odma. Videćemo šta će uhapšeni reći i šta će dalja istraga pokazati. Jako teška situacija za nas, tako je to kada imate avanturistu na vlasti.

Jos se buni sto su ih tako brzo opkolili a izdajnicki kfor im blokirao prebeg u centralnu Srbiju. Mrtav ladan kuka kako su tako brzo uspeli da ih opkole u nedelju....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Perkos2 said:

Sigurno su dobili neku podršku i obećanja, opet ću se vratiti na slučaj "kumanovske grupe" gde su na suđenju a i kasnije preko familije ponavljali da su poslati da zakuvaju na par dana pa da će im posle stiću velika podrška od naroda i centrale. Ovde koliko ja čujem Srbi na severu nisu imali pojma da se nešto sprema pa su skoro pa bili iznenađeni sukobom. Ranije bi sirena digla sve od 7 do 77 da na neki način brane slobodu.

Ali od koga su dobili obecanja? Od odmetnutih struktura iz sluzbe.Poverljivih struktura u sluzbi, ili stranog faktora?

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, suptil said:

Ali od koga su dobili obecanja? Od odmetnutih struktura iz sluzbe.Poverljivih struktura u sluzbi, ili stranog faktora?

To je pitanje od milion dolara, u zonama sukob uvek mešetari mnogo špijuna iz raznih službi pa ni jednu mogućnost ne možemo isključiti. Eto prva misterija je gde je nestalo 20+ pobunjenika? Da li su već sutra na njivama ili rade za volanođ i seku šumu ili se odmaraju u nekoj bazi. Gledah malo neke kosovske medije, začuđujuće mi je da 99% politčkih analitičara, političara i novinara ne zna gde je tačno Banjska. Pa nije Kosovo veliko ko Rusija sve se zguralo u 250-200km

Link to comment
Share on other sites

Vise je uhapsenih.
I na veliku zalost bar 4 su poginula, sve momci sa KiM. 
Na žalost? Naoružani ljudi koji su upali u manastir i pretili svestenicima, ubili jednog i ranili drugog policajca. Koji je motiv ove akcije, tih "momaka sa kim"? Koga bre da žalimo? Jeste normalni?

Sent from my SM-A525F using Tapatalk

Ubili su ljude bez potrebe, u trenutku kada nisu pruzali nikakav otpor, a ranjene su pustili da umru uz podsmeh. Mesecima, da ne kazem godinama sprovode teror ne bi li izazvali reakciju koja bi im bila povod za etničko čišćenje. 
Svedok?

Sent from my SM-A525F using Tapatalk

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, shonke said:

Na žalost? Naoružani ljudi koji su upali u manastir i pretili svestenicima, ubili jednog i ranili drugog policajca. Koji je motiv ove akcije, tih "momaka sa kim"? Koga bre da žalimo? Jeste normalni?

Sent from my SM-A525F using Tapatalk
 

Niko od njih nije upao u manastir i pretio ne siri lazi. 

Na veliku je zalost ko god da strada, dal bili nasi dal njihovi nije mi to bitno. Bitam je zivot. 

Pozadinske price se ne pricaju, a ti nasedas na propagandu. Tako su pravdali i pucanje na dete u strpcu i dva metka u srbina u Zvecanu. 

42 minutes ago, suptil said:

Svako je u cudu. Samim tim da li je moguce da su podstaknuti od nekih i od koga? 

Stvarno ne znam. 

https://www.radiostoplus.com/beta-dvojica-nepoznatih-ranjenih-muskaraca-zbrinuta-u-bolnici-u-novom-pazaru/

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...