Jump to content

USO 2019 - poslednji GS sezone


wwww

Recommended Posts

11 hours ago, NMX said:

 h2h je last resort i najmanje relevantna kategorija. 

Kako to najmanje relevanta kategorija? Da je jedan i da se progleda kroz prste, ali oba najveca rivala koji konkurisu za GOAT-a, imaju bolji skor koji je posebno izrazen u finalima. To nije uopste zanemarljivo. 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Drakaris said:

Kako to najmanje relevanta kategorija? Da je jedan i da se progleda kroz prste, ali oba najveca rivala koji konkurisu za GOAT-a, imaju bolji skor koji je posebno izrazen u finalima. To nije uopste zanemarljivo. 

H2h je iskljucivo stvar matchupa, i ne vidim kako bi taj podatak trebalo da bude bilo kakav faktor u odlucivanju ko je GOAT. 

 

Doduse, nije kao da je to neka nauka, vec samo borba fanova da pokazu da je njihov pulen najbolji, ali h2h stvarno nema sta da trazi tu. Ja prvi nikad ne bih rekao da je debeli bolji igrac od Novaka, pa je jasno da mu zadaje ogroman problem na slemovima, i to je iskljucivo stvar matchupa.

Link to comment
Share on other sites

Zanimljivo je da dva najveca rivala imaju mathup sa Rodjom... 

 

Normalno je da ne bi rekao, jer je odnos Stanislasa i Novaka u slemovima 3-16. Tu su brojevi suvise jasni, nema potrebe da se gleda matchup, pa cak i da ga Novak nikad nije ni dobio. 

 

Edited by Drakaris
Link to comment
Share on other sites

Just now, Drakaris said:

Zanimljivo je da dva najveca rivala imaju mathup sa Rodjom... 

 

Normalno je da ne bi rekao, jer je odnos Stanislasa i Novaka u slemovima 3-16. Tu su brojevi suvise jasni, nema potrebe da se gleda matchup, pa cak i da ga Novak nikad nije ni dobio. 

 

Nadal je imao, to je vrlo jasno, uvek ga je dobijao istim sablonom. Medjutim, Fed se u drugom delu karijere prilagodio i uspeo je da veze nekoliko pobeda.

 

Novak nema neku posebnu matchup prednost, zato im je h2h 26-22 a ne 36-12. Ono sto je presudilo je verovatno to sto je Novak mentalno na mnogo boljoj strani tog matchupa, sto je moglo da se vidi i u finalu Vimbldona.

 

Takodje, Novak je solidan matchup problem za Nadala, jer mu neutralise CC forhend, s tim sto je njihov h2h takav kakav jeste jer su dosta igrali na sljaci, gde je Nadal svakako dominantan.

 

Ja ti samo navodim h2h Novak - debeli da ti dam primer da h2h ne moze da bude faktor u odredjivanju ko je bolji igrac, nebitno koliko slemova ko ima. Ako ne sluzi za odredjivanje ko je bolji igrac, ne moze ni da sluzi za odredjivanje ko je rangiran vise na GOAT listi.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Malkolm Brogdon said:

 

Ja ti samo navodim h2h Novak - debeli da ti dam primer da h2h ne moze da bude faktor u odredjivanju ko je bolji igrac, nebitno koliko slemova ko ima. Ako ne sluzi za odredjivanje ko je bolji igrac, ne moze ni da sluzi za odredjivanje ko je rangiran vise na GOAT listi.

Ne moze da sluzi da direktno pokazuje ko je bolji igrac, ali je veoma vazan parametar u odredjivanju ko je bolji. Isto kao broj slemova, broj mastersa, zavrsnih mastersa, osvojenih sezona, nedelja na prvom mestu itd. 

 

Vavrinka moze biti matchup Novaku (dobio oba finala na slemu u kom su igrali) , ali to je samo jedan parametar koji Vavrinci ide na ruku. U svim drugim parametrima je Novak debelo bolji. 

 

U odredjivanju ko je bolji igrac, potrebno je posmatrati uspeh u celini. 

Link to comment
Share on other sites

To naravno da nije nikakav parametar, pogotovo imajuci u vidu da u drugom delu njihovih karijera, kada su poceli problemi sa povredama, Novak igra sa njima dvojicom iskljucivo kada oni imaju problema. Kada je Novak nestao gotovo dve godine, a Federer vaskrsao, nisu se sreli nijednom.

 

Djokovic bi sasvim sigurno bio u solidnom minusu i sa Nadalom i Federerom da je van vrhunske forme dovoljno dobar da uopste stize do njih na najvecim turnirima.

Link to comment
Share on other sites

Te probleme sa odsustvima i neigranja na najvisem nivou da iskljucimo potpuno, Novak do US Opena 2010 nije mogao da dise kako treba zbog alergije. To je dobrih cetiri-pet godina karijere, kada su Nadal i Federer popravljali skor sa njim... 

Edited by Drakaris
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Drakaris said:

Te probleme sa odsustvima i neigranja na najvisem nivou da iskljucimo potpuno, Novak do US Opena 2010 nije mogao da dise kako treba zbog alergije. To je dobrih cetiri-pet godina karijere, kada su Nadal i Federer popravljali skor sa njim... 

Bukvalno ovde sam pobijas vaznost h2h kategorije u GOAT argumentu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Malkolm Brogdon said:

Bukvalno ovde sam pobijas vaznost h2h kategorije u GOAT argumentu.

Ne

To je argument na koji se McLeod poziva da je Novak u drugom delu karijere igrao sa njima kada su bili u problemima sa povredama i formom. 

 

Zato sam i napisao, 

gledamo samo brojeve

Edited by Drakaris
Link to comment
Share on other sites

Just now, Drakaris said:

Ne

To je argument na koji se McLeod poziva da je Novak u drugom delu karijere igrao sa njima kada su bili u problemima sa povredama i formom. 

Pa da, i time pokusava da pokaze da je h2h manje vazan.

 

S druge strane, ti odgovaras na to kontra argumentom da je i Novak poceo sporo zbog povreda i problema i da su mu zbog toga nabili h2h prednost, i samim tim pokazujes da je h2h manje vazan.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Malkolm Brogdon said:

Pa da, i time pokusava da pokaze da je h2h manje vazan.

 

S druge strane, ti odgovaras na to kontra argumentom da je i Novak poceo sporo zbog povreda i problema i da su mu zbog toga nabili h2h prednost, i samim tim pokazujes da je h2h manje vazan.

Ja nisam naglasio da je h2h nevazan, to je samo argument zbog cega ne zelim da ulazim u to ko je kada igrao na najvisem nivou, a ko je bio u rovitom stanju. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Drakaris said:

Ja nisam naglasio da je h2h nevazan, to je samo argument zbog cega ne zelim da ulazim u to ko je kada igrao na najvisem nivou, a ko je bio u rovitom stanju. 

Pa bas zbog toga bi i trebalo da bude manje vazan. 

 

U svakom slucaju, nema potrebe da ja ulazim u raspravu oko ovog jer mi apsolutno nije bitno koga ce ko da proglasi za GOATa, verovatno najgluplja stvar kad je ova era tenisa u pitanju.


Tenis ce definitivno biti mnogo tuzniji kad ova trojica odu u penziju, ali s druge strane nekako to prizeljkujem kako bi mogao tenis da se gleda na miru, bez gomile ovakvih gluposti i nebitnih stvari, pa makar u finalima igrali Svarcman i Beretini.

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, McLeod said:

Nista onda, da ne racunamo ni ovih poslednjih pet godina onda, jer je Novak u najboljim godinama, a Federer je mator.

 

Valjda je jasno da se tenis ne igra sa istim mogućnostima sa 28 & 33 / 33 & 38 / (X+5) godina etc. 

Da ne govorimo o podlogama...

Link to comment
Share on other sites

Izraziti je favorit, i u ovom SF ne bi trebalo da ima nikakvih problema, Beretinija kao da je izmislio za protivnika, kaznice opasno to sto nema nikakav BH osim onog floating slajsa.

 

Bice favorit i u finalu, ali to ce u svakom slucaju da bude tezi mec, ko god da prodje. Dimitrov je delovao dosta dobro protiv Feda, kretao se odlicno i podseca na onog Dimitrova iz 2017. Danil uvek moze da bude nezgodan, iako ga je Nadal razmontirao u Montrealu.

 

Ne bih imao sumnju da osvaja da nije delovao bas lose protiv Svarcmana. Ima periode meca gde mu se FH bas raspada, ne pamtim da mu je neko 2x vratio dupli brejk u jednom mecu.

Link to comment
Share on other sites

Protiv Švarcmana mislim da je rekao da je vreme bilo baš teško, vlaga valjda kao prošle godine, još kad se krov zatvori... Ne znam je li tako bilo i za Fedov meč, ali morali bi nešto da preduzmu povodom te saune u koju se pretvara stadion.

U svakom slučaju očekujem u ova finala pobedu favorita, mada bih volela da Sereni nekako opet izmakne trofej. 

Link to comment
Share on other sites

Ništa se u životu ne mora :classic_biggrin: a iako mislim da će preteći Kortovu ma kraju, ne znam ko uopšte taj njen rekord uzima ozbiljno danas. Sve i da je Serena otišla u penziju posle porođaja ne bi bilo neke razlike po njeno mesto u istoriji, bar s moje tačke gledišta.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...