Jump to content

Super liga Srbije


Drug Crni

Recommended Posts

11 hours ago, Don Laki Juan said:

Ništa me u ovoj rupi od države ne može iznenaditi. Druga stvar takođe prolazi ispod radara. Ide se na proširenje lige na 20 klubova, i čudo će se desiti ako se to ne izglasa. To praktično znači da se otvara put Kabelu da uđe u Super ligu. Klubu koji je kažnjen za nameštanje se otvaraju vrata Super lige, umesto da bude vraćen u opštinsku ligu. Sramota ako se to desi.

 

edit. mislim da više treba paziti na Kabel nego na Pazar, samo moje razmišljanje.

 

Po nekoj tamo uredi Kabel ( i ne znam konje još nameštao) ne može u Kokezasuperligu.

 

11 hours ago, Constantin said:

To je 38 kola...bez plejofa i plejauta

 

Nece biti playoff-a i playout-a ... Eto tebe dva puta u Kruševcu 😴

 

Jbeno ne verujem šta sam pročitao i kakve sve "ideje"  imaju Kokeza & Co.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, John Dies at the End said:

 

Auu jbt, mora da sve da ti crtam ovako rano ujutro 😴  Porodični klub iz Kruševca, nekada se zvao Obilićevo, sada Trayal.

 

 

Ma neće da Bata Santos pare....jedino ako Kokeza prima čekove, pa na odloženo  :64:

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Constantin said:

Ma neće da Bata Santos pare....jedino ako Kokeza prima čekove, pa na odloženo  :64:

 

Sigurno će da da iz svog džepa... Znaš i sam na koji to način funkcioniše...  "Sumnjivi" su mi RKG, standardno Pazar , Žarkovo , Trayal.

Link to comment
Share on other sites

Gotovo je izvezno da ćemo imati Super ligu sa 20 klubova i Prvu ligu sa 18. Ajde da na se nađe opravdanje za ligu od 20 klubova, ali zašto zaboga se proširuje Prva liga.

 

U stvari kada malo razmislim, verovatno ima veze sa onom uredbnom oko tenderskog popunjavanja lige.

 

Priča se da će ukoliko Zlatibor izbori plasman u Superligu doći do fuzije sa Slobodom iz Užica.

Link to comment
Share on other sites

Ako su tolko zapeli za 20 ekipa, nadam se da ce Kabel uci u top 4 pa da se oslobode 2 mesta zbog nemogucnosti Kabela i Graficara da udju i da tu upadnu Kragujevac i Novi Pazar, znavilo bi zbog publike ako nista drugo.. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Rfkg said:

Ako su tolko zapeli za 20 ekipa, nadam se da ce Kabel uci u top 4 pa da se oslobode 2 mesta zbog nemogucnosti Kabela i Graficara da udju i da tu upadnu Kragujevac i Novi Pazar, znavilo bi zbog publike ako nista drugo.. 

Mislim da Grafičaru nije ograničen ulazak u SL....jedino ako ih "ubede" da je za  njihovo ili "nečije" dobro , bolje da ne ulaze...

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Constantin said:

A gde će da igraju utakmice ?

Mogla je i Mokra Gora kao poslednja...što da ne ?

Znam koliko i ti, vidim da svi pricaju po gradu. Najavili su izgradnju stadiona pored ibra, verovatno ce to sad da se ubrza. A to sto Kosovo ne pusta ekipe iz Srbije ovde ne znam kako ce resiti.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Igor028 said:

Znam koliko i ti, vidim da svi pricaju po gradu. Najavili su izgradnju stadiona pored ibra, verovatno ce to sad da se ubrza. A to sto Kosovo ne pusta ekipe iz Srbije ovde ne znam kako ce resiti.

Zato i pitam....:smiley60:

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, laki perkos said:

Znate li vi ko stoji iz FK Trepče?

Znam ko stoji, zato ih i guraju.. prosle godine isto nisu imali mesto koje vodi u veci rang, pa je borac morao da ispadne da bi oni usli...

Link to comment
Share on other sites

Ali mene zaista fascinira da su tako majstorski ispod žita (kao), iskoristili epidemiju korone, da urade sve ono što nisu uspeli u zadnjih 10 godina- prošiće super ligu bez svakog rezona, proširiće prvu ligu bez svakog rezona. Uguraće u ove lige sve koje nisu uspeli da drugim mafijaškim radnjama urade.

I nikom ništa.

Sjajno.

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Don Laki Juan said:

Ali mene zaista fascinira da su tako majstorski ispod žita (kao), iskoristili epidemiju korone, da urade sve ono što nisu uspeli u zadnjih 10 godina- prošiće super ligu bez svakog rezona, proširiće prvu ligu bez svakog rezona. Uguraće u ove lige sve koje nisu uspeli da drugim mafijaškim radnjama urade.

I nikom ništa.

Sjajno.

...i to nije sve...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Mislim i da se rukometna superliga prosiruje po istom osnovu, da svi budu zadovoljni.

 

Samo prvenstvo pociva na tome da sto vise klubova bude zadovoljno - u kvalifikacije za LE idu klubovi koji se najvise guraju (setimo se penala za Spartak, kada su se oni gurali), ovi ostali budu namireni ili nisu ni zainteresovani za Evropu. Ispadaju samo ruine od klubova koje se posle gase, svi ostali opstaju, u ligu ulaze oni koji "treba" da udju.

 

Sustina sporta je upravo da bude nezadovoljnih i da ne mogu svi biti zadovoljni. Zato mislim da je jedino resenje neka regionalna liga jer tu moze da se desi da Partizan bude 6., a Zvezda 4. i da sezona bude katastrofa (sad je katastrofa 2. mesto i finale kupa). To je zdravo, to tera na rad, na napredak (ne na SL klubove!).

 

Prakticno jedino sto nasi klubovi naprave je u Evropi (i tu uglavnom dobro prodje onaj ko je sampion), domaca prvenstva su sprdnja jer se tu steluje ko ide u Evropu, ko ispada, ko ulazi.

Link to comment
Share on other sites

Eno i Bugari kupuju mesto u svojoj Superligi (fudbalskoj) pa tako imaju dva kluba CSKA Sofija....

670

Bugarsko prvenstvo naredne godine imaće dva kluba koji imaju isto ime, isti grb, ali će igrati na različitom stadionu.

Fudbalski savez Bugarske donio je odluku da se mesto u eliti može kupiti ukoliko to neko poželi, a to je iskoristio CSKA iz Sofije koji će ući u elitu i pridružiti se CSKA iz Sofija.

 

Ne, nije greška u kucanju. Dva kluba istog imena igraće naredne godine u eliti bugarskog fudbala, a grb im se razlikuje u samo jednom detalju.

O čemu se zapravo radi? Orginalni Armejci, legendarni klub Bugarske, su 2015. godine bankrotirali i izbačeni su u treću ligu Bugarske. Pravnim zavrzlamama, promenom vlasništva i svime što ide uz to, uspeli su da kupe mesto od Liteksa i da ostanu u eliti, te nisu više FK CSKA,  nego PFK CSKA.

 

Sa druge strane, imamo orginalni CSKA, koji je iako osnovan 2016. godine preuzeo istoriju slavnih Armejaca.Dobili su dozvolu da se takmiče u trećoj ligi, i malo po malo evo ih u ligi. I tako smo došli do dva CSKA, sa istim grbom  (razlika je jedino u zvezdicama iznad orginalnog CSKA). Oni će igrati na stadionu Vasil Levski, dok će PFK CSKA ostati na stadionu Bugarske armije.

Link to comment
Share on other sites

  • Baros locked this topic
  • Baros unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...