Jump to content

Super liga Srbije


Drug Crni

Recommended Posts

On 4/23/2024 at 10:58 AM, Constantin said:

O derbiju sve rečeno i ništa....

Mi smo opet teško protiv Surduličana, u 99. minutu uspeli da osvojimo tri boda.

IMT i Želja 0:0 i zaslužuju da prave društvo Surdulici i prema mojoj proceni, natrtiće Javor da igra baraž sa jednim od najnovijih Superligaša. Više bih voleo da u baražu ide Voždovac, ali koliko vidim preduzeli su sve mere da do toga, za sada, ne dodje, pobedivši u Pazaru.

Mladost - Napredak...očekivano 3:1. Čarapani su otišli bez 6 standardnih prvotimaca i više nisu mogli i ako su većim delog prvog poluvremena bili, po meni čak i bolji. Verujem, da će do kraja prvenstva dati svima kojima treba i da neće izvući ni jedan bod.....plod politike Gašićeve podguzne muve, koji je pred početak prvenstva doneo odluku da ako mu tim u 4 utakmice ne pobedi, neće dobiti platu. Zato ga i dodajem na spisak uz braću Tončev, kao i Vladana Gašića predsednika Trayala...ima ih još...ovo je samo za RIS. :s_d:

 

Toncev ne popusta burazeru ni malo. Jedva dobi Radnicki 1 0, a setimo se 2021 kad se Radnicki spasio ispadanja u zadnje kolo i to jer je Spartak igrao sa Radom nereseno i Vozdovac igrao sa Javorom nereseno, nije sve zavisilo od Radnickog, a sve zato sto Radnicki nije dobio Surudlicu u gostima u finisu sezone, a Surdulicu poeni nista nisu znacili. Bilo je 0 0, eeeeeee, kad tada Toncev nije popustio Toncevu, onda ne znam kad ce. 

Evo i sada, mucenje i ta dva poena mogu i da spasu Radnicki na kraju sezone, 3 umesto 1. 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 4/23/2024 at 1:31 PM, Perkos2 said:

Kaže neka baba Vanga u finalu kupa biće Partizan-Radnički uz slavlje đavola iz Šumadije, onfa kreće gradnja njihovog Skadra tj stadiona i % na sve strane

Ne umaraju vas teorije zavere i "dobro obavešteni" o svemu i svačemu što treba da se desi u Srbiji... Mene umaraju, a već postaju i dosadne...

Ako tako bude, biće 'esam reko... Ako ne bude, pravimo se ludi, a baba Vanga može komotno u penziju...

Link to comment
Share on other sites

On 4/23/2024 at 1:31 PM, Perkos2 said:

Kaže neka baba Vanga u finalu kupa biće Partizan-Radnički uz slavlje đavola iz Šumadije, onfa kreće gradnja njihovog Skadra tj stadiona i % na sve strane

Kaži baba VanZi da batali sport i okrene se tarotu i numerologiji, možda tu pronađe sebe 😉...

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Azazelkg said:

Ne umaraju vas teorije zavere i "dobro obavešteni" o svemu i svačemu što treba da se desi u Srbiji... Mene umaraju, a već postaju i dosadne...

Ako tako bude, biće 'esam reko... Ako ne bude, pravimo se ludi, a baba Vanga može komotno u penziju...

Baba Vange nema već podavno na ovom svetu ali treba je ponekad ubaciti da razmrda pojedine teme. Utakmica koja je pokazala da i Radnički i Feđa moraju još da rade ako hoće do hekog trofeja. Voša iskusno sa igračima koji su igrali ovakve utakmicr dobila polufinale. Radnički ne treba sad da padne i razočara se u ekipu, igrali su ovo proleće iznad očekivanja i treba ih podržati da izbore plasman u orve četri ekipe.

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Fat Zadd said:

 

  U RIS-u nikad regularnije :wink2:  

 

https://www.kurir.rs/sport/fudbal/4382958/trajal-pobede-srpska-liga

 

Gledaš u subotu "derbi" srpske lige? 😄

 

Neću.  najverovatnije. Pošto znam da su Gašići rešili da sa svim pobedama udju u PLS. i da su o tome obavestili sve nadležne, od sudijske organizacije do...ne znam koga. treba da prisustvujem "sakaćenju" naše ekipe....a onda kratak fitilj i ban na duže vreme....imače. stadion mi je na 300-400 m od zgrade. More, nikad se ne zna...mi igramo tek od 20,00 h.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, Fat Zadd said:

 

  U RIS-u nikad regularnije :wink2:

 

Gledaš u subotu "derbi" srpske lige? 😄

Možda ipak odem...inače onaj video gore ti je slika i prilika, kako je kad se zameriš Gašićima. Svaku utakmicu salate Timočanin, crveni kartoni, penali, i ljudi digli ruke, golman stao uz stativu. Zašto možda odem na utakmicu? Sindjelić se takodjer "zamerio" Gašićima, nije hteo da pusti Budućnost (P) i uradiće sve da ga pobede sutra. S druge strane, Durlanci su zajebani likovi i potrudite se maksimalno, uprkos sudijama, da bar odigraju nerešeno.

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Azazelkg said:

Kad su dotični već toliko moćni kako im to ekipa prošle sezone ispade iz PLS u srpsku ligu? To mi je, nekako, nedokučivo na osnovu ovih vaših pisanija...

Verovatno je do "nivoa vlasti"....u PLS i SLS "vedre i oblače" beogradjani. Misliš li da bi mogao Gašić da pretupa Terzu ?

Link to comment
Share on other sites

Pošto vidim da si tu @Fat Zadd ukratko...utakmica je tekla onako kao što rekoh da će teći. Još za "nesreću" Sindjelić povede i onda kreće igranka....5-6 žutih kartona, Trayal svaku akciju završava, ako ne šutne na gol, vraća se zbog faula....na 1:1 start poslednjeg igrača na napadača Sindjelića, ako je bilo unutra, penal, ako je bilo napolje crveni karton za odbrambenog igrača...ni faul Vranjanac da svira. Onda postiže gol Sindja...golman kiksa, lopta mu prolazi kroz ruke, kroz noge i prelazi liniju, sudija kaže igraj....Trayal je pobedio na kraju 2:1, i oba gola su mu regularna. Ponašanje igrača Traya, kriminalno...psovanje s publikom i sl. Ne znam šta će to Gašićima, več su ušli u PLS i kakava im je ta bolesna ambicija da udju i viši rang sa svim pobedama....a sudija, Ja ne znam kakav karakter treba da budeš, da te svi pljuju, psuju, ti da znaš da su u pravu i samo ih gledaš belo. Strah, ali i ambicija su jači kod sudija od časti...izgleda.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Mislim da smo više bili užasni, bezidejni, rastrzani, nego što je bio plan da se brani remi.

 

A i malo je nefer poći od šta Partizan nije, pošto TSC dosta toga jeste. Tim su koji ima glavu i rep što se kaže, rutinirali su nas. Vidiš po kretnji igrača, strpljivosti, planskom ubrzanju da znaju šta hoće. Partizan ne zna šta hoće, već čeka individualnu inspiraciju nekolicine igrača. Još smo skandalozni u odbrani, možda jedino gore od toga je famozni rest defense.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Naravno,to je već druga stvar.

Po meni (nije patkometrija,časna pionirska),TSC je kvalitetnija ekipa od Partizana..što kažeš - bolje posložena, dobro trenirana..tačno se vide konture tima i fiilozofija igre. I mislim da su Lazetić i TSC odličan fit. On ambiciozan,ali specifičan trener koji traži vreme i kontinuitet da uspostavi svoj sistem,a ovi isto imaju svoju ambiciju, imaju stabilnost kao klub i strpljenja da mu to daju.

Da je FKP igrao Evropu tokom jeseni mogu da pretpostavim da bi prosuli daleko više bodova,a onda bi verovatno TSC bio ponovo br.2. Ali ajde..ovo je već šbbkbb domen..

Link to comment
Share on other sites

Akcija TSC-a kod drugog gola je nepojmljiva za oba velikana srpskog fudbala. Onako brza kontra sa preciznim pasovima u dubinu, sa tacno odmerenim centarsutem i sa centarforom koji je znao gde da utrci, ja to na Zvezdinim utakmicama video nisam.

 

TSC uzima sve sto valja a nije u menadzerskim dilovima. Nece me iznenaditi da u skorije vreme, domaci talenti pocnu da odbijaju da dolaze u FK CZ ili FK P, kao sto to vec duze vreme rade kosarkaski talenti.

Link to comment
Share on other sites

Radnicki poceo da zabija golove u 90+ minuti. Proslo kolo protiv Surdulice u 99 min, sada u Pancevu 92 min, ipak se okrece, jesenas je Radnicki primio nekoliko golove u nadoknadi i ostao bar bez 5 do 7 poena, bas upravo protiv Panceva na Cairu i protiv Napretka na Cairu, bukvalno last kick of the game, zadnja sekunda doslovce. 

Cim su krenuli sa centra, oznacen je kraj tih utakmica. 

 

Ipak se okrece.

 

Pancevo je napravilo veliku gresku kad su smenila onog mladog trenera, uopste nisu lose igrali, morali su da budu strpljivi.

Isto i Pazar, lani otisao Gacinovic u sred sezone kad su igrali najbolji fudbal u klupskoj istoriji, sada smenili Dobrasinovica na kraju jeseni, bez razloga, osima ako se nesto nisu posvadjali i zavrsili u play outu uz ocajan fudbal koji prikazuju. 

Vozdovac isto tako, otisao Savic, ovi se srozali do nivoa baraz zone, i sve to iz stabilne play off pozicije. Prosto neverovatno sta se radi u nasoj ligi.

 

Struka je osnova svega, to je naprosto tako, u svim ekipnim sportovima.

 

Sto se tice TSCa, odlicno rade, to je jasno kao dan, doveli su Pantovica i Cirkovica sve skupa za manje od 1mil, Cirkovica su valjda platili sada 500k, Pantovic je placen nesto manje Vozdovcu. Cirkovic 16 komada u sezoni sa pozicije krila. 

Cekaju finale Kupa da vide da li ce igrati grupe na jesen ili ce morati u kvalifikacije za Ligu Evrope, osim ako ne preteknu FKP, ali ne verujem u to, previse su poena jesenas izgubili golovima u sudijskoj nadoknadi. 

 

Edited by Ljubitelj baklave
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Juan Pablo Montoya said:

TSC uzima sve sto valja a nije u menadzerskim dilovima. Nece me iznenaditi da u skorije vreme, domaci talenti pocnu da odbijaju da dolaze u FK CZ ili FK P, kao sto to vec duze vreme rade kosarkaski talenti.

 

Pantović je nas letos odjavio zbog TSC-a.

 

Odlično regrutuju, mada mislim da će ako ne podignu malo ulaganja/rizik da dosegnu plato uskoro. Očigledno su baš dobro vođeni, uklopljeni, ali sumnjam da mogu dugoročno da drže ovaj nivo bez malo većeg rizika. 

 

Ne znam kako skautiraju i donose odluke, ali je očigledno sinhronizovano i metodično. Kod nas je Duljajeva ortačka šema gvirenja u tuđe skauting reportove. TSC ima luksuz da čeka i gradi, Partizan to ne uspeva, hteo ne hteo.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...