Jump to content

Automotive


Kinik

Recommended Posts

10 minutes ago, Alek The Great said:

Ma Captur uopste nema jednolitarski motor u ponudi. Ne bi ga ni uzimao u razmatranje. A gledao i neke alternative i sve su skuplje. Npr, najjeftiniji T-cross ima jednolitarski i cenu od 23k. Racunam da ako stavljaju ovaj 1.3 na teze i vece automobile (Kadjar, Qashqai, Grand Scenic) bice dobar i na Capturu. Mislim to je taj motor sa dodatim malim elektroagregatom, vise zbog reklame nego zbog nekog uticaja.

 

 

Ja sam mislio na ovo...OK

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Ponuda novih kola je ocajna, ja sam zato i odustao od novih. Prvo sto one modele koje sam ja hteo (veci paket opreme) moras uvek cekati po nekoliko meseci i ne znaci ako kazu za 3 da ce tako i biti. Drugo sto opremom ama bas nista ne nude osim svetlecih ekrana. Jbt korole nemaju parking senzore, u 2024oj, ajd kao mozes ugraditi ali opet smesno. Odem u Kia, probam sportage, lep dizajn, sve nesto cool i isto nema parking senzore, ne mogu se ni ugraditi, kaze moze na prekidac pa da ih ti palis, odmah sam izasao. Suzuki onaj sx cross tvrd kao slavska klupa, al je klupa udobnija. Renaulte nisam ni gledao, ne znam kakav je taj kaptur, ali cenim da je kao i trok mali gradski suv. Bez gepeka, ali podignut da mozes trotoare da savladas bez muke. Smorio sam trazeci kola tih par meseci, znao sam sve ponude od novih do polovnih u regionu, pa do mobile,de, willhabena i sl sajtova

Link to comment
Share on other sites

Meni je Captur bestbuy. Nije toliko glomazan, a gepek sasvim solidan 422-536 litara (zadnja klupa pokretna). Oprema je bas dobra - ima osnovna 2 paketa i ove neke dodatne. Evo, ako te ne mrzi, baci pogled. 

https://www.renault.rs/CountriesData/Serbia/images/pdf/pricelist/captur-pricelist.pdf

Austral je ozbiljniji model, ali je i skuplji za nekih 6k.

Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, Alek The Great said:

 Mislim to je taj motor sa dodatim malim elektroagregatom, vise zbog reklame nego zbog nekog uticaja.

 

 

 

Nikako. Vozio sam 282 motor i bez i sa RSG-a. RSG je "belt-driven starter alternator" i ima funkciju i anlasera i alternatora. Start motora je trenutan, nema verglanja, a sa druge strane "doda" 10KW prilikom ubrzavanja do 2500 rpm. 

Postoji funkcija "glide" koja me je par puta vadila iz čabra kad sam vozio na isparenjima po grčkim vukojebinama razmažen činjenicom da u ex YU ima pumpi na svakoj banderi.

 

M282 tj. Renoov H5Ht je sasvim OK motor koji je sa mojim "beton cipelama" na gasu u proseku trošio cca 6 do 7l. Sa takvim benzinskim motorom u gradskom autu dizel je useless. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

On 3/19/2024 at 4:20 PM, Alek The Great said:

Super. A koliko bi eventualno mogla da kosta zamena baterije i ovog BDSA ako riknu?

Starter alternator za M282 na W177 (motor 1.4 u aktuelnoj generaciji A klase) --> kataloški broj rezervnog dela A0009000346, cena 173,796.05 din + PDV tj. cca 1770 eur sa porezom.

Baterija 48V na istom vozilu --> kataloški broj A001982790826, cena 31,535.71 din + PDV tj. cca 320 eur sa porezom.

Potrebno je 1,6 radnih sati za zamenu starter alternatora prema Mercedesovom normativu, a za bateriju od 48 v to vreme iznosi 0,8 radnih sati.

 

Nadam se da sam uspeo da odgovorim na tvoje inicijalno pitanje.

Sa srećom da voziš auto i da ti ove popravke ne trebaju. 🙂

 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...