Jump to content

KK Crvena zvezda 2018/2019.


MetalHead

Recommended Posts

Postavio bih jedno pitanje ljubiteljima lika i dela Filipovog. Da ste na mestu trenera i da vam egzistencija porodice zavisi od rezultata, da li biste ga ostavili, ne kao drugog nego kao treceg pleja?

Pa koliko je ljudi graknulo na samu pomisao da Pulen dodje, jer ne igra odbranu! Imali smo ludu srecu da je Futuru preuzeo Repesa i nije mogao da natera onu bratiju da igraju odbranu. Svaki iole ozbiljan tim ce do iznemoglosti da forsira mis mec preko Filipa u napadu a pritiskom preko terena vreme za napad nam prepolovljuje. Dok mali odradi par ledjnih promena i dok se natrti, osta 6 sec. za napad, onda uvaljuje kosku ili pokusava prodor i zavrsi u reklamama. Odusevljenje njegovom igrom u finalu je vise plod cinjenice da je ipak nesto odigrao a mi nismo ocekivali nista, pa nas je prijatno iznenadio. To nesto sto je odigrao, je sticaj okolnosti a ne pravilo. Sta se desilo sa njim u protekle dve utakmice. U prvoj je ako me secanje sluzi dao samo jednu trojku iz igre, sve ostalo iz penala. Cim ga grobari pritisnu, ode napad u materinu. S' tom razlikom, sto njemu Tomic ne sme da zucne, a izdire se na Borisu, DD-a i Dobrica. Ako ste dokoni pogledajte prvu utakmicu protiv FMP-a ove sezone u ABA. Mislim da mu je indeks korisnosti bio -30 i da je potuko sve rekorde. E citav mec, nije odigrao jedan potez da valja, Tomic je cutao. Onda neko od klinaca napravi gresku, on oce tablu da mu olomi o glavu. Na kraju ostaje ono vecno pitanje, ima li mesta u EL timu za igraca koju u svojim tridesetim, nigde nije igrao (osim ona dva meseca u Grckoj) osim u tatinim klubovima? 

  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

 
Mislim da je Nenadic guran na tu poziciju jer je pruzao dobre partije u FMP,  a na 2-3 jednostavno nije bilo mesta. Ta podela Ragland - Covic - Nenadic je mogla da funkcionise jer je Nenadic bio taj treci plej sa mizernom minutazom.
 
Za takmicenje u evroligi ce morati da dovedu 2 stranca, nijedan domaci igrac koji je dostupan nema kvalitet da bude ni prvi plej ni prva zamena.
Slažem se sa ovim da prva dva pleja budu strani igrači, jednostavno ne vidim domaće a dostupno rešenje na tim mestima. Jedino ako Teokratija značajno spusti cenu, što ne verujem da će se desiti.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, I Pantelija je bio delija said:

Postavio bih jedno pitanje ljubiteljima lika i dela Filipovog. Da ste na mestu trenera i da vam egzistencija porodice zavisi od rezultata, da li biste ga ostavili, ne kao drugog nego kao treceg pleja?

Pa koliko je ljudi graknulo na samu pomisao da Pulen dodje, jer ne igra odbranu! Imali smo ludu srecu da je Futuru preuzeo Repesa i nije mogao da natera onu bratiju da igraju odbranu. Svaki iole ozbiljan tim ce do iznemoglosti da forsira mis mec preko Filipa u napadu a pritiskom preko terena vreme za napad nam prepolovljuje. Dok mali odradi par ledjnih promena i dok se natrti, osta 6 sec. za napad, onda uvaljuje kosku ili pokusava prodor i zavrsi u reklamama. Odusevljenje njegovom igrom u finalu je vise plod cinjenice da je ipak nesto odigrao a mi nismo ocekivali nista, pa nas je prijatno iznenadio. To nesto sto je odigrao, je sticaj okolnosti a ne pravilo. Sta se desilo sa njim u protekle dve utakmice. U prvoj je ako me secanje sluzi dao samo jednu trojku iz igre, sve ostalo iz penala. Cim ga grobari pritisnu, ode napad u materinu. S' tom razlikom, sto njemu Tomic ne sme da zucne, a izdire se na Borisu, DD-a i Dobrica. Ako ste dokoni pogledajte prvu utakmicu protiv FMP-a ove sezone u ABA. Mislim da mu je indeks korisnosti bio -30 i da je potuko sve rekorde. E citav mec, nije odigrao jedan potez da valja, Tomic je cutao. Onda neko od klinaca napravi gresku, on oce tablu da mu olomi o glavu. Na kraju ostaje ono vecno pitanje, ima li mesta u EL timu za igraca koju u svojim tridesetim, nigde nije igrao (osim ona dva meseca u Grckoj) osim u tatinim klubovima? 

Generalno mozemo da zakljucimo da je Covic igracki DV.Nije prosao u je....j KK Drama,pandam u aba ligi KK Krka.Ne dajem mu kvalitete koje nema,ali da je bez razloga anatemisan samo zbog oca je vise nego ocigledno....Od Reglanda sam vise ocekivao i ne bi voleo da ga vidim u nasem dresu sledece godine.

Link to comment
Share on other sites

Jaoj! tek sad videh Baronov post. Brate Barone, kazi molim te da se zajebavas! Stariji Covic je izgleda resio da nas ukanali. Svaka mu cast na dosadasnjim rezultatima i hvala mu, ali i Dule je tako komsijama doneo brdo titula pa ostavio pustos iza sebe. Tako ce i Covke nas. Prvo nas je posvadjao sa svim i svacim a sad nas dokusuruje bolesnom ambicijom da od sina posto poto napravi igraca.Neko je to vec rekao na bivsem forumu, parafraziram "tek kad Covic bude bivsi, videcemo kakvu je pustos ostavio i cesacemo se tamo gde nas najmanje svrbi"

Link to comment
Share on other sites

Veliki je Filip! Možda nizak rastom, možda mali talentom, možda ograničen inteligencijom, ali veliki čovek!

 

Posle blistavih partija u borbi za trofeje, kada je na njegova plejmejkerska leđa palo dirigovanje timom -- a on to izneo u stilu Kajla Laurija...

 

... i sebi odškrinuo vrata bogatijih klubova...

 

...on potpisuje trogodišnji ugovor sa Zvezdom.

 

Kako je rekao svom treneru Tomiću i svom ocu "moja Zvezda će na meni zaraditi!"

 

Šuška se da nam sledi obeštećenje od cca 300k EUR, ako ode u Evropu, a dosta masnije ako završi u NBA.

 

Iako je javna tajna, Golden Stejt nije zadovoljan Kukom, a Livingston se povlači -- i kažu da, nakon što ih je pometlao u finalu, žele nekog ko stasom i stilom igre podseća na Van Vleet-a.

 

Tako da, Filip kad odlazi -- on potpisuje višegodišnji ugovor. Kada je u  Zvezdi i kada ostaje za sezonu, onda igra i bez ugovora, jer veruje na reč! Poverenje. Familija (i bukvalno i metaforički, hehe).

 

Eh, Cigani, da nas je više takvih u današnja vremena...

Edited by medobrundo
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

 

 

 

Postavio bih jedno pitanje ljubiteljima lika i dela Filipovog. Da ste na mestu trenera i da vam egzistencija porodice zavisi od rezultata, da li biste ga ostavili, ne kao drugog nego kao treceg pleja?

Pa koliko je ljudi graknulo na samu pomisao da Pulen dodje, jer ne igra odbranu! Imali smo ludu srecu da je Futuru preuzeo Repesa i nije mogao da natera onu bratiju da igraju odbranu. Svaki iole ozbiljan tim ce do iznemoglosti da forsira mis mec preko Filipa u napadu a pritiskom preko terena vreme za napad nam prepolovljuje. Dok mali odradi par ledjnih promena i dok se natrti, osta 6 sec. za napad, onda uvaljuje kosku ili pokusava prodor i zavrsi u reklamama. Odusevljenje njegovom igrom u finalu je vise plod cinjenice da je ipak nesto odigrao a mi nismo ocekivali nista, pa nas je prijatno iznenadio. To nesto sto je odigrao, je sticaj okolnosti a ne pravilo. Sta se desilo sa njim u protekle dve utakmice. U prvoj je ako me secanje sluzi dao samo jednu trojku iz igre, sve ostalo iz penala. Cim ga grobari pritisnu, ode napad u materinu. S' tom razlikom, sto njemu Tomic ne sme da zucne, a izdire se na Borisu, DD-a i Dobrica. Ako ste dokoni pogledajte prvu utakmicu protiv FMP-a ove sezone u ABA. Mislim da mu je indeks korisnosti bio -30 i da je potuko sve rekorde. E citav mec, nije odigrao jedan potez da valja, Tomic je cutao. Onda neko od klinaca napravi gresku, on oce tablu da mu olomi o glavu. Na kraju ostaje ono vecno pitanje, ima li mesta u EL timu za igraca koju u svojim tridesetim, nigde nije igrao (osim ona dva meseca u Grckoj) osim u tatinim klubovima? 

 

Evo ti odgovora kontrapitanjem: da li misliš da je Tomićeva egzistencija zavisila od rezultata koji će postići ove sezone, i sa kojim igračima na 1 ih je ostvario?

Potcenjivanje Repeše/Džikića i igrača (skupih) koji su činili tim Budućnosti nije ništa drugo nego još jedan pokušaj da se unize i grači i stručni štab Zvezde koji su taj rezultat ostvarili.

Nije potrebno podsetiti na mišljenje većine javnog mnjenja koji su nas otpisali čim je Ragland povređen, još u polufinalnoj seriji protiv Partizana. Znamo svi šta se potom desilo i kako se desilo, ko su bili istaknuti igrači. Namerno nikoga ne izdvajam jer je ovo bila pobeda celog tima, gde igrači ne razmišljaju o rodbinskim odnosima igrača sa predsednikom kluba u trenutku kad im taj šalje pravovremenu asistenciju, kad pogodi trojku, izbaci čuvara crossover driblingom, prodre do kraja i položi, ili baci alley oop peticii ili četvorki.

 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, dekkard said:


 

 


Evo ti odgovora kontrapitanjem: da li misliš da je Tomićeva egzistencija zavisila od rezultata koji će postići ove sezone, i sa kojim igračima na 1 ih je ostvario?
Potcenjivanje Repeše/Džikića i igrača (skupih) koji su činili tim Budućnosti nije ništa drugo nego još jedan pokušaj da se unize i grači i stručni štab Zvezde koji su taj rezultat ostvarili.
Nije potrebno podsetiti na mišljenje većine javnog mnjenja koji su nas otpisani čim je Ragland povređen, još u polufinalnoj seriji protiv Partizana. Znamo svi šta se potom desilo i kako se desilo, ko su bili istaknuti igrači. Namerno nikoga ne izdvajam jer je ovo bila pobeda celog tima, gde igrači ne razmišljaju o rodbinskim odnosima igrača sa predsednikom kluba u trenutku kad im taj šalje pravovremenu asistenciju, kad pogodi trojku, izbaci čuvara crossover driblingom, prodre do kraja i položi, ili baci alley oop peticii ili četvorki.

 

Jeres

Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, Mairosu said:


otkad ja ovo rekoh pa nije bilo popularno. probaj ti, možda tebe ispoštuju 😄

 

može da se diskutuje da li su perperoglu i faye svojim godinama, kvalitetom i karakteristikama dovoljno dobri za el ;

 

međutim, ta tvrdnja da su oni igrali dobro jednu od deset tekmi jednostavno nije tačna. ako uzmemo u obzir samo najvažnije tekme, pre će biti da su odigrali dobro 6/7 od 10, gde je većina loših partija došla u eurocupu, ne zato što je kvalitet protivnika bio iznad njihovih mogućnosti, već zato što je tada cela ekipa bila u banani, uključujući i trenera. 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...