Jump to content

Opšte diskusije


Borko

Recommended Posts

1 minute ago, Boxy said:

Ali koji je cilj takve organizacije i kako ce da se bore za ciljeve?
Rekao je da nije sindikat, da nije paralelni tur, da ne pozivaju na bojkot...

pa to ce objasniti nocas igracima na sastanku. ne sumnjam da ce ovi koji redovno prosledjuju interne informacije medijima to i ovog puta uciniti, pa cemo citati (uz odredjenu dozu filtriranja jer su takvi i izvori a i mediji koji to objavljuju).

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, alcesta said:

Ja sam shvatila baš suprotno, da će posle ove ostavke on stati sa Pospišilom na čelo nove unije, što je još gore :ajme:

I ja se pribojavam da je tako. :classic_unsure:

S jedne strane ga razumem. Covek je od pocetka karijere dizao lestvicu,a mozda nije pogresno reci i lestvice rezultata i uspeha. Nije se zadovoljavao postignutim,nije uzivao na lovorikama..stalno je gurao napred,trazio jos vise,trazio nacine da bude bolji..ne zato sto je alav,pohlepan i gramziv (kako ga prikazuju Fedovi i deo Rafinih navijaca) vec zato sto je ambiciozan na zdrav nacin;jer se ne zadovoljava ostvarenim i uvek trazi nacin da napreduje. Sve suprotno od ogromne vecine pripadnika njegovog naroda kojima je ideal ostvariti neki minimum ciljeva,a posle tavoriti u mediokritetstvu svake vrste. I zato mu se divim i skidam mu kapu. Mnogo vise zbog tih osobina nego zbog teniskih rezultata.
Takodje,vise je nego pozitivno sto nesebicno zeli da pomogne drugima. Uostalom,njemu licno,kao potpuno ostvarenom igracu (rezultatski i finansijski) koji se nalazi u poslednjem delu karijere,ovo nije potrebno. Novak ocito smatra da su promene neophodne i da ce benefit od njih imati slabije rangirani igraci,mladji,oni koji dolaze.

S druge strane..ne mogu da se ne zapitam: Sta ce mu sve ovo? Coveku je ostalo jos nekoliko godina igracke karijere,debelo je prebacio ocekivanja njegovih navijaca,ostvario je veliku zaradu..moze da igra bez ikakvog pritiska,da uziva i - da lovi te rekorde koji mu znace. Ovo ce mu biti,ne teret,ali prilicna distrakcija od terena. I dok se prasina oko Adria Tour-a nije ni slegla,krenuce (vec jesu zapravo) nove kritike,optuzbe,napadi i izlivi malicioznosti,pa i mrznje. Koliko god da je mentalno jak,a sada vec i zivotno zreo, nemoguce da to sve nece dopirati do njega i oduzimati mu dragocenu energiju i fokus. Tesi me sto je on to sve vec uracunao u jednacinu i sto ce naci nacin,ne samo da to prebrodi,vec i kao i drugim slucajevima - izadje iz svega jaci.

Srecno Novace i u ovoj misiji. Trebace ti.

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Nisam videla da su nasi preneli ali sam videla kod francuza da su pitali Raonica posle meca da li misli da ce biti dosta igraca koji ce se uclaniti u Novakovo Udruzenje tenisera (takav bi nekako bio prevod) i on je odgovorio : Da, vecina.

 sledece pitanje - da li ce se on uclaniti? odgovorio je : Da .

Bravo za Milosa

Edited by ciao
Link to comment
Share on other sites

Samo da ne nastane haos koji je vladao krajem 60-tih i 70-tih, kad smo imali vise paralelnih organizacija, paralelnih turnira, uslovljavanja ako se igra jedan, ne moze drugi itd.

A pare su, iz ugla navijaca, najmanje bitne.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pa već imamo haos sa svim dosadašnjim organizacijama koje ne mogu da se dogovore i naprave jedno timsko takmičenje, nego svako vuče na svoju stranu. Plus natezanja oko OI, oko nižih nivoa takmičenja i tako dalje. Bitno da se poziva na jedinstvo jer je sve dosad vladala opšta sloga i harmonija :classic_tongue:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ovo je ujedinjino u odnosu na ono sto je bilo 60-tih i 70-tih, kad smo imali promotere, pa su teniseri sklapali ugovore i isli iz grada u grad, igrali egzibicije/turnire, pa smo imali WCT i Grand Prix Tour, pa je cak Konorsu bilo zabranjeno da igra RG jedne godine jer je tokom proleca igrao na nekom od tih suparnickih turnira itd.

Ne kazem da ce se desiti, samo se plasim da ne ode na tu stranu ako svi budu dovoljni tvrdoglavi, a ipak se ogromne pare vrte.

 

Link to comment
Share on other sites

Podmetanja  da je ovo pokušaj osnivanja paralelnog tura je besmislen , ali će ga biti kao metoda borbe establišmenta da uguši svaki pokušaj koji ugrožava direktne interese istog . 

U istu ravan ide unapred povlačenje  paralele sa time šta je bilo pre 40.

Verujem da će biti izuzetno teško izgurati ovu ideju. Reakcionarni deo, deo kome odgovara tekuće stanje se uvek svom snagom bori protiv akcije. 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

Novak

"..last night ATP CEO decided in 5min that they will cancel competition play for today. No one has reached out to me or any other player who is still competing in the tournament..."

 

Drago mi je da je ovo rekao, iako će trpeti posledice

 

Link to comment
Share on other sites

hvala bogu da je batalio da se  bavi paranormalnim stvarima i krenuo u nesto sto je od vitalnog znacaja za njihovu profesiju. i treba da se razbuca postojeca , ocigledno , alava teniska organizacija i da ne odluciju nekoliko ljudi ( sto top 5 igraca i ovih mudonja iz atp) .kako ce ova inicijativa proci, tesko je predvideti ali im zelim uspeh i da se ne razjedinjuju.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Mislim da je vec receno da nikakav bojkot tura ne dolazi u obzir. A verovatno su proucili malo stvar i konsultovali se sa advokatima da Atp ne moze da im zabrani da se takmice.
Uopste ovo nije paralelna asocijacija jer dosadasnji Player Council nije imao nikakvu autonomiju u donosenju bitnih odluka jer su im trebali i glasovi predstavnika turnira i drago mi je sto je Djokovic napisao to. Naravno da igraci i turniri ne mogu imati iste interese i samim tim nisu napravljene nikakve radikalne promene u korist igraca.
A vec sam okacio skrinsot od pre par godina kada su svi pominjali uniju igraca kada se o tome govorilo u teoriji. Ali izgleda da je praksa zakazala jer su igraci u saradnji sa ATP i turnirima pa postoji konflikt interesa tako da naravno nece prelomiti i podrzati ovu novu opciju.
Od WTA ne ocekujem da naprave iskorak i da se prikljuce, sumnjam da je iko od uticajnih starijih igracica zainteresovan da se time bavi, a ove mladje nisu sposobne za to isto kao i mladji igraci na ATP.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Player Council sa Novakom na celu je pokusavao da uradi nesto, onda je prvo bio skandal (poprilicno namesten izgleda) sa Gimelstobom koji je izbacen a takoreci iostovremeno su nekako usli u Council Rafa i Fed i od onda nista nije moglo da se uradi koliko znamo.

Pa ako je blokiran Player Council onda ce da se napravi Union, da su hteli da slusaju malo (vise) Player Council verovatno ne bi bilo razloga da se pravi Union

Link to comment
Share on other sites

Quote

Od WTA ne ocekujem da naprave iskorak i da se prikljuce, sumnjam da je iko od uticajnih starijih igracica zainteresovan da se time bavi, a ove mladje nisu sposobne za to isto kao i mladji igraci na ATP.

 

one su izgubljen slucaj, kad jedna osaka  kojoj iq iy ociju citas , kao nesto dize prasinu, sve je jasno.....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, vanjabarsa said:

hvala bogu da je batalio da se  bavi paranormalnim stvarima

Dokon pop i jariće krsti, očigledno ne valja ni previše slobodnog vremena :classic_biggrin: doduše sad će otići u drugu krajnost, umesto da se odmara i oporavlja za USO on sastanči. :classic_rolleyes: Ali možda se i isplati na duže staze, ko zna... i ATP je osnovan iz sličnih razloga. Ali trebaće mnoooogo vremena i truda. On očigledno misli da taj trud vredi ulagati, pa eto... što ti kažeš, bolje da se angažuje oko toga nego da traži smisao života :classic_rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Boxy said:

Samo da ne nastane haos koji je vladao krajem 60-tih i 70-tih, kad smo imali vise paralelnih organizacija, paralelnih turnira, uslovljavanja ako se igra jedan, ne moze drugi itd.

A pare su, iz ugla navijaca, najmanje bitne.

Pa da, iz ugla navijača, a igrače ko šiša. Apsolutno je jasno šta se želi postići ovom unijom. Jednostavno, teniseri žele (opravdano) veći deo kolača, i super je što to podržavaju i visoko rangirani igrači, iako to njima ništa ne znači. Tužno je to što igrači koji nisu među 100, 150 jedva sklapaju kraj sa krajem. Ni jedno sportsko takmičenje nema takav odnos zarade i podeljenog novca. US Open zaradi preko 300m$, a fond za igrače je 54m$. Da ne pričamo o zaradama na fjučersima i čelendžerima.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Green23 said:

Pa da, iz ugla navijača, a igrače ko šiša. Apsolutno je jasno šta se želi postići ovom unijom. Jednostavno, teniseri žele (opravdano) veći deo kolača, i super je što to podržavaju i visoko rangirani igrači, iako to njima ništa ne znači. Tužno je to što igrači koji nisu među 100, 150 jedva sklapaju kraj sa krajem. Ni jedno sportsko takmičenje nema takav odnos zarade i podeljenog novca. US Open zaradi preko 300m$, a fond za igrače je 54m$. Da ne pričamo o zaradama na fjučersima i čelendžerima.

 

Pa zato sam i napisala iz ugla navijaca.

Da li tebi znaci sto je Djokovic osvojio 100+ miliona ili meni sto je Fed milijarder i da li ne mozes da zaspis nocu zato sto 400. ne zaradjuje dovoljno?

Ili se mozda nerviras samo za njihove rezultate, a ovaj koji je 400. te apsolutno ne dotice?

Link to comment
Share on other sites

Just now, Boxy said:

 

Pa zato sam i napisala iz ugla navijaca.

Da li tebi znaci sto je Djokovic osvojio 100+ miliona ili meni sto je Fed milijarder i da li ne mozes da zaspis nocu zato sto 400. ne zaradjuje dovoljno?

Ili se mozda nerviras samo za njihove rezultate, a ovaj koji je 400. te apsolutno ne dotice?

Kakve veze ima to sa time što igrači žele da se izbore za svoj novac? Jednostavno žele da nađu način kako da se izbore za to.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Green23 said:

Kakve veze ima to sa time što igrači žele da se izbore za svoj novac? Jednostavno žele da nađu način kako da se izbore za to.

 

???

Ja sam napisala da zelim da tour ostane jedinstven, da se ne deli, da se ne vracamo u proslost, a iz ugla navijaca, pare su nebitne.

Ne razumem sta je tu pogresno?

 

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Boxy said:

 

???

Ja sam napisala da zelim da tour ostane jedinstven, da se ne deli, da se ne vracamo u proslost, a iz ugla navijaca, pare su nebitne.

Ne razumem sta je tu pogresno?

 

 

Pa rečeno je da se nikakvi paralelni turniri, niti slične stvari neće dešavati. Mislim da igrače nije briga da li su iz ugla navijača pare bitne ili ne. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Green23 said:

Pa rečeno je da se nikakvi paralelni turniri, niti slične stvari neće dešavati. Mislim da igrače nije briga da li su iz ugla navijača pare bitne ili ne. 

 

To je sad receno, videcemo u sta ce se razviti.

Link to comment
Share on other sites

Pa iz ugla navijača ni ja ne želim da Novak diže revolucije, troši energiju na probleme van terena i bude još veća meta medija koji ga ni inače ne maze. Ali to nema nikakve veze sa time što se trudi da uradi pravu stvar. 

Koliko vidim pare jesu najveći problem ali i nedostatak komunikacije čelnika tura sa igračima. Dobre namere ne garantuju uspeh, ali videćemo kako će se sve razvijati, treba im dati priliku.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...