Jump to content

Opozicija u Srbiji - istine, zablude, bojkot i trojanski konji...


Eddard

Bojkot izbora-da ili ne?  

146 members have voted

  1. 1. Da li ste za bojkot izbora koji će se održati sledeće godine?

    • Da
      73
    • Ne
      42
    • Ne znam
      14
    • Ne zanima me
      15
    • Ne želim da odgovorim
      2


Recommended Posts

30 minutes ago, ras kass said:

A na toj ultradesnici ima prostora za privlacenje glasova, dss vise ne postoji, radikali su cirkuzanti.

Vidim po ovim ultradesnicarskim stranicama da  se dosta loze na Srdjana Noga koga je Bosko izbacio iz Dveri...

Zapravo to je za njih dokaz da Bosko nije nacionalista kakvim se predstavlja..

Zanimljivo je da dosta prozivaju Levijatan da su Vucicevi trojanci (sto i jesu 😀)...

Ko bi rekao da im nivo inteligencije dozvoljava da to skapiraju...

Generalno,ako Dveri pucaju na taj profil biraca,ostatak opozicije bi trebalo da otpise bilo kakav vid saradnje sa njima....

Po meni i sadasnja ideologija im je previse ekstremna,ako odu jos u desno prejebace i staru SRS....

Edited by mare80
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Zvezdarac said:

Vidi ovako...dve opcije Vucicu ne odgovaraju:da svi izadju i da svi bojkotuju

Ubedljivo mu najvise odgovara da neki izadju a neki bojktotuju.

Pa ko tu onda ispada metuzalem?

 

Slusaj sendvicar... zezam se 😁

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Devojka Luke Razića said:

Ovo Boškovo ponašanje razumem jer se pa..skoro slično, impulsivno i nervozno tako ponašao i Dragan Đilas kad je bio gradonačelnik.

 

Pa nije se Djilas fizicki sukobljavao ni sa kim dok je bio gradonacelnik.

 

14 minutes ago, Devojka Luke Razića said:

Što se opozicije, tačnije SZS tiče nisam videla ni pročitala da je neko napao Boška..ranije su mu skretali pažnju na neke tvitove..

 

Kontraproduktivno bi bilo za njih da ga napadaju.

 

14 minutes ago, Devojka Luke Razića said:

Sve stranke u okviru SZS imaju zajedničke ali i samostalne akcije.

 

Evo npr Narodna  stranka Vuka Jeremića je pre pandemije koronavirusa gotovo svakodnevno imala štandove svuda- štandove za bojkot...više od svih ostalih u SZS.

 

Đilas i Marinika snimaju one video klipove, snimao je i Borko Stefanović...

 

Jednom rečju radi se i zajednički ali  i stranke imaju samostalne akcije.

 

Sigurno da imaju, ali postoji razlika izmedju situacije gde jedni prave zidove kuce, drugi kupuju namestaj, treci traze potencijalne kupce i situacije u kojoj se kuca gradi i onda dodje jedan od partnera u firmi i krene da rusi bez odobrenja jer on misli da treba izgraditi nesto bolje na tom mestu.

 

Ova Obradoviceva akcije je usmerena iskljucivo ka podizanju rejtinga svoje stranke, kako je to pametno primetio @Chaos Is Me. Nece on sad imati podrsku samo klerikalaca, malogradjanaca, teoreticara zavere, ekstremnih desnicara, nego i generalno ljudi kojima je muka da cetvrtinu svog zivota (da, da, Vucic ce vladati najmanje do 2027.) provedu gledajuci Risticevice, Martinovice, Djukanovice, raznorazne preletace, Vuline i Sarumana koji neprestano vodi kampanju dok se oko njega ori "Aco, Srbine!".

 

Prosto, jednom delu ljudi je stvarno dosta i Sarumana i orkova i cele te crveno - crne koalicije i silovanja razuma i neprestanih lazi, da ne govorim o unistavanju zivota ljudi. To i Obradovic zna i pokusava da profitira na tome i uzme znatno vise od 4-5% sto mu je bio plafon do sada.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 5/7/2020 at 5:34 PM, ras kass said:

 

E ako je sajkaca u srcu toliki problem za jednog kandidata, onda se nemoj cuditi sto nema te opozicije.

 

 

 

Takva lupetanja `sajkaca u srcu` ne bi bila problem da Kandidat nije neko ko je lose glumio igrajuci politicke igre na dve stolice.

Ni po jednom pitanju nije bio opredeljen. Obican zongler.

 

Da ne kazem da je bio prilicno priglup u toj igri na dve stolice jer kog to gradjanina interesuje da ga poseljacuju

a kog seljaka interesuje da mu neki gradjano-seljak politicar u pokusaju, podilazi preko sajkace i na nacin na koji je to pokusao ovaj Kandidat. Ni sam sebe nije ubedio u svoja lupetanja a ne gradjane.

Tako se to ne radi... ali opozicija i vlast posle Djindjica zaista deluju kao guske u magli. Ignorant do ignoranta.

 

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

I meni vec neko vreme Bole smrdi ina oportunistu.

 

Jedna mozda informacija koju su neki zaboravili, a ja pogotovo nisam? Sta je covek studirao? Filoloski fakultet. Sta nam to govori? Da je mnogo pre svega voleo srpski jezik i Srbiju. Ljudska evolucija ide tim smerom da se covek u nekoj ranijoj fazi razvoja veze za svoj nacionalni identitet, himnu, kulturu itd. Covek u tim godinama se neretko vodi emocijama. Mozes za tim da budes vezan vecno i to ces da platis svojom nezreloscu i uskim posmatranjem stvari, a mozda te eventualno pusti i krenes da biras ono sto je najbolje za tebe i da se razvijas u odredjenom smeru. Zaslepljeni ce da ga podrzavaju, svako drugi ce prozreti njegove namere. Ja sam krenuo teoriju o njemu da razvijam jos pre godinu i po dana, ali ono sto pisete u poslednje vreme je i mene podstaklo da ponovo razmisljam u tom pravcu. Imamo mi primere u politickoj sceni koji su bili zagrizeni za jednu ideologiju, pa su se preobratili.

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, goldberg said:

 

Pa nije se Djilas fizicki sukobljavao ni sa kim dok je bio gradonacelnik.

 

 

Kontraproduktivno bi bilo za njih da ga napadaju.

 

 

Sigurno da imaju, ali postoji razlika izmedju situacije gde jedni prave zidove kuce, drugi kupuju namestaj, treci traze potencijalne kupce i situacije u kojoj se kuca gradi i onda dodje jedan od partnera u firmi i krene da rusi bez odobrenja jer on misli da treba izgraditi nesto bolje na tom mestu.

 

Ova Obradoviceva akcije je usmerena iskljucivo ka podizanju rejtinga svoje stranke, kako je to pametno primetio @Chaos Is Me. Nece on sad imati podrsku samo klerikalaca, malogradjanaca, teoreticara zavere, ekstremnih desnicara, nego i generalno ljudi kojima je muka da cetvrtinu svog zivota (da, da, Vucic ce vladati najmanje do 2027.) provedu gledajuci Risticevice, Martinovice, Djukanovice, raznorazne preletace, Vuline i Sarumana koji neprestano vodi kampanju dok se oko njega ori "Aco, Srbine!".

 

Prosto, jednom delu ljudi je stvarno dosta i Sarumana i orkova i cele te crveno - crne koalicije i silovanja razuma i neprestanih lazi, da ne govorim o unistavanju zivota ljudi. To i Obradovic zna i pokusava da profitira na tome i uzme znatno vise od 4-5% sto mu je bio plafon do sada.

Apsolutno nije moguce da ce vladati do 2027godine. Mislim da nema sanse da se to desi iz vise razloga, a jedan je EU. Niti ce Milo uvesti CG a jos manje psihopata Srbiju u EU. On ima svoje zadatke i slobodu trenutno, ali isto tako ima i rokove.

 

Mali milion razloga, niti ima sanse da dobije drugi predsednicki mandat a da pre toga ne uradi sta treba. Kad to uradi, sanse su mu svakako nikakve.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mare80 said:

Hajde priznajte koliko se vas u dnu duse raduje sto je Bosko onako iscepao Risticevica...:s_d:

 

 

taj risticevic - opasno iritantan je izgleda posluzio kao mamac budali obradovicu koji je napravio od njega zrtvu

ne bih rekla da se iko normalan raduje da je tamo neki boskic `pocepao` risticevica posebno sto mi taj risticevic ne deluje kao neki koga je tesko fizicki pocepati

 

1 hour ago, Belgrade said:

 

Vise on ometa rad opozicije nego skupstine.

 

Ceda danas, dok se svadjao sa Boskom i ekipom: "sad kod Djilasa, plakace mu deca..."

 

Kompletno ludilo.

 

 

 

Dveri i njihov trapavi performans u kome su dverovski tradicionalisti i borci za porodicne vrednosti 

uzvikivali:  Cedo Lopove i

time se poistovetili sa onima koji su pre neki dan uzvikivali Djilase Lopove a deca plakala,

posle se neko cudi kako to da su svi isti....zabole boskica sto ce mozda cedina deca da placu - to je poenta

 

zato je normalno da je ceda napravio ovakvo poredjenje.

 

Pritom vikali su mu i da je Izdajnik i vec cuveno Izdali ste kosovo...a ja se pitam zasto nisu vikali vucicu lopove, izdajnice i ostatak repertoara

 

ma kakav vucic, ceda je taj trn u ocima svake dveri

 

Fenomenalan nacin da dodjes na vlast ili da oboris prethodnu. Boskic je dno. Blago vucicu sa takvima

 

 

 

Edited by Mama_mia
slovo
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Mama_mia said:

 

taj risticevic - opasno iritantan je izgleda posluzio kao mamac budali obradovicu koji je napravio od njega zrtvu

ne bih rekla da se iko normalan raduje da je tamo neki boskic `pocepao` risticevica posebno sto mi taj risticevic ne deluje kao neki koga je tesko fizicki pocepati

 

 

Dveri i njihov trapavi performans u kome su dverovski tradicionalisti i borci za porodicne vrednosti 

uzvikivali:  Cedo Lopove i

time se poistovetili sa onima koji su pre neki dan uzvikivali Djilase Lopove a deca plakala,

posle se neko cudi kako to da su svi isti....zabole boskica sto ce mozda cedina deca da placu - to je poenta

 

zato je normalno da je ceda napravio ovakvo poredjenje.

 

Pritom vikali su mu i da je Izdajnik i vec cuveno Izdali ste kosovo...a ja se pitam zasto nisu vikali vucicu lopove, izdajnice i ostatak repertoara

 

ma kakav vucic, ceda je taj trn u ocima svake dveri

 

Fenomenalan nacin da dodjes na vlast ili da oboris prethodnu. Boskic je dno. Blago vucicu sa takvima

 

 

 

Sta bi po tebi trebali ljudi da rade? Da cekamo izbore? Da cekamo Cedu i njegovih pet minuta :)))) Treba ih stiskati kad god se moze...Koji je tvoj plan?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dobro, ako je i bilo dileme šta je zapravo ova seljačina od Boška...jasno je...

 

Samo zanimljiv detalj...moguće i slučajnost.

 

Koga su napali na ulazu?

 

Čedu, Zlatibora i Marijana fucking' Rističevića. Tri nebitna lika za ovu vlast. Tri lika koje Šizoje drži za muda i može sa njima da radi šta hoće, pa i da ih stavlja ispred Boška da trpe ova sranja. Da ne bude zabune, valjda je jasno da svu trojicu treba šejmovati gde god.

 

Al baš zanimljivo...hoćeš gazdine povlastice, hoćeš oproste za prethodne pljačke i/ili grehove...jbg, onda ćeš da budeš deo ovog sranja.

 

Klasično režirano sranje i ako neko zaista ima dileme da li je ova seljačina Vučićev trojanac..sada mu je valjda jasno. 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, NMX said:

Dobro, ako je i bilo dileme šta je zapravo ova seljačina od Boška...jasno je...

 

Samo zanimljiv detalj...moguće i slučajnost.

 

Koga su napali na ulazu?

 

Čedu, Zlatibora i Marijana fucking' Rističevića. Tri nebitna lika za ovu vlast. Tri lika koje Šizoje drži za muda i može sa njima da radi šta hoće, pa i da ih stavlja ispred Boška da trpe ova sranja. Da ne bude zabune, valjda je jasno da svu trojicu treba šejmovati gde god.

 

Al baš zanimljivo...hoćeš gazdine povlastice, hoćeš oproste za prethodne pljačke i/ili grehove...jbg, onda ćeš da budeš deo ovog sranja.

 

Klasično režirano sranje i ako neko zaista ima dileme da li je ova seljačina Vučićev trojanac..sada mu je valjda jasno. 

Inace postoji zadnji ulaz u skupstinu,nema potrebe ulaziti na glavni ulaz...ko se seca 5.X.2000 murija je bezala kroz taj ulaz.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Pavaroti said:

Sta bi po tebi trebali ljudi da rade? Da cekamo izbore? Da cekamo Cedu i njegovih pet minuta :)))) Treba ih stiskati kad god se moze...Koji je tvoj plan?

 

Koji ljudi? Mislis glasaci?

Normalno da nece da cekaju Cedu lopova i izdajnika koji prodaje kosovo gde god stigne i gura se u nato i eu dok se srbija opire takvoj izdaji.

vec neka podrze boskica.

 

Kad vec pitas koji je moj plan :lol_2:... Moj plan je Boskic umesto Ava.

 

Zelim opet da se smejem. Ono, kad vec Jankovic nije uspeo da vrati osmeh gradjanima, to ce zacelo uciniti Obradovic.

 

 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Mama_mia said:

Ono, kad vec Jankovic nije uspeo da vrati osmeh gradjanima, to ce zacelo uciniti Obradovic.

 

 

Jao...iz tvoja usta u Božje uši....baš bi voleo. A i lep čovek, ličilo bi mu, onako visok. Merkelova bi ga odma' prepoznala u hodniku, a ne kao onaj amlax Tomu grobara...

Edited by Constantin
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Danas ste izneli stavove uglavnom slicne mojim u pogledu raznih Boskovih akcija. Iako niposto ne gledam afirmativno na ovo majmunisanje sa sakoom, mislim da bih bio licemer i lazljivac da kazem da ne bih voleo negde da ispitam na Atlagicu, Bizonu i Marjanu da li posedujem bokserski talenat. 🙂

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Mama_mia said:

 

Koji ljudi? Mislis glasaci?

Normalno da nece da cekaju Cedu lopova i izdajnika koji prodaje kosovo gde god stigne i gura se u nato i eu dok se srbija opire takvoj izdaji.

vec neka podrze boskica.

 

Kad vec pitas koji je moj plan :lol_2:... Moj plan je Boskic umesto Ava.

 

Zelim opet da se smejem. Ono, kad vec Jankovic nije uspeo da vrati osmeh gradjanima, to ce zacelo uciniti Obradovic.

 

 

Klasika, pitam te nesto, a ti odgovaras nekim ''humorom''. Smesne serpe, smesne setnje, smesan Bosko kad uhvati Risticevica koji je pokro kuruz :)i sto zajbava ljude sirom zemlje. Realno ovi i jesu za nas, pametni oi sto su razgulili. Pa i bojkot nista,ni na izbore...stvarno tesko udovoljiti. Kad pitam sta, ti odgovaras u saljivom tonu, posto nemas predstavu ni sta zelis, a posebno ne na koji nacin.

 

Jedino se za Cedu slazemo. Ne samo Kosovo,vec uziva u Fidelinki ali sta ce covek kad mu drze papiru kod psiha :)))

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, NMX said:

Dobro, ako je i bilo dileme šta je zapravo ova seljačina od Boška...jasno je...

 

Samo zanimljiv detalj...moguće i slučajnost.

 

Koga su napali na ulazu?

 

Čedu, Zlatibora i Marijana fucking' Rističevića. Tri nebitna lika za ovu vlast. Tri lika koje Šizoje drži za muda i može sa njima da radi šta hoće, pa i da ih stavlja ispred Boška da trpe ova sranja. Da ne bude zabune, valjda je jasno da svu trojicu treba šejmovati gde god.

 

Al baš zanimljivo...hoćeš gazdine povlastice, hoćeš oproste za prethodne pljačke i/ili grehove...jbg, onda ćeš da budeš deo ovog sranja.

 

Klasično režirano sranje i ako neko zaista ima dileme da li je ova seljačina Vučićev trojanac..sada mu je valjda jasno. 

 

Iskreno ne kapiram kako si na osnovu ovoga zaključio da je Boško trojanac. Na osnovu toga koga je napao? Pa valjda onoga ko je tu bio? Ili sam nešto pogrešno ispratio, prošli su Vučić, Brnaba i Neša pa su njih propustili mirno, a ove su napali?

 

Ja bih pre rekao da je on odlučio da pravi sranja, pravi uzavrelu atmosferu i tako podiže sebi rejting kao neko ko ima muda. Ja se lično ne ložim na to, ali mi ni ne smeta nešto, svakako mi više smeta pristojnity ekipa.

 

EDIT: dobro sad sam tek odgledao snimak, ovo mi baš odvratno. Da bude da mi isto smeta ko pristojnity ekipa koja ne mrda kurcem.

Edited by djole
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Poenta je da su za samo dva dana od ukidanja vanrednog stanja ovi iz (nazovi) opozicije uspeli da sjebu i šerpovanje, obesmisle bojkot, da uguše i ono malo energije... treba i to znati... nisu orkovi ni morali nešto mnogo da pomažu... 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Issey said:

Poenta je da su za samo dva dana od ukidanja vanrednog stanja ovi iz (nazovi) opozicije uspeli da sjebu i šerpovanje, obesmisle bojkot, da uguše i ono malo energije... treba i to znati... nisu orkovi ni morali nešto mnogo da pomažu... 

 

Stvarno ispada glupo da ja sad branim Boška fakin Obradovića... ali hajde da se ne zajebavamo molim vas. Kakvo crno šerpovanje, kakva crna energija... pa eno videli smo kako je jak bunt u Srba. Prestao policijski čas juče, odmah se buka u 20:05 smanjila na nekih 10%. Dajte molim vas.

 

Jedino se slažem da je obesmišljen bojkot, pre svega sa Sergejeve strane.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, djole said:

 

Iskreno ne kapiram kako si na osnovu ovoga zaključio da je Boško trojanac. Na osnovu toga koga je napao? Pa valjda onoga ko je tu bio? Ili sam nešto pogrešno ispratio, prošli su Vučić, Brnaba i Neša pa su njih propustili mirno, a ove su napali?

 

Ja bih pre rekao da je on odlučio da pravi sranja, pravi uzavrelu atmosferu i tako podiže sebi rejting kao neko ko ima muda. Ja se lično ne ložim na to, ali mi ni ne smeta nešto, svakako mi više smeta pristojnity ekipa.

 

Tojanac je na osnovu toga što pravi sranja od kojih korist ima samo vlast a nikako opozicija. Na osnovu toga je trojanac. To koga je napao mi samo zanimljivo glede sve trojice koji su nebitni. I ostali su nekud ušli valjda.

 

Moguće da pokušava sebi lično da podigne rejting ali čovek koji je, sad će godinu dana, pozvao ljude da se sklone od predsedništva nakon opsade istog (sa sve ŠIzojem unutra) gde je talas nezadovoljstva bio na vrhuncu a posle pao, nije ništa drugo do (i) oportuniste, (ii) oportuniste i trojanca.

 

I to nema veze bio neko pristojnity ili ne. Čovek je ober seljačina čije metode smo imali prilike toliko puta da vidimo do sada. 

 

Nešto slično Slobi i Šešelju. Pravi Šeki majmuna od sebe, pokaži da mi nismo najgori. Pritom najgora pičkica koja ljude poziva da krše policijski čas i krenu sa njim do crkve za uskrs a onda nestane kao duh. 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, NMX said:

 

Tojanac je na osnovu toga što pravi sranja od kojih korist ima samo vlast a nikako opozicija. Na osnovu toga je trojanac. To koga je napao mi samo zanimljivo glede sve trojice koji su nebitni. I ostali su nekud ušli valjda.

 

Moguće da pokušava sebi lično da podigne rejting ali čovek koji je, sad će godinu dana, pozvao ljude da se sklone od predsedništva nakon opsade istog (sa sve ŠIzojem unutra) gde je talas nezadovoljstva bio na vrhuncu a posle pao, nije ništa drugo do (i) oportuniste, (ii) oportuniste i trojanca.

 

I to nema veze bio neko pristojnity ili ne. Čovek je ober seljačina čije metode smo imali prilike toliko puta da vidimo do sada. 

 

Nešto slično Slobi i Šešelju. Pravi Šeki majmuna od sebe, pokaži da mi nismo najgori. Pritom najgora pičkica koja ljude poziva da krše policijski čas i krenu sa njim do crkve za uskrs a onda nestane kao duh. 

 

Dobro, moguće da grešim, meni više izgleda samo kao glupan.

 

Što se tiče predsedništva, ako se dobro sećam, to i nije bila njegova odluka, tj. nije bila samo njegova odluka. Broj ljudi se baš smanjio, ništa se nije dešavalo, entuzijazam je opao, i onda stiže vest da su ovi uhapsili neke momke i odveli ih u 29. novembra, pa kao ide se tamo. Jasno, potpuno pogrešna odluka, ali jasno je da ni narodTM nije imao volje da stvar istera do kraja.

 

Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, djole said:

Jedino se slažem da je obesmišljen bojkot, pre svega sa Sergejeve strane.

Bojkot ima smisla ako ga sva opozicija prihvati i ne izadje na izbore. Ovako, sa PSG na listi, bojkot je promasena ideja, priznajem teska srca.

Javlja mi se, na osnovu onog sto sam cula od Trifunovica a to je sasvim malo, jedno parcence na vestima, da iza ove odluke stoji plan: nakon pokradenih izbora desice se, konacno, 6 Oktobar. Ako je to Trifunovicev plan, neka mu je sa srecom, kao i svima nama. Praticu ga i ako me uveri da ima iole shansi da se to dogodi, mozda i izadjem da glasam, videcemo....

 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Pletilja said:

Javlja mi se, na osnovu onog sto sam cula od Trifunovica a to je sasvim malo, jedno parcence na vestima, da iza ove odluke stoji plan: nakon pokradenih izbora desice se, konacno, 6 Oktobar

Hm..Izbori ce se pokrasti u onom smislu u kome su kradeni i ranije,pritisci,ucene itd itd...

Nece Vucic smisliti nikakvu novu nepodobstinu koju nije koristio i ranije...

Sada,mada nezadovoljstva kod naroda ima, ja bas i ne vidim kapacitet kod opozicionih lidera da to nezadovoljstvo artikulisu u konkretnu akciju koja bi rezultirala famoznim 6.oktobrom...

Uz to nikada ne treba smetnuti sa uma da su pre tog 5 oktobra bili takodje odrzani predsednicki izbori takodje pod nedemokratskim uslovima koje je Milosevic izgubio...

Druga stvar,tadasnja opozicija vodjena od daleko sposobnijih politicara je bila ujedinjena osim SPO,ova danasnja ne moze da se usaglasi oko jedne osnovne stvari,treba li ici na izbore ili bojkotovati,previse je tu soliranja....

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Moguće da sam propustio nešto...ali, gde je Vuk Jeremić? Nije kao da mi nedostaje ili da mi je ta opcija bliska nego je primetan njegov nestanak sa scene (ili nisam ispratio). Uglavnom je ispred njegove stranke tu Nikola Jvoanović i još par njih ali Jeremića upadljivo nema po medijima. 

Link to comment
Share on other sites

  • Lobotomija changed the title to Opozicija u Srbiji - istine, zablude, bojkot i trojanski konji...
  • 40Wins pinned and unpinned this topic
  • 40Wins locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...