Jump to content

Opozicija u Srbiji - istine, zablude, bojkot i trojanski konji...


Eddard

Bojkot izbora-da ili ne?  

146 members have voted

  1. 1. Da li ste za bojkot izbora koji će se održati sledeće godine?

    • Da
      73
    • Ne
      42
    • Ne znam
      14
    • Ne zanima me
      15
    • Ne želim da odgovorim
      2


Recommended Posts

Just now, DJ_Vasa said:

 

To mi je zapalo isto kao i krvna grupa, ali posedovanje neke državne 'artije me ne svrstava u ljubitelje iste niti u nekakav kolektiv.

Samo povlači neka prava i obaveze koliko god se trudio da se izoliraš iz te grupe.

Link to comment
Share on other sites

https://013info.rs/vesti/politika/jabuka-dolovo-omoljica-za-savete-mesnih-zajednica-glasalo-4489-biraca?fbclid=IwAR3lecfZcjBnfNXSAjpbad4aZunjjfbBH-dGa-FskDe39WU4J1_z1rMXSn4

 

O ovome se govorilo u onom jednom videu sa yt o kome sam i na starom forumu pisao...

 

o bojkotu...  pogledajte dobro vest... oni i sa svim manipulacijama koje su mogli izvesti u zabiti po selima nisu izgurali preko 50 % izlaznosti...  tako da u tim selima ce vladati sami....

 

 Ok ... kazete zabit nebitna....   ali razmislite da se ovo odigra na glavnim republickim izborima ...  Oni sami kandidati , izlaznost ispod 40 %  i svih 250 poslanika u parlamentu njihovi....  kako ce to izgledati na domacem planu, kako ce to izgledati na medjunarodnom...  ko ce iz sveta razgovarati sa premijerom , ministrom inostranih poslova , sa vladom , koja nema legitimitet u narodu ?

 

 zato je bojkot vrlo ozbiljna stvar

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Da, bojkot se i meni svidja.

 

Vi trecesrbijanci ako kogu tako da se izrazim, sto ne trazite azil negde. Ne volim ja ovde svasta nesto, ali drzavu da. Ljudi su takvi kakvi su, ali sto se onda interesujete i kroz ovaj forum za istu. Otisli ste i sta vas dalje vuce? Da mi sto smo ostali ovde, da se ne borimo? Sacekamo Isusa? 

Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, Doc Holiday said:

... o bojkotu ...

 

Bojkot je glupost i to se samo obije o glavu onih koju bojkotovali.

A cetvorenje dlake oko izlaznosti? Eno u albaniji izaslo nesto preko 20%.

Sta he rekla EU? Nista.

Neko se potresao? Niko.

 

Jek postoji u zakonu o izborima obaveza da svuda mora biti preko 50% izaslih? Ne.

Pa kako nekoga da nateras da izadje na izbore ako nece?

Pitanje je zasto nece - no o tome treba da vodi brigu 'opoziciJa'.

 

...

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Stondisha said:

Znači imali ste 12 godina...  sad bi ste opet malo... a šta ste gospodo za 12 godina uradili?

 



Znači opozicijo, koja bi da bude opet vlas' i da smenjuje AV-a i SNS, terenski rad u ruke, lokalne odbore osvežite, od vrata do vrata, štandovi, 

 

Ne znam u kom gradu, u kojoj opštini živiš. I ne znam da li imaš automobil pa samo prođeš centrom grada-opštine do svoje kuće i ne vidiš šta se dešava na ulici.

 

Juče su u Vršcu bili štandovi nekoliko političkih stanaka koje pripadaju SZS. Stajali su jedni do drugih. 

 

U Staroj Pazovi je takođe bilo štandova. Što se tiče opština u kojima još nema štandova biće ih posle godišnjih odmora. Nije u svim opštinama formiran SZS jer je leto.

 

Dveri i DS imaju opštinske odbore širom Srbije, NS ih polako formira. a verujem da će i SSP.

 

Ne znam da li će se ići od vrata do vrata. Ne zna se još ni da li je bojkot definitivna odluka. 

 

Znam jedino da se radi na terenu, u Beogradu najviše.

 

Što se tiče osvežavanja OO, to su interne stvari stranaka, i niko nema obavezu da to obelodanjuje preko društvenih mreža.

 

 

5 hours ago, Eddard said:

 

Rekao bih da smo sa 45% neizašlih i preko 50% podrške onih izašlih prvobitno mi dopustili tog sektaša i kriminalca na vlasti, ali uvek je lakše kriviti nekog drugog... 

 

Nema 50 posto podrške onih koji su izašli. Vladajuću koaliciju ne čini sam SNS već koliko stranaka pored njih? 

 

U slučaju i da ima podršku od 50 posto podrške, kako se do nje došlo?  Ljudima se preti otkazima. Ljudi se prodaju, i to za 10-50 evra. Ljudi se kupuju sa par kg šećera, dva kg brašna, 200 gr kafe, i sve to "kupljeno" u DIS-u koji ima najlošije proizvode.

 

Dalje, ljudi se na silu odvode na glasanje. Samo sa ucenama, osnovnim prehrambenim namirnicama i sa novcem 10-50 evra, sa džipovima bez registarskih tabli, oni dobijaju vlast.

 

I juče je na dočeku Makrona i posle završetka programa bila tužna slika. Ljudi koji ne znaju gde im je parkiran autobus, ljudi kojima policija pokazuje put..ljudi koji su gladni i jede im se pljeskavica...sve se to a i gore može videti kada AV drži negde miting.

 

To je tužna slika Srbije. Ne mogu da razumem sve te ljude. Primaju pakete pa onda moraju da fotografišu svoj listić..prodaju se za sitne pare...Zašto?

 

Sve to NEMA opravdanja. Ne priznajem ono "imam sitnu decu", " plašim se" i slično.

 

1995. sam izgubila posao u jednoj bg opštini jer nisam želela da molim SPS da ostanem tamo. Neću da navodim gde sam i šta sve radila, pre 1997 kada sam se ponovo vratila u opštinu.

 

Znam da posla uvek ima za one koji hoće da rade, i da danas niko ne mora da gladuje niti da se prodaje za te pakete iz DIS-a. 

 

Usput 50 e mi je malo za veću kupovinu u Maksiju...i nikad mi ne bi palo na pamet da uzmem taj novac i da se prodam..i kome...

 

 

57 minutes ago, Zvezdarac said:

Bojkot je vrlo zajebana stvar a ovo je po meni losa vest da su na izborima za mesne zajednice izgurali preko 40%...na njih obicno ne izlazi vise od 20%

 

Ne verujem da su dobili  preko 40 posto. Nema šanse. Niko to ne može da proveri jer su samo oni učestvovali na tim izborima.

 

***

 

Tri puta sam najavljivala da neću više ovde da pišem, ali moram..jače je od mene. 

 

Btw, postoje treća i četvrta opcija- Sergej Trifunović koji je već najavio da će izaći na izbore- za sve građanski orijentisane i DSS će vrlo moguće izaći na izbore- eto opcije za sve one koji su naklonjeni desnoj opciji.

 

Eto toliko za sada.:classic_smile:  

Edited by Džudi
slovna greškica
Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, DJ_Vasa said:

Ne bih odgovarao na ceo post, ali mi se čini da veliki deo opozicije čine kreteni, pri čemu mislim na političare, ne i na glasače. Pošto se slažemo da je vlast napravila gomilu brljotina, da li je problem u tome što opozicija ne uspeva da prepozna šta birači zapravo žele i što im ne nudi rešenja?

 

Slazem se, celu opoziciju cine prevaranti ili kreteni, a najcesce su i jedno i drugo. Radulovic, Trifunovic, Obradovic, Djilas, Jeremic, Stefanovic, Tadic, za svakog od njih se moze napisati mnogo toga loseg. Neki od njih su pokusali da nadju svoju ulogu u novom rezimu, neki od njih su nevesto uzeli glasove na jednoj prici i sad pokusavaju da prodaju drugu pricu, neki od njih su se kao vlast ponasali bahato. 

 

Potpuno se razumemo i slazemo u tom delu. Tvoja teza (ne mislim da je to teza i svih koji pisu na ovoj temi) je da i opozicija i vlast pokusavaju da stvore narativ "ako nisi za nas, onda si za njih". Mozda to oni i pokusavaju, ali mislim da je glavno pitanje: sta je u ovom trenutku najbolji moguci izbor.

 

Sadasnji predsednik, a bivsi predsednik vlade (koji ima glavnu ulogu u vladajucem lancu iako su to dve razlicite pozicije u vrhu vlasti) se vec godinama bavi opozicijom, vec godinama prebrojava procente u Maloj Mostanici, vec godinama sav ozaren porucuje da ni u jednom malom mestu niko nece ove stetocine iz opozicije i svi veruju u sadasnju vlast. Problem je sto bi u ovakvoj situaciji i Paja Patak imao takve procente, vlast na svim nivoima i bio okruzen gomilom ulizica, nesposobnjakovica i oportunista.

 

Ako jos uzmemo da sadasnji predsednik ne ispunjava nijedan uslov da bi bio na toj funkciji (dovoljno je videti gestikulacije koje pravi, a koje ne pravi niko iz vrha bilo koje evropske drzave), zakljucak je da je ovakvo stanje posledica prisvajanja gotovo svake vlasti od strane jedne stranke u kojoj se pita samo jedan covek (koji cesto voli da izgovara bizarne stvari, poput toga da su na nekom glavnom odboru svi iz SNS glasali za izbore osim njega - i izbora nije bilo) i same prirode takve stranke i takvog coveka.

 

Neko kome je skupstina bila "sigurna kuca za ratka mladica" da bi sve sto je rekao pogazio jer ga interesuje samo neogranicena moc i uzivanje u svojim tzv. uspesima je svakako mnogo losije resenje i od tog Djilasa. Ma sta bilo ko mogao da nadje o njemu, a moze da se nadje dosta.

 

Jer, em Djilas ne moze da se poredi sa sadasnjim predsednikom, em ni Djilas, ni Obradovic, ni ludi Radulovic, ni blesavi Trifunovic, ni glupan Tadic, ni karijerista Jeremic nece moci da vladaju sami. I zato ce biti lakse smenjivi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, goldberg said:

Jer, em Djilas ne moze da se poredi sa sadasnjim predsednikom, em ni Djilas, ni Obradovic, ni ludi Radulovic, ni blesavi Trifunovic, ni glupan Tadic, ni karijerista Jeremic nece moci da vladaju sami. I zato ce biti lakse smenjivi.

 

Ovo se sve vreme priča na skupovima, mitinzima i sličnim manifestacijama..Niko od navedenih se neće grčevito držati vlasti- biće smenjivi. Ali pre toga mora da padne režim na čelu sa....bolesnim čovekom..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Džudi said:

 

Ne znam u kom gradu, u kojoj opštini živiš. I ne znam da li imaš automobil pa samo prođeš centrom grada-opštine do svoje kuće i ne vidiš šta se dešava na ulici.

 

Juče su u Vršcu bili štandovi nekoliko političkih stanaka koje pripadaju SZS. Stajali su jedni do drugih. 

 

U Staroj Pazovi je takođe bilo štandova. Što se tiče opština u kojima još nema štandova biće ih posle godišnjih odmora. Nije u svim opštinama formiran SZS jer je leto.

 

Dveri i DS imaju opštinske odbore širom Srbije, NS ih polako formira. a verujem da će i SSP.

 

Ne znam da li će se ići od vrata do vrata. Ne zna se još ni da li je bojkot definitivna odluka. 

 

Znam jedino da se radi na terenu, u Beogradu najviše.

 

Što se tiče osvežavanja OO, to su interne stvari stranaka, i niko nema obavezu da to obelodanjuje preko društvenih mreža.

 

 

 

Nema 50 posto podrške onih koji su izašli. Vladajuću koaliciju ne čini sam SNS već koliko stranaka pored njih? 

 

U slučaju i da ima podršku od 50 posto podrške, kako se do nje došlo?  Ljudima se preti otkazima. Ljudi se prodaju, i to za 10-50 evra. Ljudi se kupuju sa par kg šećera, dva kg brašna, 200 gr kafe, i sve to "kupljeno" u DIS-u koji ima najlošije proizvode.

 

Dalje, ljudi se na silu odvode na glasanje. Samo sa ucenama, osnovnim prehrambenim namirnicama i sa novcem 10-50 evra, sa džipovima bez registarskih tabli, oni dobijaju vlast.

 

I juče je na dočeku Makrona i posle završetka programa bila tužna slika. Ljudi koji ne znaju gde im je parkiran autobus, ljudi kojima policija pokazuje put..ljudi koji su gladni i jede im se pljeskavica...sve se to a i gore može videti kada AV drži negde miting.

 

To je tužna slika Srbije. Ne mogu da razumem sve te ljude. Primaju pakete pa onda moraju da fotografišu svoj listić..prodaju se za sitne pare...Zašto?

 

Sve to NEMA opravdanja. Ne priznajem ono "imam sitnu decu", " plašim se" i slično.

 

1995. sam izgubila posao u jednoj bg opštini jer nisam želela da molim SPS da ostanem tamo. Neću da navodim gde sam i šta sve radila, pre 1997 kada sam se ponovo vratila u opštinu.

 

Znam da posla uvek ima za one koji hoće da rade, i da danas niko ne mora da gladuje niti da se prodaje za te pakete iz DIS-a. 

 

Usput 50 e mi je malo za veću kupovinu u Maksiju...i nikad mi ne bi palo na pamet da uzmem taj novac i da se prodam..i kome...

 

 

 

Ne verujem da su dobili  preko 40 posto. Nema šanse. Niko to ne može da proveri jer su samo oni učestvovali na tim izborima.

 

***

 

Tri puta sam najavljivala da neću više ovde da pišem, ali moram..jače je od mene. 

 

Btw, postoje treća i četvrta opcija- Sergej Trifunović koji je već najavio da će izaći na izbore- za sve građanski orijentisane i DSS će vrlo moguće izaći na izbore- eto opcije za sve one koji su naklonjeni desnoj opciji.

 

Eto toliko za sada.:classic_smile:  

Ja na Zvezdari i Vozdovcu jos ne videh stand SZS...SNS vidjam cesto a pre neki dan su u majicama sadili neko cvece ispred ulaza zgrada kod mene u kraju(mozete misliti odusevljenje lokalnih penzosa)...Sto se ovog podatka od preko 40% tice samo sam se nadovezao na pricu,ne znam kakvo je stanje zaista bilo...Ako izadje Sergej a ostali  osim SZS izlaze sigurno moze se reci da je bojkot propao i pre nego sto je poceo.Nece AV onda ni morati da mulja da bi bilo +40%...Negde sam procitao da i dosta GG koje su imale relativno dobre rezultate planira da izadje.Gubi se tu dosta:novac iz budzeta parlametarnim strankama,mogucnost da se osvoje neke opstine...samo ne znas sta se dobija i sta se uopste moze smatrati uspehom bojkota?

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Zvezdarac said:

Ja na Zvezdari i Vozdovcu jos ne videh stand SZS...SNS vidjam cesto a pre neki dan su u majicama sadili neko cvece ispred ulaza zgrada kod mene u kraju(mozete misliti odusevljenje lokalnih penzosa)...Sto se ovog podatka od preko 40% tice samo sam se nadovezao na pricu,ne znam kakvo je stanje zaista bilo...Ako izadje Sergej a ostali  osim SZS izlaze sigurno moze se reci da je bojkot propao i pre nego sto je poceo.Nece AV onda ni morati da mulja da bi bilo +40%...Negde sam procitao da i dosta GG koje su imale relativno dobre rezultate planira da izadje.Gubi se tu dosta:novac iz budzeta parlametarnim strankama,mogucnost da se osvoje neke opstine...samo ne znas sta se dobija i sta se uopste moze smatrati uspehom bojkota?

 

Ti standovi nista i ne znaci. Ljude je i blam da pridju bilo kom standu. Eventualno ovi penzosi cisto da imaju sa kim da popricaju.  Nemaju TV, nemaju ni para,a nemaju ni podrsku spolja. Ova prica je unapred izgubljena i na sve to da dodas ljude koji ocekuju Isusa Hrista da sidje i bude vodja opozicije onda smo u problemu.  Prvo da AV dozvoli izbore na repubilickom nivou opozicije, pa cemo onda lako.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, Eddard said:

Ako misliš na činjenicu da se analizom DNK može odrediti nečije geografsko poreklo, to je tačno, ali to nema veze sa pripadnošću tačno određenoj naciji/narodu. Meni našli da sam 75% balkanac i to je to 😁

 

 

Da, zato što je NATO odlučio ne da bombarduje Srbe kao narod, već Srbiju kao državu, sa njenom vlašću i građanima bez obzira kako se izjašnjavali.

 Slabo to kume, slabo, mene našli 100%.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, DJORDJE said:

To o cemu govoris je stvar kulture dijaloga, a ne dokaz da nema podela i razlicitog misljenja. Oko cega se ne mora biti podeljen? Klubova za koji se navija , stranaka koje se podrzavaju, komunalnih pitanja? Totalno je iluzorno ocekivati neko opstenarodno jedinstvo kada nekoga u Leskovcu i Novom Sadu svrbe dve razlicite stvari. To neko nejedinstvo se potura vec godinama, a valjda bi svi trebalo da se ujedine oko nekog vodje.:classic_biggrin:

 

 

Pa to pet nema veze sa podelama, nego se jednostavno zove pakost i dodje mu kao brend. Kada ti je dosadno, odes i tuzis komsiju jer mu je ugrada usla 3cm u tvoje dvoriste.:classic_smile:

Zamisli samo kako su tek Nemci podeljeni kada nemaju ni istu religiju?. To ih opet nije sprecilo da naprave civilizovanu drzavu i da ne sanjaju o tome kako komsiji krepava krava.

 

 

Nisu Srbi te programe osmislili, nego su ih samo kopirali, a nisu ni jedini koji ih prate. Ne mozes da otvoris jednu stranicu na netu da se ne pojavi neki od yebenih Kardasijana. 

 Opet sve vadis iz konteksta i pises kako tebi odgovara. Podeljen smo narod oko  svega. Ti to mozes nazvati na vise nacina, ali sustina je takva. Pa u kojoj drzavi u Evropi imas da postoje dva kluba za koje navija cela nacija? Samo mi to reci npr..

 

Nemas mogucnost izbora vise opcija skoro ni u jednoj kategoriji Nemas jedinstvo aposlutno kod nijedne stavke u drzavi,a ne bih se slozio da u drugim drzavama nema. Saces da vidis u Septembru jedinstvo u Parizu kad bude i pao Makron. Pa u Grckoj, pa onda u Rumuniji kad su svi dosli na proteste. I te kako u raznim drzavama ima jednistva oko odredjenih stvari. Samo moj dobri DJORDJE ti to ne zelis da vidis. Najlakse je kao ti to umotati, ali istina je jednostavno i veoma ocita. Mi kao narod nikad nismo stali uz nekog, nikad nismo bili jedinstveni, mozda jedino u slucaju bomabrodvanja i to je jedno veliko mozda. Slazem se da ima pakosti i da je komsiji da crkne krava nesto sto krasi vecinu nasih ljudi, pa cak je to i ogroman procenat, a sto negde i dovodi do podela koje su uvek prisutne. Da se ne vracamo na cetnike i partizan, grobare i delije, vuceive i ove kontra itd, itd, itd...Ti vidi ako sam ti ostavio neki deo recenice pa opet izvrni na svoju vodenicu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, Zvezdarac said:

Ja na Zvezdari i Vozdovcu jos ne videh stand SZS...

 

Prošle nedelje, u četvrtak, DS i Dveri su imale štandove u naselju Stepa Stepanović. Narodna stranka je bila sprečena da dođe. Posle smo se družili..privatno, ali zajedno, i aktivisti jedne i aktivisti druge stranke.

 

U planu su i štandovi na Banjici. Tu ćemo biti svi..ali tajming ne znam zbog godišnjih odmora. 

 

30 minutes ago, Pavaroti said:

Ti standovi nista i ne znaci. Ljude je i blam da pridju bilo kom standu.

 

Sve zavisi..prilaze, uzimaju one flajere, a ima i onih koji pljuju, ili samo vrte glavom. Ipak, najviše je onih koji pitaju da li se dele olovke i upaljači..:classic_biggrin: I kad čuju da nema, odu..

 

Znače, jer ljudi vide da smo tu, da smo zajedno, da postojimo..

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Džudi said:

 

Prošle nedelje, u četvrtak, DS i Dveri su imale štandove u naselju Stepa Stepanović. Narodna stranka je bila sprečena da dođe. Posle smo se družili..privatno, ali zajedno, i aktivisti jedne i aktivisti druge stranke.

 

U planu su i štandovi na Banjici. Tu ćemo biti svi..ali tajming ne znam zbog godišnjih odmora. 

 

 

Sve zavisi..prilaze, uzimaju one flajere, a ima i onih koji pljuju, ili samo vrte glavom. Ipak, najviše je onih koji pitaju da li se dele olovke i upaljači..:classic_biggrin: I kad čuju da nema, odu..

 

Znače, jer ljudi vide da smo tu, da smo zajedno, da postojimo..

Opstina od 200 000 stanovnika jedan stand u nedelju dana u jednom naselju?Ako se vec rade ti standovi onda treba da se radi kako treba...u svakom naselju barem jednom nedeljno...sto znaci bar 15-20 standova nedeljno na Vozdovcu...Naprednjaci tako rade

Link to comment
Share on other sites

#TeamBeo

 

Apsolutno ne postoje uslovi, niti ce do smene vlasti postojati, da se promovise neko novo lice. Uvek vlast bira nacin kako ce otici a po svojoj demonstriranoj prirodi aktuelna vrhuska je cini se izabrala, nazalost, za njih jedini moguci.

 

Ono sto je skoro pa visestruko tuznije je cinjenica da ce ih zameniti etablirani ljudi iz opozicije tek za nijansu bolji koji ce otkociti drzavu i napraviti makar minimalne pomake napred. Uzimajuci u obzir zastrasujuce neobrazovanu i politicki nepismenu populaciju, velika je verovatnoca da ce prvi medju jednakima biti Dzeremaja, a to vam govori sve sto je potrebno da se shvati koliko ce bolje da bude.

 

Srbija je izgubljena drzava ne samo za nas koji ovde pisemo vec i za generacije koje recimo tek krecu u srednju skolu.

  • Like 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Zvezdarac said:

Opstina od 200 000 stanovnika jedan stand u nedelju dana u jednom naselju?Ako se vec rade ti standovi onda treba da se radi kako treba...u svakom naselju barem jednom nedeljno...sto znaci bar 15-20 standova nedeljno na Vozdovcu...Naprednjaci tako rade

 

Da li naprednjaci to rade i sada, kada je sezona odmora? Pitam, jer ih ovde gde sam, ne vidim..

 

I kada već pričamo o štandovima, najaktivnija je Narodna stranka. To je činjenica. Mislim na Beograd, ne znam za ostale gradove.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, goldberg said:

 

...

 

Skraćujem tvoj post samo zbog preglednosti, ali ima jedna stavka na kojoj bih se zadržao, a to je kretenluk aktuelne opozicije.

 

Živim na opozicionoj opštini (Novi Beograd), a predsednik te opštine je Aleksandar Šapić, nekada član DS, ali više nije sa njima. Pisao sam o njemu na FB92 da bih ga koristo kao primer, a mislim da bi bilo zgodno da to i sada uradim. Na opštini je dobio je drugi mandat zaredom, a princip mu je bio jednostavan - nije se bavio „visokom” politikom, već je uredio neka igrališta, organizovao besplatne ili veoma jeftine izlete, pozorišne predstave, uveo kartice za popust u nekim radnjama, a sada vidim na nekim plakatima da nudi jeftine sezonske karte za bazen i još ponešto. Kada je konstituisao oštinsku vlast nakon poslednjih izbora, broj članova SNS-a u toj vlasti je bio nula, što znači nula $$$ za SNS. Ne znam da li se sada nešto promenilo po tom pitanju, ali evidentno da je opštinska vlast konstituisana bez SNS. Šapić je takođe poznat po muljanju sa diplomom, zvali smo ga dr Gangula iz Nambije (tako je nazvao Namibiju, a imao je i još bisera). Ukratko, Šapić je kao poluobrazovan lik postavio domaći zadatak nekadašnjim starnačkim kolegama čije kvalifikacije nisu upitne, a obrisao je njima patos na izborima iako nije imao stranačku logistiku niti veliko političko iskustvo. U Starom gradu je na vlasti Bastać, premda bi o njegovoj vlasti bolje mogao da kaže neko ko živi na toj opštini. Ne bih da spominjem i lokalne šerife, tipa Stamatovića i Palme, koji će ostati lokalni šerifi i kada se vlast promeni. Evidentno je da su i takvi džulovi malo pametniji od konkurenata.

 

Ostaje nam „regularna” opozicija. Nemoguće je da su baš u celoj zemlji izbori baš toliko pokradeni, a čak i u slučaju male krađe verujem da bi se oštećeni neprekidno žalili. Rekao sam i ponavljam - olovku i tastaturu u šake (dajte ljudi normalan program!), mangupima nogu u dupe, put pod noge i napred među birače.

 

Edited by DJ_Vasa
Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, Džudi said:

 

Da li naprednjaci to rade i sada, kada je sezona odmora? Pitam, jer ih ovde gde sam, ne vidim..

 

I kada već pričamo o štandovima, najaktivnija je Narodna stranka. To je činjenica. Mislim na Beograd, ne znam za ostale gradove.

Ja ih vidjam stalno,ne znam tacno u kom si kraju...Igrom slucaja znam sta se desavalo 2009 kada su bili oni izbori na Vozdovcu...tada je SNS kao opozicija imao 10x vise aktivnosti na terenu od svih ostalih zajedno(danas je to i drasticnije) i zbog tog rada na terenu su i dobili te izbore za nekih 300 glasova vise na Vozdovcu...Narodna Stanka najaktivnija???Mislis na opozicione stranke ili?

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Eddard said:

Baš zato nisam siguran da li bi isti ljudi opet ponovili istu “grešku”. 

Zatečen sam. Ovo je toliko nategnuto i pomjereno da ne umijem adekvatno da odgovorim. Najprostije rečeno - nema smisla to što si napisao.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Beonegro said:

Zatečen sam. Ovo je toliko nategnuto i pomjereno da ne umijem adekvatno da odgovorim. Najprostije rečeno - nema smisla to što si napisao.

 

Moguće da izgleda nategnuto i možda je i netačno ali nije to moj glavni motiv za ono što pričam. Služi kao ilustracija nepoverenja koje ja imam u sadašnju opoziciju, na osnovu svojevremenog učinka na vlasti, kao i danas u opoziciji, da bi uradili išta mnogo bolje nego ovi danas. 

 

Ja nisam mišljenja da bi oni, kada bi dobili još jednu priliku da se oprobaju na vlasti, istu iskoristili da objektivne greške koje su pravili ne naprave opet, već im je cilj samo da je se opet dočepaju i nastave onako partokratski kako su navikli. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Pa prosto si neobjektivan. Uradili su dosta toga bolje od ovih danas, od tog povlačenja nakon izgubljenih izbora, ekonomskih pokazatelja, stanja u medijima, bezbjednosne situacije, stanja komunalnih službi u Beogradu, odnosa sa susjednim državama, retorike, izručivanja gamadi Hagu i tako dalje. 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, Zvezdarac said:

Narodna Stanka najaktivnija???Mislis na opozicione stranke ili?

 

Da, mislim na opoziciju. Jeremićevi su stvarno stalno na štandovima, ako su štandovi neko merilo aktivnosti. Pratim njihov FB i Twitter nalog i vidim da ljudi rade i osnivaju i nove odbore..

 

A što se tiče 2009..i izbora na Voždovcu..ne bih sada..ovde pričamo o opoziciji u celini i o Srbiji u celini...Bg opštine su...svaka priča za sebe.. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Džudi said:

 

Da, mislim na opoziciju. Jeremićevi su stvarno stalno na štandovima, ako su štandovi neko merilo aktivnosti. Pratim njihov FB i Twitter nalog i vidim da ljudi rade i osnivaju i nove odbore..

 

A što se tiče 2009..i izbora na Voždovcu..ne bih sada..ovde pričamo o opoziciji u celini i o Srbiji u celini...Bg opštine su...svaka priča za sebe.. 

Osvrnuo sam se na to zato sto znam da nema vrata na Vozdovcu na koja nisu dosli naprednjaci tada da agituju za SNS...bez medija,nisu na vlasti itd pa su osvojili tada bastion DS

Link to comment
Share on other sites

Meni nije jasno kako covek razmislja kad uporedjuje ove sps, sns, srs sa bilo kim i nece da ih promeni posto misli sta? Da su isti?  Meni taj detalj nije jasan kod vas. Volite vise ovaj narko kartel sto ubija ljude, valja drogu i diplome?  Pali novinare, stipka potlacene? Meni neverovatno majke mi. Ovaj prica o nekim standovima, onaj tamo nema neko poverenje. 🙂 Ne znam da li se zezate ili ste stvarno ozbiljni?

 

Svakako da moze i mora bolje, ali ovo je toliko jednostavan izbor da je uopste neumesno diskotovati na tu stranu. Ovo je vec ponavljanje, mislim, imali neka tema ovde sto se tice pozicije? Da vidimo ove kriticare, hoce li i tamo biti izneverenih ocekivanja i slicnih prica koja se ovde potura a ljudi na vlasti nisu 8 godina a neki nisu ni bili nikada?

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • Lobotomija changed the title to Opozicija u Srbiji - istine, zablude, bojkot i trojanski konji...
  • 40Wins featured and unfeatured this topic
  • 40Wins pinned and unpinned this topic
  • 40Wins locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...