Jump to content

Opozicija u Srbiji - istine, zablude, bojkot i trojanski konji...


Eddard

Bojkot izbora-da ili ne?  

146 members have voted

  1. 1. Da li ste za bojkot izbora koji će se održati sledeće godine?

    • Da
      73
    • Ne
      42
    • Ne znam
      14
    • Ne zanima me
      15
    • Ne želim da odgovorim
      2


Recommended Posts

53 minutes ago, Vredni mrav said:

@freethrow a zašto bih ja odgovarao na tvoja pitanja? Ne kažem da neću, ali pokušavam da razumem poentu?

 

Ma u pravu si, ozbiljno. Poenta je da ono što ti zastupaš, ja ne vidim kao legitimnu političku opciju, tako da su mi i pitanja besmislena, odnosno nisu upućena tebi, niti tvojoj opciji.

Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, goldberg said:

Pricas svasta.

 

Nikolic 2012. dobija oko 700 000 manje glasova nego 2008., ali Tadic dobija skoro milion manje. Toliko o tome koliko je Nikolic uzeo novih biraca.

 

Aj sad uporedi prvi Nikolićev izlazak na izbore sa 2008. godinom. 

50 minutes ago, goldberg said:

Koja se zavrsila tvojim banom.

 

Nisu ga pitali, pitali su ga na pocetku, a naravno da treba da bude pitan kad se nije izjasnio.

 

Dakle, da li se slaze da je pre 2008. podrzavao ratni zlocin ili misli i dalje da je Mladic zasluzio ulicu?

Banove ne komentarišem jer me u suštini zabole za njih, kao što sam napisao i poslednji put kada sam banovan. A jeste odgovorio i na to i na druge stvari vezane za 90e. I kao što sam i tada rekao, samo se ti malo praviš blesav, to nije bila njegova inicijativa, vec provociranje hapšenja, obzirom na to da su prethodno uhapšeni neki likovi koji su to lepili. A rekao sam ti i da danas u SzS(alternativa Vučiću) imaš likove koji smatraju da je Ratko bio heroj. Dakle danas, ne pre 16 godina!

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Vredni mrav said:

Aj sad uporedi prvi Nikolićev izlazak na izbore sa 2008. godinom. 

 

Sta sa prvim Nikolicevim izborima?

 

Nikolic je bio predsednik (dobro, zamenik predsednika, predsednik je bio u Hagu) stranke koja je na svim parlamentarnim izborima imala izmedju 25% i 30%. Dobar deo tih glasova cine nezadovoljni ljudi koje je prvo DOS ojadio, pa se to nastavljalo i sve je kulminiralo 2008. kad je dobio 2,2 miliona glasova.

 

Nacionalizam + socijalna demagogija, nista novo.

 

Onda dolaze izbori 2012. i cudnog mi cuda, u drugom krugu predsednickih izbora, pobednik tih istih izbora dobija 700 000 glasova manje nego pre 4 godine. Mislim, to je egzaktan podatak koji bi svako u raspravi shvatio i prihvatio i jasno je i sta on govori - biraci su odbili da glasaju za DS i Tadica, njih 900 000 manje je glasalo za njega 2012.

 

Sto nas dovodi do toga da, ili je u Srbiji trenutno diktatura koja se lazno predstavlja kao demokratija ili su biraci SRS/SNS ovce koje ce da slede pastira do smrti. Zapravo, nije ili ili ima i jednog i drugog.

 

Jednostavno, to sto ti pricas ne pije vodu i sam to znas. Kakvi novi glasaci? Umrli i dupli biraci? Ekstremni nacionalisti i skinhedsi? Anarhisti i ekstremni levicari? Poslovni ljudi koje bas briga i za izbore i ko ce da bude na vlasti dok god oni mogu da mlate pare? Totalno apoliticni ljudi koji nisu ni culi za izbore niti ih to ne zanima? Ljudi koji imaju odijum prema svim politicarima i totalno su se iskljucili? Za koga bi bilo ko od ovih ljudi glasao?

 

Prosto je laz da ima gomila ljudi koja aktivno bojkotuje bilo sta. Vucic ima vecinu i imace je do smrti jer je okupio koaliciju nateranih, oportunista i zaludjenih. Ako je neko glasao za DS, a sad glasa za SNS, jer "Vucic gradi Srbiju u Evropi" taj je oportunista koji gleda da bude deo masine i uzme sto vise moze. Ako je neko glasao za DS/DSS, a sad glasa za SNS jer je lokalni gazda tako nalozio, on je nateran. Ako je neko i dalje u ubedjenju da se Vucic samo pritajio i da je on stavi dobvi svpski patviota taj samo mrzi zute i zaludjen je jer misli  da je istina ono sto mu Saruman, Seselj i Vucicevic kazu da je istina.

 

Quote

Banove ne komentarišem jer me u suštini zabole za njih, kao što sam napisao i poslednji put kada sam banovan.

 

Samo si se klonirao iz protesta i napisao ogroman carsav od posta.

 

Quote

 

A jeste odgovorio i na to i na druge stvari vezane za 90e.

 

Pa vidis nije, jer bi tada morao nesto da izgubi, a sva njegova vladavina se i zasniva na moze sveeeeee. Moze i Rusija i zapad, moze i NATO i Kosovo u sastavu Srbije i "moramo da priznamo realnost" i ludi Miroljub koji govori da ga rusi zapad i nesposobni Ceda Jovanovic koji kaze da Rusija rovari i rusi prozapadnog predsednika.

 

Nema tu sta da je on odgovorio ili nije odgovorio, to je idealna tacka na kojoj on treba da se rusi. Samo u diktaturi diktator moze da jedan dan kaze jedno, drugi dan drugo, a da mu milion ljudi klice "Aco, Srbine!"

 

Quote

I kao što sam i tada rekao, samo se ti malo praviš blesav, to nije bila njegova inicijativa, vec provociranje hapšenja, obzirom na to da su prethodno uhapšeni neki likovi koji su to lepili.

 

Napises ovo i onda mi kazes da se pravim blesav.

 

Pa nije on protestvovao jer je glumio zastitnika gradjana, to je spin u koji samo glupi i pokvareni mogu da veruju. Njegova politika je bila da je Mladic srpski heroj, zato je govorio da je skupstina sigurna kuca za "heroja", zato je prelepljivao bulevar dr Zorana Djindjica.

 

Ti stvarno mislis da ce generalni sekretar SRS i buduci ugledni clanovi SNS oko njega da jure i brane svakog ko je uhapsen nebitno zbog cega?

 

I tada si napisao nebulozu, sto si uradio i sada i nece prestati da bude nebuloza ako isto napises 2045. godine.

 

Quote

A rekao sam ti i da danas u SzS(alternativa Vučiću) imaš likove koji smatraju da je Ratko bio heroj. Dakle danas, ne pre 16 godina!

 

Da li je moguce da opet pises o 16 godina umesto o 12?

 

Ajde, to je manje vise nebitno (osim patoloske potrebe da se iskrivljava realnost i kada su u pitanju mali detalji), ono sto je bitno je da predsednik Srbije i clanovi njegove stranke nazivaju fasistom osobu koja samo govori ono sto su oni govorili pre 12 godina. Pri cemu je isti predsednik Srbije te stavove zastupao punih 15 godina!

 

E sad, ako uzmemo u obzir da je SRS + SPS uvek imao oko 1,5 milion do dva miliona glasova, da je za dosta tih ljudi Mladic stvarno heroj, dolazimo do situacije da za SNS glasaju ljudi koji smatraju Mladica herojem i onda Saruman i njegovi pocnu da se deru "fasisti, fasisti" (ovo je i bukvalno bila sramna parola zena u SNS koje su deo masinerije koja je spremna da gazi preko mrtvih da bi ostvarili svoje interese).

 

Ako je ista bilo bolje pre SNS sve za svakoga rezima - nije postojala stranka za koju su glasali i oni kojima je Mladic heroj i oni kojima je Mladic zlocinac.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, goldberg said:

Sta sa prvim Nikolicevim izborima?

 

Mnogo ti voliš da se praviš blesav. SRS je na izborima 2000. godine osvojila 320 000 glasova. 2003. na neuspelim predsedničkim izborima Nikolić je osvojio 1.1 milion glasova. Godinu dana kasnije Nikolić osvaja 1.4 miliona u drugom krugu. 2008. godine Nikolić osvaja 2.2 miliona u drugom krugu. Ne vidiš nove glasove? 

36 minutes ago, goldberg said:

Da li je moguce da opet pises o 16 godina umesto o 12?

 

Ajde, to je manje vise nebitno (osim patoloske potrebe da se iskrivljava realnost i kada su u pitanju mali detalji), ono sto je bitno je da predsednik Srbije i clanovi njegove stranke nazivaju fasistom osobu koja samo govori ono sto su oni govorili pre 12 godina. Pri cemu je isti predsednik Srbije te stavove zastupao punih 15 godina!

 

13 godina zapravo. Samo svesno zaboravljaš da je taj isti osnivač SzS nedavno izjavio da su Ljotić i Nedić heroji, svako na svoj način. To ti kažem jer se iščuđavaš što je nazivan fašistom i to povezuješ sa Mladićem. A onda se čudiš što niko neće da glasa za tu opoziciju. Očekuješ da će Vučić da padne jer je pre 10+ godina bio nacionalista, a čudiš se što ne može danas da uspe opozicija u kojoj jedan od njenih lidera danas Ljotića naziva herojem, a Đinđića kriminalcem. Ja se divim tvojoj logici.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Vredni mrav said:

 

Mnogo ti voliš da se praviš blesav. SRS je na izborima 2000. godine osvojila 320 000 glasova. 2003. na neuspelim predsedničkim izborima Nikolić je osvojio 1.1 milion glasova. Godinu dana kasnije Nikolić osvaja 1.4 miliona u drugom krugu. 2008. godine Nikolić osvaja 2.2 miliona u drugom krugu. Ne vidiš nove glasove? 

 

Pa namerno nisam stavio izbore 2000. jer je te glasove mahom pokupio Milosevic. Besmisleno ih je i pominjati.

 

Prvi izbori gde je Nikolic stvarno ucestvovao su post petooktobarski izbori i to su bili predsednicki cini mi se. Tad je dobio tih milion i nesto glasova.

 

Dakle, rec je o glasacima koji su nekada glasali za SPS i nakon podrske Milosevica Seselju presli ka SRS. To su novi glasovi kao sto su novi glasovi kada DJB uzme 200 000 glasova DS, pa Jankovic uzme glasove DS, SDS i DJB na izborima. Najobicnije prelivanje glasova.

 

Dakle, umesto sto uopste raspravljamo o nekom Nikolicu koji je sa 320 000 skocio na 2,2 miliona, bolje da se vratimo na sustinu: SRS je imao tapiju na sve glasace koji su se osecali kao gubitnici tranzicije od 2000. pa na ovamo. To nisu bili Dacic, Ruzic, Andjelkovic i ekipa jer su oni percipirani kao izdajnici Milosevica. Zato je i imao izmedju 25% i 30% jer su za njih glasali mahom siromasni ljudi koji su istovremeno bili izrazito anti - zapadno orijentisani.

 

Glas za Nikolica je uglavnom bio glas protiv Tadica, Kostunice, Dinkica i ostalih koji su se smenjivali na vlasti. Neki su glasali za Nikolica jer je on bio jedini patviotski kandidat, neki jer iz ocaja jer su ostali bez posla posle 2000.

 

2012. Nikolic dobija izbore nakon sto dobija manje cak i od onoga sto je dobio u prvom krugu izbora 2008. Znaci, i pored tvojih prica o "radu na terenu, organizaciji stranke i slicnim glupostima", Nikolic je dobio jer je milion ljudi diglo ruke od Tadica.

 

To je ono sto stalno izbegavas i na sta neces da odgovoris, jer pokazuje ili da smo tada bili mnogo slobodniji nego danas ili da su biraci SRS/SNS ovce kojima je jedino bitno da slede svog pastira pa makar ih vodio u provaliju.

 

9 minutes ago, Vredni mrav said:

13 godina zapravo. Samo svesno zaboravljaš da je taj isti osnivač SzS nedavno izjavio da su Ljotić i Nedić heroji, svako na svoj način. To ti kažem jer se iščuđavaš što je nazivan fašistom i to povezuješ sa Mladićem. A onda se čudiš što niko neće da glasa za tu opoziciju. Očekuješ da će Vučić da padne jer je pre 10+ godina bio nacionalista, a čudiš se što ne može danas da uspe opozicija u kojoj jedan od njenih lidera danas Ljotića naziva herojem, a Đinđića kriminalcem. Ja se divim tvojoj logici.

 

Ne, ocekujem da padne neko ko je pre 12 godina bio ono sto je Obradovic bio pre 4-5 (pre nego sto je umio svoju retoriku i usao u SZS), da bi danas bio nesto potpuno drugo i sve da bi vecno ostao na vlasti.

 

Znaci, ne podmeci, ne ocekujem da neka opozicija dobija vise glasova, ocekujem da orkovi ne dobijaju dva miliona na svakim izborima sta god da se desi.

 

Ljotic, Nedic, Mladic - apologija svega toga je srpski nacionalizam koji je od strane onoga sto nazivamo "druga Srbija" nazivano fasizmom. Stvarno ocekujes da neko poveruje da su tamo u SNS izucavali lik i delo Ljotica i Nedica pa su specijalno zbog toga poceli da nazivaju Obradovica fasistom?

 

Ljotic i Nedic su za Obradovica isto sto i Mihajlovic za Seselja, predsednika partije koju branis i ostale naprednjake/radikale - antikomunisti na kojima su gradili svoje velikosrpstvo.

 

Naravno, Dveri i SRS tada se i razlikuju jer su prvi klerikalni nacionalisti i pravi ultrakonzervativci, a drugi ultranacionalisti i socijalni demagozi.

 

Sustina je - SNS je gomila ex SRS koja je izdala svoju ideologiju zbog zelje za neogranicenom moci i privilegijama + gomila preletaca koje takodje interesuju samo privilegije i kao takvi oni dobijaju vec sest godina dva miliona glasova na svim izborima, dobili bi ih i na ovim da nema COVID - 19 situacije.

 

DS je 2003. bio na 12%, nakon cetiri godine u opozicije narastao na 23%, 2008. u koaliciji dobijaju 40% (da kazemo da je 32% njihovo), 2012. nakon 4 godine vlasti padaju na 22-23%.

 

Ako ti stvarno hoces da nas ubedis da je danas raj na zemlji pa orkovi ne padaju na manje od 50% uz SPS-SRS 15%, a da je pre 2012. DS unistavao zivote ljudi, da su krali pare i da su snimljeni u direktnom prenosu na RTS, onda nemoj da se cudis sto ti neko kaze da si bot i da botovima na ovom forumu nije mesto.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, goldberg said:

Ne, ocekujem da padne neko ko je pre 12 godina bio ono sto je Obradovic bio pre 4-5 (pre nego sto je umio svoju retoriku i usao u SZS), da bi danas bio nesto potpuno drugo i sve da bi vecno ostao na vlasti.

Obradović se umio? 

 

 

A ovo je samo jedan mali delić. Ne znam da li znaš da on ima ličnu biblioteku ljotićevih dela? 

 

I nije meni tema Boško. Tema je tvoje opšte nerazumevanje jedne proste stvari. Izbori su takmičenje. Da bi pobedio jednu opciju, moraš ljudima ponuditi nešto drugo. A ti im ponudiš ovo i pitaš se što neće da upali.

28 minutes ago, goldberg said:

Ako ti stvarno hoces da nas ubedis da je danas raj na zemlji pa orkovi ne padaju na manje od 50% uz SPS-SRS 15%, a da je pre 2012. DS unistavao zivote ljudi, da su krali pare i da su snimljeni u direktnom prenosu na RTS, onda nemoj da se cudis sto ti neko kaze da si bot i da botovima na ovom forumu nije mesto.

 

Nije raj na zemlji, ali ti ne razumeš da ima ljudi koji glasaju za SNS jer su zadovoljni nečim što je u njihovom okruženju urađeno. Ako su u opoziciji imali konstantno od 1 do 1.5M, nekad čak i više, šta te čudi što na vlasti imaju 1.8M? 

 

Pravo je pitanje kako niko drugi nema milion i zašto je izlaznost 55, a ne 70%. Ali sa tobom nema svrhe pričati, jer mnogo pišeš, a slabo šta kažeš. Šatro si neki borac za slobodne medije, a smatraš uspehom ako nekog ko ne misli kao ti navučeš na ban. Ako svi u opoziciji misle kao ti, slabo čemu imaju da se nadaju.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

E, apropo ovoga sto mrav kaže, kod mojih u selu su stvarno orkovi brda toga odradili, bas sam bio pre 2 nedelje, selo kao u Swici stvarno. 

Široki trotoari, kanalizacija, kante, selo čisto, sve u fullu stvarno. 

Putevi su im svi obnovljeni.. Ima nešto i u tome realno. 

Dok je DS i co bio na vlasti ja nisam živeo u Srbiji, ali znam iz iskustva bliskih ljudi da je standard bio niži. 

Ne kažem da su ovi wow ali jbg, ako neko posle 32/35% dobije fazon 5,6% onda nisu baš svi veverice.. 

 

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, freethrow said:

21. Šta misliš, ko je imao više autonomije u svom radu, Mirko Cvetković ili Ana Brnabič?

 

Imam još 20tak pitanja, ovo je za sada.

 

 

 

 

meni ovo zvuci kao da si ubedjen da je cvetkovic imao autonomiju u svom radu

 

odgovor je naravno ana. A i mislila sam da je opste poznata stvar da se cvetkovic u posao borisa tadica

nikada nije mesao niti se na tom poslu pojavljivao, ko je raspolozen da takve stvari prati:

ana potpuno samostalno hvali Ava, sve sto on kaze, uradi...

 

zar verujes da joj je to naredjeno s vrha? Ja ne mislilm. Ona tako stvarno misli.

Za razliku od cvetkovica koji se ponasao tunjavo i nesrecno na tom svom `poslu` kao da je ucenjen. No, mozda je i bio...

 

 

Edited by Mama_mia
ana
  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

... evocirana uspomena na cvetkovica ...i ne samo na njega

 

Partijska umesto radne knjizice

 

Milovan Đilas je 1957. u spisu Nova klasa: analiza komunističkog sistema, u ortodoksnom Sovjetskom Savezu i ležernijoj istočnoj Evropi, umesto opštenarodnog raja, našao klasu privilegovane partijske birokratije koja se ušuškala u bogatstvo.

Centar za istraživačko novinarstvo (CINS) Nezavisnog udruženja novinara Srbije izbrojao je da je Agencija za privatizaciju Srbije od osnivanja, pre devet godina, privatizovala oko 2.400 preduzeća i u budžet ubacila više od tri milijarde eura. Raskinuto je 24 odsto kupoprodajnih ugovora. Nepoznat iznos od privatizacije privatizovali su džepovi i kase stranaka zahvaljući sprezi bankara, savetnika, revizora, tajkuna i političara. Agencija je promenila sedam direktora. Na vrhu liste, sa najviše zaključenih, a potom raskinutih kupoprodajnih ugovora, je sadašnji premijer Srbije Mirko Cvetković.

 

Cvetković se na direktorskom položaju održao 15 meseci. U to vreme se direktor Agencije nije birao konkursom već dekretom vlade, željom ministara, zemljaka, stranačkih kolega, cimera. Plata direktora Agencije je oko 2.700 eura. Kao premijer, Cvetković je spao na 1.210 eura i rastegljivih deset do 100 odsto akcija u firmi S-tabak, vrednih oko 730,58 eura. Dok jedni tvrde da je jedna nula u izbeglištvu, država se kune da je Cvetković vlasnik samo 119 stambenih kvadrata, automobila Volvo i nijedne firme.

 

CINS je otkrio da su Cvetković i bugarski ekonomista Vladislav Tamburkovski, koji je u Makedoniji u odsustvu osuđen na 126 meseci zatvora za privredni kriminal, imali poslovne odnose od 2005. pa gotovo do kraja 2008. godine. Cvetković je za predsednika vlade izabran 7. jula 2008. godine. Interpol je krajem 2007, dok je Cvetković bio ministar finansija, izdao poternicu za Tamburkovskim. Treći ortak u njihovoj firmi BRG d.o.o. je univerzitetski profesor Stipe Lovreta, savetnik ministra trgovine i usluga. Ministar trgovine je funkcioner Demokratske stranke (DS). Cvetković je sa liste DS. Tadić je predsednik DS.

Cvetković i Tamburkovski su kao eksperti Ces Mecona na projektu Agencije 2005. godine, prema dokumentaciji CINS-a zaradili 12.000, odnosno 18.000 eura. Ces Mecon je najviše zaradila kada je Cvetković funkciji izvršnog direktora Ces Mecona dodao funkciju direktora Agencije. “To je očigledan, strašan sukob interesa”, ocenila je predsednica Saveta za borbu protiv korupcije, Verica Barać. Cvetkovića poštovaoci zovu Deda Mraz, jer ima bradu i u javnosti se pojavljuje jednom godišnje.

 

Primer finansijskog osamostaljivanja pod pokroviteljstvom DS je i Slobodan Homen, državni sekretar u ministarstvu pravde, član DS. Inspektori beogradske opštine Vračar u kojoj je na vlasti DS, ruše lokale u jednom zanatskom centru, iako se žalbe vlasnika lokala još razmatraju u Upravnom sudu. Na mestu malih dućana treba da nikne Homen Shoping Mall od 2.600 kvadrata.

Nenad Konstantinović je Homenov brat od tetke. Poslanik je DS i predsednik Administrativnog odbora Skupštine Srbije. Homen i Konstantinović su bili predsednici Izvršnog i Upravnog odbora Narodnog pokreta Otpor koji se 2004. utopio u DS. Prema nalazu organizacije Transparentnost – Srbija Otpor je 2001. i 2002. primio donacije od dva miliona dolara. Homen i Konstatinović su raspolagali novcem. Pre gašenja Otpora troškovi organizacije nisu prešli milion eura, dok se 1,1 milion eura istopio. Isti Otpor je organizovao nekoliko kampanja protiv korupcije: “Samo vas gledamo”, “Bez anestezije”, etc.

Otpor je od američkog Nacionalnog fonda za demokratiju primio gro od tri miliona dolara koje je ovaj fond potrošio u Srbiji od septembra 1998. do oktobra 2000, a od Međunarodnog republikanskog instituta i Agencije za međunarodni razvoj SAD stotine hiljada dolara za majice i nalepnice 2000. To su znale i orlušine na grani. Pa se tako Dobrica Ćosić ispisao iz Otpora kad je saznao da ga “finansira CIA”. “Otac srpske nacije” se upisao u Otpor kad je onaj kome se guslalo „Slobodane srpski sine, za tebe se rado gine” bio na izdisaju.

 

Homen je u imovinsku kartu upisao 149 beogradskih kvadrata, Škodu i skuter. Nekretninu u Kotoru nije naveo. Njegova majka Dušanka u privatnoj galeriji u Kotoru prima ambasadore, uglavnom američke, primerke dinastije Karađorđević, mitropolita crnogorsko-primorskog, šefa misije OEBS-a… Slobodanov deda po majci je bio u ekipi koja na strašnom sudu nije odbranila Dražu Mihailovića. Od dede je Slobodan nasledio ime i uverenje: “Na teritoriji Srbije postoji više od 1.000 masovnih grobnica u koje je bačeno oko 80.000 ljudi koje su komunisti streljali kao ‘narodne neprijatelje’ od 1944. do 1946. godine”. Slobodan je uveo novu disciplinu u ministarstvo pravde – političku arheologiju – traganje za moštima Čiče.

 

Treći jelovnik za stranačke prijatelje, koalicione partnere i političke simpatizere je ispaša na Alajbegovoj slami. Državna preduzeća su bila i ostala stranački plen. U vreme Slobodana Miloševića su ova preduzeća finansirala paravojne formacije, skrovišta haških begunaca, Famigliu Mafiosu, njene vernike i tajne službe. Jedina je novost što je, za razliku od prethodnog, Tadićev režim Ustavom zabranio paravojne formacije. Ostalo je konstanta – u finansijske tokove ovih preduzeća se teško ulazi, jer ih kontrolišu oni koji ih koriste. Oni kojima politika znači moć i novac, uvek žele više moći, jer to znači više novca.

Gubici javnih preduzeća od 2001. su 4,4 milijarde eura. U Železnicama Srbije predsednik UO je funkcioner Miloševićevih i Dačićevih socijalista, Zoran Anđelković-Baki, doktor civilne odbrane. Predsednik UO Putevi Srbije je Zoran Lilić, tehnolog sa iskustvom u gumarstvu, savetnik Miloševića za ekonomske odnose sa Hrvatskom, predsednik Šahovskog saveza Jugoslavije, maneken, kondukter, predsednik SRJ. Za predsednika UO Instituta za uporedno pravo postavljen je niški socijalista Mile Ilić, koga je Milošević izbacio iz stranke zbog izborne krađe 1996. Ovo je Iliću sedma funkcija. U UO Naftne industrije Srbije su zamenik predsednika DS Dušan Petrović i Danica Drašković, supruga predsednika Srpskog pokreta obnove.

Kadrovska kombinatorika u Srbiji je dogovor neproglašene koalicije SPS i DS, pa je tako vlada krajem oktobra za člana UO PTT Srbija postavila narodnog pevača Radišu Uroševića. On je funkcioner Jedinstvene Srbije, stranke koja je nastala metamorfozom Arkanove stranke. Osim pevačkih, Urošević ima još talenata: ugostitelj, radio amater, poznanik direktora pošte u Kragujevcu, ima preduzeće za prodaju poljoprivrednih mašina, cvećaru i radio-stanicu, jedan je od 85 optuženih u korupcionaškoj aferi kupoprodaje fakultetskih diploma. Sleduje mu do tri godine zatvora. Otpevao je Urošević solo svoju omiljenu “Grehe činim, grehe praštam” kad je, jedini, podneo ostavku.

 

Milošću izvršne vlasti Ratko Marković, potpredsednik vlade Srbije od 1994. do svrgavanja Miloševića, doveden je na mesto predsednika UO Instituta društvenih nauka. Marković je pisao razne ustave, pa i Ustav Crne Gore od 1992. Jedan je od autora Zakona o univerzitetu, kojim je oko 200 politički nepodobnih nastavnika izgubilo posao. Sud časti Beogradskog univerziteta je 2003. proglasio da desetine profesora ne zaslužuju da budu članovi akademske zajednice. Marković je među nedostojnima. Marković preuzima vlast u institutu na koji je 1975. premešteno sedam profesora Filosofskog fakulteta. Sedam godina je Titovima trebalo da nastavnike koji, kako je rekao Tito, “kvare omladinu” razmeste na drugo radno mesto gde su pisali knjige za koje su dobijali autorski honorar, radili na projektima, bili na prekookeanskim stipendijama. Među njima je bio i otac predsednika Srbije. Tito im nije ukinuo pravo na rad, na pasoše, sa čime se Marković ne bi složio. U istom institutu je udomljen i Vojislav Koštunica koji je, kako piše u svojoj hagiografiji, 1974. doživeo “pogrom” na fakultetu.

Ni Koštunica nema prekid u radnom stažu. U institutu je pisao preporuke kako najbolje popraviti socijalizam. Od titoista je preuzeo i reinterpretirao maksimu “Nema revanšizma”, pa je pomilovao Miloševića, Mladića… Marković je 19. septembra najavio da će podneti neopozivu ostavku. Odluku nije ni opozvao ni ostvario.

 

 

Peščanik.net, 08.11.2010.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, JohnnyDragon said:

E, apropo ovoga sto mrav kaže, kod mojih u selu su stvarno orkovi brda toga odradili, bas sam bio pre 2 nedelje, selo kao u Swici stvarno. 

Ne znam na koji kraj misliš, ako je selo kao u Švajcarskoj sređeno, onda je to zaista sjajno.

 

6 hours ago, JohnnyDragon said:

Putevi su im svi obnovljeni.. Ima nešto i u tome realno. 

Dok je DS i co bio na vlasti ja nisam živeo u Srbiji, ali znam iz iskustva bliskih ljudi da je standard bio niži.

 

Ovde kapiram da imamo neobično različite krugove bliskih ljudi, što je isto ok, ali ono, baš dramatično drugačije grupe ljudi, u svakom pogledu.

 

6 hours ago, JohnnyDragon said:

Ne kažem da su ovi wow ali jbg, ako neko posle 32/35% dobije fazon 5,6% onda nisu baš svi veverice.. 

 

 

E ovo ću iskoristiti kao šlagvort za više stvari. Prvo, da se na jedno duže vreme odmorim od foruma, a i forum od mene. Očigledno je da je u pitanju grupa ljudi koja ima, opet ću reći, suviše drastično različite principe, prioritete, viđenja i, pre svega, tolerancije za određene pojave i fenomene. A ja sam omatorio i u onoj sam (dosadnoj) fazi života u kojoj teško sklapam i poznanstva, a kamoli nešto više, ukoliko nemam barem neki bazični set principa i neku mentalnu mapu zajedničkih pogleda na stvari koje nas okružuju.  Već sam dosadio i sebi i drugima, a zaista nemam nameru da pokušavam preko foruma da bilo koga ubeđujem u bilo šta, za političko agitovanje postoje stranke i kapiram da je vreme da ukoliko me toliko stvari zaista zapanjuje i žulja, odem u neku od njih i pokušam odande da nešto uradim umesto što ovde povremeno serem. Poštenije je prema svima.

  • Like 5
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, freethrow said:

E ovo ću iskoristiti kao šlagvort za više stvari. Prvo, da se na jedno duže vreme odmorim od foruma, a i forum od mene. Očigledno je da je u pitanju grupa ljudi koja ima, opet ću reći, suviše drastično različite principe, prioritete, viđenja i, pre svega, tolerancije za određene pojave i fenomene. A ja sam omatorio i u onoj sam (dosadnoj) fazi života u kojoj teško sklapam i poznanstva, a kamoli nešto više, ukoliko nemam barem neki bazični set principa i neku mentalnu mapu zajedničkih pogleda na stvari koje nas okružuju.  Već sam dosadio i sebi i drugima, a zaista nemam nameru da pokušavam preko foruma da bilo koga ubeđujem u bilo šta, za političko agitovanje postoje stranke i kapiram da je vreme da ukoliko me toliko stvari zaista zapanjuje i žulja, odem u neku od njih i pokušam odande da nešto uradim umesto što ovde povremeno serem. Poštenije je prema svima.

 

Isti osećaj je i kod mene, zato retko i pišem i smatram da je bilo kakva "rasprava" sa likovima kao što su mrav i dragon gubljenje vremene (nisu mi džabe na IL), pa čak i sad kad smo kao "dokoniji". Ko ima živaca, svaka čast.

 

Priča tipa - žuti nisu uradili ništa, ali eto u mom selu sns napravio jedan semafor (čak ga svečano i otvorio) pa ljudi glasaju za njih jer nisu veverice - mislim jbt. Šta reći na takve nebuloze a ne opsovati. Zato razumem tvoj stav. Nema veze što nam je državu zarobila mafija na čelu sa čovekom koji baca na Putina, Lukašenka i slične, što je ukinuo parlament medije, sve institucije... Što je na sva bitna mesta postavio nesposobne botine, koje boli kurac kakva raspadotina od države će ostati posle ove sns pošasti, čak i njihovoj deci... E, ali nema to ništa veze, oni su asfaltirali ulicu i postavili semafor u mom selu... pa (psovka)...

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Issey said:

 

Isti osećaj je i kod mene, zato retko i pišem i smatram da je bilo kakva "rasprava" sa likovima kao što su mrav i dragon gubljenje vremene (nisu mi džabe na IL), pa čak i sad kad smo kao "dokoniji". Ko ima živaca, svaka čast.

 

Priča tipa - žuti nisu uradili ništa, ali eto u mom selu sns napravio jedan semafor (čak ga svečano i otvorio) pa ljudi glasaju za njih jer nisu veverice - mislim jbt. Šta reći na takve nebuloze a ne opsovati. Zato razumem tvoj stav. Nema veze što nam je državu zarobila mafija na čelu sa čovekom koji baca na Putina, Lukašenka i slične, što je ukinuo parlament medije, sve institucije... Što je na sva bitna mesta postavio nesposobne botine, koje boli kurac kakva raspadotina od države će ostati posle ove sns pošasti, čak i njihovoj deci... E, ali nema to ništa veze, oni su asfaltirali ulicu i postavili semafor u mom selu... pa (psovka)...

Ja ne znam koji si ti faktor osobo, da ovako pises o meni?

Nemam respekt prema godinama, odma' da ti stavim do znanja. 

Ja kažem sta je uradjeno u selu gde moji žive, to nije semafor, čitaj umesto što spamuješ, a ne pišem u postu ko je koga i gde postavio, to prepustim tako pametnima kao sto si ti.

Meni ni iz dzepa ni u dzep, ja sam radio u UN kao oficir 7 godina i obezbedio se, a btw opet idem iz Srb.

Odlično što ne pišeš više, jer mi je odurno da gledam, a kamoli komuniciram sa nekim ko lepi etikete ako se mu nije uz dlaku. 

Od takvih se najviše čuvam. 

Svi ste vi isti, i pussylipsovi i žuti, ali što te boli što je neko negde nešto uradio? 

Kvazipatriote koji seru da bi stali, to je meni, ma ni za ispod čizme. 

Da pratiš šta pišem.... Ma nebitno rodjeni, što manje ti se napiše, manje ćeš da piškiš. 

Poyy 😉

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, goldberg said:

 

 

Ne, ocekujem da padne neko ko je pre 12 godina bio ono sto je Obradovic bio pre 4-5 (pre nego sto je umio svoju retoriku i usao u SZS), da bi danas bio nesto potpuno drugo i sve da bi vecno ostao na vlasti.

 

 

Naravno, Dveri i SRS tada se i razlikuju jer su prvi klerikalni nacionalisti i pravi ultrakonzervativci, a drugi ultranacionalisti i socijalni demagozi.

 

 

 

znaci boskic je `umio` svoju retoriku da bi usao u szs, a cim je usao, tu istu retoriku je vratio...ovo se meni ne cini fer plejom prema szs

 

 - biti pravi nepatvoreni kleronacionalista i ultrakonzerva

za razliku od onih ultranacional demagoga...pa, opcije su samo za pozeleti...

 

za nato, eu, kosovo, necu ni da pitam, jer to nikada nije bila nicija opcija, sta tu ima da se pita i prica kada je prazna ta prica.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ja se iskreno slažem da su stavovi toliko suprostavljeni da nema smisla ulaziti u rasprave. Ja uopste nemam iluziju da pojedinci mogu da razumeju da su seljaku na selu taj asfalt ili voda sve na svetu i da ga zabole za stanje u medijima i to da li je parlament zasedao na početku ili na kraju vanrednog stanja. Parlament koji je 20+ godina potpuno obesmišljen, da bi na kraju oni koji ga bojkotuju godinu i po dana kukali zato što ne radi tokom vanrednog stanja.

 

Mislim da se mnogo olako zaboravljaju i relativizuju stvari, poput ovoga sto je mama okačila ili poput Vericine dijagnoze stanja u medijima iz 2011. godine. Kao sci fi zvuče komentari i vizije u kojima pravo niotkuda dolazi neka prelazna Vlada i koja oslobadja medije(valjda da svi budu kao N1, Danas ili Nova), hapsi Vučića i zabranjuje SNS, gasi Pink i Informer, a onda se raspisuju "fer" izbori. A rodonačelnik te ideje niko drugi nego lik koji je monopolom nad medijima stavio te iste medije pod šapu, napravio imperiju i "zarobio medije" kako je to Verica svojevremeno jednostavno definisala. 

 

Takvo infantilo pisanje i još nametanje tog stava i konstantno stalkovanje drugačijeg mišljenja podseća na neke ne baš sjajne epizode b92 foruma. 

 

 

Edited by Vredni mrav
Link to comment
Share on other sites

Pusti ti tom seljaku realne vesti na RTS pa ćeš videti kako mu je stalo do svega. Prestanite da potcenjujete ljude koji žive na selu. Ja sticajem okolnosti imam vikendicu na selu tako da vrlo dobro razumem da razlike između tih ljudi i nas u gradu su minimalne. Glupom čoveku i u gradu i u selu je dovoljno asfaltiranje ulice a ali onom ko razmišlja svojom glavom je uređenost države i ekonomija broj jedan. Zato uostalom i emigriramo u uređene i bogate države a ne u diktature.

 

A ovo poređenje medija sa 2011. je presmešno. Koliko god oni bili "pod šapom" Faraon i Nikolić su gostovali na svim kanalima sa nacionalnom frekvencijom a sada je opoziciji zabranjena i izjava od par sekundi za vesti. "Apples and oranges" što bi reko škot, švabo i ingliž.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Klotzen said:

Pusti ti tom seljaku realne vesti na RTS pa ćeš videti kako mu je stalo do svega. Prestanite da potcenjujete ljude koji žive na selu. Ja sticajem okolnosti imam vikendicu na selu tako da vrlo dobro razumem da razlike između tih ljudi i nas u gradu su minimalne. Glupom čoveku i u gradu i u selu je dovoljno asfaltiranje ulice a ali onom ko razmišlja svojom glavom je uređenost države i ekonomija broj jedan. Zato uostalom i emigriramo u uređene i bogate države a ne u diktature.

 

A ovo poređenje medija sa 2011. je presmešno. Koliko god oni bili "pod šapom" Faraon i Nikolić su gostovali na svim kanalima sa nacionalnom frekvencijom a sada je opoziciji zabranjena i izjava od par sekundi za vesti. "Apples and oranges" što bi reko škot, švabo i ingliž.

Bilo ih je cak i u emisijama estradnog i "zabavnog" karaktera.Tadasnja kontrola medija i favorizovanje vlasti su bile na znatno nizem nivou, iako su nesumnjivo postojale. I 

tad smo bili trulo drustvo sa stotinu problema, ali smo cak i u odnosu na taj period regresirali na mnogim poljima.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Klotzen said:

Pusti ti tom seljaku realne vesti na RTS pa ćeš videti kako mu je stalo do svega. Prestanite da potcenjujete ljude koji žive na selu. Ja sticajem okolnosti imam vikendicu na selu tako da vrlo dobro razumem da razlike između tih ljudi i nas u gradu su minimalne. Glupom čoveku i u gradu i u selu je dovoljno asfaltiranje ulice a ali onom ko razmišlja svojom glavom je uređenost države i ekonomija broj jedan. Zato uostalom i emigriramo u uređene i bogate države a ne u diktature.

 

A ovo poređenje medija sa 2011. je presmešno. Koliko god oni bili "pod šapom" Faraon i Nikolić su gostovali na svim kanalima sa nacionalnom frekvencijom a sada je opoziciji zabranjena i izjava od par sekundi za vesti. "Apples and oranges" što bi reko škot, švabo i ingliž.

Ja razumem da si ti žuti trol, kao što je ovaj mrav crni, ali ovo je takva zamena teza i zloupotreba, da nemam reči.

Vrv verujete u preporod za 6 meseci, kao i u Mlađinih 1000 e, i ulazak u Eu 02,05,09,12,etc....

I nemam sta  da se pravdam, ima da prozivam žute koliko hoću, jer smatram da je to lažljiva lopovska bratija, isto ako ne i gore od Pussylipsa.

 

Edited by JohnnyDragon
Link to comment
Share on other sites

Znači ljudima na selu je bitno samo da im se ulica asfaltira ?

 

Mlađa nije obećao 100 nego hiljadu evra, pomešao si ga sa Faraonom. Da ja sam verovao da ulazimo u EU tamo negde 2008-2010. ali ni u snu nisam mogao da pretpostavim da će ubiti Đinđića i gurnuti Srbiju u blato iz kog nikad nije izašla.

 

Jel ti neko brani da pljuješ bilo koga na političkoj sceni ? Ako brani ja ću se zajedno sa tobom boriti za tvoja prava na ovom forumu. Samo nemoj očekivati da ću prećutati kada se pišu laži i propaganda režima.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Klotzen said:

Znači ljudima na selu je bitno samo da im se ulica asfaltira ?

 

Mlađa nije obećao 100 nego hiljadu evra, pomešao si ga sa Faraonom. Da ja sam verovao da ulazimo u EU tamo negde 2008-2010. ali ni u snu nisam mogao da pretpostavim da će ubiti Đinđića i gurnuti Srbiju u blato iz kog nikad nije izašla.

 

Jel ti neko brani da pljuješ bilo koga na političkoj sceni ? Ako brani ja ću se zajedno sa tobom boriti za tvoja prava na ovom forumu. Samo nemoj očekivati da ću prećutati kada se pišu laži i propaganda režima.

Pa ko kaže da im je samo to bitno? 

Ja nisam profesor nekog fakulteta, ja sam bio vojno lice, moja porodica je sasvim obična porodica, pok otac je imao srednju, majka fax i sticajem okolnosti je direktor strane kompanije, a bila je direktor banke koja vise ne postoji. Živeli smo u Bg pa posle u tom selu. Nisam ja rekao da je bitno samo to ali to jeste ipak bitno. 

Baš sam bio pre 10tak dana tamo na nedelju dana, posle 15 godina, i prošetao selim, i jako mi se svidelo. 

Svuda kante, svuda čisto, ni pikavca nigde, napravljeni široki trotoari, udaljeni od ulica, kanalizacija, što je takođe bitno.Ipak se nešto radi. A nije niko ništa radio 30 godina tamo, pri tom nije malo mesto baš, 10tak hiljada stanovnika ima. Naravno da te ljude zanima i više od svog dupeta, ali ne može njemu da bude bitnije da li je Jeremić npr bio na TV 15 min ove godine ili 4 sata od toga hoće li mu dete ići sada tim trotoarom do škole.. 

Pa nemojte dozvoljavati da nas lažu i obmanjuju ljudi koji su nas već ojadili. 

Meni je strašno da se 30 godina ovde vrti ista ekipa, iste face. 

Nema nikoga ovde ko nije jeo kolac vlasti. 

Od Risticevica do Jovanovića i nazad. 

Kakva opozicija? 

To bre ne postoji, jedina ideologija je keš. 

Ovde bre svako sa svakim može. 

No, ako ipak negde nešto urade, a da valja treba pohvaliti, ne treba pljunuti sve, samo radi pljuvanja.I na kraju krajeva, to neće promeniti moj stav da niko od njih ne zaslužuje moj glas. 

Moj post je bio vezan za to da ovakav nakaradan lopovski sistem ipak radi vise od prethodnog u toj sredini, a npr što se grada tiče, gde imam stan, tu je situacija kontra, za vreme Đilasa je Beograd bio mnogo bolji i organizivaniji, što opet nije dovoljno za moj glas.

Suština je da ih treba stiskati da rade institucijalizovano, nebitno da li je predsednik i premijer Paja Patak ili Snežana i sedam patuljaka.

Da im se stavi do znanja šta mi kao narod hoćemo, a šta ne.

 

Link to comment
Share on other sites

Pa mrav kaže da je njima bitno samo asfaltiranje ulice i da li imaju vodu. Tako da sam njemu odgovarao (post iznad mog) a ujedno i svakom drugom ko tako misli. Ja tvrdim da ovi u mom selu 90% zabole za asfalt i vodu. Hoće standard, uređenu zemlju i tome slično, dakle sve isto kao i mi u gradovima, a ne da se pitaju kakvog će raspoloženja vođa biti i da li će selo dobiti još jednu asfaltiranu ulicu. Ono što ih razlikuje od nas u gradu je da oni imaju neke specifične potrebe za selo kao što su putevi ka njivama, navodnjavanje i to je jedina razlika između njihovih i gradskih očekivanja. Uostalom popričaj sa seljacima u tom tvom selu i ako si blizak sa njima verujem da ćeš iste odgovore dobiti i ti. Oni sa kojima se ne znam dobro kod njih bude ustezanja i priče "svi su isti" ali kada sedne za stol neko treći koga znaju dobro onda se i oni otvore.

 

Ako se ne varam Jeremić je bio jedanput na RTS a u politiku se zvanično vratio 2017. godine. Da li je to tebi normalno da neko ko jeste relevantan jednom u tri godine dobije prostor na RTS (ne računam predizborne emisije) a na svim izborima je imao solidne rezultate od tada do danas. A i to je dobio u najnegledanijoj emisiji posle sijaset pritisaka spolja da vlast mora da popravi stanje u medijima. Isto to možemo da kažemo i za ostale ljude iz opozicije. Njihova reč ne dopire do 75% javnog mnjenja, ako ne i više, a to nije i najgori deo problema medija. Zabranjeno je gostovanje i nestranačkih ličnosti, novinara i bilo koga ko je kritički okrenut prema vlasti. Dakle zabranjena je svaka kritika. I ti to smatraš benignim problemom ?

 

Pa ja sam digao ruke od DS baš zbog kritike nestranačkih ličnosti i novinara. Sećam se recimo kritika od strane Teofila Pančića, pa on je urnisao DS a gostovao je na svim medijima. Na B92 koji se danas izjednačava sa Pink-om najlegedarnije emisije su upravo gostovanja opozicije i ostalih kod Olje i Jugoslava. Insajder je takođe pomerao dupe vlasti. Gde je to danas ? Ja samo molim za malo realnosti. Ne bi ceo normalan svet isticao slobodu medija kao jedan od najvažnijih zadataka demokratskih država da to nije osnova na kojoj počiva ista. Nije bilo idealno ni pre 2012. ali su stvari iz godine u godinu išle na bolje. Od 2012. na ovamo stvari idu na gore i proterivanje kritike iz medija je sve gore i gore. Nažalost taj trend će se povećavati jer je to jedini način da ovaj diktator zadrži visok rejting.

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Elem da se vraimo na današnjicu.

 

Opozicija zakazala protest u četvrtak u 18h. SZS i PSG se pridružili NDBG i pozivaju građane svaki dan na "šerpa proteste" od 20:05h.

 

Ne znam kako zamišljaju taj miting da održe ali koliko god ljudi dođe biće interesantnije kako će režim odgovoriti.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Cekaj, u cetvrtak u 18h, miting, kao miting na ulici?

 

 

Pa posle da se zapitas stvarno da li neko toliki idiot moze da bude ili je placen.

 

Onaj ko je tu genijalnu ideju dobio treba se bukvalno lustrira da se nikad vise ne bavi politikom.

Link to comment
Share on other sites

  • Lobotomija changed the title to Opozicija u Srbiji - istine, zablude, bojkot i trojanski konji...
  • 40Wins pinned and unpinned this topic
  • 40Wins locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...