Jump to content

Aimez-vous B?


Mama_mia

Recommended Posts

Hobotnica

09. januara 2020. 16.00

 

Sabajle jutros po prvi put u 2020. siđoh u dubine Podfamoznosti da vidim šta ta divna komentatorska stvorenja rade, šta sanjaju, šta im se događa, kako su se proveli za praznike, jesu li „nalagali“ badnjak, klali prasad i lomili česnicu prema turbopravoslavnim uputstvima moje omiljene žutare, Blica ili su improvizovali.

 

Kad tamo – međutim. Ništa novo, što reko E.M. Remark. Usual suspects, usual boolshit.

Osim relativne novosti u sumornom svetu podmfamoznosti – sve većeg broja komentatora-urednika nezadovoljnih odabirom mojih tema, punih ideja o čemu bi trebalo da pišem, zdravo sumnjičavih da moja malenkost – naravno, iz niskih pobuda davanja podrške Vučiću – prećutkuje neke goruće afere.

„Druže Bas“, pravi pitanje N.N. komentator, „kad ćeš jednom početi da pišeše o Krušiku, Jovanjici“ i tako dalje i tako dalje.

Evo i odgovora – po svemu sudeći nikad jer su te (i slične) afere domen političke rubrike i kriminalne hronike, a neinteresantne su mi i zato što su po gvozdenom pravilu otkrivanje rupa na saksiji i blagodati tople vode.

Ali hajde pak da nešto napišem o aferi Jovanjica.

Za razliku od komentatorluka – a izgleda i većine ovdašnjeg građanstva u seljaštva – ja ne verujem u „bolje sutra“, još manje u one koji ga obećavaju, a ponajmanje u treći stub SzS-a, Guzijana Jeremića, koji se u intervjuu u jučerašnjem intervjuu Danasu retorički zapitao a da kako će BIA objasniti to što su za zvaničnog sponzora imali firmu koja im je pod nosom gajila tone marihuane i za to dobijala državne subvencije“.

Ukoliko čitaju danas – ili bar od Danasa prave molerske kape – srpski će se narkomani bezbeli grohotom nasmejali na Guzijanovo zasenjivanje prostote putem otkrivanjem rupe na saksiji, jer i vrapci koji se ne fiksaju znaju da su Bijini prsti umešani u muljavine i sa narkoticima mnogo žešćim od marihuane, a doslovno svi znaju da BIA nikome ništa ne objašnjava.

Nije to bio kraj Guzijanovim zadavanjima smrtnih udaraca nenarodnom režimu Aleksandra Vučića. Već na naslovnoj strani otišao je korak dalje i uskliknuo „razmontiraćemo“ SNS hobotnicu u BIA“.

Ne zvuči li to malo preambiciozno, a? Možda bi manje ambiciozno zvučalo ako bi Guzijan uskliknuo – a zacelo ima nekih saznanja o tome – da će razmontirati Bijinu (i VBA-oinu) hobotnicu koja je iz DS-a raznoraznim marifetlucima eliminisala Zorana Živkovića i Čedu Jovanovića i u status prezidencijalnosti instalirala njegovog razrednog starešinu i učitelja političke gluposti, JexS-a Tadića.

Da bi, posle, još raznoraznijim marifetlucima Tadića – kad mu je rok trajanja počeo isticati – izmanipulisala da osnuje SNS i da, kada je za to kucnuo čas, SNS-u preda vlast. Izgleda da bi Guzijan da razmontira Bijine uticaje, zato što BIA ne računa na njega.

 

 

 zasluzio je  🏆

(oduzecu mu ovaj trofej samo ako se tek sada setio ovoga sto pise u danasnjoj kolumni)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

Pa naravno da trpimo, kad ne umemo da otklonimo posledice nego nam dobro dođu, uvek imamo izgovor, krivi su oni pre, od Turaka do Tadića. 

To su pravi argumenti, ovo što radi ekipa koja osam godina vlada to ne znači ništa.

 

 

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Div said:

 

Zna li Basara da Tadić nije predsednik već osam godina?

 

............... kad ne umemo da otklonimo posledice ...

.uvek imamo izgovor, krivi su oni pre, od Turaka do Tadića. 

 

mozda i zna, ali kad vidis vucica, tesko je ne setiti se tadica koji je svojim (ne)cinjenjem glatko prepustio vlast, uspeo da izludi cak i veliku opozicionarku i gradjanku Vesnu Pesic da glasa za nikolica...o cemu onda pricamo? Nema tu Turaka, samo ima Tadica.

 

Zato je jos strasnije kriv taj tadic ako ni posle osam godina ne mogu da se otklone posledice tih izbora.

 

 

Link to comment
Share on other sites

 

Bilo je reči da je dovoljno da Tadić ode, sve će samo od sebe da se promeni, narod će se osvestiti, postaće građani, demokratija, sloboda je tu, samo da se oslobodi Tadića procvetaće. 
Vesna Pešić je žena koja zaslužuje svako poštovanje i divljenje za aktivnosti devedesetih, međutim, kao ni bilo ko drugi, nije nepogrešiva, nije joj dobra procena da je bolje glasati za Nikolića nego za Tadića, ne ulazim u njene razloge, uostalom, nikoga nije tukla po ušima da je posluša, ona nije imala nikakvu moć da bilo koga natera da glasa za veće zlo, pošto je svima dosadilo da glasaju za manje zlo, ostao im je jedini izbor, veće.

E, sad, posle osam godina, Vesna je dosledna u jednom, ona i vladavinu Vučića ocenjuje onakvom kakva jeste, nedemokratskom, diktatorskom, bahatom, primitivnom, ali malo ko je spreman da prizna, mi smo ga izabrali, možda smo se i zajebali, ne, kriv je Tadić što mi biramo, direktno glasanjem, neglasanjem, precrtavanjem, belim listićima ili na bilo koji način, ali biramo Vučića.

No, dobro, biće prilike. Ko preživi ovo zlatno doba, moći će ponovo da bira, za jedno 15-20 godina, može opet za veće zlo, ako tako nešto postoji.

 

 

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Div said:

 

Bilo je reči da je dovoljno da Tadić ode, sve će samo od sebe da se promeni, narod će se osvestiti, postaće građani, demokratija, sloboda je tu, samo da se oslobodi Tadića procvetaće. 
Vesna Pešić je žena koja zaslužuje svako poštovanje i divljenje za aktivnosti devedesetih, međutim, kao ni bilo ko drugi, nije nepogrešiva, nije joj dobra procena da je bolje glasati za Nikolića nego za Tadića

 

 

 

tacno tako, upravo sam ja bila jedna od tih koja se odusevala zbog smenjivosti vlasti, bas u to vreme tacno to i napisala na starom forumu

 

to je trebalo tako da bude, ali pod uslovom da znas s kim imas posla - sa kakvim `narodom`

posebno ako je taj neko Vesna Pesic, trebalo je da bude upoznatija sa time da se neki narod nikako nece osvestiti...ali cak ni to ne bi bilo dovoljno da se zadrzi tadic, bio je gotov bez obzira na svest

Link to comment
Share on other sites

On 1/9/2020 at 6:16 PM, Div said:

 

Pa naravno da trpimo, kad ne umemo da otklonimo posledice nego nam dobro dođu, uvek imamo izgovor, krivi su oni pre, od Turaka do Tadića. 

To su pravi argumenti, ovo što radi ekipa koja osam godina vlada to ne znači ništa.

 

 

 

 


 

Da nisi mislio na uzrok? Posledice su samo nacin kako se sistemska greska ispoljava. U sustini mora ona da se ukloni onda se ni posledice ne javljaju. Ovako sve bude sminka i posle nekog vremena dzaba ste krecili. Veci je problem sto vecini to zamazivanje odgovara, a ne sustinska promena.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

Pa, kad je trebalo rušiti Tadića, Tadić je, rečeno je, uzrok svih problema, sve ostalo su posledice, pa, kako Tadić nije izabran, ostale su samo posledice. 

Evo, za dičnog nam Basaru, Tadić je ostao uzrok većine zala, iako Tadića, praktično, nema na sceni.

 

 

Edited by Div
Link to comment
Share on other sites

Ja nemam više snage da pišem na ovom forumu i baš mi je, najiskrenije, žao zbog toga. Ovde ima puno ljudi koji za početak razmišljaju i pamte, to je već jedan veeeeliki iskorak jer danas skoro pa 80% ne radi ili jedno ili drugo. Onda, od tih ljudi, dosta ih i ispravno razmišlja. Ali onda se pojavljuju ovakvi upisi, prenose se baljezgarije ponavljam - nekada meni izuzetno dragog pisca koje se nažalost već neko vreme ne mogu podvoditi pod baljezganja već su vrlo precizno targetirani napadi na ovog invalida bez ruku i nogu koji pokušava da se predstavi kao nekakva opozicija. Zbog čega prenosite Basarine tekstove i zbog čega Basara, još uvek, ima svoj pdf na ovom forumu? Zato što ga je imao i na b92? Zato što je dobar pisac romana? Zato što mudro secira političku zbilju? Zato što je duhovit i podseća nas na to koliko je bilo loše ranije i, pre svega, koliko će gore biti?

 

Ne mogu više, stvarno, 2020te, ne mogu više, prsao sam. Hoću da živim u Srbiji u kojoj će mi Boško Obradović silom krstiti decu ili ih izbacivati iz škole, hoću Tadića koji će da kohabitira sa Veljom Ilićem i da sakriva detalje Đinđićevog ubistva, hoću Srbiju u kojoj će Jeremić da bude ministar spoljnih poslova i da živi u Njujorku stalno i da se bahati mojim ličnim parama od poreza, hoću da mi Dulić pravi sajtove od CMS-a, hoću Slađu koja mi recituje ode Đinđiću svakog jutra od 5:00 do 6:00 dok me Đilas kundakom tera napolje da rušim romske barake i bacam gejeve sa mosta na Adi, hoću Bastaća da mi unosi po 4 miliona evra avionom svake nedelje, razdeljuje ih svojim 437 Bastaćića u opštini i onda da me grubo šiba vijačom u svom podrumu dok ga ja posmatram sa setom kroz maksi kesu na glavi. Samo ne više Basaru.

Edited by freethrow
  • Like 1
  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

Ma kakav Tadic uzrok svega. Ako ce covek uopste vraca unazad. 6. 10. 2000. je uzrok svega. Oni (intelligence) su se od lokalnih izbora ‘96 pripremali za infiltraciju ako Sloba ne uspe da opstane. Tad je negativac sa kosarke u ulozi gradonacelnika napravio kao otklon. 

 

Ovo u SNS je ekipa kombinovana od bivsih radikala i dela DS, G17+ koji su bili u politici iz najprizemnijeg interesa i rebrendirani unutar SNS. Ako nesto i moze da se uzme kao uzrok nakon 2000. to je sto su tasna - masna likove pustili (DS, G17) da divljaju na mestima blizu para. Puno takvih su to nastavili pod novim brendom. Nisu im stali na rep kad je trebalo.

Apsolutno nisam mogla da shvatim tu promenu 2012. i sta se dogodilo sa mozgom (biraca) onih koji su ga eventualno imali. Meni je uvek nulti kriterijum u vezi politike bio koliko mi neko deluje pod libelu na basic nivou, pa tek onda trazim slaganja i neslaganja. Mora da je narod zaturio libelu te 2012. ja drugi suvisli odgovor nemam. 


Pa @freethrow on (Basara) ima kolumnu u Danasu koji je jedini normalan dnevni list. Znaci da ce biti citan anyhow medju populacijom koja naginje nekoj opoziciji. 


Realno mislim da je losa taktika ucutkivanja i izguravanja ljudi po sistemu proste tautologije nisi nas => protiv si. Ali dobro kako god.

 

Edited by Plavi Golub
Link to comment
Share on other sites

Ja ne odlucujem nista, niti se nuzno slazem sa njim, niti ne slazem.
 

Imam prilicno izdiferencirano licno misljenje o celokupnoj situaciji, ali posto sam resila da ne pisem na onoj temi necu da isklizavam ni ovde.

 

I ako cemo posteno, ajde ova dvojica Djilas i Tadic. Ja Jeremica ne vidim kao simbol bilo cega vezanog za DS onakvu kakve je se ja secam ili sam postovala. Van one taknuto maknuto ekipe.
 

Good luck sa tom Highlander taktikom, trebace je.

Edited by Plavi Golub
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, freethrow said:

Zbog čega prenosite Basarine tekstove i zbog čega Basara, još uvek, ima svoj pdf na ovom forumu? 

 

..........hoću Bastaća da mi unosi po 4 miliona evra avionom svake nedelje, razdeljuje ih svojim 437 Bastaćića u opštini i onda da me grubo šiba vijačom u svom podrumu dok ga ja posmatram sa setom kroz maksi kesu na glavi.

Samo ne više Basaru.

 

 

sada mi je uzasno neprijatno i zao

ali zbog cega se osecas obaveznim da citas nesto sto ti ne odgovara i sto ti nanosi ovakvu bol...skoro ako ne sasvim i izliv zuci?

 

na tvom mestu ja bih preskocila sve sto me urnise i protresa kao da sam dotakla bodljikavu zicu...

a kad smo kod bodljikave zice, nisam verovala sta citam, posebno na kraju gde ovaj Omrazeni zaista pominje izmedju ostalog bodljikavu zicu:

 

 

New Deal

10. januara 2020. 16.00

Izgleda da Đilas ima takozvano „kasno paljenje“, mislim na Đilasa Dragana, ne Milovana, Milovan je bio čovek-munja.

Draganu je pak trebalo – koliko, dve nedelje? – da se u autorskom tekstu u gnevu osvrne na optužbe Jova Bakića da je u „dilu sa Vučićem“, iznete u Bakićevom onomađašnjem intervjuu Danasu.

Optužba i kontraoptužba – Đido tvrdi da je u stvari Jovo „u dilu“ – empirijski dokazuju moje – najpre podozrenje, potom decidiranu tvrdnju – da na srpskoj histeričnoj političkoj sceni niko nije u pravu i da niko ne zna kud udara, na čelu sa Vučićem, s tim što on vrlo organizovano ne zna kud udara.

Notorno je već da će Bakića pre ili kasnije ubiti prejaka reč. Figurativno naravno.

Optužba da je Đilas u nekom dilu sa Vučićem naprosto ne stoji, a to što bi onaj naš Marsovac koji se još trezni od novogodišnjeg dočeka, na osnovu svih parametara zaključio da jeste, posledica je posebnosti srpske političke fantastike.

Već sam, čini mi se, negde napisao (ili rekao) da bih ja, da sam na Vučićevom mestu finansijski potpomagao opoziciju ovakvu kakvu predvodi Đilas, da bih čak bio spreman da mu – uverljivosti radi – „pozajmim“ pedesetak hiljada članova.

Ali ne, Vučićev mentalni sklop se ne zadovoljava vrištećom opozicionom jalovošću, nego svakodnevno iz svih oruđa „satanizuje“ Đida & Co dajući im time politički značaj koji rečeni realno nemaju, ali će ga s vremenom (i to u boljem slučaju) steći. Setite se Hegelove parabole o gospodaru i robu.

Dobro, de, apsolvirali smo da Đilas nije de iure u dilu sa Vučićem, mada de facto jeste, pa pogledajmo zašto, saglasno Đidu, Bakić jeste, iako uopšte nije.

Više je tu razloga. Jedan od njih je Đidova denuncijacija da je Bakić hteo, pa nije hteo da pravi „novu levicu“ sa Borkom Stefanović, što, po meni, nije nikakva izdaja ili šta već Đido hoće da kaže, nego dokaz Bakićeve političke inteligencije.

Piše Đido – tačnije tračari – da je Bakić sedeo u nekom kafiću sa Željkom Mitrovićem i Zoranahom Mihajlović, ali da je pritom propustio da ih ganja po ulicama, kako je obećavao i da je tim i sličnim nepočinstvima i nedoslednostima naneo štetu protestima.

Ključni, međutim, dokaz Bakićevog moralnog posrnuća i puta izdaje jeste njegova ambivalencija gleda bojkota izbora, na kojima će – po Đidu – svi koji glasaju za bilo koga u stvari glasati – za Vučića. A da za koga da glasaju ako niko drugi osim Vučića, njegovih satelita i „neprave“ opozicije, ne izađe na izbore.

Na kojima – s bojkotom ili bez bojkota – doista neće biti nikakvog izbora i na kojima, kao u filmu Alien protiv predatora, whoever win, we lose. Uključujući i one koji pobede. Lepo sam ja govorio da će Rogonja doći sa računom i Sebastianom obmotanim bodljikavom žicom.

Evo ga, pred vratima je.

 

Link to comment
Share on other sites

On 1/11/2020 at 2:12 PM, Klotzen said:

Basara spamuje skoro svaki dan ako pricamo o "Danasu". Da je jednom nedeljno ne bi bilo toliko porazavajuce po njega. Jedino sto se ovde copy-pasteju samo oni u kojima najsocnije pljuje po opoziciji.

 

koliko je meni poznato:

1. apsulutno svaki ucesnik je slobodan da lepi kolumne ili delove koje zeli i koje mu se licno dopadaju

2. ako to ne zeli, onda nema pravo da se buni zasto neko drugi lepi ono sto se njemu licno ne dopada

 

3. porazavajuce po basaru je sta tacno? i sta ce se onda desiti?

izgubice predsednicke izbore? stolicu u vatikanu? nece mu stampati knjigu?  bojkotovace ga kao sto bojkotuju izbore?

ukinuce mu kolumne: tadic, jeremic i boskic kad dodju na vlast?

 

 

4. zasto se nekolicina trudi da mi bude neprijatno sto vama nije prijatno na ovoj temi koju posecujete mrzeci je?

 

5. ne gledam hidden contents mozda tamo ima nesto dobro no ako je dobro zasto je skriveno....

 

6. Upozorenje sa sirenom za uzbunu

na vreme se razbezite jer mislim da je materijal naredne kolumne radioaktivan

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

....znaci sada svi u sklonista ili kakav takav zaklon, evo ga ovaj obavijen bodjikavom zicom pred vratima:

 

 

Piljar JexS

11. januara 2020.

 

U prošli četvrtak izađe omanji intervju koji je moja malenkost dala NIN-u, u kome sam odgovornost za „ovo što nikada ovako nije bilo“ pripisao prethodnoj vlasti na čelu sa JexS-om Tadićem.

Naglašavam „odgovornost“, ne „krivica“ zato što loša politika nije krivično delo. Kao ni loša sreća.

Izgleda, međutim, da sam JexS-a – između koječega ostalog – džarnuo u živac spočitavanjem kohabitacije sa DS-ovim (i Đinđićevim) karadušmanima, Koštunicom i Dačićen, a JexS me je preko tvitera, medija Dare Bubamare i Vesne Pešićke, optužio za neznanje…

Ko biva, ne znam ja šta znači kohabitacija, što je daleko od činjeničnosti jer ja vrlo dobro znam da kohabitacija izvorno znači poluozakonjenje vanbračne veze, a da je posle u politici poprimila značenje deljenja vlasti između dvaju (ili više) stranaka koje su ideološki suprotstavljene, ali meni se činilo da se u datom slučaju radilo upravi o kohabitaciji prve vrste, mada mi nije bilo jasno ko je tu tobdžija, ko furundžija, u političkom smislu naravno, honni soit qui ma y pense.

Nisam Jex-u zamerio čak ni kohabitaciju – iako sam ga upozoravao kuda će ga odvesti – ali sam mu zamerio što se posrao na ideologiju i program DS- i krenuo utabanom stazom srbovanja, identitetluka i populizma kojom se, fakat, lakše ide, ali koja završava u ovom što nikada ovako nije bilo.

A ponajviše sam mu zamerio što se nakon izbornog strmopizda, na kome je i sam udarnički radio, nije dozvao pameti, otresao prašinu sa grbače, pregrupisao i konsolidovao DS-, razjurio lopuže i u DS- namamio vredne muškarce i žene, nego je kao poslednji ženski polni organ zapao u uninije iz koga do dana današnjeg nije izašao.

Najteže mu je, pretpostavljam, palo spočitavanje da prstom nije mrdnuo da se istraži politička pozadina streljanja Zorana Đinđića. Pazite sad šta na to kaže veliki državnik, JexS – „gde je ko čuo da se istražuje politička pozadina zločina“.

Pa čekaj, je li atentat na Đinđića bio drive by pucnjava ili političko ubistvo sračunato na nasilnu promenu vlasti. Ko to neće da istraži, a izgleda da niko neće, mora se pomiriti da zauvek bude ovako kako nikada nije bilo. Tačka.

Prsnuo sam u smeh kad je JexS dodao da on, kao predsednik, nije imao „ustavna ovlašćenja da se meša u pravosuđe“. Baš čudno. Imao sam sve vreme snažan utisak da se stalno mešao u pravosuđe i u mnogo druge stvari u koje nije trebalo da se meša.

Na sve te moje spekulacije i konstatacije – ne optužbe – JexS je reagovao kao mešanac onog našeg podnarednika i već poslovične Hegelove Piljarice, koja na primedbu da su joj jaja mućkovi, odgovara: jes ti će mi kažeš, ti kojoj je majka bila kurva.

Dobro de, piljar JexS nije otišao tako daleko nego je na moje argumente odgovorio da sam žrtva „trgovine dušama“ i da sam, umesto da postanem veliki pisca, postao Bebin i Vučićev potrčko. Valjda će vam sad pući pre očima da je onakva „demokratska“ vlast morala završiti u ovom što nikad ovako nije bilo.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Mama_mia said:

 

koliko je meni poznato:

1. apsulutno svaki ucesnik je slobodan da lepi kolumne ili delove koje zeli i koje mu se licno dopadaju

2. ako to ne zeli, onda nema pravo da se buni zasto neko drugi lepi ono sto se njemu licno ne dopada

 

3. porazavajuce po basaru je sta tacno? i sta ce se onda desiti?

izgubice predsednicke izbore? stolicu u vatikanu? nece mu stampati knjigu?  bojkotovace ga kao sto bojkotuju izbore?

ukinuce mu kolumne: tadic, jeremic i boskic kad dodju na vlast?

 

 

4. zasto se nekolicina trudi da mi bude neprijatno sto vama nije prijatno na ovoj temi koju posecujete mrzeci je?

 

5. ne gledam hidden contents mozda tamo ima nesto dobro no ako je dobro zasto je skriveno....

 

6. Upozorenje sa sirenom za uzbunu

na vreme se razbezite jer mislim da je materijal naredne kolumne radioaktivan

 

 

 

 

samo sam ispravio freethrow-a koji misli da basara piše jednom nedeljno. ja nikom ne branim da piše o čemu god želi. O Basarinim tekstovima ne bih jer sam prestao da ga čitam od letos kada je prešao u ovaj "Karleuša" mod pisanja.

Link to comment
Share on other sites

 

Basara ko Švaba Tra-la-la, ili što bi rekao Rambo, Te jedno, te isto.

 

Navodna moć Tadića u vreme predsednikovanja je malo preuveličana, prvi mandat se poklapao sa mandatom Koštunice kao premijera, mogao je Tadić da juri Legiju da prizna kako je Koštunica naručio ubistvo Đinđića, to bi otprilike Basarino očekivanje. Drugi mandat kao predsednika se poklapao sa deljenjem vlasti sa SPSom, to jeste realna zamerka, imao je izbora, da mandat da radikalima da formiraju vladu sa DSSom ili SPSom. Sad, šta je veće zlo, što je kohabitirao sa Koštunicom ili što je koalirao sa Dačićem, alternativa je bila koalicija sa SRSom ili, opet kohabiracija sa vladom bez DSa.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kontraevolucija

14. januara 2020

 

Suprotno teoriji evolucije koja dokazuje da je čovek postao od majmuna, kontraevolucija – naučna disciplina koju ću uskoro predstaviti javnosti u istoimenoj, onomad najavljenoj knjizi – naučava da se u Srbiji proces teče u obrnutom pravcu, što će reći da se ljudi periodično pretvaraju – ne u majmune, to bi bio bingo – nego u ovce za šišanje, a potom za klanje.

Kako drugačije osim poodmaklim stadijumom kontraevolucije objasniti reakciju nekadašnje antiratne i građanske aktivistkinje (bez znakova navoda), Vesne Pešićke, koja je potpisnike peticije 88 proglasila podržavaocima „zločinačkih režima“ A. Vučića i M. Đukanovića.

Ili je kontraevolucija pre proces degeneracije ljudi u kokoške, jer je samo kokošije pamćenje u stanju da smetne sa uma 1. da srpski režimi (svih boja) u situacijama kad ne znaju šta da urade, kreću u rat i 2. da prethodni rat za veliku Srbiju nije bio Miloševićeva ideja – on je u toj stvari bio Sarajevski atentat – nego ideja duhovnih vertikalaca iz sive akademske i pjesničke zone koji su Miloševića, doduše lakog na obaraču, vešto nahuškali na avanturizam.

Milošević je avanturizam platio glavom. Huškači su avanturizam papreno naplatili i ponovo bi da naplate.

Mi ostali smo to platili ovim što nikada ovako nije bilo.

Treba samo malo mućnuti glavom pa dokonati kakvo će biti nikada ovako nije bilo posle još jedne kampanje velikosrpskog hegemonizma i kretenizma.

„Otimanje svetinja“, „rasrbljavanje“ i „obespravljenost Srba“ – po NJ. S-u gora nego u otomanska vremena – najobičnije su podnaredničke dimne bombe.

Samo onaj ko baš neće da vidi ne vidi da se vertikalno duhovni mufljuzi iz sive (beogradske i podgoričke) akademske i pjesničke zone ne zadovoljavaju ravnopravnošću Srba u Crnoj Gori, nego hoće status gospodara, ne, naravno, za Srbe u Crnoj Gori (ili bilo gde drugde) nego za sebe.

Naravno da će gorepomenuti u atmosferi paranoje, histerije i besomučnog izvrtanja činjenica – koju raspiruju od podnarednikovog vakta do dana današnjeg – očas posla mobilisati potreban broj veselnika (a koliki je taj broj, pitajte Biljanu Plavšić) koji će radosno pogubiti i tuđe i svoje glave u nastavku stogodišnjeg rata koji je izgubljen onog trenutka kad je započeo, što mu ne smeta da uvek iznova započinje.

Vučićeva vlast opasno se bliži kritičnoj tački posle koje neće znati šta da radi (jedva da to i sada zna) a ova i ovakva opozicija – plus akademska zajednica, plus pjesnici – umesto da Vučića podrži u relativnoj uzdržanosti i odmerenosti glede meteža u Crnoj Gori, daje sve od sebe da ga satera u kritičnu tačku.

Ne, naravno, zbog „srpskih svetinja“ i „obespravljenosti Srba“, nego iz sitne računice i nade da će mu tako doakati i smrsiti mu konce. Tako vam je to, pa opet smočite, što reko „naš narod“.

 
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, Mama_mia said:

Vučićeva vlast opasno se bliži kritičnoj tački posle koje neće znati šta da radi (jedva da to i sada zna) a ova i ovakva opozicija – plus akademska zajednica, plus pjesnici – umesto da Vučića podrži u relativnoj uzdržanosti i odmerenosti glede meteža u Crnoj Gori, daje sve od sebe da ga satera u kritičnu tačku.

 

Prevedeno na jezik Srbske Porodice:

Nemoj sada da diraš tatu, umoran je od posla i malo je popio, prebiće nas opet.

 

Bravo.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...