Jump to content

Bliski Istok


A sad

Recommended Posts

2 hours ago, mare80 said:

Sad sam malo pogledao sta se desava...

Izgleda da je SAA osvojila jug Idliba bez ozbiljne borbe i priblizili su se putu M4 celom njegovom duzinom...

Iskreno,prilicno sam iznenadjen da su odmah nastavili ofanzivu na jug Idliba,mislio sam da ce to biti odlozeno na par meseci...

Sa druge strane FSA i HTS su probili odbranu kod Sarkiba i ponovo presekle M5...

Koliko vidim skoncetrisali su tamo sve sto im vredi plus turska artiljerija odradjuje posao...

SAA nema bog zna koliko hvalitetne jedinice,tako da su ono sto valja skoncetrisali na jug,dok su Sarkib cuvali trecepozivci,koji su se po obicaju razbezali cim je zagustilo...

Jbg...Tesko je proceniti sta ce dalje biti,ako Erdogan ispostuje rok koji je dao logicno ce biti da u Sarkib posalje oklop i pesadiju i tako spreci da ga SAA ponovo osvoji...

Ako se napravi blesav pa to ne uradi,ne bio u kozi ovima iz FSA koji su osvojili grad,satrece ih SAA i Rusi...

Za sada idu vesti da Rusi nece ucestvovati na samitu u Turskoj 5.marta,mada to moze da se promeni brzo,ne odgovara Rusima neki ozbiljniji sukob sa Erdoganom,ali ne odgovara ni njemu...

Turci imaju kapacitet da nalupaju Asada u Idlibu bez problema,ali i Rusi imaju opciju da ukoliko se to desi aktiviraju YPG i zapale sukob duz cele granice sa Turskom...

 

A large number of the dead and wounded in the ranks of the Turkish army, after their site near the town of Bullion, south of Idlib, was bombed by warplanes

 

Sad nema nazad, price idu od 35 do 140mrtvih...

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Pavaroti said:

A large number of the dead and wounded in the ranks of the Turkish army, after their site near the town of Bullion, south of Idlib, was bombed by warplanes

 

Sad nema nazad, price idu od 35 do 140mrtvih...

Oce to kad gadjas Ruske avione sa MANPADS...

Citam da je  Erdogan sazvao hitno bezbedonosni sastanak...

Bice "veselo" nocas...

Generalno,Erdogan moze da uzvrati jedino ako dobije direktnu podrsku od NATO da vojno stoje iza njega inace pisi propalo...

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, mare80 said:

Oce to kad gadjas Ruske avione sa MANPADS...

Citam da je  Erdogan sazvao hitno bezbedonosni sastanak...

Bice "veselo" nocas...

Generalno,Erdogan moze da uzvrati jedino ako dobije direktnu podrsku od NATO da vojno stoje iza njega inace pisi propalo...

Sumnjam da su Rusi to uradili,manje vise to spada u objavu rata...Posebno sto mislim da nisu oni gadjali ruske avione,moguce da je Sirija udarila...sto da ne,njih su bombardovali u principu. Svakakomislim da ce biti veselo...prosto je ovo put gde nema nazad, previse je mrtvih.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Pavaroti said:

Sumnjam da su Rusi to uradili,manje vise to spada u objavu rata...Posebno sto mislim da nisu oni gadjali ruske avione,moguce da je Sirija udarila...sto da ne,njih su bombardovali u principu. Svakakomislim da ce biti veselo...prosto je ovo put gde nema nazad, previse je mrtvih.

Bog te pitaj ko je koga tu gadjao,poricace i jedni i drugi...

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Klotzen said:

Doduše izvor za taj info je neki pakistanac na tviteru. Još uvek niko od medija nema priču o ovome a toliki broj mrtvih je nemoguće sakriti.

Governor of Hatay Doğan: In Idlib, Turkish army positions were attacked by the pro-Assad forces. As a result of this attack, 9 soldiers were killed.

Svakako sad nema nazad...

Link to comment
Share on other sites

Just now, Klotzen said:

Doduše izvor za taj info je neki pakistanac na tviteru. Još uvek niko od medija nema priču o ovome a toliki broj mrtvih je nemoguće sakriti.

Napad na Turske vojnike se definitivno dogodio,samo je pitanje ko je dejstvovao i kolike su zrtve...

Inace im je danas i YPG digao u vazduh vozilo sa cetvoricom vojnika na severu Sirije...

Link to comment
Share on other sites

To je verovatno dole kod osmatračnica bilo. O tome je već Erdogan pričao doduše rekao je 3 mrtva. Ovo sada je navodno bio napad na konvoj na granici Sirije i Turske i zato se tvrdi da je broj žrtava među turcima velik. Doduše samo na twiteru za sada čekamo Turske medije da to potvrde jer ova tviter ekipa je već plasirala i slike gomile civila ispred bolnice gde su navodno doveženi mrtvi i ranjeni vojnici.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Opservatorija u Londonu javlja da je minimum 34 Turčina poginulo u napadu večeras. To je to, cifra se penje kako vreme protiče. Ona izjava Dogana što je Pavaroti preneo je s tim u vezi samo je broj porastao. Erdogan drži hitan sastanak sa komandom armije videćemo da li će opet da odgovori čisto reda radi ili ćemo imati novog učesnika u ratu u Siriji. Ovo je dosta ozbiljan udarac na Erdogana, mogao bi on pasti i pre izbora.

Link to comment
Share on other sites

Za sada Turci jedini idu sa detaljima, doduše čim su Rusi predložili obustavu vatre očigledno su gubici ozbiljni. Doduše Turci su krenuli sa pričom od 1000 mrtvih ali definitivno su naneti ozbiljni gubici bašarovcima. Neki čak sumnjaju da su baš one "Tigrove" poklopili. Ovo je kolaž filmova koje su Turci danas objavljivali, moja pretpostavka je da to nije sve od sinoć i danas nego unazad nedelju dana otkad je krenulo ovo sa Turcima. Ne preporučujem osetljivim da gledaju.

 

 

 

Edited by Klotzen
Link to comment
Share on other sites

Bogami tamburaju ih Turci dobro...

Mada su snimci kompilacija udara od pocetka ofanzive,nije sve od juce i danas...

Javljaju sada da su Sirijci opet poklopili Turske vojnike,jedan mrtav i dva povredjena...

Sa druge strane SAA se priblizila putu M4 sa juga,prakticno bez veceg otpora,sto je cudno jer Turci ne pokusavaju da ih zaustave tamo...

 

Link to comment
Share on other sites

Ovo bašar mora što pre da reši inače će ostati bez mehanizacije. Bolje mu je da pogne glavu primiri se na par meseci da nekako primiri Turke inače rizukuje da izgubi već skoro dobijen rat.

 

ja nisam imao predstavu da je obim turskih operacija ovoliki, čak i ako uzmemo da su to snimci unazad nedelju dana. Mislio sam da Turci preteruju. Dobro sigurno da preteruju od onih početnih 1000 zadnje što sam čitao je već palo na 200 mrtvih i 300 neutralisanih (šta god to značilo, pretpostavljam ranjenih ali pitanje je kako oni znaju da su ranjeni? ).

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Klotzen said:

Ovo bašar mora što pre da reši inače će ostati bez mehanizacije. Bolje mu je da pogne glavu primiri se na par meseci da nekako primiri Turke inače rizukuje da izgubi već skoro dobijen rat.

 

ja nisam imao predstavu da je obim turskih operacija ovoliki, čak i ako uzmemo da su to snimci unazad nedelju dana. Mislio sam da Turci preteruju. Dobro sigurno da preteruju od onih početnih 1000 zadnje što sam čitao je već palo na 200 mrtvih i 300 neutralisanih (šta god to značilo, pretpostavljam ranjenih ali pitanje je kako oni znaju da su ranjeni? ).

Ne moz' Turci toliko da polupaju koliko Rusi imaju gvozdjurije iz bivseg SSSR....😀

Problem za Asada je sto mu Turci ovim udarima izbacuju najhvalitetniji kadar,a on ga i nema bas mnogo...

Inace Sirijska PVO ne dejstvuje po dronovima uopste sto je jako cudno ako se uzme u obzir koliko ih sakate zadnjih par dana...

Bog te pitaj sta se tamo dogadja...

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Klotzen said:

Uništiše im i jedan Pancir. Opet blamaža, dron direktno iznad njega a ovaj ga nije detektovao.

 

 

 

 

 

U tekstu iznad snimka pise da se radi o panciru vagnerovaca u Libiji. To je malo nelogicno, ali tako pise...

Link to comment
Share on other sites

Vidim da se spominje Vagner. Ali ako odeš na stranicu malo ispod ima isti ovaj video od istog naloga sa engleskim opisom :

 

After the attack on its soldiers, Turkish Armed Forces destroyed one of the Syrian regime's Russian-made Pantsir S-1 (Sa-22) air defense system. Aerial footage clearly shows the radar was active when it was hit.

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Klotzen said:

Vidim da se spominje Vagner. Ali ako odeš na stranicu malo ispod ima isti ovaj video od istog naloga sa engleskim opisom :

 

After the attack on its soldiers, Turkish Armed Forces destroyed one of the Syrian regime's Russian-made Pantsir S-1 (Sa-22) air defense system. Aerial footage clearly shows the radar was active when it was hit.

 

 

 

Pa i ovde isto to pise, samo se navodi da je rec o panciru vagnerovaca u Libiji. 

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Klotzen said:

Videćemo vrlo brzo. Ako je u Libiji uništen to će vrlo brzo izaću u javnost. Uništavanje ovog sistema je isuviše sočna tema da bi se mogao iskoristiti snimak sa jedne destinacije na drugoj.

 

Za mene je to prilicno irelevantno, Sirija, Libija svejedno. Samo sam preveo sta pise u tekstu... 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...