Jump to content

KK Crvena Zvezda MTS -Prelazni rok 2019/2020


Gudura

Recommended Posts

Ne znam zasto se toliko insistira na Jovicu. Kao da je tim tj. igraci koji su igrali pre sloma tj. raspordaje imaju kultni status. Pa nije Jovic Kukoc licno ili Tep pa da razmisljam o Jovicu 24/7. Ipak ocigledno postoji intencija da se odredjeni igraci iz tog vremena vrate i na taj nacin ponovo kreira slika o sistemu koji melje. Zvezda ce biti prva sa ili bez Jovica. Mene licno nervira izvesnost da cemo u jednom barem u jednom mini ciklusu od Jovica dobiti pauzu zbog ledja. Ne zelim kao navijac da razmislja o tim scenarijima zato ga i ne prizivam.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Predragdjape said:

Da li je bolje dovesti pleja stranca koji ce biti sa ekipom od starta priprema ili Jovica koji ce doci kad se zavrsi SP? 

Ili dovesti M-Will da doceka Jovica sa prvenstva kao pre pa onda moze i da ode :)

  • Tuzno 2
Link to comment
Share on other sites

On 7/9/2019 at 2:47 PM, Markoss said:

Ocekivano je bilo da cemo nekog prodati. Borisa je dobar igrac, znacio bi nam, ali fino smo se popunili gore i mozemo sebi da dozvolimo da ga prodamo. Jos ako je stvarno Fener u pitanju, to je i za njega odlicno i bilo bi bezveze da ga sputavamo, pogotovo nakon sto je ispostovao sa revizijom ugovora prosle godine i sa ovim produzetkom pre par nedelja. Ako se zaista posao zavrsi narednih dana, ocekujem Simona vrlo brzo kao zamenu. 

 

Sto se Oja tice, ne znam sta da mislim. Zadrzao bih ga, pre svega jer sigurno ne mozemo da uzmemo lovu za njega kao za Borisu, ali nekako mi ne deluje realno da imamo 3 jaka igraca na petici. Nemamo mi jos uvek toliko novca da imamo 15 igraca koji ce da konkurisu za 12. Jbg, sastavimo 12, a trojica u civilu su vise tu radi reda.

 

Ne bih se iznenadio i da jednog od Davidovac/Dobric dvojca prodamo. 

 

I sto bi Simonovic dolazio na poziciju Keselja? On ako bude dosao, dolazi da bude u 12 i igra, nije on toliko propao, niti je bas toliko jeftin da moze da glumi ikebanu. 

 

Sest igraca na 4 i 5 je previse, 4 premalo. Nikako, ali nikako ne bi bilo dobro prodavati i Oja i Simanica. Previse je upitnika kod ostatka centarske linije, a Ristic nije za evroligu i bio bi igrac manje.

 

Prodaja Davidovca ili Dobrica je takodje pucanj u sopstveno koleno. Trenutno, pozicije 1, 2 i 3 su popunjene na sledeci nacin:

 

1: 1. plej, Covic

1/2: Jenkins, Davidovac

2: Baron

3: Perperoglu, Lazic, Dobric

 

Ako ode Davidovac to znaci da se spremaju ozbiljni minuti za Covica sto zaista niko ko zeli dobro klubu ne zeli da gleda, ako ode Dobric ostajemo samo na 2 igraca koji mogu igrati krilo. Pritom, nisam se ni dotakao teme o domacim igracima i vrlo sumornom pogledu na sastav od 8 stranaca, Davidovca/Dobrica, Lazica, Ristica/Jovanovica i Covica.

 

Najbolje resenje bi bilo da ode jedan od dvojca Ojo/Simanic, sve drugo bi bilo suludo.

Link to comment
Share on other sites

On 7/9/2019 at 5:03 PM, Duh koji lebdi said:

 

Pricamo o trecem centru, cija ce minutaza i u ABA biti upitna, kamoli u EL. Taj ce vise biti u civilu nego na terenu. Potrebnija nam je nova cetvorka da ne cedimo Stratosa svake nedelje.

Nikako, ali nikako ne treba mastati o Stratosu na 4 u EL, pogotovo u odbrani.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, goldberg said:

 

Najbolje resenje bi bilo da ode jedan o dvojca Ojo/Simanic, sve drugo bi bilo suludo.

Ako je za Simanica slicna ponuda kao za Guduru ide sigurno, dok Ojo ulazi u poslednju sezonu ugovora(ako se ne varam) pa je logicno prodati ga ako postoji ponuda

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Predragdjape said:

Koliko obestecenje traze Ball Hogsi? 

 

Btw, koliko sam uspeo da vidim u njihovom poslednjem meču, Marcus je fizički u boljem stanju nego kad je bio profi. Mada može biti i da je optička varka, pošto u onoj ligi ima dosta out of shape igrača, pa on izgleda mršav 😅

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, Predragdjape said:

Ako je za Simanica slicna ponuda kao za Guduru ide sigurno, dok Ojo ulazi u poslednju sezonu ugovora(ako se ne varam) pa je logicno prodati ga ako postoji ponuda ...

 

... i ostati sa samo 4 visoka igraca, od kojih trojica imaju preko 30 godina, a dvojica su propustili citavu proslu sezonu?

 

Ne znam kako neko moze toliko da se prilagodi odredjenom misljenju, prvo je branjena prilicno upitna ideja o 14-15 profesionalaca iznad 23 godine u timu, a danas se ide u drugu krajnost. Povredi se bilo ko od te cetvorice i treba da gledamo krpljenje, Kuzmic propusti mec i Faye, Gist i Brown dele 80 minuta na 4 i 5.

 

Ristic? Ojo je trenutno mnogo bolji centar od Ristica.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, L' Imperatore said:

 

Btw, koliko sam uspeo da vidim u njihovom poslednjem meču, Marcus je fizički u boljem stanju nego kad je bio profi. Mada može biti i da je optička varka, pošto u onoj ligi ima dosta out of shape igrača, pa on izgleda mršav 😅

Mislil da ima 10kg manje nego kad je bio kod nas.

Kad citam po forumima koliko se nudi Teu a on opet nece, iz inata bih te pare dao MW. 

Mislim da bi za 300-400k dosao trceci, a zavrsio bi nam posao samo tako.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Rajon Rondo said:

Mislil da ima 10kg manje nego kad je bio kod nas.

Kad citam po forumima koliko se nudi Teu a on opet nece, iz inata bih te pare dao MW. 

Mislim da bi za 300-400k dosao trceci, a zavrsio bi nam posao samo tako.

I Gist bi mu se obradovao 😎

  • Like 3
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Rajon Rondo said:

Mislil da ima 10kg manje nego kad je bio kod nas.

Kad citam po forumima koliko se nudi Teu a on opet nece, iz inata bih te pare dao MW. 

Mislim da bi za 300-400k dosao trceci, a zavrsio bi nam posao samo tako.

Iz inata, to stvarno deluje kao poslovanje jednog ozbiljnog kluba.

 

Je l bi se onda i isplazio Teu? 

 

Koji tacno posao bi nam zavrsio covek koji ne igra profesionalno vise kosarku?

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, kalistenika u rutini said:

 

Komotno bi Markus mogao da igra bekap Filipa, prvi plej nikako.
 

 

 

Realno, više nije za takmičarsku košarku, ali bih ja tako rado gledao tu poeziju od igre još godinu dana. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, bosMan_jr said:

Iz inata, to stvarno deluje kao poslovanje jednog ozbiljnog kluba.

 

Je l bi se onda i isplazio Teu? 

 

Koji tacno posao bi nam zavrsio covek koji ne igra profesionalno vise kosarku?

To nije profesionalno poslovanje nego moj licni stav.

Ne bih mu se isplazio, ali ne bih ga nikada vise zvao da dodje, niti mu dozvolio da dodje sa 34-35 godina. To je takodje moj licni stav i misljenje. Svi mi samo iznosimo svoja misljenja i mlatimo praznu slamu.

U vezi MW - Teo nije igrao skoro 2 godine, sklon je povredama u zadnje vreme, fizikalije mu mikada nisu bile jaca strana, tako da ko zna i u kakvom je on stanju. Sto se igrackih kvaliteta tice ( ako ih uppredis kada su u formi) nijanse su u pitanju, a o njihovoj formi moze da se diskutuje.

E sad, kad cujem da Teo nece da cuje da igra u klubu koji obizavam, a kazu da ga i on obozava, za prko milion eura, onda nemam dileme.

Edited by Rajon Rondo
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...