Jump to content

Mladje selekcije (U21, U19, U17)


Drug Crni

Recommended Posts

1 minute ago, Constantin said:

Kao drugoligaški igrač odigrao je jednu prijateljsku utakmicu protiv Austrije i jedno poluvreme protiv Francuza u kvalifikacijama. Tad je u repezentaciji imalo mesta i za Milana Jankovića, nego nema veze, nije to uopšte suština. Floskula tipa "najbolji igrači" u repezentaciju...nego, kaži Pero, koliko je utakmica odigrao za U-17, U-19, U-20, U-21.....

Batali to "seljak iz Pasi poljanu" "šabanluk" i sl. Znam kako to ide kad krene sa "Severa" ili sa JNA...sledeće su "pederske patike" prodao vilu Karleuši, bomba u dvorište...itd...

 

P.S. izvinjam se za bombu u dvorištu...to je već potrošeno...

Gde mene nađe za kampanju sa severa? To što momak još nije igrao za mlađe selekcije Srbije je samo još jedan dokaz nerada i nepotizma u kompletnom srpskom fudbalu. Nije zanimljiv Piksiju i savezu zato što ne mogu od njega ds uzmu procente kao što mogu od Stefana Mitrovića na primer kojeg je isti taj Piksi brže bolje ugurao u reprezentaciju nadajući se da će se stvarno neko upecati na tu medijsku priču koju spominješ samo nema više naivnih ni po Evropi pa da im to prođe. Ostaje neka ruska pripizdina 

Link to comment
Share on other sites

Gde mene nađe za kampanju sa severa? To što momak još nije igrao za mlađe selekcije Srbije je samo još jedan dokaz nerada i nepotizma u kompletnom srpskom fudbalu. Nije zanimljiv Piksiju i savezu zato što ne mogu od njega ds uzmu procente kao što mogu od Stefana Mitrovića na primer kojeg je isti taj Piksi brže bolje ugurao u reprezentaciju nadajući se da će se stvarno neko upecati na tu medijsku priču koju spominješ samo nema više naivnih ni po Evropi pa da im to prođe. Ostaje neka ruska pripizdina 
Ma..ne mislim na tebe kao "šipkaša", daleko si ti od toga :s_d:..... e sad, nije da nije bilo interesovanja za njega. Bojim se da je problem malo u njemu. On je rodjen kao Nemac, živi i radi kao Nemac, rszmišlja kao Nemac. To što su mu baba i deda u Srbiju, ne mora da znači, ama baš ništa. Zašto Krkić nije igrao za Srbiju ? Pa i Dragović. Zašto Šaćiri ne igra za Kosovo...ili Džaka. Kurče se ukrštenim rukama, pokazuju orla, al Švica je Švica.
 
To, da ćemo da ostanemo bez igrača u dogledno vreme, to je gotova stvar. Pogledaj samo koliko imaš N Dajea u SL, Olajnika, Bukarija, Owusua....a "mali" iz Lučana...paf Mačester City. Mogu da stvaljaju u FSS po 5 bonusa, nismo mi Nemci i Englezi da izdržimo toliko stranaca u jkubovima. Nego to je opet neka druga priča. Ako mali Pavlović oće da igra za nas, igraće, ako neće, ne vrede ni 10 Pixija ili bilo kojih drugih da ga privole. Možemo, na prejebotinu da ga uvatimo, pa posle nema nazad...ali treba da on sam hoće....
 
Pravi se atmosfera za nogobulj Piksija i prosto je ljudima krivo što ćemo, valjda, da idemo na EP.....a opet, tu atmosferu kreiraju Terzini hemaroidi, a iza svega stoji, mogu da predpostavim, ljubav prema Srbiji....

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Constantin said:

Pravi se atmosfera za nogobulj Piksija i prosto je ljudima krivo što ćemo, valjda, da idemo na EP.....a opet, tu atmosferu kreiraju Terzini hemaroidi, a iza svega stoji, mogu da predpostavim, ljubav prema Srbiji....
 

Терза у недељу бугарски дрес и маску Христа Стоичкова да га тајкунски медији не препознају :wicked:

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Constantin said:

Ma..ne mislim na tebe kao "šipkaša", daleko si ti od toga :s_d:..... e sad, nije da nije bilo interesovanja za njega. Bojim se da je problem malo u njemu. On je rodjen kao Nemac, živi i radi kao Nemac, rszmišlja kao Nemac. To što su mu baba i deda u Srbiju, ne mora da znači, ama baš ništa. Zašto Krkić nije igrao za Srbiju ? Pa i Dragović. Zašto Šaćiri ne igra za Kosovo...ili Džaka. Kurče se ukrštenim rukama, pokazuju orla, al Švica je Švica.
 
To, da ćemo da ostanemo bez igrača u dogledno vreme, to je gotova stvar. Pogledaj samo koliko imaš N Dajea u SL, Olajnika, Bukarija, Owusua....a "mali" iz Lučana...paf Mačester City. Mogu da stvaljaju u FSS po 5 bonusa, nismo mi Nemci i Englezi da izdržimo toliko stranaca u jkubovima. Nego to je opet neka druga priča. Ako mali Pavlović oće da igra za nas, igraće, ako neće, ne vrede ni 10 Pixija ili bilo kojih drugih da ga privole. Možemo, na prejebotinu da ga uvatimo, pa posle nema nazad...ali treba da on sam hoće....
 
Pravi se atmosfera za nogobulj Piksija i prosto je ljudima krivo što ćemo, valjda, da idemo na EP.....a opet, tu atmosferu kreiraju Terzini hemaroidi, a iza svega stoji, mogu da predpostavim, ljubav prema Srbiji....
 

O problemima srpskog fudbala možemo da pišemo danima uvek ćemo naći još materijala. U ovom slučaju selektor je baš onako šabanski bahato zalupio vrata svakoj priči oko eventualnog igranja ovog puta Pavlovića za Srbiju. Apsolutno sam siguran da to nije učinio zato što smatra da je Pavlović slab igrač i ne može da igra za Srbiju već da je hteo da svima kaže da ne može tamo neki gastos da igra Srbiju a da prvo nije platio reket u FSS i svoj mafiji koja se tu vrti. Te priče da sami igrači treba da vuku za rukav piksija ili nekog od onih polutrenera što vode mlađe kategorije su baš u stilu batađorine škole fudbala. Mi smo bogom dani "evropski brazilci" svi treba nama da se klanjaju, šta mi da jurimo neekog gastosa, zna se da njegov ttata treba da plati ili da bude ortak sa selektorom. Kako je i gde pratio golmana Stankovića pa ga je pozvao u A tim?

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Constantin said:

Ja jedno, ti drugo..ok. Piksi je seljak iz Niš. (Pasi poljana je sada deo Niša)...on je "šaban" i treba ga smeniti sutra odmah posle utakmice. Krstaja je slobodan.

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока
 

Piksi je smenjen ili je sam odlučio da ide još od CG. A to da li je šaban ili nišlija odlučuje on sam ja samo ispratim adekvatno to što jw on izabrao. Ne reče mi čime je Filip Stanković zaslužio poziv u A tim? I gde uopšte taj brani ako zna neko bez guglanja?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pročitao sam ovaj intervju Ranka Stojića i bode me u oci rečenica “izgubili smo igrače”. Ne brate, nismo izgubili. Ti momci jesu možda Srbi ili srpskih roditelja, ali oni su rođeni u Nemackoj, Svajcarskoj Itd… Jedini koji mogu nešto da izgube su upravo te zemlje, koje su uložile i zaslužne za njihov razvoj. Ne možeš da izgubiš nešto sto nikad nisi ni imao. Secam se, dok sam imao Twitter, da sam se svadjao sa onim novinarom Ljubomirovicem koji je tada govorio da zemlja košarke ne sme sebi da dozvoli da gubi talente i onda covek mrtav ladan nabroji Doncica od njih svih. Mislim, nije svako dužan da igra za Srbiju ako ima 1% veze sa istom. Inače, kao sto mi nick govori, živim u Irskoj, novopečeni sam roditelj, i voleo bi da moje dete danas-sutra igra za Srbiju(ukoliko bi bio neki sportski talenat), ali na njemu bi bila odluka na kraju krajeva. 
 

Inace, sada da ne ispadnem da branim savez, ali kada se pogleda u zadnjih 20 godina, nismo mi nešto previše izgubili talenata iz dijaspore, tj ono sto je vredelo je i zaigralo za nas. A i oni koji su nas odbili, bili su kontaktirani. Uostalom pričali smo o ovoj temi nedavno 

 

Sto se tiče ovog Pavlovica, pa evo imamo identican primer sa Pantovicem. Dečko je zaigrao za Bajern, Srbija ga zvala, odigrao za mladu par utakmica i to je to. Nije napravio Bog zna kakvu karijeru niti je nastupio za seniore, jednostavno nije imao kvaliteta. 
 

Ali da, s obzirom da nas je zbog nataliteta i migracije sve manje i samim tim se baza smanjuje, treba biti spreman da vrbujemo nove talente iz dijaspore. Ali ni ove “domaćinske” zemlje nisu lude, pa ni sami fudbaleri. Svi su svesni tog pravila kada nastupiš za jednu reprezentaciju, nema povratka dalje, ili koliko godina treba da se čeka sa bi se promenila reprezentacija, tako da i opcija “samo ti njih pozovi i daj im minut da ih zaključaš” vrlo brzo propada
 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Brate, bio je nevidjeni pritisak da se pozove Stefan Mitrovic jer su govorili kako će ga Kanada uzeti. I da se tako desilo, onda bi bila paljba “jao vidi kako smo nemarni” bla bla. Evo imamo i Svilara u reprezentaciji, da li se zaboravlja da nas je dečko otkantao zbog Belgije, i da su iste su bile reakcije… 

 

Ispasce još da branim savez ovde… Sve sto želim da kazem da se previše diže panika i histerija 

 

edit typo

Edited by Irski_srbin
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Perkos2 said:

Piksi je smenjen ili je sam odlučio da ide još od CG. 

Ала ће бити циркус ако се ово испостави као тачно а пласирамо се на ЕУРО. Вероватно би били једина репрезентација у Европи која је сменила тренера након пласмана на СП и која је сменила тренера након пласмана на ЕП:lol_2: 

31 minutes ago, Irski_srbin said:

Ti momci jesu možda Srbi ili srpskih roditelja, ali oni su rođeni u Nemackoj, Svajcarskoj Itd… Jedini koji mogu nešto da izgube su upravo te zemlje, koje su uložile i zaslužne za njihov razvoj. Ne možeš da izgubiš nešto sto nikad nisi ni imao.

И ово је тачно.

Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, Irski_srbin said:

Brate, bio je nevidjeni pritisak da se pozove Stefan Mitrovic jer su govorili kako će ga Kanada uzeti. I da se tako desilo, onda bi bila paljba “jao vidi kako smo nemarni” bla bla. Evo imamo i Svilara u reprezentaciji, da li se zaboravlja da nas je dečko otkantao zbog Belgije, i da su iste su bile reakcije… 

 

Ispasce još da branim savez ovde… Sve sto želim da kazem da se previše diže panika i histerija 

 

edit typo

Šta se diže panika ako napišem da je selektor baš ispao govno na pitanje da li razmišlja o pozivanju momka koji igra u Bajernu. Kad neko da takve govnarske izjave o igraču koji bi možda i igrao za Srbiju onda se to mora i napisati da je selktor ispao govnar koji poziva igrača rođenog u Italiji koji je član b tima italijanskog drugoligaša a ne pada mu na pamet da zove igrača Bajerna već prosipa neke šabanluke kao da pije pivo ispred prodavnice. Mitrovića imače nije zvao zbog Kanade nego zbog % koji mu je mafija ponudila. Kad mu budu dali % zvaće i Pavlovića ako ovaj pristane prethodno da plaća reket.

Link to comment
Share on other sites

Rekoh i ja...ti momci su rodjeni tamo i razmišljaju kao oni. Ko zna da li i jezik znaju.

@Perkos2 postavih i ja tebi neka pitanja, pre tebe nego ti meni, pa nema odgovora.

Ovo svakako nema veze sa % o kojima pričaš i kome su namenjeni.Mitrović je uguran u repezentaciju zbog bolje prodaje, a to nema veze s Piksijem, kao ni s Rašom Bebićem, donekle, koji će se koletarlno okoristiti od njegovog transfera. Mitrović je daleko od anti-talenta i kad ne bude pod dirigentskom palicom ovog prevare od trenera sa 9 pomoćnika, pokazaće koji su mu limiti. To verovatno neće biti u Zvezdi. 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Constantin said:

Rekoh i ja...ti momci su rodjeni tamo i razmišljaju kao oni. Ko zna da li i jezik znaju.

@Perkos2 postavih i ja tebi neka pitanja, pre tebe nego ti meni, pa nema odgovora.

Ovo svakako nema veze sa % o kojima pričaš i kome su namenjeni.Mitrović je uguran u repezentaciju zbog bolje prodaje, a to nema veze s Piksijem, kao ni s Rašom Bebićem, donekle, koji će se koletarlno okoristiti od njegovog transfera. Mitrović je daleko od anti-talenta i kad ne bude pod dirigentskom palicom ovog prevare od trenera sa 9 pomoćnika, pokazaće koji su mu limiti. To verovatno neće biti u Zvezdi. 

 

Sem pitanja koliko je Pavlović puta igrao za mlađe selekcije nisam primetio nešto drugo ali znaš da sam uvek spreman da odgovorim čak i ako nije u moju korist.

Mitrović nema ni t od talenta a Bahar mu je dao prilike da igra više nego što bi mu i rođeni otac dao ali ne ide, neće da se sklanjaju protivnici ove godine ne na našim livadama pa da "zlatna koka" donese lovu svojim gazdama a oni da počaste i Piksija što im je omogućio da njihov pulen zaigra u reprezentaciji bez obzira gde je rođen,zna li jezik i slično.

Moj komentar o piksijevom stavu oko pozivanja igrača koji nisu prošli batađorinu školu fudbala u Srbiji je oštar zato što znam da je piksijev stav takav zbog sopstvenih interesa a ne interesa srpskog fudbala a uz to izrečen je baš onako kafanski bahato da ogadi saku pomisao nekom momku koji bi stvarno poželeo da igra za Srbiju. Da stvar bude gora po samog piksija sam je sebe posrao po glavi spiskom koji je objavio nakom je Filip Stanković koji je verujem i samm  iznenađen da je pozvan u neku reprezentaciju makar to bila i piksijeva ekipa.     

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Perkos2 said:

Sem pitanja koliko je Pavlović puta igrao za mlađe selekcije nisam primetio nešto drugo ali znaš da sam uvek spreman da odgovorim čak i ako nije u moju korist.

Mitrović nema ni t od talenta a Bahar mu je dao prilike da igra više nego što bi mu i rođeni otac dao ali ne ide, neće da se sklanjaju protivnici ove godine ne na našim livadama pa da "zlatna koka" donese lovu svojim gazdama a oni da počaste i Piksija što im je omogućio da njihov pulen zaigra u reprezentaciji bez obzira gde je rođen,zna li jezik i slično.

Moj komentar o piksijevom stavu oko pozivanja igrača koji nisu prošli batađorinu školu fudbala u Srbiji je oštar zato što znam da je piksijev stav takav zbog sopstvenih interesa a ne interesa srpskog fudbala a uz to izrečen je baš onako kafanski bahato da ogadi saku pomisao nekom momku koji bi stvarno poželeo da igra za Srbiju. Da stvar bude gora po samog piksija sam je sebe posrao po glavi spiskom koji je objavio nakom je Filip Stanković koji je verujem i samm  iznenađen da je pozvan u neku reprezentaciju makar to bila i piksijeva ekipa.     

Ko je Filip Stanković ?

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Perkos2 said:

Vidi sad...

https://www.transfermarkt.com/filip-stankovic/profil/spieler/552223

https://www.transfermarkt.com/aleksandar-pavlovic/profil/spieler/792380

 

Ako ne znamo ništa ni o jednom ni o drugom, a moramo da biramo,naravno da ne moramo, bolje je da su obojica tu, argument zašto Filip a ne Aca je više nego jasan. Statostika i vrednost su na strani Filipa Stankovića. Kolio vidim iz štampe, priča sa Pavlovićem nije završena ima postora...ali je dobar šlagvort u akciji na Piksija....

 

Ovo je anti-talenat ?

 

U postavci koju forsira Bahar, on mu igra wing beka...jel to njegova pozicija ? Nego se i on koristi u celoj priči. Stavi Vlahovića da igra zadnjeg veznog da vidiš koliko tek tu bi bilo pljuvanja.

 

Generalno....reprezentaciju nisam pratio do dolaska Antića, pa nije problem da ponovo ne pratim odlaskom Piksija. Nije problem što je Piksi džiber ili bahat, nego što ne "ceni vrednosti" Don Terze i Nedimovića. Realno, oni su lipov kurac za njega...s tim što je Nedimović, isti taj q...tz, ali na biciklu. Lik i delo, ono što su ostavili trag u sportu i sl. I onaj malo naš, malo Hrvat je rodjen u Smiljanu, koji je manji od Pasi poljane, ali je jedan od najvećih naučnika na svetu (bio i ostao)...

 

Ne znam što vezuješ Bata Djoru za Piksija....ono u čemu se slažemo, verovatno, da je EDUKATIVNI CENTAR FSS, koji je direktno uključen u proizvodnju novih trenera, teško sranje i da se tamo završava ko koga ima..........široka priča sa već vidljivim posledicama.

Link to comment
Share on other sites

Uh bre Niški baš me stavljaš na muke😄

Nije nikakv smak sveta što nije pozvan Pavlović u A tim, ali je sramota za selktora,reprezentaciju i komplet srpski fudbal da na pitanje o tom igraču piksi postane zver i krene da na šabasnki način pojasni da takvi momci nemaju mesta kod njega u reprezentaciji, sve dok ne ispune sve uslove. A uslovi su znamo dobro svi kooji smo barem malo pratili srpski fudbal da se napravi "posao" u kome će svui u lancu imati korist a od pavlovića trenutno nema koristi ni z apiksija ni za nedimovića ni za nekog menadžera, kad bude pristao na to pozvaće ga i piksi i dati mu šansu od prvog minuta sve uz hvalospeve.

Ovo što mešaš terzu, nedimovića i ostale krimose u moj komentar ne znam pta da ti kažem sem da sam neprijatno iznenađen ali tvoje pravo da misliš da sam njihov čovek. Demokratija 😏     

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Perkos2 said:

Uh bre Niški baš me stavljaš na muke😄

Nije nikakv smak sveta što nije pozvan Pavlović u A tim, ali je sramota za selktora,reprezentaciju i komplet srpski fudbal da na pitanje o tom igraču piksi postane zver i krene da na šabasnki način pojasni da takvi momci nemaju mesta kod njega u reprezentaciji, sve dok ne ispune sve uslove. A uslovi su znamo dobro svi kooji smo barem malo pratili srpski fudbal da se napravi "posao" u kome će svui u lancu imati korist a od pavlovića trenutno nema koristi ni z apiksija ni za nedimovića ni za nekog menadžera, kad bude pristao na to pozvaće ga i piksi i dati mu šansu od prvog minuta sve uz hvalospeve.

Ovo što mešaš terzu, nedimovića i ostale krimose u moj komentar ne znam pta da ti kažem sem da sam neprijatno iznenađen ali tvoje pravo da misliš da sam njihov čovek. Demokratija 😏     

 

Begaj be tamo....uopšte ne mixujem s njima, pogrešno shvataš. Ja samo mislim da je krenulo od njih....kao one fotke sa svetskog prvenstva u JA kad su krenuli na Antaru, gde Pantela beše puši ili pije pivo.....a ti si samo prihvatio, iz tebi znanih razloga ili stvarno tako osećaš. To je subjektivno i ti imaš pravo na to. Ti znaš da sams a Piksijem na per tu , znam kakkav je privatno i moj subjektivni stav je taj što ga branim. Možda i grešim....

Link to comment
Share on other sites

Ја се слажем са Перкосом овде о начину како је Пикси одговорио на питање о Павловићу. Ето мој утисак, а претпостављам и Перкосов чим нам је такав наступ засметао, је да се он увредио на то питање јер зашто би ми неког клинца тамо из дијаспоре јурили када овде код нас имамо страшне таленте. 

То какве таленте имамо види се и по наступима млађих селекција. Јесте и струка је ту крива, али итекако има до самог квалитета играча. 

 

Ја сам рекао што се тиче Пиксија и стојим иза тога, нисам да он само води репрезентацију на следеће (евентуално) ЕП, већ и да води у квалификацијама за следеће СП и (евентуално) следеће СП . Јбг знамо стање у нашем фудбалу и да то што ми желимо нема бога да се догоди, а то је да се среди савез и истерају сви неки непожељни фактори. Самим тим не би добили никог бољег од Пиксија. А са њим смо направили колико толико неки омањи континуитет па сматрам прекид сарадње са њим баш глуп у овом тренутку.

 

Али да има моменте на тим прес конференцијама када ме изведе из такта има. Шта више и не гледам као пре те прес конференције са њим јер знам да ће ме изнервирати у неком моменту са одговорима. Ово око Павловића сам чуо и јбг засметало ми је.

Слажем се ја да треба играч да се сачека и види са њим шта је и како је, али се не одговара на овакав начин, моје мишљење.  

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Constantin said:

 

Begaj be tamo....uopšte ne mixujem s njima, pogrešno shvataš. Ja samo mislim da je krenulo od njih....kao one fotke sa svetskog prvenstva u JA kad su krenuli na Antaru, gde Pantela beše puši ili pije pivo.....a ti si samo prihvatio, iz tebi znanih razloga ili stvarno tako osećaš. To je subjektivno i ti imaš pravo na to. Ti znaš da sams a Piksijem na per tu , znam kakkav je privatno i moj subjektivni stav je taj što ga branim. Možda i grešim....

sve što kažeš o terziću i nedimoviću ja podižem još zua duplo ali to ne može da pokrije piksijevu sramotu na kzš gde je odgovarao na pitanje o ovom momku što igra za bajern, dakle pričam isključivo o tom događaju i srozavanju čoveka koji je selektor svih državljana Srbije tj osoba koje imaju srpski pasoš. Ono  njegovo ponašanje na kzš i odgovori primereni su nekom lokalnom pijancu ispred lokalne prodavnice a ne čoveku koji je prošao ceo svet i video puno toga. rekoh već sam je sebe demantovao pozivima "podobnim" igračima i apsolutno zaslužuje da bude kritikovan za to makar kakve zasluge da je imao i kao igrač i kao selektor. imam i ja svoje izvore u stručnom štabu i čujem kako sve to tamo funkcioniše 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ала ће нас опрати нека озбиљнија екипа у другом колу кад на падне. Верујем да ћемо проћи некако у другу групну фазу, али даље не.

Edited by dzoneee
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...