Jump to content

VN Kanade 2019.


Alen13ASC

Recommended Posts

Kao i prošli put, startni grid kao tekst:

 

VET                  |   MAG

         HAM

LEC

         RIC

GAS

         BOT

HUL

         NOR

VER

         KVY

SAI

         GIO

ALB

         GRO

PER

         RAI

STR

         RUS

KUB

 

Mala analiza:

 

Fetel, Hamilton i Leclerc bi mogli zadžati svoje pozicije, sve zavisi od samog starta. Botas bi lagano prešao Gazlija a Rićija bi uhvatio posle prvih par krugova. Ferštapen je u lepom sendviču agresivnih vozača, moglo bi biti par kontakta ali na koncu posle 10 krugova otprilike završio bi iza Gazlija i Rićija. Očekujem par lepih borbi tamo.

 

Grozni je juče bio jako razočaran, ne preostaje mu ništa drugo nego da agresivno starta te se probije ispred Albona i Đovinacija. Moglo bi tu biti svašta. Pošto Magnusen starta iz boksa, on će se isto lepo probijati. Mogo bi već u drugom krugu biti ispred Vilijamsa a već oko petog ispred Strola.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Dzoni_m said:


Pa ne verujem da ovde ima njegovih navijaca. Kao i RB uopste.
 

 

 

Veliko ime nije uslo u Q3 zbog pogresne strategije, gde ces bolji razlog za pljuvanje po timu, medjutim to je ovde izgleda iskljucivo rezervisano za Ferari.

 

Nije da Max nema navijace, evo ja sam jedan od njih 🙂, mada je meni Grozan broj 1, ali odmah iza idu Max, Leklerk i Hulk, a svakako sam slab i na dobar rezultat Meklarena.

Link to comment
Share on other sites

Pa Ferrari pljujemo mi navijaci istog. Tako da je to ok :) Za Maxa, nja sto dalje od nas to bolje. Vise sam se zabrinuo za Magnusena. Sasija otpad. On je dobro. A to sto Max nije prosao dalje, najmanje bitno u celoj situaciji.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Rići opet pokazao zašto je plaćen sve one pare.. Još da mu napravimo auto kakav zaslužuje...

 

Motor nam je izgleda jako lepo proradio. McLaren i Rendža su najviše napredovali u odnosu na prošlu godinu. 

 

Monaco-Speed-Trap.jpg

Edited by alpiner
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Romantik said:

 

Veliko ime nije uslo u Q3 zbog pogresne strategije, gde ces bolji razlog za pljuvanje po timu, medjutim to je ovde izgleda iskljucivo rezervisano za Ferari.

 

Nije da Max nema navijace, evo ja sam jedan od njih 🙂, mada je meni Grozan broj 1, ali odmah iza idu Max, Leklerk i Hulk, a svakako sam slab i na dobar rezultat Meklarena.

 

Pa nije da je bila pogresna strategija, start na srednjacima je ovde idealna strategija jedino sto su u RBR precenili svoje mogucnosti. Honda ipak nije dovoljno mocna ovde za takve egzibicije. A posle je udes Magnusena onemogucio drugi pokusaj na mekima, kurata sreca jbg, desava se.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Radoye said:

 

Pa nije da je bila pogresna strategija, start na srednjacima je ovde idealna strategija jedino sto su u RBR precenili svoje mogucnosti. Honda ipak nije dovoljno mocna ovde za takve egzibicije. A posle je udes Magnusena onemogucio drugi pokusaj na mekima, kurata sreca jbg, desava se.

 

Ne bih se slozio. Trebao je krug ranije uci u boks, i onda bi imali miran krug na crvenim bez da zavise od bilo koga, ali ako ti tempiras da ti tvoj jedini bitni krug bude posle isteka vremena onda apsolutno zavisis od udesa drugih, tj zutih i crvenih zastava i ako je takav rizk donekle razumljiv u Q3, jer juris idealno stanje staze, dodatna desetinka moze znaciti mesto ili dva napred na gridu u Q2 takav rizik je sulud, jer je nebitno da li ces proci kao treci, peti ili osmi, a imas auto koj ti apsolutno garantuje prolaz ako odvezes krug na crvenim, pa makar to bilo i 10 minnuta pre kraja treninga. Dakle ispao je zbog lose strategije, a ne lose srece.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Quote

Mercedes is facing a last-minute drama ahead of the Canadian Grand Prix after the team discovered an hydraulic leak on Lewis Hamilton's car.

 

Hamilton had qualified second for the race in Montreal, with Ferrari rival Sebastian Vettel having taken pole position.

 

But the team found itself needing some extra work to get to the bottom of an hydraulic leak on the car that it discovered on Saturday night.

As Giorgio Piola's exclusive photograph shows, the team had to remove Hamilton's engine and floor on Sunday morning to try to find the cause of the leak so it can be fixed ahead of the race start.

 

Although parc ferme conditions exist, if Mercedes is able to fix the leak without changing specification of parts then Hamilton will be able to take up his second spot on the grid.

A Mercedes spokesman said: "We have diagnosed the source after the car came out of parc ferme and are now putting the car back together. We plan to be ready [for the race]."

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...