Jump to content

FK Crvena zvezda 2019/20


estrellaroja

Recommended Posts

Quote

 

Ja u trenera Milojevića imam apsolutno poverenje, on je neko ko je nama doneo mnogo toga, ko je uradio ogroman posao za Zvezdu, sve što je doneo kao odluku bilo je ispravno, ne radi se o tome da li je bio ovaj sistem, radi se o pristupu koji nije bio dobar kod naših igrača, o nepoštovanju nekih zahteva koje je Milojević postavio pred igrače.
 
Oni su jutros na sastanku pretrpeli kritiku od strane trenera Milojevića i od mene'', objašnjava Mrkela.

 

 
Очекивано од љигаваца.
Link to comment
Share on other sites

imamo 8 stranaca, a od 4 koja je izabrao dvojica su fakticki odigrali po poluvreme.. a od 4 koja su ostala van protokola, trojica su za startere(kanjas, mateo i ben)

rezervnog desnog beka nemamo, pa je kao posledica morao da bude izabran beach voley player zanderson..

sa klupe ulazi pokojni simic, zbog cije greske primamo drugi gol(u ovom slucaju najmanji problem, al dovoljno govori)..

i o cemu mi pricamo, koji milioni, koji kvalitet..:default_coffee:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Barracuda said:

 

Sve je to tačno, ali se za onoliki zaradjeni novac od LŠ i LE kupuju Simić Veljko, Čauš, igraju ti brat Gobelja, Jovančić i Telefontm umesto da se dovede jedan igrač koji je makar približnog ranga Marinovom. Bilo je razumljivo da se igrači dovode na free transfer u situaciji kad 10 godina klub ispada u julu i avgustu. Hajde da kažeš da to tako mora i posle dve godine zaredom u Evropi, ali u trećoj godini i drugoj uzastopnoj u LŠ to je nedopustivo.

 

Pa, slazem se. Naravno da bi bilo bolje da je doveden jedan igrac viseg ranga, al' to su vec igraci od 5+ miliona evra. Minimum. A cak i da se klub odluci za kupovinu jednog igraca tog ranga, gotovo sigurno bi se moralo ici i u preplacivanje, jer bas rijetko koji igrac tog nivoa bi se odlucio za dolazak u Srbiju ukoliko ne dobije finansijski pojacanu ponudu, jer on neki drugi motiv za dolazak u ovako slabu ligu ne bi imao. Situacija sa Marinom je ipak specificna, splet drugacijih okolnosti i on vjerovatno igra ispod realne cijene. Realno, izdvojiti vecinu budzeta predvidjenog za tim zbog samo jednog igraca je prevelika avantura. Jer, bez obzira na kvalitet, rizik da taj igrac ne ispuni ocekivanja usljed nedostatka motivacije ili nekih drugih razloga uopste nije zanemarljiv. 

 

Jeste zaradjen novac od LS i LE, al' potrebno je izmiriti trenutne obaveze, potrebno je vracati stare dugove koji su jos veliki, itd... I jos dok muljatori iz uprave odvoje dio za sopstvene dzepove, brzo taj novac ode. A i generalno nije to sad neki ogroman novac, pogotovo za standarde danasnjeg fudbala. Rosenborg je u periodu od nekih 13-14 godina cak 11 puta ulazio u Ligu Sampiona, zaradjen je novac, nemaju lopovsku upravu, pa opet nisu uspijevali da privuku neke top igrace, niti su se izdigli na neki mnogo visi nivo. Nisu te stvari bas tako jednostavne iz pozicije u kojoj se nalazi Zvezda ili nekada Rosenborg ili neki slicni klubovi iz slabijih liga. Nema to veze sa postenom ili nepostenom upravom.

Link to comment
Share on other sites

Što se tiče derbija, kako nisam bio u prilici da ranije prokomentarišem, evo sad, reč-dve.

 

Ja ništa ne zameram igračima, igrali su koliko su umeli i mogli, sasvim sigurno dali svoj maksimum u skladu sa formom, kvalitetom i ulogom na terenu. Partizan je slabiji tim od Zvezde overall, ali de facto bolje posložen, sa 4 stranca i balansiranom prvom postavom o klupom. Nije mala stvar kada trener ima na klupi Sumu, Tošića i Markovića. A mi imamo Simića. Savo je na vreme uvideo da protiv našeg bloka teško može dati gol i hazarderski izvukao špica, uvek brzog ofanzvnog veznjaka, povukao se nazad, prepustio posed i čekao grešku...

 

Miloje... posle prethodna 2 derbija na JNA na kojima nas je spasao Boaći i onog poslednjeg u kupu, ne znam da li ima svrhe bilo šta pisati. Ja ne mislim da Miloje tera inat, mislim da je on užasno ograničen i da jednostavno ne kapira stvari. Ili kapira previše kasno. 

 

Ja ne znam da li neki igrac ima smelosti da njemu kaze da formacija koju je izveo par puta do sada nema veze sa mozgom i da nasi igraci ne mogu da je igraju. Prvi Marin koji uopste nije kriv za losu partiju bi kao kapiten morao da mu kaze - šefe ne možemo ovako. Neću da ukazim uopšte u dublju analizu jer je besmisleno, kao kad bih objasnjavao zasto ne treba skakati u prazan bazen na glavu. 

 

Rekao sam i posle dolaska VLP-a da mi imamo 3 ofanzivna igraca sto je dovoljno za 11 i da nemamo nijednu izmenu, pa moramo da se krpimo da napadacem Vukanovićem i Ivanićem kojem još uvek nije pronađena pozicija. A ni tu trojicu ne mozemo da koristimo u prvenstvu jer mnogo zavisimo od Kanjasa, a 2 od 3 spica su nam stranci. 

 

Više se ne postavlja pitanje da li je Žander ovakav ili onakav, on je stranac na poziciji rezervnog beka i to jednostavno nema nikakve logike. Više bi koristi bilo da je Laki igrao levog beka, a Mateo bio na terenu. Koga u stvari boli kurac ko su bekovi u linglong ligi, ja nemam pojma ko je u Partizanu levi bek.

 

Ne razumem ni neke nase navijace. Na primer Bogi je pre tekme napisao da mu se svidja formacija i tim, a posle tekme da je Miloje picketina. Neko je napisao da je VLP dobio prednost u odnosu na Matea jer je fizicki jači, a mi smo valjda taj dan igrali američki fudbal. To govori o stanju svesti našeg trenera i nespremnosti da shvati da je fudbal igra koja ne može da se igra bez brzih i tehnički pismenih igrača. Nije VLP ni spor ni nepismen, ali ni pod tačkom razno ne može biti ispred jedinog brzog krila koje imamo. 

 

I na kraju da kazem da se nadam da cemo u Evropi iskoristiti strance kako treba, pogotovo sad kad imamo i Bena na klupi, kad već u prvenstvu ne možemo. Napisao bih i da je januar prilika da se otklone greške u selekciji, ali koja svrha...

Link to comment
Share on other sites

Borjan, Gobeljić, Milunović, Degenek, Žander, Vulić, Jovančić, Marin, Mateo, Vukanović, Boaći.

 

sub: Pavkov, Ivanić, Petrović

 

Šta je koji krasni kurac Miloje bio problem da izvedes ovaj sastav u formaciji koji igramo vec 3 sezone? A mogao si da staviš i Gajića umesto Žandera, pa da imaš i Kanjasa na terenu.

 

What the hell is wrong with u man? Ili na sprskom, koji ti je bre kurac više?

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Константин said:

Као што сам већ помињао, код нас као да се прави неки сулуди бренд од дефанзивне игре на резултаттм уз велику количину среће. Кад такви нестану резултати неће остати ништа. Малим клубовима то није проблем, док траје траје. Црвена Звезда је клуб којој треба фудбалска игра из које ће доћи резултат.

 

Konstantine, sve vise pocinjem da se slazem sa tobom. Do sad sam mislio da Zvezda igra pametnu, defanzivnu, "a la murinjo" igru a posle derbija mislim da Zvezda ne igra nikakvu igru. Nama je suplji Alkmar, ekipa sredine tabele holandske lige imao dva suta na gol (na zalost uspesna) a vi nijedan. Do Olimpijakosa morate mnogo bolje. Ovo stvarno lose izgleda. 

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Vredni mrav said:

Ja ne znam da li neki igrac ima smelosti da njemu kaze da formacija koju je izveo par puta do sada nema veze sa mozgom i da nasi igraci ne mogu da je igraju. Prvi Marin koji uopste nije kriv za losu partiju bi kao kapiten morao da mu kaze - šefe ne možemo ovako.

 

Па већ је рекао и то не једном да се не смијемо бранити, чак након претпрошлог дербија да оно што смо играли није фудбал. Имају изјаве качио сам и на старом форуму јер ми нису промакле. Е сад да улази у отворени клинч нереално је очекивати, он такође зарађује фину плату у овом клубу а зна такође да су тренер и управа екипа. Да можда ипак једном попизди могуће, али тешко да ће имати неку подршку поготово од домаћих преплаћених балвана.

Link to comment
Share on other sites

Miloje je pokazao da ne moze (ne ume) da promeni nista za tri godine, a treba da ocekujemo promenu za nedelju dana? 

 

Svaki derbi nas rastura Partizan i svaki derbi covek izlazi s jos manje ideje i s jos gorom postavkom i taktikom... i svi su vec znali kako ce da prodje mec i kako ce da igra Zvezda. Eto, na ovom forumu mi diskutujemo, raspravljamo, pametujemo, nekad je jedan u pravu, nekad drugi ali 90% ljudi je videlo sta ce se desiti i kako ce se igrati u derbiju. I ovih 10% su oni okoreli optimisti sto kontaju "pa ne moze svaki put isto". E pa moze. 

 

Dakle, covek je odavno dostigao maksimum kao trener ove ekipe... samo tone sve dublje. Negde kontam da je i sam shvatio napokon da mora nesto da promeni ali samo jos vise gresi i gubi se u formacijama i rotiranju sastava. Kao cupanje iz zivog blata, jbg... 

 

Tako da nas protiv Olija na Rajku ocekuje katastrofa, ljudi igraju svemirski fudbal za nas... jedino cemu mozemo da se nadamo jeste ta luda sreca koju ima Miloje u evro utakmicamaa... dakle, neka majstorija Marina ili neko ludo vece Garsije, 157 vrhunskih odbrana Borjana, 36 stativa Olimpijakosa i sl. 

 

 

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Inače ovo govno od igre gajimo sve od kad je trener izgubio autoritet u svlačionici. Sad se došlo do toga da ih mora dežati u karantinu kako ovi ne bi noćivali na splavovima. Jer ako su mogli Gardisti onda mogu i oni, a uz sve to Fujadin i Žulo su bili KAPITENI. Uz sve to trener ih tera da se hrane u klubskom restoranu, gde moze da kontrolise sta jedu. Opet dolazimo do toga da je uzrok svega ovog naše smešno domaće prvenstvo i guranje menadžerskih projekata. Nema zdrave konkirencije i igrači to odmah osete. Jbt kod komšija se već zaboravljeni Urošević izborio za startera, a kod nas to nije moguće, zna se ko može i mora da igra.

 

Da samo pomenemo jednog forumaša koji je pohvalio taktičku genijalnost našeg trenera. Ja iskreno tu genijalnost ne videh, a naročito u ofanzivnom delu.

Edited by Liska Manjina
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Azazelkg said:

Kakav tempo i kakva tečna igra sinoć na Volfsburg - Hofenhajm... Da se zapitamo mi šta smo gledali, igrači (i crno i crveno-beli) šta su to igrali u subotu... Jer ono fudbal nije...

Zadnji derbi je dobro poceo nekih 15-20 minuta, bio je dobar tempo brzo se igralo ako cemo realno. Kasnije je krenuo standardni hrkljus. Nas derbi me najvise podsjeca na derbi Boke i Rivera. Velika tenzija, mnogo faulova mnogo duela, carki na terenu a na kraju malo fudbala uglavnom. Ko ke gledao recimo zadnji duel Boke i Rivera mogao je to da vidi. Ne mogu se takvi derbiji porediti sa mecom random timova iz Bundeslihe gdje nema neke tenzije izmedju klubova i gdje se nakon meca odmah sprema sledeci.

 

Milojevicu ce mec sa Olimpijakosom biti od velike vaznosti. Ne ocekujem da napadnemo ali ako tu budemo igrali bunker i branili se uz nadanje da ce nesto Marin da uradi napred onda neka ide do mojega.

Zvezda je ranije uvijek u Evropskim mecevima kuci napadala u talasima protiv svakoga, istina godinama nismo bas imali cesto priliku igrati sa velikim timovima ali to je nekako bilo nepisano pravilo, uvijek se ocekivao nas rani gol. Milojevic je to promjenio, sada po pravilu pocinjemo oprezno i ceka se neka sansa iz polukontre.

Ono sto on mora da vrati je ona Zvezda u Evropi iz prve sezone ili iz meca sa Liverpulom. Nema zaletanja grlom u jagode ali ima agresivnosti na sredini, nema povlacenja Borjanu u krilo vec presing na sredini, tu kada se uzme lopta uz dva tri pasa dolazis do sanse. Tako smo dobili Spartu, Krasnodar, razbili Partizan u onom PO derbiju 2018. To ovaj tim moze da igra i na tome treba da se radi, imamo potencijal koji se mora iskoristiti. Olimpijakos ce savrseno da nam pokaze da li su spremni da to urade i da li su uopste nesto naucili iz ovog derbija koji je pokazao danovako vise ne moze.

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Laki21 said:

Milanče, pokušaj da razumeš napisano. Pa onda svrati opet.

Hvala na savetu Laki21.  

Sto se razumevanja tiče, ja tebe molim da malo bolje razmisliš šta sam hteo reci pre nego sto preuzmeš ulogu advokata. 

Da pojasnim, slažem se sa stavovima da ne igramo shodno kvalitetu igračkog kadra i slažem se da je Milojević glavni krivac za to. 

Medjutim ne slažem se sa stavom da su svi Milojevicevi uspesi u poslednje 2,5 godine plod sreće jer je to relativizovanje uspeha kluba koji volim, omalovažavanje trenera koji je to postigao a to je tvoj “klijent” uradio u svom postu. Pa sve da je izgubio 5:0 u derbiju i da je smenjen juče nije lepo a ni “ciganski” pisati tako. 

A sve to je kreirano od strane vrhunskih fudbalskih znalaca u FKP kao opravdanje za njihove neuspehe a prenoseno javnosti putem onog bolesnika Pantića. Za detalje pogledaj po netu bilo je puno klipova njegove emisije pre naše utakmice sa YB gde objašnjava komšijama kako su svi naši uspesi čista sreća. Post na koji sam replicirao je bukvalno transkript te emisije. 

 

Sto srece tiče, ista je po definiciji ostvarenje dogadjaja male verovatnoće i to se uči u prvom srednje u gimnaziji.  Kada pričamo o ostvarenju više takvih dogadjaja koji su medjusobno uslovljeni onda pričamo o tzv uslovljenim verovatnoćama a to je upravo ono o čemu je pisano u postu koji sam citirao. U tom slučaju da bi se dobila ukupna verovatnoća moraju se sve pojedinacne pomnoziti. Kako verovatnoća uzima vrednosti od 0 do 1, gde 0 predstavlja nemoguće a 1 predstavlja potpuno siguran dogadjaj, jasno je da se ovde množe verovatnoće bliže 0 jer je bože moj po nekima ovde većina toga sto je Zvezda sa Milojevicem ostvarila sreća. Kada se množe brojevi izmedju 0 i 1 svakim množenjem proizvod je sve manji tj verovatnoća sve manja. Posto se ovde navodi dijapazon od 5 pa do 15 takvih utakmica/dogadjaja, proizvod je broj reda veličina 0,0001 tj tezi 0. Pa samim tim znaci da je Milojević imao više sreće nego sto oni koji o istoj pišu mogu uopšte da razumeju/sracunaju. 

Prostim jezikom vrlo je malo verovatno tj skoro nemoguće da je imao toliko sreće koliko se ovde navodi. 

Fudbalski gledano, smešno je i neuko izdvajati pojedine detalje iz gomile utakmica u kojima smo imali sreće bez uzimanja u obzir ostalih dešavanja tokom svake od tih utakmica. 

A sve ovo je krenulo zato sto je izgubljen derbi jer je rival bio jednostavno bolji a Miloje uradio očajan posao. Pa ajde sada da mu sve sto je uradio omalovažimo i provucemo kroz blato onako klasično srpsko seljački. I zato sam napisao u dobru se ne ponesi a u zlu se ne ponizi. 

Nadam se da sam razjasnio šta sam hteo reci. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, NMX said:

Znam da nije preporučljivo prenositi RSB govna ali ovo je suvo zlato i ja jednostavno moram pa ću u spojler

 

  Hide contents

 

 

Zavera jbt :s_w::s_w::s_w:

 

Kakav je ovo skup idiota koji će po svaku cenu da pravdaju klub. 

 

Koliko sam skontao na tom rsbu 90% ljudi pljuje po Severu i ovakav fudbal... ali dzaba kad kao i na tribini vlada onih 10% koji se pitaju i koji su u sprezi sa Terzom

Edited by vepar
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Meni zaista nije jasno na kojim su pozicijama igrali Marin i VLP? Ofanzivni vezni i krilo? Igrali smo sa jednim krilom kao u doba Žonpia sa Lazetićem? Ili još gora solucija, gurnuo je Marina na krilo! Zaista ne znam kojom se on logikom vodio? Kako je mislio da doturimo loptu do Marina, to je trebao Džovanča iz Džagodinu duradi? Jednostavno su nas udavili brojnošću u veznom redu! Ako je mislio igrati na kontru ne znam koji će mu moj Boaći kad najsporijeg štopera sveta Ostojića ne može da pretrči! (ko sumnja nek poglesa Evropske tekme Partizana). Zašto nije odigrao sa Marinom-VLP-Garsija trojkom?

 

Videćete kako će Glavonju rastaviti ozbiljan trener poput Poketina. Tu neće pomoći ni jedan šut jedan gol luda sreća koja nas prati. Inače setite se tekme protiv Suduve, ljudi su nas tamo nadigrali i da je ušla samo jedna druga bi se priča pričala. Ljudi su u dvomeču protiv nas daleko više polazali nego mi protiv Salcburga, a mislim da je poređenje na mestu.

Edited by Liska Manjina
Link to comment
Share on other sites

Ovo Marin-Van La Para-Boakje je moglo da se vidi kod Venture u Kaljariju 1998/1999. Krilo Gaetano Vasari-desetka Fabián O'Neill-centarfor Patrick Mboma. Legendaran je to tim bio.

 

Nije primaran problem bila formacija, već tim koji nije mogao da odgovori zahtevima na više nivoa.

Edited by Znanje imanje
Link to comment
Share on other sites

Problem je formacija koju ukupno odigras 2 puta u zivotu, a onda je izvedes u jednoj od vaznijih utakmica u sezoni u kojoj si skoro pa mogao da resis prvenstvo. Dovoljno je samo da se pogleda koliko smo poprecnih pasova odigrali, svaki put me zaboleo stomak. Najveci posed lopte su nam imali stoperi.

Link to comment
Share on other sites

Veliki problem je nedostatak pravog centralnog veznog kao što su bili Mičel ili Krstičić. Ako je neko u klubu očekivao da Jovančić može to da odigra na evopskom nivou debelo je promašio da ne kažem da blage veze sa fudbalom nema. Selekcija ekipe je užasna što i ne čudi kad se mita pitao više nego stručni štab. Ni Vuličć ni Ivanić ni Petrović nisu centralni vezni i zato nam je tranzicija veoma spora i veoma čitljiva što protivnici koriste. Kako će Miloje to da reši videćemo ali mora da reaguje što pre da ne bude posle kasno. Ako se grobari dočepaju prvog mesta nema tu više promena pozicije,  to smo već više puta gledali.   

Edited by perkos
  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Milance said:

.

Sto srece tiče, ista je po definiciji ostvarenje dogadjaja male verovatnoće i to se uči u prvom srednje u gimnaziji.  Kada pričamo o ostvarenju više takvih dogadjaja koji su medjusobno uslovljeni onda pričamo o tzv uslovljenim verovatnoćama a to je upravo ono o čemu je pisano u postu koji sam citirao. U tom slučaju da bi se dobila ukupna verovatnoća moraju se sve pojedinacne pomnoziti. Kako verovatnoća uzima vrednosti od 0 do 1, gde 0 predstavlja nemoguće a 1 predstavlja potpuno siguran dogadjaj, jasno je da se ovde množe verovatnoće bliže 0 jer je bože moj po nekima ovde većina toga sto je Zvezda sa Milojevicem ostvarila sreća. Kada se množe brojevi izmedju 0 i 1 svakim množenjem proizvod je sve manji tj verovatnoća sve manja. Posto se ovde navodi dijapazon od 5 pa do 15 takvih utakmica/dogadjaja, proizvod je broj reda veličina 0,0001 tj tezi 0. Pa samim tim znaci da je Milojević imao više sreće nego sto oni koji o istoj pišu mogu uopšte da razumeju/sracunaju. 

Prostim jezikom vrlo je malo verovatno tj skoro nemoguće da je imao toliko sreće koliko se ovde navodi. 

Fudbalski gledano, smešno je i neuko izdvajati pojedine detalje iz gomile utakmica u kojima smo imali sreće bez uzimanja u obzir ostalih dešavanja tokom svake od tih utakmica. 

A sve ovo je krenulo zato sto je izgubljen derbi jer je rival bio jednostavno bolji a Miloje uradio očajan posao. Pa ajde sada da mu sve sto je uradio omalovažimo i provucemo kroz blato onako klasično srpsko seljački. I zato sam napisao u dobru se ne ponesi a u zlu se ne ponizi. 

Nadam se da sam razjasnio šta sam hteo reci. 

Sve si ti ovo matematicki lepo ispisao, samo nisi dokazao da nismo imali srece u pojedinim utakmicama, da nismo srecno dobijali lakse protivnike (nepovlascene) iako je trebalo da igramo sa jacim po koeficijentu, da osim ovog autogola, koji sam zaboravio juce da napisem, nismo imali nesrecu u kvalifikacijama. 

 

Nije niko rekao da smo imali srece u 24 utakmice kvalifikacija. Nabrojane su konkretne situacije i ti ne mozes da ih demantujes, vec ces da bacas neke teorije koje nemaju veze sa ovime. 

 

Znaci, sreca je bila u tekmama protiv Krasnodara tamo, Salzburga tamo, Kopenhagena tamo i Jang bojsa tamo (ovde i najmanje). To su 4 utakmice od 24 i ta tvoja teorija pada u vodu. Zalomilo se da je sve bilo u bitnim trenucima i to je to. Znaci 20 utakmica je odradjeno na kvalitet (i bunker je kvalitet ako umes da ga iskoristis), kao i tih 4, samo sto smo pogurani "nekom silom" kad je bilo bitno. Jednostavno, ne mozes da mi dokazes da nije tako. Da smo mi ispali kao Salzburg, jasno je da bi se pominjalo "prokletstvo i losa sreca". 

 

Nisam pominjao koliko puta nas je vadio golman, da ne sirim nepotrebnu pricu, ali za neke prolaske, za mene, je Borjan > Milojevic. 

 

Takodje, ukupni rezultati dvomeca: Krasnodar 4:4, Trnava 2:2 (posle 90min), Salzburg 2:2, Kopenhagen 2:2, Jang bojs 3:3 i sve smo prosli. To nije sreca, kao ovi golovi, ali jbg, kad se ukine gol u gostima, Milojevic da ide u penziju. 

 

A sve ovo je krenulo, ne posle izgubljenog derbija, kako si napisao, vec od dvomeca sa Trnavom, jer sam jos tada ukazivao na probleme koji sada kulminiraju. I za losu igru, i za to sto ne umemo da iznesemo loptu po zemlji ni u nasoj ligi, i za preterana ispucavanja, i za zatvaranje tekme cim se povede. Znaci ovo sad je samo posledica nedovoljnog/loseg rada struke.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...