Jump to content

EUROLEAGUE 2024/25 - every game matters


Chaos Is Me

Recommended Posts

3 minutes ago, ScepanScekicSto said:


kanda ga nisi gledao van zadnje 2 utakmice…

 

Kanda ga jesam gledao, na sve 4 EL utakmice Barselone i jednu u ACB Superkupu. 

18.0 poena u proseku

66.7% za dva

45.8% za tri

Indeks 19

 

A tek je krenula sezona, u novom klubu, pa se čujemo na temu KP kad sezona uhvati ritam

 

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Papanikolesku said:

 

Kanda ga jesam gledao, na sve 4 EL utakmice Barselone i jednu u ACB Superkupu. 

18.0 poena u proseku

66.7% za dva

45.8% za tri

Indeks 19

 

A tek je krenula sezona, u novom klubu, pa se čujemo na temu KP kad sezona uhvati ritam

 

 


koji si ti ovo prosek vadio? Samo ovo sto si gledao? 

Link to comment
Share on other sites

Ко ли више пљује Пантера вечерас? 😃                                                                                                      Уништише судије такмичење, ово је ван сваке мере. Катастрофа како немају контролу над утакмицама, тек је четврто коло, а већ је трагедија.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Papanikolesku said:

 

Prosek u Evroligi o kojoj i pričamo, koji drugi treba da vadim? 


pa reximo u prve dve utakmice je dao 11 tj 14 i smesno mali broj utakmica kao uzorak..

 

jer npr igrao je u ACB al se to valjda ne racuna

 

Ali potpuno je nebitno, nema potrebe da branis Pantera od mene, samo je ruzno provlaciti recenice Partizan ga se lako odrekao, a tek je bezobrazluk “Zelimir se zajebao”

 

u cemu to? Sto mu je dao da bude kapiten kao niko nikad? Sto je trpeo i verovao i kad nije islo, sto nikad ni recju osudio onaj ispad u Madridu? 

 

Sto je kao ceo tim odigrao uzasnu sezonu prosle godine? 
 

bzvz 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, JPM said:

 

Moze li se ispraviti odluka koju sudije ne donesu?

8 sekundi na prenosenju Yaga sudije ne vide, daju tehnicku klupi Barse, onda odu da gledaju snimak i daju loptu Barsi? Kako?

 

Nisu dosudili 8 sekundi na osnovu snimke već ranije, nakon što je bila tehnička. Gledali su samo da utvrde točno vrijeme kad se prekršaj desio. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Sharp said:

 

Nisu dosudili 8 sekundi na osnovu snimke već ranije, nakon što je bila tehnička. Gledali su samo da utvrde točno vrijeme kad se prekršaj desio. 

 

Moguce, nisam stekao takav dojam. Odnosno nisam video da su to pokazali.

Link to comment
Share on other sites

Moraš da prestaneš da mi ubacuješ reči, ili da menjaš moje upise kako ti odgovara da bi imao poentu. 

Dakle, nigde nisam napisao da ga se KKP lako odrekao, prvo jer je sam želeo da ide, drugo, jer je očigledno došlo do određenog međusobnog zasićenja, gde se podvukla linija, logično podrška Želimiru u odnosu na igrače, idemo ispočetka. 

Zatim, nisam napisao ni da se Želimir zajebao, nego da je koncept prošlosezonske ekipe promašaj, što je prilično jasno čak i totalnom košarkaškom analfabeti pukim pogledom na rezultate, a da ne govorim o gledanju svake utakmice tokom sezone. 

Čovek je kod nas bio prinuđen da igra ono što ne zna, ili bar nije dovoljno dobar za organizatora igre. Kevin Panter je čist bek, sa jako malo, do nimalo PG u sebi. Sad kad ima Satoranskog i Laprovitolu, pa i malog Nuneza, budemo videli kako će izgledati u Barsi. No, vidimo polako naznake. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, ChrisJudd said:

Prava je misterija kako je klub sa duplo većim budžetom od nas uz KP koji košta 2M+ uspeo da sklopi spoljnu liniju sa igračima sa sličnim platama da bi Kevin mogao da radi ono što najbolje zna, a mi nismo.

 

Totalni misterij…

 

 

1 minute ago, Papanikolesku said:

Ne, prava je misterija kako klub sa 15,16,17M budžeta, poput našeg, cifra totalno nebitna uostalom, nije mogao da sklopi roster sa čestitim plejmejkerom, a da on nije priučeni bek. 


a jos veca je misterija kako klub sa 15,16,17 m budzeta razvali Real sa 3 puta vecim budzetom gde je isti taj bek igrao u rosteru bez cestitog plejmejkera

Edited by ScepanScekicSto
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Sharp said:

 

Nisu dosudili 8 sekundi na osnovu snimke već ranije, nakon što je bila tehnička. Gledali su samo da utvrde točno vrijeme kad se prekršaj desio. 

Koliko kasnije mogu da sude ovu odluku? 

Lopta je preneta, napad nastavljen. 

26 sekundi do kraja, 20 za napad, znači imamo 4 samo fore. 

Na 21.59 do kraja ističe tih 8 sekundi. 

Oni daju treneru tehničku na 14.9 sekundi do kraja utakmice, znači celih 7 sekundi nakon što je trebalo zaustaviti igru. 

Kakva su ovo pravila na granici cirkusa? 

  • Like 17
Link to comment
Share on other sites

Ali je imao Dante Exuma, hodajući mismeč komotno protiv bilo kog PG, SG u Evropi. Elem, bio je tu i Madar sa sasvim pristojnom ulogom i minutažom, ili njega možda ne računaš u PG. 

Totalno mi je besmisleno što ovo moram da objašnjavam, a uveren sam da je ovo o čemu sam pisao prilično jasno i tebi, nego jel', glavom kroz zid. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Iskreno, prvi put vidim da se sviralo 8 sekundi s tolikim zakašnjenjem. Ne znam do kad se tolerira da odluka može biti donesena, taj dio nigdje u pravilima ne stoji. Da se razumijemo, 8 sekundi je bilo, ali meni je dosta problematično na koji način i kada su oni došli do te odluke.

Osim toga bilo je dosta grešaka u posljednjih nekoliko minuta + produžetak, iako ovo definitivno nije bila lagana utakmica za suđenje neke procjene su bile baš ispod nivoa EL. 

Edited by Sharp
.
  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Papanikolesku said:

Ali je imao Dante Exuma, hodajući mismeč komotno protiv bilo kog PG, SG u Evropi. Elem, bio je tu i Madar sa sasvim pristojnom ulogom i minutažom, ili njega možda ne računaš u PG. 

Totalno mi je besmisleno što ovo moram da objašnjavam, a uveren sam da je ovo o čemu sam pisao prilično jasno i tebi, nego jel', glavom kroz zid. 


a taj Exum je sam dosao u KK iz Barse?

 

potpuno mi je suludo kriviti bilo koga u KK prosle godine jer je uradjeno na papiru sve sto je trebalo. taj PJ je trebao biti nesto ko Exum ali nije…

 

Madar je otisoa kako je otisao..

 

i pre svega, isposnik iz Crne Gore koji je pruzio ruku i odustao posle da ne deli narod.. sad igra u taman ekipi kakva mu treba..

 

Panter ce mi uvek biti jedan od drazih igraca, ali i za njega i za nas je bolje sto je otisao.

 

i od svih pomenutih

 

Panter, Exum, Madar, Mirotic,  PJ i svi ostali su u ovom momentu tamo gde treba da budu po zasluzi… 

Edited by ScepanScekicSto
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Sharp said:

Iskreno, prvi put vidim da se sviralo 8 sekundi s tolikim zakašnjenjem. Ne znam do kad se tolerira da odluka može biti donesena, taj dio nigdje u pravilima ne stoji. Da se razumijemo, 8 sekundi je bilo, ali meni je dosta problematično na koji način i kada su oni došli do te odluke.

Osim toga bilo je dosta grešaka u posljednjih nekoliko minuta + produžetak, iako ovo definitivno nije bila lagana utakmica za suđenje neke procjene su bile baš ispod nivoa EL. 

Pa odabir sudija za ovako tešku utakmicu je problematican, čak i za ovakvu cirkusku organizaciju kakva je Evroliga.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Sharp said:

Iskreno, prvi put vidim da se sviralo 8 sekundi s tolikim zakašnjenjem. Ne znam do kad se tolerira da odluka može biti donesena, taj dio nigdje u pravilima ne stoji. Da se razumijemo, 8 sekundi je bilo, ali meni je dosta problematično na koji način i kada su oni došli do te odluke.

Osim toga bilo je dosta grešaka u posljednjih nekoliko minuta + produžetak, iako ovo definitivno nije bila lagana utakmica za suđenje neke procjene su bile baš ispod nivoa EL. 

Najsmešnije od svega je da bi lopta bila Zvezdina da Penjaroja nije dobio tehničku i imali bismo napad do 6 sekundi do kraja i to je to. 

 

Da li bi gledali Mirotićevu trojku i gaženje linije da smo napravili tehničku zbog protesta u tim trenucima? Znam, ne bi, ali meni je ovo taj nivo besmisla. 

Ili bude blokada, kažu sve ok, igrač se buni, dobije tehničku i onda oni gledaju snimak i vide da je lopta dirala tablu i priznaju poene. 

 

No, dobro...teraj dalje. 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Just now, Dropkick Murphys said:

Najsmešnije od svega je da bi lopta bila Zvezdina da Penjaroja nije dobio tehničku i imali bismo napad do 6 sekundi do kraja i to je to. 

 

Da li bi gledali Mirotićevu trojku i gaženje linije da smo napravili tehničku zbog protesta u tim trenucima? Znam, ne bi, ali meni je ovo taj nivo besmisla. 

Ili bude blokada, kažu sve ok, igrač se buni, dobije tehničku i onda oni gledaju snimak i vide da je lopta dirala tablu i priznaju poene. 

 

No, dobro...teraj dalje. 

 

Ovo sto @Sharp kaze jedino ima logiku ako su oni videli da je 8 sekundi, ali mi je to krajnje diskutabilno jer je proslo puno vremena a utakmica je zaustavljena zbog tehnicke. Ne znam, mislim da je ovde sudija probao sebe da izvuce za ocigledan previd i time ostetio Zvezdu.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, ScepanScekicSto said:


a taj Exum je sam dosao u KK iz Barse?

 

potpuno mi je suludo kriviti bilo koga u KK prosle godine jer je uradjeno na papiru sve sto je trebalo. taj PJ je trebao biti nesto ko Exum ali nije…

 

Madar je otisoa kako je otisao..

 

i pre svega, isposnik iz Crne Gore koji je pruzio ruku i odustao posle da ne deli narod.. sad igra u taman ekipi kakva mu treba..

 

Panter ce mi uvek biti jedan od drazih igraca, ali i za njega i za nas je bolje sto je otisao.

 

Ponoviću još jednom, ne radi se o tome da li je KP trebao da ostane ili ne, uostalom sam je odlučio, i a i Želimir je pravio reset. Pričam o Panteru kao čistom beku, a ne priučenom point guardu. Razlika je evidentna.

I još nešto, naravno da nije suludo kriviti nekog u klubu zaduženog za skauting, dovođenje i koncept (čitaj Želimir/Savić) ne samo za loše/očajne rezultate, nego za kriminalnu igru i odnos prema istoj.

Kod mene Želimir nije izuzet od kritike, a volim ga ko ćaleta. Kao što sam ga dizao u partizane sezonu ranije, tako ću kritikovati ono što nam je priredio u prošloj. 

Pošto smo privatizovali temu pričom o KKP, a ne želim to više, još jednom podvlačim, kad kep igra ono što treba da igra, u top3 SG u EL bez problema. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Dropkick Murphys said:

Najsmešnije od svega je da bi lopta bila Zvezdina da Penjaroja nije dobio tehničku i imali bismo napad do 6 sekundi do kraja i to je to. 

 

Da li bi gledali Mirotićevu trojku i gaženje linije da smo napravili tehničku zbog protesta u tim trenucima? Znam, ne bi, ali meni je ovo taj nivo besmisla. 

Ili bude blokada, kažu sve ok, igrač se buni, dobije tehničku i onda oni gledaju snimak i vide da je lopta dirala tablu i priznaju poene. 

 

No, dobro...teraj dalje. 

 

Što je najbolje, ovo su mogli gledati odmah nakon što je zabio koš samo da su iole sumnjali da je bilo mogućeg gaženja linije. Pa čak da je netko u dvorani odmah reagirao oni bi vjerojatno to pogledali. Jbg, zato taj sudija više nije sudio EL do kraja sezone (znam da navijačima Zvezde to nije nikakva utjeha). 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...