Jump to content

ABA liga 2024/2025. - "Jer nama Bliski istok, nikad nije bio blize"


Kooineeperk

Recommended Posts

povredjeni vec neko vreme, nisu igrali prijateljsku protiv borca pre 10ak dana

 

meni je ovo ispadanje spartaka ocekivano

prevelik je hajp oko njih, a em nemam poverenja u jovanovica, em ovakvi instant projekti po pravilu ne daju rezultata

a oni menjanjem trenera i igraca kao na traci potvrdjuju da su takav tip projekta

npr odlazak barne, jedini igrac iz subotice i dalje mlad, napreduje iz godine u godinu, prosle godine im bio lider

takav igrac ostaje u ozbiljnom klubu, osim u slucaju ponude nekog znacajno veceg kluba

a njima je barna otisao u fmp

 

imaju oni kvalitetne igrace, pre svega denijels i miletic koji ce za godinu, dve igrati na visem nivou sigurno, ali po budzetu su u prvih 6 ABA ekipa, a ubedjen sam da ce zavrsiti dosta nize

sanse da jovanovic zavrsi sezonu u spartaku su minimalne, pre bih se kladio da nece ni do nove godine izdrzati

 

 

sto se spartakove hale tice svaka cast sto su ulozili dosta, renovirali i uveli odredjene novotarije, ali na sta ona hala lici nemam reci.

to naravno nema veze sa danasnjim spartakom. pravi onaj megalomanski nefunkconalni istocnoevropski objekat.

vidjao sam svakavih zdanja, ali suboticka hala je u vrhu besmisla

Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, Romantik said:

Mega ove sezone nema neprikosnovenog lidera za razlikau od dosta godina unazad, tako da je ovo idealna prilika za Baraca da se potvrdi kao trener, jer ako uspe i sa ovim timom bez jasnog lidera da bude ozbiljan faktor onda skidam kapu, ali ja mislim da ce Mega imati bas los start sezone, nisam gledao kalendar ali ne verujem da mogu uzeti vise od jedne pobede u prva dva meseca protiv neke od ekipa koje su projektovane za gornji dom.

 

Da, nemaju "go to" igrača kao što su i ranijih sezona, a i prošle imali Topića, pa onda Đurišića. Pritom im je indeksno najjači igrač, Plavšić, takođe otišao. A kao šlag na tortu, glavni favorit za ulogu novog lidera, koji bi mogao da ima breakout sezonu, Stefan Miljenović, neće biti na parketu do nove godine, a verovatno i duže. Kako će Mega i Barać to ispeglati, videćemo. Ipak, ništa novo za njih i ništa sa čime se već nisu susretali kada dođe do smene nosilaca.

 

Sa pozitivne strane, uz Miljenovića su zadržali još taj gro rostera, u vidu pre svega Jelavića, pa onda Filipa Jovića, Maloveca. Veće uloge se očekuju za Bogoljuba Markovića, Milijaševića, Vukčevića. Svi godinu dana stariji, iskusniji, neko će sigurno imati breakout sezonu. Jović od bekapa Plavšiću do startnog centra (barem bi trebalo, nekoliko 20+ poena utakmica na pripremama), a znamo da brojke visokih sa minutažom u Megi nikad ne omanu.

 

Pojačanja im nisu zvučna ali će sigurno barem neki dobiti jaku ulogu, pre svega verujem Kondić i Mihailo Petrović (dosta dobre brojke za obojicu tokom priprema) u odsustvu Miljenovića na 1/2, a možda i Dušan Tanasković uzme minute na 5 Joviću - nakon odlične sezone u MZT-u.

 

Videćemo šta će biti sa novopečenim seniorima, Kajilom i Krofličem, ali sudeći po pripremnim utakmicama, ipak će još sačekati na neku značajniju ulogu.

 

U svakom slučaju, sumnjivi su na prvi pogled, ali znamo kako u Megi uvek iskoči neko novi, neka nova energija, i ne bi čudilo da ponovo budu prijatno iznenađenje i mina za sve. Uz propratne naše komentare "a nikad mlađi nisu bili...". A ako ne krene dobro, ne sumnjam u hitru reakciju na tržištu sa nekim novim Kendrikom Perijem.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...