Jump to content

Stativa


Drug Crni

Recommended Posts

Kako biras tekme? Je l' pratis Juznu Ameriku ljubiteljski ili kladionicarski?

 

Ja imam pravilo da na jace tikete (preko 2.000, recimo) stavljam parove iskljucivo iz liga o kojima imam dobar insight, odnosno gde razumem dovoljno dobro rostere, formu, tradiciju, etc. Ovo ne vazi za neke nanjusene golove ili parove koje upecam preko amaterskog modela za trazenje nekog edge-a, to su uglavnom singlovi ili dublovi. Ali ovakve parlays 4-8 utakmica na jacu uplatu igram samo timove i lige u koje sam dovoljno upucen, pa mi i sami padovi lakse padnu.

 

Zanima me tvoj kladionicarski profil 😄 jer vidim da igras malo nekonvencionalnije parove. Inace, bas bas bedak. Laganih 10 tiketa za jedan gol, bas los niz. Valjda ce se MaxBet otvoriti za neki opipljiviji freebet, meni su umeli nakon aktivnijih meseci da pljusnu 10k freebeta.

Link to comment
Share on other sites

On 3/22/2023 at 3:20 AM, kendrick said:

Kako biras tekme? Je l' pratis Juznu Ameriku ljubiteljski ili kladionicarski?

 

Ja imam pravilo da na jace tikete (preko 2.000, recimo) stavljam parove iskljucivo iz liga o kojima imam dobar insight, odnosno gde razumem dovoljno dobro rostere, formu, tradiciju, etc. Ovo ne vazi za neke nanjusene golove ili parove koje upecam preko amaterskog modela za trazenje nekog edge-a, to su uglavnom singlovi ili dublovi. Ali ovakve parlays 4-8 utakmica na jacu uplatu igram samo timove i lige u koje sam dovoljno upucen, pa mi i sami padovi lakse padnu.

 

Zanima me tvoj kladionicarski profil 😄 jer vidim da igras malo nekonvencionalnije parove. Inace, bas bas bedak. Laganih 10 tiketa za jedan gol, bas los niz. Valjda ce se MaxBet otvoriti za neki opipljiviji freebet, meni su umeli nakon aktivnijih meseci da pljusnu 10k freebeta.

 

Fudbal preko bare pratim iz oba razloga, i ljubiteljski i zbog kladionice. Ne znam da li bih mogao jedan od ta dva motiva da postavim iznad drugog, a da se ne predomislim posle par sekundi. O ligama znam jednako mnogo kao npr. o Bundesligi. Dakle, vodece timove znam do detalja, znam istoriju, budzete, propratim povrede, izostanke iz nekih drugih razloga i sl.

 

Selekcija mojih tipova je rezultat vise informacija,

...

verovatno...
Nisam ni razmisljao o tome dok nisi pitao sad 🙂 

 

Spoiler

Ovo nacelo vazi za jake tikete, koje sastavim nakon sat-dva analiziranja, sklapanja kockica, potrage za informacijama, kada plasiram vecu lovu (4k-7k ulog uglavnom), kada se vodim pravilom da na tiketu zavrse samo najsigurnije utakmice u ponudi, cak nezavisno od termina odigravanja.
U praksi, nazalost, moj kladionicarski bilten najvecim delom cine tiketi uplaceni iz ciste kompulsije. Na prethodnoj strani, kad pogledas snipete, verujem da mozes uociti razliku u koncipiranju "ozbiljnog" tiketa, sa velikim ulogom, terminima odigravanja koji se rastezu cesto i u dva, ili tri dana, od tiketa sastavljenog kompulsivno, ciji ulozi, nazalost, cesto dostizu one postavljene na prvopomenute tikete.
Ocu reci, imam ogroman problem da zadrzim bar trunku discipline i suzdrzanosti, pa tako previse love ulazem (i najcesce gubim) tokom dana igrajuci kojekakve amatere iz ruske trece lige, bahreinske druge i dr, vodjen uglavnom datim kvotama, jer o timovima nista ne znam, a problem se dodatno intenzivirao od kako sam u apstinenciji od ubacivanja para u automate 😞 

 

Te jake tikete uglavnom sastavljam odmah po postavljanju kvota, jer popadaju do vikenda toliko da ne zadrze nikakvu vrednost. Npr. tikete za vikend uglavnom uplatim vec u cetvrtak.

 

Spoiler

Inace, ne bih vodio razgovor o mojim zivotnim izborima na ovoj temi, da te odma' upozorim.

 

 

Tipujem iskljucivo fudbal (+povremeno NBA), izbegavam "dvojke", poluvreme-kraj igre, igre na golove, bilo kao dodatni uslov, ili ciste tipove na golove, reprezentativna takmicenja...
Shodno tome, uglavnom biram "domacinske lige", gde rezultati pokazuju da domaci teren igra bitnu ulogu. Mediteranske i "crnomorske" lige, juznoamericke lige (minus Cile i Venecuela). Nema tu mnogo filozofije uglavnom. Los tim gostuje timu iz vrha, koji nije pogodjen povredama, losom formom, ima motiv, kvota ima neku vrednost, i eto meni par za tiket.

 

Izbegavam da igram timove koji nisu iz vrha, finansijski, bodovno, cesto i istorijski, da spasavam ekipe od ispadanja, da ih cupam iz serije neefikasnosti, lose forme, ali samo ako ta serija traje poduzi period ili celu sezonu/dve.
Opet, iskustvo mi pokazuje da tim koji nesrecno ne dodje do tri boda kolo ili dva, uglavnom bude siguran tip u narednom kolu ako im gostuje losiji tim. Da li je stvarno bilo tako, lako je utvrditi na osnovu kretanja kvota u kladjenju uzivo ponajvise, na osnovu statistike, pregleda najznacajnijih detalja itd.
Veruj mi da zaista ispratim sve to ispratim u svakoj utakmici liga koje pratim. Zvuci nerealno, ali ako mi ne verujes, pitaj moje poslovodje koje su mi nedavno urucile otkaz sporazumni raskid, ili moje drugove. Zezam se naravno, nemam drugove.
Isto tako, tim koji je uz faktor srece dolazio do bodova i "udarao iznad svoje kategorije", uglavnom bude prizemljen na gostovanju boljem timu u narednom kolu.

Iskustvo mi kaze da verujem toj nekoj medjusprezi koja odrzava kosmicki balans.

U ligama u kojima je koncentracija kvaliteta ravnomernije rasporedjena (Meksiko, USA, Argentina, PL, Ligue1), vise paznje poklanjam i formi. Opet, moj licni utisak na osnovu iskustva, mada iz ovih jacih zapadnoevropskih liga izbegavam da igram timove koji nisu u samom vrhu po svim parametrima.
 

Obozavam da igram i Peru, Kolumbiju, Boliviju i Ekvador, paz' sad, zbog faktora nadmorske visine. Poceo sam stidljivo, ali pokazalo se kao najisplativija igra tipovati na jake timove kojima gostuju timovi koji dolaze iz grada koji ima 2500+ metara nadmorske visine.
Mislim, svestan sam ja da bukmejkeri nisu veverice i da nas caste kvotama 1,30-1,70, ali stvarno ne se ne secam kada sam poslednji put promasio takav tip, kada npr. Emeleku ili Barseloni gostuje ekipa sa Anda koja je miljama daleko od njih, ili kada LDU-u ili IDV-u gostuje ekipa sa primorja (koja nije Emelek/Barselona ili tvrdi Orense). Mozes videti na prethodnoj strani tip na Kusko koji je lagano usao, iako je razlika u kvalitetu tek neznatno na strani domacina gledajuci stanje na papiru. Jos rizicniji, prevashodno odigran zbog kvote, tip na Uankajo protiv Alijance. Kvota je bila vredna igranja na vise tiketa, pa je zavrsila i na jednom od retkih dobitnih 😄 

 

image.png

 

Da ti priblizim pojmovno ako ne pratis, povukao bih paralelu sa mecom, npr, Utreht - Ajaks, ako se u obzir uzme kvalitet, istorija, budzet, broj titula... 😄 

 

 

Takodje, juznoamerikanci obozavaju da izrotiraju citav tim nakon utakmice u kontinentalnom takmicenju, koje je uglavnom finansijski i te kako isplativo za timove koji nisu iz Brazila, a malo je onih koji imaju dubinu kao Flamengo, Atletiko Mineiro ili River, da nadoknade izostanak glavnih igraca. Neretko sam hvatao kvote preko 2,00 ili 3,00 nakon sto utvrdim da ce zaista izaci sa kombinovanim timom.

 

Eto, to je sve cega sam uspeo da se setim u "kratkim crtama" 🤣

Edited by RatzenStadt
  • Like 3
  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

Ni jynx ne uspeva.
Valda je trebalo da meni na tiketu treba Atlante kao poslednji par da prekinu seriju nepobedivosti na domacem terenu koja seze jos do 2021-e i da prvi put u istoriji izgube medjusobni duel od Tlaxcale.

Al' dobro, nije ni da je narocito pametno na velike pare tipovati de fakto drugu meksicku ligu, tzv. "ligu bez briga", iz koje nema promocije ni ispadanja do 2026-e po potpisanom ugovoru.

Ko me jebe...

Link to comment
Share on other sites

Sinoc sam uspeo prvi put da promasim jedan na par na tiketu (9/10), i to tako sto sam na konkretno jednom paru zaboravio da stavim "6,5+ (ukljucujuci ot i p)", umesto "6,5+", sto je za samo regularni deo meca naravno. Trebao sam sve 5,5&6,5+ da stavim sa ot da se obezbedim, a nisam nijedan, zato sto sam srljao prilikom sastavljanja tiketa kad sam uleteo u lokal sinoc. (A kvote manje vise uvek iste na te dve granice, i za reg i za ot). Buffalo i Montreal odigrali 3:3 razume se, Habsi dobili posle penala. Gori maler bi bilo da sam samo njih izostavio sa pomenutom igrom. Nije bog zna kakva uteha, ali bar nije stativa za puno para (250-300e), te nije ni blizu mojim najtezim stativama do sad 😄  

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

S ovim bi trebalo da se zavrsi jedna epoha mog zivota. O'sla otpremnina za 3 dana. Nisam se ni suzdrzao da ne izmasiram tastaturu ruleta, kad su legle hiljade i hiljade evra pre par dana. Tu je otisao najveci deo novca. I pored toga, mogao bih da zajebem Kronosa u postavljanju grafickih sadrzaja kad bih postavio sve stative iz prethodna 4 dana s obzirom na to koliko ih je bilo.

Ovaj poslednji tiket me je pak izbacio iz sina, totalno. Toliko da ne veruem da cu ikada vise igrati nesto. Nadam se da me gadjenje koje osecam nece kratko drzati. Tacno mi zao sto sam odigrao dva tiketa za naredna dva dana, pa imam jos zivih.

 

image.png

 

image.png

 

Naravno da ih je NO pregazio u produzetku.

 

Dobro, bar sam zelenase regulisao, a one legalne zelenase kod kojih imam kredit jos dve god. ko zna kako cu i kada. Naci posao kad si socijalno autistican ce biti vraski tesko, pogotovo bar jednako dobar kao ovaj koji sam imao.

 

Al' dobro, jednom se zivi, jel tako. To mi je omiljeni izgovor kad sjebem nesto. Uvek odradi pos'o da se osecam bolje.

  • Thanks 1
  • Tuzno 2
Link to comment
Share on other sites

Velicanstven zavrsetak najgore nedelje mog zivota mozda...
Ovo su parovi koje sam obelezio za vikend kao sigurne/vredne igranja.
Ala sam ih rasporedio, svaka mi cast. Tri tiketa odigrana jedan za drugim, vidi se po vremenu uplate.


Bog je definitivno mrtav,

ili me je napustio,

ili me kaznjava... (nije da nema razloga)

 

image.png

 

Tiketi nikada, apsolutno nikada,

ponavljam, NIKADA,

ne dolaze kada su odigrani da bi se vadio.

 

Al' ko me jebe. Sam pao, sam se ubio.

"Dildo posledica" retko dolazi lubrikovan.

 

Isforsirao sam jos dva tiketa na nesto nizu uplatu. Na jednom sam, gle cuda, promasio i Lil, i Az i Widzew. Na drugom, materijal za ovu temu podrazumeva se.

 

image.png

  • Tuzno 1
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

Prvo da kažem da ovo pišem iz najbolje namere. Svako ko se je barem malo bacio u kladionicu, poznaje taj osečaj kad misliš da su se sve sile okrenule protiv tebe i  zna da to nije ni malo prijatno.

 

Ali, ako pričamo striktno o "tehničkim" stvarima, ovakav način igranja je neprofitabilan. Odnosno, jako malo ljudi (da ne kažem niko) može na ovaj način da napravi profit protiv kladionice. Činjenica je da če manje više svaki risk manager igraču lupiti oznaku VIP, kada vidi ovakvu igru na njegovom accountu. Jer ne vidi apsolutno nikakvu long term opasnost.

Ja ne kažem da ti nemaš znanje sa kojim bi mogao da napraviš profit, jer je očigledno da ga imaš. Ali ti pokušavaš da ga unovčiš na pogrešan način. 

Jedna od jako retkih prednosti koje mi kladioničari imamo naspram kladionice je ta da možemo da biramo svoje bitke. I koriščenje te prednosti je jedan od preduslova da se napravi profit. Strpljenje, selektivnost i kladejnje na utakmice gde znaš da si jači je jedini pravi put.

 

Naravno, to treba raditi u singlu. Combo je problematičniji, jer treba da se pronađe više tih utakmica gde imaš prednost. A to je več teško uraditi u jednom danu/vikendu, jer ne rade ni u kladionicama veverice. A povrh svega varience ume da bude ubitačan. Pa se desi da iako si našao prave utakmice, nemaš sreče na jednoj gde VAR izvuče neki glup gol za protivnika u 88. minuti i ode sve u peršun. Pa onda to što si nezasluženo izgubio, utiče na stabilnost/smirenost u "mentalnom delu igre", zbog čega onda kreneš da grešiš u narednim odlukama i samo još povečavaš minus.

 

Ja nekako mislim da ti ovo u osnovi sve več znaš, ali imaš taj problem sa ganjanjem određenog iznosa dobitka na tiketu. To je ona varianta, koju smo takodje več mnogi iskusili. Kad jednom uzmeš tiket za 150k, nekako ti više glupo sastavljati tikete za 20k. Ne zadovoljava te.

Iako to ovako dosta glupo zvuči, it's a real thing i nešto sa čime mnogi imaju problema. Na tome moraš da poradiš, inače češ se nažalost vračati u ovu situaciju u kojoj si sad.

 

A da nebi samo kritikovali i teoretisali, daj da vidimo moguča rešenja i šta je sledeči korak.

 

Prva opcija je da se batali sve skupa. Naravno, za nekoga ko voli sport i kladionicu, to je možda i najteža opcija. Ali čisto kao neki challenge, mogao bi da pokušaš na neki odredjeni period. Recimo mesec dana da odmoriš. Sad, mnogi bi rekli ma ja to mogu, ali što bi? Pusti to. To nije challenge dal ti možeš ili nemožeš jedan mesec bez kladionice. Več da vidiš šta bi se u tom periodu promenilo i kako bi se osečao. Dali bi osetio neke pozitivne promene, dali bi ti pomoglo u nekim drugim životnim aspektima, dali bi krenule da te interesuju neke druge stvari itd itd

 

Ako se posle toga odlučiš da se gazi dalje, hitno mora da se menja sistem. Kao prvo, moraš da definišeš dal ovo radiš zbog zarade, ili zbog užitka. Ako je zbog zarade, zna se put. Singlovi, selekcija, strpljivost, bankroll managment... U ovom biznisu jednostavno nema shortcutova. Uloži se mnogo vremena i truda, a izvlači se dosta mali procenat profita. I kad god pomisliš da je drugačije i recimo povečaš broj odigranih utakmica da bi povečao net profit, bivaš prizemljen.

Ako igraš zbog užitka, to može da se radi i na jeftiniji način. Smanji ulog, povečaj broj utakmica na tiketu i igraj opušteno na taj veliki dobitak koji loviš. Bez prevelikog financijskog i posledično mentalnog opterečenja.

 

Za kraj da se izvinim ako sam u nekim delovima bio previše harsh i direktan, ali kao što sam rekao na početku, sve ovo sam stvarno napisao iz najbolje namere. 

 

 

 

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
  • 1 month later...

Ja slabo pratim fudbal, jos redje se kladim na isti u poselednjih desetak godina, ali danas odigrah onako iz dosade, 4 meca na golove, iz Nemacke i Holandije, tamo gde ih generalno najvise ima i padnem samo Union Berlin-Hofenhajm 3+, mec zavrsen 0:2, koliko je bilo i na poluvremenu, a statistika kaze da je domicin 16 puta sutirao na gol samo u drugom delu (22 puta ukupno), od toga 5 puta u okvir gola, ali nisu mogli da daju ni taj pocasni :frusty:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 3 weeks later...

^bas steta

I ja sam sinoc imao jedan neprijatan pad, ali vise zbog sopstvene nepromisljenosti

Ono kad odigras par iz bonus ponude da povecas kvotu za 3%, pa na silu dodas malu kvotu da bi ispunio uslov da imas bar dve utakmice sa >1.30 kvotom, ali kvota na konacan ishod je premala, pa opet na silu dodas uslov D2+ kao najmanje rizican, I bas zbog toga padnes.

 

Screenshot-2024-01-15-12-23-35.png

 

Steta zbog pogodjenih kvota.

Edited by RatzenStadt
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Jos obrisem jos jednu iz znaka, koja je dosla. Kao, da ne budem preambiciozan sa potencijalnim dobitkom od 60k na 500d.

 

image.png

 

1. Lion

2. Minhen 1860

3. Midlsbro

4. Brondbi

5. Benfika (kroz 2000-e, sad su postali pouzdaniji)

 

Ovih pet timova mi dodju jednu garsonjeru u NS. I tako s vremena na vreme kazem "nikad vise na tiket", i popustim s disciplinom samo da bi se podsetio zasto su mi na vrhu crne liste. Kao u kamenu da je uklesano da gube ako odigram na njih.

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Nije prava stativa (nije jedan promašaj),ali kao da jeste.

 

Spoiler

Hm7rUhY.png

Zbog veličine se ne vidi prvi par,a to je kec na Cuty u mančesterskom derbiju.
Uglavnom - fališe mi tri gola za nešto malo više od milion dinara: Hartberg - Tirol 2+ (1:0), Majorka - Đirona 2+ (1:0) i Anderleht - Eupen 2+ (1:0).

Sve tri utakmice su već na poluvremenu videle po gol.

Edit: ne znam da li uopšte može da se uveća slika i da se vidi?

Link to comment
Share on other sites

Na mecevima Anderlehta i Hartberga je moraoTM da padne bar jos jedan gol, pogotovo sa jednim golom u mrezi u PP.
Majorka je vec pretvrda ekipa da bih igrao 2+ na kvoti 1,40.

Steta. Mogla je da padne lova za put u Bangkok, jednu solidnu Alficu 147 i da ostane za jedan mastan porodicni tiket da se sve to refundira xd

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...