Jump to content

VN Italije 2024, Monca


Radoye

Recommended Posts

monza-gp-italia-gran-premio-de-italia-fo

 

Najbrza staza na kalendaru ne treba posebno da se predstavlja, svi znaju sta Monca zvaci za istoriju auto-sporta i kao domaca baza za Ferari i njegove tifoze. Zato ovaj put ni necemo o tome, dovoljno je vec receno, da se ne ponavljamo.

Ove godine konacno imamo ono sto smo prizeljkivali poslednjih 10-tak godina, a to je ravnopravna konkurencija na vrhu izmedju barem 3-4 tima. Iako je na pocetku sezone Ferstapen napravio veliku bodovnu razliku koja ce mu po svoj prilici biti dovoljna da na kraju uzme i cetvrtu vezanu titulu Red Bul vise nije najbrzi bolid, sada je to Meklaren. A od prilike do prilike tu su i Ferari i Mercedes. Sve ovo najavljuje da cemo do kraja sezone gledati zanimljivo i nepredvidljivo trkanje. Vise od toga nam i ne treba.

U pauzi izmedju proslonedeljne trke u Zandvortu i ovog vikenda glavna vest je da je Logan Sardzent ocekivano dobio otkaz u Vilijamsu i na njegovo mesto ce F2 Argentinac Franko Kolapinto. Nadamo se da s njim nece doci i pretnje smrcu i ostali folklor tipican za argentinske "navijace".

Druga vest je to da se Has konacno raskusurao sa Uralkalijem Mazepinovog oca oko uplacenog sponzorstva za sinovljevo takmicenje koje je stopirano medjunarodnim sankcijama Rusiji. Nakon sudske presude u korist Uralkalija Hasovi bolidi su bili zaplenjeni u Zandvortu i pusteni put Monce tek nakon potvrde da je uplata legla.

Monce kao Monca predstavlja jedinstven izazov za timove pa cemo zato na bolidima ovog vikenda videti mnogo novotarija koje su specijalno spremljene samo za ovu stazu i koje vise nigde necemo videti. Pireli je spremio najmeksu kombinaciju C3-C4-C5. Ocekuje se trka na 1 stop jer je ovde relativni gubitak vremena u boksu najveci od svih staza na kalendaru.

Satnica ovde: https://www.formula1.com/en/racing/2024/italy

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

https://racer.com/2024/08/29/f1-safety-car-crashes-during-monza-high-speed-test/

 

Quote

The Formula 1 safety car crashed during the regular high-speed test ahead of the Italian Grand Prix.

 

F1 and the FIA always run a high-speed track test on the Thursday of a race weekend, allowing the safety car and the medical car to complete a number of laps and ensure all race control systems are operating correctly. On the latest occasions at Monza, the safety car — at the hands of experienced driver Bernd Maylander — spun off the track at high speed at Parabolica.

 

The car slid through the gravel and into the mix of Techpro and tire barrier, with both Maylander and his passenger unhurt in the incident and able to climb out of the car unaided.

 

Link to comment
Share on other sites

Video sam snimak i primetio da ga je namerno okrenuo (cim u kontra stanu pre skretanja udesno da destabilizuje zadnji kraj), nije mi bilo jasno znog cega ali ako su kocnice otisle onda 100% ima smisla.

Link to comment
Share on other sites

FP1:

p1.jpg

 

Kimi polup'o Mecku u Parabolici:

 

https://racer.com/2024/08/30/antonelli-crashes-five-laps-into-mercedes-debut/

 

Quote

Mercedes junior Andrea Kimi Antonelli crashed out of practice just 10 minutes into his FP1 debut at the Italian Grand Prix.

 

 

 

Tehnicke novotatije:

https://racer.com/2024/08/30/technical-updates-2024-italian-grand-prix/

 

Quote

Ferrari has brought a major upgrade to its home race alongside multiple circuit-specific items at the Italian Grand Prix.

 

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Downforce said:

Max napravio neku gresku u Q3 ili je stvarno toliko sporiji bio?

 

U prvom pokušaju u Q3 izgubio 0,6s u trećem sektoru, greška u Parabolici, inače bio tesno ispod PP. Drugi pokušaj bez izražajne greške, jednostavno spor.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Dzoni_m said:

Ovi iz meklarena stvarno ne znaju sta rade. Piastri napada i obilazi. U situaciji gde mogu sampionat da okrenu. Brate.  Ja sam mislio da mi nemamo pojma, u zadnjih deceniju i po, o strategiji. 

 

Bukvalno je dao sansu Ferariju.

Da nije toliko glup kao sto jeste, i da nije rizikovao udes, McLaren bi komotno imao 1-2 pa nek se bore za pobedu u zadnjih 10 krugova.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, Dzoni_m said:

Ovi iz meklarena stvarno ne znaju sta rade. Piastri napada i obilazi. U situaciji gde mogu sampionat da okrenu. Brate.  Ja sam mislio da mi nemamo pojma, u zadnjih deceniju i po, o strategiji. 

Pustio sad u snimku i ne verujem sta gledam. Kakvi debili. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...