Jump to content

Gimnastika - Pariz 2024


Recommended Posts

48 minutes ago, Stiletto said:

In my humble opinion, nemoguće je u istoriji planete Zemlje sa mesta GOAT-a u ženskoj gimnastici pomeriti Nađu Komaneči.

 

Možda, ali mislim da će brojke i dostignuća kad Simone okonča karijeru biti neumoljive.

 

2 minutes ago, Helena said:

Gimnastika je sport koji traži eleganciju, i kod muškaraca.

 

Čudo da ona dobija tako visoke ocene onda. Ne samo za tehnički deo (težinu) već i izvedbu.

Link to comment
Share on other sites

Hajde malo da se podsetimo istorije.

 

 

Nađa Komaneči, tada dete od 14 godina, sedam maksimalnih desetki na jednom takmičenju, a to takmičenje su Olimpijske igre. O čemu mi pričamo?

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Simone ne može nikada imati eleganciju nekih Evropljanki ili Kineskinja/Japanki, prvenstveno zbog svoje fizičke konstitucije. I veliki deo te priče kako nije dovoljno elegantna dolazi zbog njene građe.

 

Sve ima svoje prednosti i mane, pa joj tako neverovatna snaga koju ima omogućava da kao gimnastičarka uspešno izvede Yurchenka, koji je rezervisan za gimnastičare. Po mom mišljenju je to pomeranje granica u težini pre svega vault i floor rutina, mnogo veći doprinos ovom sportu nego da li je elegantna kao neke pre nje. 

 

Što se tiče Nađe Komaneči ona je svakako bila čudo od deteta, moje lično mišljenje je da ju je Simone prestigla i tek će.

Edited by DameTime
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kada kreće ženska gimnastika ? Jel ovo što ima na Eurosport u 18:20 to ?

 

Elegancija ? To nikog ne zanima, to je alibi da se ne prizna poraz. Elem Biles još nije pretekla Komaneči tako da vidimo mi prvo u kakvom izdanju će ona biti na ovim OI.

Link to comment
Share on other sites

Gotovo je za zlato još prosle 2. rotacije. Čini mi se da su Kineskinje usrale motku u ovoj rotaciji. Kasne 2 boda za bronzu. Mislim da će Italjanke pasti na 3. mesto a da će UK uzeti srebro.

Link to comment
Share on other sites

Kina definitivno bez medalje, loše su bile i na ovoj rotaciji. Sudeći po trenutnom rezultatu verovatno tek 6. Sa druge strane Biles treba negde oko 10 da overi zlato za SAD. Brazil je imao dobru rotaciju možda mogu da preteknu nekog i uzmu medalju.

 

Edit Biles treba 8.9.

 

Osta UK bez medalje Brazil će uzeti medalju.

Edited by Klotzen
Link to comment
Share on other sites

Sudeći po ovome što smo videli Biles će uzeti sigurno zlato na parteru, razvalila je. Najverovatnije uzima i preskok. Možda uzme gredu a mislim da nema šanse na razboju. Po meni još dva zlata uzima u pojedinačnoj konkurenciji.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...