Jump to content

Borilački sportovi (Boks, Tekvondo, Džudo, Rvanje)


Recommended Posts

Jedno uspešno Kata guruma bacanje na rame protivnice bilo je dovoljno za pobedu. Tajvanka je ispala đubre, kako sudija nije videla udarac glavom u zube mi uopšte nije jasno, još je gledala Maricu i bila u fazonu "nema krvi, nije ništa". A tek udarac po zglobu u poslednjoj sekundi, nadam se da je nije ozbiljnije povredila. Baš sore loser.

Link to comment
Share on other sites

Auh koja steta. Ovo gledam samo kad je OI i ovo je po mom bas laickom misljenju ubedljivo najbolja takmicarka koju sam video u dzudou a da je nasa. Vrhunski aktivni stil ima, odradila je Kanadjanka bas na sekund nepaznje/umora. Velika steta bas, mislim da bi isla do zlata da je ovo dobila.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Stiletto said:

Jebiga, nosila se Marica koliko god je mogla, ali je ostala bez snage u produžetku i Kanađanka je pobedila.

 

Sad od 16h u repesaž.

 

Kako ti se cine nasi ostali takmicari u dzudou, cini mi se da u muskoj konkurenciji imamo dobre sanse za neku od medalja? 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Ledd said:

Realno, samo Majdov, on je nosilac i kreće od osmine. Ima i dobar žreb, ako ne kiksne u prvoj medalja 90%

 

 

Jel on ono na prošlim OI isto došao kao nosilac/favorit pa baš ispao u prvom kolu?

Valjda neće opet to da mu se desi.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Prijatelj Mitar said:

 

Kako ti se cine nasi ostali takmicari u dzudou, cini mi se da u muskoj konkurenciji imamo dobre sanse za neku od medalja? 

 

Majdov je drugi na svetskoj rang listi, teoretski bi trebalo da je favorit za medalju, ali u praksi se nikad ne zna, jedan trenutak nepažnje i sve ode dođavola.

 

Kukolj je šesnaesti na svetu, on bi baš bio iznenađenje da dohvati medalju, ali nikad se ne zna.

 

Od ostalih naših, Milica Zabić je 14. na svetskoj listi.

 

A za ekipno miks takmičenje, tu se tek ne zna ništa.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, quentin said:

 

 

Jel on ono na prošlim OI isto došao kao nosilac/favorit pa baš ispao u prvom kolu?

Valjda neće opet to da mu se desi.

 

Zato sam i napisao ako ne kiksne u prvom kolu, jer je poznati kikser i do sada je imao baš takve kikseve na OI, a uvek je među favoritima.

4 minutes ago, Stiletto said:

 

 

 

A za ekipno miks takmičenje, tu se tek ne zna ništa.

 

 

Tu se čak i ne bore kilo na kilo, nego često ide manja na veću ili obrnuto.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, quentin said:

 

 

Jel on ono na prošlim OI isto došao kao nosilac/favorit pa baš ispao u prvom kolu?

Valjda neće opet to da mu se desi.

 

U drugom, u prvom je bio slobodan, kao i sad. Izgubio od Nemca Tripela.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Imposter said:

Majdov je, po onome sto sam cuo, na prosle OI otisao sa povredom koja nije bila ni blizu sanirana. Ovaj put bi trebalo da je fit i sad je sve na njemu.


I dobio je dete pre neki dan, ima i dodatni motiv

Link to comment
Share on other sites

Bogami, država im je o trošku poreskih obveznika obećala rekordno velike nagrade (po kojima nas šiju mislim samo Singapur i Izrael koji je u specifičnoj situaciji) tako da problem sa motivacijom ne treba da postoji, možda više problem sa motivacijom ljudi da se navija za njih jer većina ovih sportista iz "malih sportova" završe u sns-u i kao njihova lica za ekrane iza kojih se kriju razne Pane.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Chaos Is Me said:

Bogami, država im je o trošku poreskih obveznika obećala rekordno velike nagrade (po kojima nas šiju mislim samo Singapur i Izrael koji je u specifičnoj situaciji) tako da problem sa motivacijom ne treba da postoji, možda više problem sa motivacijom ljudi da se navija za njih jer većina ovih sportista iz "malih sportova" završe u sns-u i kao njihova lica za ekrane iza kojih se kriju razne Pane.

Gde ode ti. Zasto na OI ne bi navijao za svakog naseg sportistu? Bas me briga da li je clan neke stranke. Negde procitao da je Kineskinja osvajanjem zlatne medalje inkasirala preko 700 000 dolara.Kinezi izgleda daju bas dosta para. 

Link to comment
Share on other sites

Zato što mi je važnije da neki rvač, karatista ili pikadista ne vodi sutra npr opštinu Novi Beograd iako za to nema nikakve kvalifikacije nego što će me uzbuditi eventualna medalja tog sportiste. U malim sportovima se ne zarađuje mnogo pa te lakše političke glavonje uhvate za muda na konto tih nekih nagrada koje plaćamo ti i ja. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

@Chaos Is Me je na tragu necega ali mislim da u bi u ovom slucaju ispastali mi, prekodrinski Srbi. Majdov je vise projekat RS nego Srbije i vecina finansija za njegove pripreme i takmicenja idu iz BL. U zadnje vrijeme preko MTEL-a ali i direktno od ministarstava.  No to je neka skroz druga prica, da ne sirimo previse. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Imposter said:

@Chaos Is Me je na tragu necega ali mislim da u bi u ovom slucaju ispastali mi, prekodrinski Srbi. Majdov je vise projekat RS nego Srbije i vecina finansija za njegove pripreme i takmicenja idu iz BL. U zadnje vrijeme preko MTEL-a ali i direktno od ministarstava.  No to je neka skroz druga prica, da ne sirimo previse. 

 

Zapravo, trebalo bi da se širi ta priča i te kako, ali ne na ovom mjestu.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, quentin said:

Zapravo, trebalo bi da se širi ta priča i te kako, ali ne na ovom mjestu.

 

Ja cu jos dodat ovo pa zavrsavam sa temom. 

 

Ja ne impliciram neki foul play u njegovom aranzmanu sa Mtel i ministrastvima vec samo imam bojazan da to ne bude kasnije naplaceno sa kamatama od strane politike.

Cinjenica je da je on, osim Sase Cadjo,  Tijane Boskovic i Brankice Mihalovic, jedan od rijetkih autenticnih sportista iz Republike Srpske koji ima rezultate u Olimpijskim sportovima i kao takav treba da bude podrzan od zajednice. 

 

Nadam se osvojenoj medalji i da ju nece kasnije umrljati. 

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...