Jump to content

Ostali sportovi - Pariz 2024


Recommended Posts

On 8/2/2024 at 5:22 PM, Darth Steva said:

U golfu bez vecih iznenadjenja posle 2 dana... teren je generalno poznat igracima plus je Ryder Cup odrzan na istim terenima 2018. godine tako da su glavni favoriti krenuli bez tog hendikepa da se prvi dan upoznaju sa terenom.

 

Schauffele brani zlato iz Tokija i opet je na vrhu posle dva dana i izjednacen je sa Matsuyamom koji je pre 3 godine, na domacem terenu, pokupio drvenu medalju iako je gotovo ceo vikend bio u borbi za zlato kao i sada. Matsuyama je na kraju dana pokvario malo utisak sa double bogey-jem na 18. rupi inace bi usao sa 2 udarca prednosti u sutrasnji dan.

Fleetwood je imao jedan od najboljih dana na golf terenu i trenutno je izjednacen sa pomenutom dvojicom sa skorom 11-under-par.

 

John Rahm i Tom Kim su imali dva dobra dana i u legit borbi su za zlato sa zaostatkom od 2-3 udarca.

Fitzpatrick, Morikawa, Niemann, Rory i Scottie zaostaju oko 5-6 udaraca za vodecom grupom igraca ali nista sto ih naredna dva dobra dana ne moze ubaciti u borbu za medalje pa u nekom scenariju cak i za zlato. Rory bi bio jos bolje pozicioniran da nije napravio double bogey danas pred sam kraj runde, na 17 rupi.

 

Mozemo reci da je jedino Hovland podbacio ali on gotovo celu ovu sezonu kuburi sa formom tako da realno nije bilo ni za ocekivati da se bori za medalju ovde ali ovakav raspad u prva dva dana mislim da ni on sam nije ocekivao.


Scottie madafakin Scheffler… kakav bog i prava je misterija kako je ove godine ostao samo na jednom Major-u. Jedna od najboljih sezona  krunisana je i zlatom na OI… poslednjeg dana gotovo savrsena partija sa 9-under-par i zlato (i to 6-under na back9).

Tommy Fleetwood je imao 4 odlicna dana i zasluzeno uzima srebro. Ostaje steta za bogey na 17th, mogli smo imati playoff za zlato.

Posle drvene medalje na domacem terenu, Matsuyama stize od bronze u Parizu.


 

Schauffele je posle loseg/prosecnog vikenda ostao bez medalje iako je u petak bio u najboljoj poziciji.

John Rahm sta reci :classic_ninja: posle jucerasnje dominacije i savrsenog otvaranja danasnjeg dana (5-under na front 9) bio je “gotovo siguran” za zlato… ali takav meltdown od 6 dropped shots na back9 se retko vidja i od prednosti od 4 udarca u odnosu na drugoplasiranog u jednom trenutku, dosao je na kraju samo do 5. mesta.

 

Link to comment
Share on other sites

evo jedne kvalitetne teorije zavjere - Moregardh je u osmini finala dobio prvog nosioca Čućin Vanga zato što je Vangu nakon šesnaestine finala jedan novinar slomio omiljeni reket... i to ne bilo koji novinar, nego južnokorejski novinar 😁

 

Pretpostavljam da možete da podesite automatski prevod za video:

 

 

Link to comment
Share on other sites

Jel gleda neko surfing?

Ja "odgledao" mec za bronzu 😃 (ocekivao sam neke polu cunami talase i ne znam kakve vratolomije, kad ono nista od toga. A i plaza nije bog zna sta 😐)

Toliko od moje ekspertize, odoh na spavanje 🫡

Link to comment
Share on other sites

Imali su problema sa talasima već par dana. U nedelju je bilo odloženo, i juče su razmatrali da odlože ali su na kraju ipak odlučili da se odradi.

 

Na početku takmičenja su bili odlični talasi i bilo je zaista atraktivnih vožnji. Talase koje su tada propuštali takmičari bi oni sinoć plaćali da ih imaju 🙂

 

Edited by Klotzen
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Sad u 3 žensko četvrtfinale u stonom tenisu Kina - Tajvan, krv će poteći u potocima

 

Istovremeno muško četvrtfinale Brazil - Francuska, Calderano protiv Lebronovih francuskih rođaka voljum 2

 

 

Link to comment
Share on other sites

Žedong Fan i Felix Lebrun igraju atomski stoni tenis. Fan je počeo meč kao da je htio da pokaže ko je gazda, ali je Lebrun odgovorio u drugom setu i nakon što je gubio 3:7 natjerao Fana da ga dobije na razliku.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

16:14 za Fana u četvrtom setu. Fan je dobio 3:1, ali od toga dva seta na razliku. Četvrti set je bio ludilo, brzina koju ja još nisam vidio. I Felix je uspio da odgovori na taj pritisak i da odbrani 4 meč lopte (jednu ga je Fan častio). Imajući u vidu da je Fan ušao sa namjerom da ga zgazi i pošalje mu poruku za buduće susrete, ovo je nevjerovatno kako je odigrao od momenta kad je gubio 1:0 u setovima i 7:3 u drugom setu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, Howie Roseman said:

Pavlos Kontides koji je uzeo prvu medalju za Kipar u jedrenju 2012. sada im donosi i drugu medalju ikad. Oba puta srebro.


On već 15 godina trenira u Hrvatskoj sa hrvatskim jedriličarima, ima i hrvatskog trenera. Smiješno ga je čuti kako priča “dalmatinski” 😁

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...