Jump to content

Ostali sportovi - Pariz 2024


Recommended Posts

3 minutes ago, Howie Roseman said:

Kako se računa distanca konverzije? Nekad lagano pretvaranje sa 5 metara a nekad gotovo nemoguće sa 30 metara iz ugla.

Moje skromno znanje je da zavisi gde se položi lopta, ali kako računaju, nemam pojma.

Link to comment
Share on other sites

Pret

8 minutes ago, Howie Roseman said:

Kako se računa distanca konverzije? Nekad lagano pretvaranje sa 5 metara a nekad gotovo nemoguće sa 30 metara iz ugla.

 

Ne računa se. Mora biti u liniji gde je postignut esej (lopta spuštena na zemlju u end zoni) a daljinu određuje šuter. Gađa odande odakle ima ugao da pogodi, a da mu nije predaleko.

 

U klasičnom ragbiju ima 45 sekundi da šutira sa zemlje, u ragbi 7 šutira dropkik za 30 sekundi. Zato su u ragbi 7 mnogo neprecizniji kad gađaju bliže autu.

 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Don Dusko said:

Ako izgube ti si novi Meklaud.

 

Ragbi 7 se igra od 2016., ovo su mu treće OI. Fidži ima dve zlatne medalje, večeras se bori za treću. Da li sam novi @McLeod ovog Foruma ili ne ne znam, ali ako jesam, biće mi čast 😁

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Da li je neko pratio dzudo turnir za zene? Poluinalni mec. Produzetak i treci zuti karton cini se prestrogo  za Svedjanku. ela hala zvizdala, Takmiarka usla u verbalni duel sa sudijom.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Inače, Skejbording je prva "žrtva" vremena u Parizu, pošto je odložen. Pariz je bulvalno potopljen.

6 minutes ago, suptil said:

Da li je neko pratio dzudo turnir za zene? Poluinalni mec. Produzetak i treci zuti karton cini se prestrogo  za Svedjanku. ela hala zvizdala, Takmiarka usla u verbalni duel sa sudijom.

Imaš poseban deo za borilačke sportove.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Stiletto said:

 

 

 

Ovo je gotovo. Finale Francuska - Fidži večeras u 19:45.

 

Fidži još nije izgubio utakmicu na OI otkad se ragbi 7 igra na Olimpijskim igrama.

Na kom kanalu ima ovo? Nikad do sada nisam gledao a baš me zanima posle ovog što ste ispisali.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Helena said:

Pa jel mučeni RTS prenosio ili bilo ko?

Momci ili devojke?

 

RTS nije, bio je prenos na Eurosport 4 i dok sam ja gledao bili momci.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...