Jump to content

Wimbledon 2024


Elias

Recommended Posts

2024poster-24140355.thumb.jpg.126ed98f668c5fc39787f4871ce63040.jpg

 

Možda na forumu trenutno nema baš neki preveliki entuzijazam za tenis (EP u fudbalu, Djokovic povredjen), ali evo teme za nas koji ćemo povremeno da pratimo turnir.

 

Nezvanično svetsko prvenstvo u tenisu, najveći i najprestižniji turnir u sezoni  počinje za nekoliko dana, kvalifikacije su uveliko u toku, zreb je zakazan za sutra u 11:00 CET, sve prenosi kao i svake godine Sportklub. 

 

Djokovic još uvek nije doneo odluku dal će da igra, navodno nakon današnjeg trening meča sa Sinerom će i definitivno odlučiti, teško je bilo šta reći o njegovim šansama trenutno, čak i ako igra očekivanja bi imo trebalo da budu jako mala.

 

Siner i Alkaraz su glavni favoriti, pa posle njih puno praznog mesta pa dolaze imena poput Hurkaca, Dimitrova, Medvedeva, možda Rubleva.

 

Generalno konkurencija u muškom delu turnira deluje veoma slabo, ne zato što nema izrazitih favorita kao što su nekada bili Big 4, već zato što je na turu ponestalo ovih igrača iz drugog ešalona kojima izuzetno paše trava, tipa Raonic, Kirgios, Miler, Kveri, Anderson itd.

 

Kod žena Žabeur sad ili nikada. Od ostalih Ribakina, Sabalenka, biće nekih iznenađenja to sigurno, deluje da će bar završnica biti ultra interesantna.

Edited by Elias
  • Like 1
  • Love 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Pa Raona se pojavio, ne znam gde je skoro na travi oborio svoj rekord u usevima, ali on sem asova ništa drugo ni nema.

Ne znam kako je uopšte uspeo da dođe do finala Vimbldona.

Mislim da je Novaku, kad je već lud, bolje da igra Vimbldon, nego OI, al ko mene pita 🥳.

Prognoza Alkaraz ✔️

Kod žena Ribakina, al sad sam Mekuša :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Elias said:

Kod žena Žabeur sad ili nikada.

Bojim se da je njoj prošle godine bilo sad ili nikad, kad nije uzela protiv Vondrušove mrka kapa. Šteta baš :classic_sad:

 

Olga ispala.

Edited by alcesta
Link to comment
Share on other sites

Auh druze, kad pomislis da ne moze smesniji zreb, a ono te razuveri.

 

Do treceg kola bukvalno nema igraca koji zna da hoda, a kamoli igra na travi, ovaj Kopriva je zapravo najzeznutiji.

 

U cetvrtom kolu ima neku redovnu musteriju ili anonimusa (verovatno Hacanov), pa onda Hurkaca ako se opet ne raspadne, to moze biti prvi zeznut mec u cetvrtfinalu.

 

Sinerov zreb sa druge strane kao horor film. Hanfman za pocetak nimalo naivan, pa potencijalno Beretini, pa Grikspor koji je takodje na travi opasan, Sapovalov/Selton/Zari, Medvedev je najlaksi rival za QF, ali nece on stici dotle, pored Strufa, Dimitrova, pa i Manarina, tu je i Vavrinka... haos.

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, McLeod said:

Auh druze, kad pomislis da ne moze smesniji zreb, a ono te razuveri.

 

Do treceg kola bukvalno nema igraca koji zna da hoda, a kamoli igra na travi, ovaj Kopriva je zapravo najzeznutiji.

 

U cetvrtom kolu ima neku redovnu musteriju ili anonimusa (verovatno Hacanov), pa onda Hurkaca ako se opet ne raspadne, to moze biti prvi zeznut mec u cetvrtfinalu.

 

Sinerov zreb sa druge strane kao horor film. Hanfman za pocetak nimalo naivan, pa potencijalno Beretini, pa Grikspor koji je takodje na travi opasan, Sapovalov/Selton/Zari, Medvedev je najlaksi rival za QF, ali nece on stici dotle, pored Strufa, Dimitrova, pa i Manarina, tu je i Vavrinka... haos.

Hororor film veliš, za Sinera?

Manarino, veliš?

Pa stvarno horor.

Inače, RTS prenosi Vimbldon, tako se reklamira.

Link to comment
Share on other sites

Još i razumem Meka za ostale ali kad je to Vavrinka postao neko strašilo na travi, pa još u ovoj fazi karijere, stvarno ne znam.

Novaku će najteži žreb biti on sam, dolazi rovit bez odigranog meča, i svako klizanje i pad može biti nezgodno. Štrecala sam se i Frica kad sam gledala onomad kad se vratio, nisam mogla da verujem da igra tako brzo mečeve na tri dobijena, a odigrao ih je tada par u pet setova koliko se sećam. Što se mene tiče biću zadovoljna da se Novak izvuče iz svega čitav i ne obnovi povredu. Mislim da mu ovo smanjuje šanse na OI, ali nije kao da sam optimista po tom pitanju ionako, pa šta ima veze kad je već zapeo.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Procitah negde relativno skoro da Mari ne ucestvuje jer ima neki problem sa kicmom ili slicno ali danas procitah da je na spisku ucesnika ????

A jeste bio najavio u IW da zavrsava sa tenisom ovog leta

Edited by ciao
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, alcesta said:

Još i razumem Meka za ostale ali kad je to Vavrinka postao neko strašilo na travi, pa još u ovoj fazi karijere, stvarno ne znam.

Novaku će najteži žreb biti on sam, dolazi rovit bez odigranog meča, i svako klizanje i pad može biti nezgodno. Štrecala sam se i Frica kad sam gledala onomad kad se vratio, nisam mogla da verujem da igra tako brzo mečeve na tri dobijena, a odigrao ih je tada par u pet setova koliko se sećam. Što se mene tiče biću zadovoljna da se Novak izvuče iz svega čitav i ne obnovi povredu. Mislim da mu ovo smanjuje šanse na OI, ali nije kao da sam optimista po tom pitanju ionako, pa šta ima veze kad je već zapeo.

Ma smejurija od žreba za Sinera bre, još Dimitrije najopasniji.

A Hubi je dokusurio Feda i to mu dao krompir a ovaj isto bio rovit sa kolenom.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...