Jump to content

Nokaut faza - osmina finala


Prognoza  

51 members have voted

  1. 1. Najveće iznenađenje osmine finala će biti

    • Ispadanje Španjolske
    • Ispadanje Njemačke
    • Ispadanje Portugala
    • Ispadanje Francuske
    • Ispadanje Nizozemske
    • Ispadanje Austrije
      0
    • Ispadanje Engleske
    • Ispadanje Italije
    • Neće biti iznenađenja
  2. 2. Titulu osvaja

    • Španjolska
    • Njemačka
    • Portugal
    • Francuska
    • Belgija
      0
    • Nizozemska
    • Austrija
    • Engleska
      0
    • Italija
    • Švicarska
      0
    • Grčka 2004. scenarij
      0
  3. 3. Volio/voljela bih da osvoji



Recommended Posts

Austrija je imala peh da u prvom minutu sama sebi uvali gol i onda sporije uđe u utakmicu. imali su incijativu i sasvim dovoljno šansi da preokrenu ali nešto sami nešto turski golman i eto poraza. Turci s'druge strane solidni, po prvi put u istoriji imaju bekove koji znaju fudbal i mogu da krenu napred, igraju bez klasičnog špica što im daje prostora za igru a mali Guller odlično del lopte i kontroliše igru, čak mi se čini da im Čalhanoglu samo smeta kad je u igri. Slabiji su od Holandije ali u naletu pa ako im se opet malo posreći sa nekim brzim golom mogu da naprave senazaciju.     

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Austrija je odlična ekipa. Nemaju neki impresivan individualni kvalitet i to ih, naravno, limitira, međutim igraju smislen i dobar fudbal, jesu malo bezlični ali igraju maksimalno sa ovim čime raspolažu. Arnautović im je verovatno bio najgori igrač na prvenstvu.

 

Što se tiče predikcija, aj da probam:

- Španija vs Nemačka će biti lepotica prvenstva, nekih 2-2 posle regularnog toka a onda Nemci ipak umuljavaju jedan u produžetku dok Španci od muke prelaze na tika taku

- Francuska dobija Portugal 1-0, to je zapisano u vremenu, opet autogol, ovog puta Pepe

- Možda se Englezima zalomi najbolja utakmica na prvenstvu protiv Švice? Neće. Prolaze Helveti na penale.

- Turci su me prijatno iznenadili, ali i Holanđani. Neće biti šetnja u parku ali 2-1 za Holandiju. Bardakči dobija crveni.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Utakmica u grupi je bila miljama daleko od nebitne. Zbog rezultata meca Francuska-Poljska ispostavilo se da je bila za prvo mjesto, a obzirom da niko ziv nije ocekivao pobjedu Gruzije protiv Portugala, ta utakmica je u tom trenutku bila za izbjegavanje Engleza u osmini i odlazak na drugoplasiranog iz grupe F. U toj utakmici je Austrija poptuno legitimno nadigrala Nizozemce sto apsolutno ne znaci da iko ziv izjednacava Nizozemsku i Austriju kao fudbalske nacije. Sinoc su od Turaka ispali poprilicno nesretno, prije svega jer je Arnautovic panj i golman teska katastrofa citav turnir fakticki. 

Link to comment
Share on other sites

Dobili su Holandiju u grupi jer je Van Dajk pravio nevidjene gluposti. 

 

Ima Austrija verovatno naravno najbolju repstaciju ikada i opet i to je bilo nedovoljno da prodju Tursku. Mnogo bolji su bili 2021 protiv italije u 1/8, ali tada su bili autsajderi i nije bilo ocekivanja javnosti, sada ih je javnost vec videla u 1/2 , mozda i finalu. 

Skromnost je vrlina, a ne mana.

Da im je igrao Dragovic, mozda ne bi primili onakve golove iz 5m, nije samo do Arnautovica i golmana. Isto tako i Holandija moze da kaze da je Van Dajk pravio gluposti i da su zato izgubili. 

Bitno da Dragovic sa 100+ nastupa nije dobijao pozive od kad je presao u FKCZ, ali zato pozivaju neke iz austrijskih klubova koji su miljama od FKCZa.

Ogresio se mnogo o Dragovica. 

 

Edited by Ljubitelj baklave
Link to comment
Share on other sites

Imali su itekako legitimnu sansu za polufinale obzirom na prikazano. Od bolje Nizozemske su u grupi 2021. rutinski izgubili 2:0, ovu su legitimno nadigrali i dobili. 

 

Prije svega do njih dvojice. Prvi gol apsolutno golmanova krivica, Arnautovic onda fula 2 zicera u drugom poluvremnu i gubi valjda svaki duel sa turskim stoperima. 

Link to comment
Share on other sites

Imali su my ass legitimnu sansu. Grupa i nokaut takmicenje su dva razlicita pojma, Portugalija, Italija i mnogi drugi su to dokazali tokom istorije. 

 

Golman je sastavni deo tima, dobar golman, pola tima. 

Martinez u finalu SP skinuo zicer Muaniju u 120 min i sprecio Francuze da postanu prvaci. 

 

Stoperi Austrije su prosek, kad primis onakve golove iz prekida, ne mozes samo golmana da krivis, uostalom i Austrijanci su isto zabili gol iz prekida, sam na drugoj stativi je bio. Dva prosek tima, realno gledano, s tim sto Turci su daleko fanaticniji i imaju uspehe kakve takve kroz istoriju za razliku od Austrije, u zadnjih 35 godina , recimo. 

Turci 1/2 SP 2002, 1/2 EURA 2008. 

Austrija nije bila na SP do 1998. 

 

Nema potrebe da se dize ovde do neprimenih granica tim Austrije, a nema nista iza sebe, najveci uspeh 1/8 EURA 2021, moz misliti. 

 

Nek mu stopere igraj Trauneri i slicni, kad neko pljune na Dragovica nicim izazvan. Da ima bar neke Neste i Maldinije u timu, pa moze da shvati do neke mere, ovako je to NONSENS i bezobrazluk najveci. 

Mnogi su ovde prisoners of the time, zarobljenici sadasnjosti, pa ovo sto sada vide u datom trenutku, velicaju i projektuju i na proslost i buducnost, gube tlo pod nogama. 

 

Mnogo vode Dunavom mora da prodje da Austrija dodje u isti nivo sa Holandijom sto se tice fudbala, traadicije, shvatanja, rezultata i znacaja koji fudbal ima u drzavi. 

Zato me i nervira da se tako lako prelazi preko nekih stvari i ovde neprimereno velicaju neke druge stvari. 

I time su samo ucinili medvedju uslugu Austriji, ubedjen sam da nije bio toliki hajp , da bi otisli daleko, kao sto su i mogli 2021 gde su bili odlicni protiv Italije, ali iz drugog plana favorita. 

 

Edited by Ljubitelj baklave
Link to comment
Share on other sites

Moze da zna i verovatno zna, ali cesto nekad se donose pogresne odluke, nije ni prvi ni poslednji koji ima neke fiks ideje oko sastava tima i na kraju dana, u nekom trenutku, dodje Turska i zabije dva gola iz 5m. 

Ne moze niko da mi kaze da Dragovic sa 29 ljeta nije mogao da nastavi da igra za Austriju, sa 100+ nastupa do tog trenutka. 

 

Mislim, zaista me briga za to, ne navijam ni za koga, sem za Srbiju, gledam neutralno to, svejedno ko prodje dalje, kad Srbija nije tamo. Ali ovo sa Dragovicem sam mora da prokomentarisem. 

 

1 minute ago, Dzistrou said:

Arnautović je odigrao preslabu utakmicu. Štoperi Austrije su prosečni. Dragović iz prošle sezone kojem jedan Uroš Spajić čuva leđa ne bi napravio razliku. Toliko. 

 

Ma kako da ne.

Link to comment
Share on other sites

Dragovic pored toga sto su odigrali Wöber i Danso na ovom prvenstvu sigurno ne bi otpadao kvalitetom, dapace. Likovi su bili kriminalni. Muceni Wöber juce gubi duel u sprintu sa Yilmazom koji gine 90min a Wöber tek 20min na terenu, oduzeo mu 2m. na 30m sprinta, dao autogol Francuzima, imao jedno 5 gresaka na obe utakmice, Danso direktni krivac za oba gola juce. Zadnja linija im je bila dosta slaba i sve je to sbbdbb ali reci da Dragovic ovde nema mesto je u najmanju ruku diskutabilno.

Link to comment
Share on other sites

Govorim o Dragovicu kad je dosao kod nas, sa 29 ljeta i da je vec tada prestao da dobija pozive, a pre toga 100+ nastupa. 

Iz te poluamaterske lige su klubovi davali milione i daju milione i za SMSa i Mitrovica i Tadica i slicne. 

Uostalom i to moze da vam mozda prodje kao argument, da on nije pozvao neke stopere iz austrijske lige koja nije nista bolja od Lige Srbije, mozda je uredjenija sa boljim terenima, ali sam kvalitet tesko da je neki vrhunski i tesko da je nesto mnogo jaca od nase lige. Nasa liga je zestoko potcenjena, jer je ruzno upakovana i klubovi su primorani da prodaju non stop , bez neke vizije i kontinuiteta, ali je sigurno bolja od austrijske kad je u pitanju produkcija mladih fudbalera. A to sto oni kasnije odu u inostranstvo, neki se izgube, neki ne, to je drugi par cipela. Uvek je mogao da ga pozove za neku prijateljsku i da vidi u kakvom je stanju, covek se odrekao njega sa 29, to je nepostovanje Dragovica.

 

Dragovic i sa 33 je bolji stoper od vecine austrijskih. Svako ko kaze drugacije, ok postujem stav, ali nista vise od toga, svako moze da prica i misli sta hoce. 

 

Austrija je odigrala krsh utakmicu juce i to je to. To sto su imali jednu dve sanse, moz misliti, naravno da ce imaju neku sansu kad kampuju u 16m Turske. Primili su dva amaterska gola i kad primis takve golove, ne znam sta ocekujes. 

Ali okrivis golmana i posao resen, svi su jelte odlicno odigrali, samo golman kiksao. 

 

E , kad bi to tako lako islo u fudbalu. Uostalom, ne znamm zasto uopste i pisemo o svemu ovome, navijam samo za Srbiju, a razlog zasto sam upao u ovu diskusiju je samo Dragovic i njegovo nepozivanje za Austriju sa 29 ljeta, cim je presao u ligu Srbije. 

 

 

Edited by Ljubitelj baklave
Link to comment
Share on other sites

Jes vala, besomucni napadi bez ideje. Nesto kao i mi protiv Slovenije, napadaj, ubacuj, ako prodje nesto, prodje. 

 

Sad ce se uvate za jednu dve sanse koju imali, za Arnautovica i onu sansu u 90+ minuti, to sto su dosli uopste do toga da jure 0 2 u jednom trenutku, to se jelte, nije desilo. Nisu oni krivi, vec neko peti, sto su primili dva gola iz 5m. 

 

 

  • Like 1
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

Po meni je Austrija odigrala solidno ali nista vise od toga. Stoji da ima paralela sa nama. Juce u 92. minutu pokusavaju onaj Grillitsch i Baumgartner neke duple pasove po desnom boku. Imali su 4 sanse, ali su imali i Turci. Ako se uzme u obzir koliko je Austrija bolja i narocito takticki disciplinovanija ekipa je to bilo premalo. Tu zaista treba i Rangnicku koji radi odlican posao postavljati pitanje kako je to moguce. Primili su 6 komada u 4 tekme sto je ipak previse. Bitno da su im eto stoperi sjajni.

 

Na drugoj strani treba i Montelli priznati da je ovo juce odlicno spremio, visoki presing Turaka sjajan, pobedio je Rangnicka sopstvenim oruzjem. Trcali su kao ludi i fizicka sprema Turaka je za svaku pohvalu. Ozbiljno odradjeno, pripremljeno.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Austrija je primila katastrofa golove, prvi u prvom minutu, mnogi igraci su odigrali lose, prvi Arnautovic, i opet je odbrana turnira golmana Turske sprecila da odu dalje jer bi ih pojeli u produzetku. Suma sumarum Tursku je usralo nevidjeno i ocajna Holandija ce igrati polufinale.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...