Jump to content

FORMULA 1 QATAR AIRWAYS AUSTRIAN GRAND PRIX 2024


Recommended Posts

Jel Lando trebao da bude izbačen iz F1 zbog ovog prošle nedelje? Isterao Maksa na travu jer je loše startovao. 

wUx2CgV.png

 

 

Neću da kažem da je to okej, hoću da kažem da ovo što je Maks uradio da se dešava 10 puta po trci i obično nema sudara ali je sad bilo. Iskopali su ljudi toliko primera u istoj krivini - gde sam ja i okačio jedan od prošle godine.

Edited by Nicklord
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Nije ni Landov potez na startu u Spaniji OK ali nemoj da mesas babe i zabe. Jedno je guzva na startu a drugo je kocenje na krivinama nakon dugackog pravca. Promena putanje na kocenju nije normalna i ne sme da postane prihvatljiva stvar ma ko da radi. Mene takodje nervira i ono djubrasko izgurivanje na spoljnu stranu na izlascima iz krivina. To nije trkanje, tako bih i ja mogao da branim poziciju protiv ~birajsvogomiljenogvozacasvihvremena~. Zahteva 0 vestine, samo gledas u retrovizor i kad vidis s koje strane dolazi ti namotas na njega.

Da se tako vozilo 50-tih, 60-tih, 70-tih pa i 80-tih imali bismo dvocifren broj mrtvih po svakoj sezoni.

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, alberto.ascari said:

Jbg, jednom se pomerio levo. I to je u pravilima da možeš jednom da se pomeriš kad braniš. Nikakvo šaranje ja nisam ovde video.

 

Pomerio se levo u zoni kocenja nakon sto se pre toga pomerio desno da zatvori unutrasnju stranu jer da nije Lando bi tuda krenuo u preticanje a ne duzim putem. Kad se dodje do kocenja nema vise pomeranja, ostajes gde si. Tojest tako bi bar trebalo da bude.
 

Quote

A pravila ionako stewardi tumače kako im se svidja. 

 

To i jeste sustina problema, suptilna manipulacija rezultatima i pretvaranje F1 u WWE. Kad mi odgovara pravila postoje kad mi ne odgovara ne postoje ili dosudjujem ne-kazne. Samo da se tenzije nabiju do maksimuma i da izgleda sto bolje na Netflixu.


tenor_2tra.gif
 

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Radoye said:

 

 

 

To i jeste sustina problema, suptilna manipulacija rezultatima i pretvaranje F1 u WWE. Kad mi odgovara pravila postoje kad mi ne odgovara ne postoje ili dosudjujem ne-kazne. Samo da se tenzije nabiju do maksimuma i da izgleda sto bolje na Netflixu.


 

 

 

Tu se apsolutno slažemo.

 

Očigledno ide na pobedu po svaku, ali baš svaku cenu. To verovatno niko osim možda Lewisa ili neke budale poput Tsunode ili Magnussena ne bi uradio ali on zna da se cela F1 vrti oko njega i da mu prolazi mnogo stvari. U intervjuu posle trke mu je rekao reporter da je mogao da pusti Landa, da ima veliku prednost u šampionatu a on mu je odgovorio da je mogao i da ostane kod kuće. Došao sam da pobedim a ne da budem drugi.

 

Zašto je tako nije njegov problem.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, alberto.ascari said:

 

Nije to od juče, trebalo je cepati po Senni, Schumacheru, Hamiltonu, Grossjeanu, Magnussenu, you name it, mnogo ranije i oštrije.

 

Nije od juče, favorizovanja je uvek bilo, prećutno, ali mislim da nikad nije bilo odvratnije nego sad jer se sve u cilju promocije nekog demolition derby stila, umesto fer i poštenog nadmetanja.

 

Sve za rejting, za gledanost. Napraviće reality show od ovoga.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Horner optuzuje Norisa da je namerno izazvao udes sa Ferstapenom:

 

https://racer.com/2024/07/01/norris-was-trying-to-cause-something-in-clash-with-verstappen-horner/

 

Quote

Red Bull team principal Christian Horner suggests Lando Norris was trying to create an opportunity to heavily impact Max Verstappen’s race in their battle at the Austrian Grand Prix.

 

 

Quote

Obviously we had the race under control, there was an eight-second lead and the pit stop put us closer than we should have been. Lando had the benefit of the newer tire with cooler temps than we expected, but then he picked up four track violations, so he was going to get a five-second penalty, and it just felt like he was trying to cause something up at Turn 3.
 

So very frustrating. Frustrating for Max, for the team, but nonetheless we’ve still managed to extend leads in both championships, but not the points we wanted.

 

Link to comment
Share on other sites

A Dr. Marko veruje da nema opasnosti da se dopusta kontakt medju vozacima pa je zato kazna za Ferstapena preterana i takodje krivi Norisa za udes:

https://www.racefans.net/2024/07/02/no-real-danger-letting-drivers-make-contact-in-low-speed-corners-marko/

 

Quote

Max Verstappen should not have been penalised for his collision with Lando Norris, said Red Bull motorsport consultant Helmut Marko, who claimed there was “no real danger” when the two made contact.

 

Quote

Max and Lando were at, and sometimes over, the limit. But we must not forget: they were braking down to low speed there, no opponent was nearby, the run-off area is large, and there was no real danger. So why not let the two of them fight it out?

 

The 10-second penalty for Max was incomprehensible to me because, in my opinion, Lando was more at fault. He wasn’t beyond the white line twice by accident.

 

Edited by Radoye
Link to comment
Share on other sites

Svaka čast Horneru na svemu što je napravio sa ovim timom, ali nikad nisam mogao da svarim njegove izjave. Uvek je tu bilo nešto pokvareno, makar malo.

 

Mogao je da kaže, eto, trkanje, svi hoće oštro trkanje pa se dese incidenti. Nešto u tom stilu. Ali ne, zavera protiv njegovog vozača koji je nevinašce. Plus izjava za SKY da Maks nije uradio ništa loše i da se nikad neće promeniti...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...