Jump to content

KK Partizan 2024/25 prelazni rok - (r)evolucija


Marvin

Recommended Posts

Daj još tu četvorku i Pokua, pa da zatvaramo radnju.

 

Ne znam, ne djeluje meni ovo loše, ili se makar fokusiram samo na pozitivne stvari. 😁 Nismo stari i istrošeni, ima dosta fizike, ima prostora i za košarkaški rast. 

 

Ukoliko hemija bude na nivou računam da bi mogli da igramo jednu kompetetivnu sezonu iz ugla borbe za plej-in u EL (kad kažem kompetitivnu, mislim da do kraja budemo u kakvoj takvoj trci za neku od plejin pozicija, i da makar na domaćem parketu budemo nezgodni svima). Pravi pokazatelj uspješnosti ovog i ovakvog prelaznog roka će vjerovatno biti ona tamo sezona i broj igrača na koje ćemo sa sigurnošću računati.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, СтелаРоса said:

Gde uopste za Pokusevskog ima mesta ako ste potpisali onog Mikea i dovodite jos jednu cetvorku? Ako sam dobro ispratio na 3 i 4 imate:

Brown, Bonga, (Vanja)
????, Mike

 

Mislite da bi Pokusevski pristao da bude treca opcija na 3/4?

Da, isto kao Dobric.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Mrk said:

Da, isto kao Dobric.

Dobrić ima 30god, igrač uloge, ceo život igrao u Zvezdi, probao u Virtusu, video da ne ide, od Čovića dobio kintu kakvu nigde ne bi (moja pretpostavka), pa se vratio tamo gde se najkonfornije oseća i pristao da krene od pozicije na tribinama. Po meni, loš potez, ali vedećemo.

Poku ima 23god, važio za jednog od najvećih evropskih prospekata, sa 19god otišao iz Olija u NBA i tamo igrao 4god. Sve što mu u ovom trenutku ne treba je da se vrati u EL kao treća opcija u klubu (makar to bio i Partizan), pa se sa tribina polako pomera ka klupi i terenu i da za 3god postane standardan (kako predlaže deo forumaša).

Poređenje njega i Dobrića za mene je -niđe veze.

Sasvim ok bi mi bila opcija da se u sezonu krene sa duetom Majk-Poku na 4 (uz povremeno korišćenje Dejvisa na toj poziciji), pa ako baš ne ide - tražiti kvalitet u doselekciji.

Dovoditi startnu četvorku + Poku, uz pretpostavku da je Majk već tu, meni bi delovalo kao baš neracionalna stvar, i za klub i za njega.

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, MC Thunder 2 said:

Lol, Dobric dosao da krene od tribine. Vic godine.

Možda nije u redu da o tome diskutujemo na Par temi, ali koga bi ti ostavio na tribini, ako ne Dobrića (pričamo o pozicijama 1-3, gde je normalno da 7 igrača bude u protokolu)?

Svakako je ovde tema bio Pokuševski, pa da pitam je l' ti deluje ok da on krene od tribine?

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, MarioKempes said:

Dobrić ima 30god, igrač uloge, ceo život igrao u Zvezdi, probao u Virtusu, video da ne ide, od Čovića dobio kintu kakvu nigde ne bi (moja pretpostavka), pa se vratio tamo gde se najkonfornije oseća i pristao da krene od pozicije na tribinama. Po meni, loš potez, ali vedećemo.

Poku ima 23god, važio za jednog od najvećih evropskih prospekata, sa 19god otišao iz Olija u NBA i tamo igrao 4god. Sve što mu u ovom trenutku ne treba je da se vrati u EL kao treća opcija u klubu (makar to bio i Partizan), pa se sa tribina polako pomera ka klupi i terenu i da za 3god postane standardan (kako predlaže deo forumaša).

Poređenje njega i Dobrića za mene je -niđe veze.

Sasvim ok bi mi bila opcija da se u sezonu krene sa duetom Majk-Poku na 4 (uz povremeno korišćenje Dejvisa na toj poziciji), pa ako baš ne ide - tražiti kvalitet u doselekciji.

Dovoditi startnu četvorku + Poku, uz pretpostavku da je Majk već tu, meni bi delovalo kao baš neracionalna stvar, i za klub i za njega.

Kako si napisao za Dobrica da ima 30 godina, zvuci kao da ima 40. A on u prajmu. Zasto bi on u prajmu sedeo na tribinama a ovaj sto je i dalje relativno mlad mora da ima 30 min?! 

Drugo, to za Pokusevskog sve stoji sto si nabrojao, ali brate mili da li si ti njega gledao skoro? Decko treba debelo da zasuce rukave da bi konkurisao uopste za neku ulogu. On mora da se dokaze, bukvalno ispocetka.

Nemoj da nas zajebavas sa projekcijom Mike i Poku na 4, to je i za EK upitno.

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, MarioKempes said:

Dobrić ima 30god, igrač uloge, ceo život igrao u Zvezdi, probao u Virtusu, video da ne ide, od Čovića dobio kintu kakvu nigde ne bi (moja pretpostavka), pa se vratio tamo gde se najkonfornije oseća i pristao da krene od pozicije na tribinama. Po meni, loš potez, ali vedećemo.

Poku ima 23god, važio za jednog od najvećih evropskih prospekata, sa 19god otišao iz Olija u NBA i tamo igrao 4god. Sve što mu u ovom trenutku ne treba je da se vrati u EL kao treća opcija u klubu (makar to bio i Partizan), pa se sa tribina polako pomera ka klupi i terenu i da za 3god postane standardan (kako predlaže deo forumaša).

Poređenje njega i Dobrića za mene je -niđe veze.

Sasvim ok bi mi bila opcija da se u sezonu krene sa duetom Majk-Poku na 4 (uz povremeno korišćenje Dejvisa na toj poziciji), pa ako baš ne ide - tražiti kvalitet u doselekciji.

Dovoditi startnu četvorku + Poku, uz pretpostavku da je Majk već tu, meni bi delovalo kao baš neracionalna stvar, i za klub i za njega.

James ima 39, dodje vreme da sa sinkom igra u Lakersima - pa sta?

Dobric je za  Zvezdu dobar igrac, a da mi vidimo ko je kod nas i kako ce igrati....

:default_coffee:

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, MarioKempes said:

Možda nije u redu da o tome diskutujemo na Par temi, ali koga bi ti ostavio na tribini, ako ne Dobrića (pričamo o pozicijama 1-3, gde je normalno da 7 igrača bude u protokolu)?

Svakako je ovde tema bio Pokuševski, pa da pitam je l' ti deluje ok da on krene od tribine?

Dobric ce biti bolji od Rokasa sl sezone. Ima da ga istisne lagano u decembru vec. Jos ukoliko se udje u neku crnu seriju poraza, sigurno se koplje nece lomiti na Kalinicu, Dobricu, Teodosicu.

 

Sto se tice Pokua, svako ko zeli da napreduje u karijeri mora da se vrati jedan do dva koraka u nazad, da popravi neke fundamente kosarkase koje je preskocio usled ranog odlaska u NBA, i nakon toga veze jednu ili dve odlicne sezone i vrati se tamo gde pripada.

 

Kosarkaska karijera nije trka na 100m, vec maraton, za 3 godine on ce imati 26, spreman ce uci u najbolje kosarkaske godine, ako dokaze kvalitet koji neupitno ima, u najmanju ruku ce zavrsiti u Realu ili nekom bogatom EL klubu.

  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, MarioKempes said:

Dobrić ima 30god, igrač uloge, ceo život igrao u Zvezdi, probao u Virtusu, video da ne ide, od Čovića dobio kintu kakvu nigde ne bi (moja pretpostavka), pa se vratio tamo gde se najkonfornije oseća i pristao da krene od pozicije na tribinama. Po meni, loš potez, ali vedećemo.

Poku ima 23god, važio za jednog od najvećih evropskih prospekata, sa 19god otišao iz Olija u NBA i tamo igrao 4god. Sve što mu u ovom trenutku ne treba je da se vrati u EL kao treća opcija u klubu (makar to bio i Partizan), pa se sa tribina polako pomera ka klupi i terenu i da za 3god postane standardan (kako predlaže deo forumaša).

Poređenje njega i Dobrića za mene je -niđe veze.

Sasvim ok bi mi bila opcija da se u sezonu krene sa duetom Majk-Poku na 4 (uz povremeno korišćenje Dejvisa na toj poziciji), pa ako baš ne ide - tražiti kvalitet u doselekciji.

Dovoditi startnu četvorku + Poku, uz pretpostavku da je Majk već tu, meni bi delovalo kao baš neracionalna stvar, i za klub i za njega.

 

 

Hahhahha, jeste apsolutno si u pravu. Dobric i Poku nikako nisu za poredjenje. Dobric je starter u reprezentaciji, istoj onoj u kojoj za Pokua nije bilo mesta u 12, alo eto, zvezdaskom logikom je ok da Dobric greje sedista na tribinama, a Poku ne. Stvarno ste carevi, da nemate Cokija trebalo bi vam ga izmisliti.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Mrk said:

Kako si napisao za Dobrica da ima 30 godina, zvuci kao da ima 40. A on u prajmu. Zasto bi on u prajmu sedeo na tribinama a ovaj sto je i dalje relativno mlad mora da ima 30 min?! 

Drugo, to za Pokusevskog sve stoji sto si nabrojao, ali brate mili da li si ti njega gledao skoro? Decko treba debelo da zasuce rukave da bi konkurisao uopste za neku ulogu. On mora da se dokaze, bukvalno ispocetka.

Nemoj da nas zajebavas sa projekcijom Mike i Poku na 4, to je i za EK upitno.

30god, u smislu - nema šta dalje značajno da napreduje, tačno se zna šta donosi. Potpisao na 3 god za dobru kintu, vrv poslednji EL ugovor u karijeri.  

Izbor mu je bio ili Zvezda ili neki EC tim za bar duplo manje para, eventualno Dubai. Sve druge opcije su za njega bile lošije od Zvezde.

Slažem se da Pokuševski treba da prione na rad, ali ne tako što će u početku da trenira i navija. Mislim da je za njega bolja opcija neki npr. Breogan sa 30min i slobodom u igri, nego suvi trening, makar i u EL. Naravno, prihvatim i drugo mišljenje, da uđe u Tristanove patike i proba odatle da pravi karijeru.

Mada, nije baš da ima svetle primere mladih momaka koji su se sa kraja klupe (ili početka tribina) vinuli u nebesa iz Partizana u prethodne 3god.

Ako bi došao da bude druga opcija, iza nekog npr. Monekea - to je druga priča, sigurno bi imao adekvatne minute i to bih podržao. Ali, za to ste valjda doveli Majka.

Očekivati od Obradovića da se nešto bitno posveti 13-om igraču u rosteru i od njega pravi buduću zvezdu - po meni nije realno, niti je to do sada radio. Mada, možda me demantuje, on čovek najbolje zna.

Naravno da je bolje Moneke-Poku ili Moneke-Majk, samo mi deluje previše Moneke-Majk-Poku, kao što mi u Zvezdi deluje previše Kalinić-Rokas-Dobrić na krilu.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, DKH said:

 

 

Hahhahha, jeste apsolutno si u pravu. Dobric i Poku nikako nisu za poredjenje. Dobric je starter u reprezentaciji, istoj onoj u kojoj za Pokua nije bilo mesta u 12, alo eto, zvezdaskom logikom je ok da Dobric greje sedista na tribinama, a Poku ne. Stvarno ste carevi, da nemate Cokija trebalo bi vam ga izmisliti.

Komentar ti je baš dripački, nije dorastao ovom forumu i ne zaslužuje nikakav odgovor, ali kad sam već tu - da odgovorim makar na zlonamernu laž koju si izneo.

Gde sam ja naveo da je za Zvezdu dobro što će Dobrić da bude na tribinama? U svakom komentaru sam naglasio da to smatram lošim potezom.

Dobra stvar je što na Partizanovom podforumu ima dovoljno ljudi sa kojima može da se polemiše o košarci i kad se imaju različita mišljenja, većina ljudi nemaju ovako nakaradan pristup kao ti.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Coz29 said:

Dobric ce biti bolji od Rokasa sl sezone. Ima da ga istisne lagano u decembru vec. Jos ukoliko se udje u neku crnu seriju poraza, sigurno se koplje nece lomiti na Kalinicu, Dobricu, Teodosicu.

 

Sto se tice Pokua, svako ko zeli da napreduje u karijeri mora da se vrati jedan do dva koraka u nazad, da popravi neke fundamente kosarkase koje je preskocio usled ranog odlaska u NBA, i nakon toga veze jednu ili dve odlicne sezone i vrati se tamo gde pripada.

 

Kosarkaska karijera nije trka na 100m, vec maraton, za 3 godine on ce imati 26, spreman ce uci u najbolje kosarkaske godine, ako dokaze kvalitet koji neupitno ima, u najmanju ruku ce zavrsiti u Realu ili nekom bogatom EL klubu.

Možda će Dobrić biti bolji od Rokasa, ali je to trenutno samo pretpostavka, pošto je generalno Rokas kompletniji igrač i ima bolju karijeru.

U sezonu ulaze iz pozicija da je Rokasa produžio trener, a Dobrića doveo predsednik fetišista.

Šta će da bude u decembru, da li će Janis biti tu, ko će koga istisnuti - to nemamo pojma. Ono što je fakat - sezonu (kad nema povreda i suspenzija) će na tribinama početi jedan legitiman EL igrač - što je glupost.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, MarioKempes said:

Možda nije u redu da o tome diskutujemo na Par temi, ali koga bi ti ostavio na tribini, ako ne Dobrića (pričamo o pozicijama 1-3, gde je normalno da 7 igrača bude u protokolu)?

Svakako je ovde tema bio Pokuševski, pa da pitam je l' ti deluje ok da on krene od tribine?

Ne nego će onako pogubljen igrati ozbiljnu rolu u EL... Uozbilji se.

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, MarioKempes said:

Komentar ti je baš dripački, nije dorastao ovom forumu i ne zaslužuje nikakav odgovor, ali kad sam već tu - da odgovorim makar na zlonamernu laž koju si izneo.

Gde sam ja naveo da je za Zvezdu dobro što će Dobrić da bude na tribinama? U svakom komentaru sam naglasio da to smatram lošim potezom.

Dobra stvar je što na Partizanovom podforumu ima dovoljno ljudi sa kojima može da se polemiše o košarci i kad se imaju različita mišljenja, većina ljudi nemaju ovako nakaradan pristup kao ti.

Vidis sve je stvar percepcije, meni je dripacka zabrinutost Zvezdinih navijaca za Partizanov roster. Mi smo ludi i bahati sto cemo dovesti Pokua da sedi na tribini, ali je to za Dobrica ok. Ajde molim te mani me tih fazona.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, DKH said:

 

 

Hahhahha, jeste apsolutno si u pravu. Dobric i Poku nikako nisu za poredjenje. Dobric je starter u reprezentaciji, istoj onoj u kojoj za Pokua nije bilo mesta u 12, alo eto, zvezdaskom logikom je ok da Dobric greje sedista na tribinama, a Poku ne. Stvarno ste carevi, da nemate Cokija trebalo bi vam ga izmisliti.

 

Dobrić nije ok za jedno 99% kkcz navijača ovdje, ne znam gdje si ti i šta si čitao. Bukvalno je ispisan rekordan broj stranica kad se čulo da dolazi.

 

Iako se slažem da overall ne zaslužujemo bolje od Čokija.

Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, DKH said:

Vidis sve je stvar percepcije, meni je dripacka zabrinutost Zvezdinih navijaca za Partizanov roster. Mi smo ludi i bahati sto cemo dovesti Pokua da sedi na tribini, ali je to za Dobrica ok. Ajde molim te mani me tih fazona.

Pa, ko se brine za vaš roster? Komentarišemo košarkaške stvari, neko ima jedno, neko drugo mišljenje, ovde je konkretno tema Pokuševski.

Onda ti upadneš sa neba, sa nekim nebulozama o Čoviću i neistinom da podržavam Dobrićev dolazak.

Kao što i sada iznosiš neistinu o ludom i bahatom Partizanu, koja nigde nije pomenuta ni u naznakama. 

Zadržavam svoje mišljenje da za Pokuševskog nije dobro da dođe na poziciju treće četvorke (kao što se ovde predviđa).

Svakako ti neću više odgovarati, jer kad napišeš i drugu ovakvu poruku - jasno je da nema niša od normalne košarkaške diskusije, to nije tvoj teren. Naćićeš sigurno dovoljno sagovornika za nadjebavanje o Ćokiju, bahaćenju, "mani me fazona" i sl. To nije moj teren.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Aman 2 said:

Ne nego će onako pogubljen igrati ozbiljnu rolu u EL... Uozbilji se.

Ne mora da igra EL uopšte, pisao sam da mislim da je za njega bolja opcija neki osrednji ACB ligaš i sl. nego polazna tačka - treća četvorka u Partizanu.

Na stranu što mislim da ga Obradović ne bi ni uzeo za takvu ulogu. Ili će ga dovesti da igra (tj. da bude u 12) ili ga neće ni dovoditi.

Slično sam mislio i za Đurišića i Zvezdu (s tim što je Poku mnogo veći prospekt) - glupost je da u tim godinama dolazi da bude treći bek u rotaciji, koji igra samo kad je neko povređen ili odmara.

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Sector said:

 

Dobrić nije ok za jedno 99% kkcz navijača ovdje, ne znam gdje si ti i šta si čitao. Bukvalno je ispisan rekordan broj stranica kad se čulo da dolazi.

 

Iako se slažem da overall ne zaslužujemo bolje od Čokija.

Hehe, ocigledno ni Poku u Partizanu nije ok za 99% kkcz navijaca ovde.

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, MarioKempes said:

U koju grupu računamo Vašingtona, u "Aranitoviće" ili u "15+ minuta"?

Ostajem pri stavu da mi je ona fiktivna raspodela minuta bzv stvar, ali živ nisam da vidim kako bi se to rasporedilo na pozicijama 1-3.

 

Ipak dolazi sg eto vidis, lose sam procenio, al sam ostavio prostora i napisao da u slucaju dolaska jos jednog beka da nece doci kvalitetnija cetvorka i pri tome sam i dalje, a moze biti i da gresim. Pokusevskog ne racunam u kvalitetnije. Dakle Moneke ili recimo neko Nba kalibra, na to sam mislio. E sad ako dodje i Pokusevski i neka kvalitetnija cetvorka onda bi me to iznenadilo.

 

Sto se tice uloga od 1 do 3 mislim da se nazire:

Dzouns, Nilikina

Lundberg, Vasington

Braun, Marinkovic

 

I da nema tu unapred jasno definisanih minuta vec ce se jasnije  raspodeliti uloge veoma ubrzo nakon prijateljskih i par kola. Negde to bude 20-20 minuta negde 25-15 itd. Sustinski nije ni toliko vazno, jer Bonga ocigledo ispada iz price na poziciji 3.

 

Sto se tice unutrasnjih pozicija:

Bonga, Majk, Pokusevski?

Dejvis, Dzouns

 

E sad u slucaju dolaska jos jedne cetvorke (i Pokusevskog koji je navodno bas blizu) Bonga postaje 3. opcija na 3 i to je ono sto menja moju pocetnu percepciju. Nije mi bas najjasnije onda jer dolazi iz Bajerna gde je igrao 20 minuta po mecu da sad ima ulogu da ce uci u igru ako se neko povredi. Sigurno da je dobio vise para al opet ne verujem da je to ne znam koliko vise od onoga sto mu je bilo ponudjeno u Bajernu posto su hteli da ga zadrze. Ne verujem ni da je Partizan spreman da plati veliki novac za nekog ko ce biti 11. igrac u rotaciji. Cak sta vise ubedjem sam da ce Bonga imati bar nekih svojih 15ak minuta po mecu. To znaci da ga sad vidim primarno kao cetvorku. I realnije mi je da ta pozicija bude pokrivena Bonga, Majk, Pokusevski no da dodje jos jedna cetvorka, da Bonga bude 3. opcija na 3 a pride i jedan od Majk/Pokusevski znaci da nema neke obecane minute u El a zamisli tek dodje jos jedna cetvorka, Bonga bek ap a imas jos dve cetvorke u vidu Majka i Pokusevskog, to je rekao bih zasigurni najnerealnija opcija. Ne vidim interes Majka koji stize kao mozda i najbolja cetvorka iz Evrokupa, za kog se interesovalo jos El klubova da je dosao da nema neku ulogu planiranu bilo to i 10 minuta. Takodje i Pokusevski ne vidim sto bi dolazio bas u Partizan ako mu nije obecano bar 10 minuta u El. Mislim da je za njega nakon ove izvesne gotove Nba karijere najvaznije sad da dobije negde minute, bio to i neki Evrokup tim, al nije mi bas ni za Aba ligu samo. Dakle mislim da je pozicija 4 zatvorena i da ce se tu raspodeliti uloge i minutaza izmedju Bonge-Majka-Pokusevskog u zavisnosti ko se kako bude pokazao. Dolaskom jos jedne cetvorke dvojice od ovih ostaju bez minuta a to mi nije realno prosto.

 

Apropo price i paralele, Dobric i Davidovac, mislim da ne mogu da se porede iz prostog razloga sto su oni prihvatili tu neku svoju ulogu unapred i vise mi ima smisla jer nisu dobili nijednu drugu ponudu iz El i jer su deo kluba x godina, pride imaju sanse da zaigraju vise utakmica u El, pogotovo Dobric jer je on 5. opcija na 2/3 sto znaci da on ulece umesto prvog ko se povredi i na 2 i na 3 i kapiram da ce nakupiti bar 15 utakmica, pride imati i veliku ulogu u Aba ligi i mozes da se oslonis na njega tu kao pouzdaog dok ipak na ove Partizanove ne mozes sa sigurnoscu.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...