Jump to content

Euroleague transfer market 2024/25


Recommended Posts

6 minutes ago, Brat od Korneta said:

 

Jedino gde ga zamisljam odnosno vidim da je realno su Armani, Partizan ili eventualno Fenerbahce.

 

Real ima Kampaca, Barselona Satoranskog, Panatinaikos Slukasa, Olimpijakos Vokapa (i Evansa), Fener Vilbekina, Makabi Lorenca, Efes Tompsona.

 

U Efesu sve i da su toliko bogati da im Tompson od 2.3 miliona igra bek apa od 10 minuta, ne vidim kako bi delio loptu sa Larkinom jer kapiram da nije Dzejms bas Micic po karakteru. Makabi nema tu lovu. Fener mislim da moze u paru sa Vilbekinom da igra, jedino pitanje kako bi se uklopio sa Sarasom. Olimpijakos Vokap i Evans tu nista, Pana Slukas i Grent a mozda ostane i Vildoza tamo tako da tu nista isto, Barselona Satoranski plus rade na produzetku Rubia, dovode Nunjeza a Laprovitola je legit i na 1. U Realu ga ne vidim karakterno a i nije mi realno da on i Kampaco dele po 20min a tek da igraju u paru.

 

Tako da ako se ne bude vracao u Nba i prelazio negde u El jedino kapiram da to moze biti: Fenerbahce, Partizan ili Armani.

 

Dobra analiza, slazem se oko trija koji moze da dovede Dzejmsa.

Naravno, sve ovo i bolje znaju i Majkovi menadzeri.

 

Nece mu oni dati zeleno svetlo da kulira Monako ako znaju da nece biti garantovanih dobrih ponuda, narocito jer i sam Dzejms ulazi u poslednju fazu karijere.

Ja mislim da ce Zeljko upariti Dzonsa i Pantera i da ce mu njih dvojica nositi spoljnu liniju, Dzejms bi tu vec bio overkil i morao bi da zauzme mesto miljeniku Panteru - dakle nije realno.

 

Saras i Dzejms su kombinacija za erupciju, nikako ih ne vidim zajedno, a i Fener se vec okrenuo Lorencu i Boldcinu kao glavnim metama.

 

Sve se crta da Mesina zameni mlohavog Nejpijera. Nit ce ovaj biti nesto bolji ove sezone, nit Armani ima bolju opciju spolja u Evropi od Dzejmsa.

 

Mada ja ipak mislim da je sve to tvrdjenje pazara i da ce Majk ostati kod Saleta do kraja el karijere.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, ScepanScekicSto said:

Da li vi stvarno, ali iskreno mi recite, mislite da postoji sansa da Zeljko potpise Dzejmsa?

Da nema Pantera u ekipi, verujem da bi Dzejms u ovoj siromasnoj konkutenciji bio jedna od glavnih opcija.

Nije Dzejms mnogo tezi za saradnju od pojedinih vasih igraca, narocito ako bi mu se podilazilo i pruzala podrska kao sto to Zeljko radi sa Panterom.

Na sve to ima brutalan skil, kad hoce ume da razigra celu ekipu, od onih je sto ne moras nista da mu kazes dvaput, sve kapira i kad hoce on sam lomi protivnika.

 

Veruj mi, nema trenera koji ne bi stao da razmisli kada bi mu se ponudio Majk Dzejms.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Azuolas Tubelis i Neal Sako navodno "na meti" Valensije.

 

Joan Peñarroya navodno u pregovorima sa Barselonom oko pozicije novog trenera tima iz Spanije.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Nenadd said:

Ja mislim da ce Zeljko upariti Dzonsa i Pantera i da ce mu njih dvojica nositi spoljnu liniju, Dzejms bi tu vec bio overkil i morao bi da zauzme mesto miljeniku Panteru - dakle nije realno

 

Nije realno obojica naravno ali samo Dzejms bez Dzounsa je realan u ovakvoj situaciji. Realan u smislu u teoriji i da mogu da ga plate.

 

Svakako ce doci samo jedan plej jer kapiram da je bek ap 99% Smit a 3. plej Lakic.

 

Delovalo mi je i da Telesport i basketnews podgrevaju polako pricu za ovako nesto, mada videcemo, mozda i tripujem samo, a i ja sam misljenja da ostaje u Monaku. Svakako ako igde prelazi u El to je jedan od tria KKP/Armani/Fener.

 

1 hour ago, ScepanScekicSto said:

Pa ne mislim ja da Dzejms ne bi legao, da ne valja i sl. Ja licno mislim da je daleko jaca glava od Pantera

 

al ljudi nemamo pare za to

 

Pusti me tih jinxova. Mislilo se da se nema para nakon debakl sezone 20/21 gde je zaradjeno 0 para od karata i Evrokupa pa su dosli Zeljko, Panter, Ledej, Kurucus, Lesor itd. Opet se mislilo da se nema para, 0 zarada od Evrokupa, relativno slab novac od karata, a umestio Zagorca-Dangubica-Mura-Kurucsa su dosli Exum-Naneli-Papapetru-Andjusic (koji je tada imao veliku ulogu u top8 Monaku i igrao u paru cesto upravo sa pomenutim Majk Dzejmsom).

 

Onda prethodnog leta su Panter i Ledej dobili dosta podebljane ugovore, Douzer je igrac cenovnog ranga Exuma ali je Avramovic dobio tada veci ugovor a i Jaramaz je stigao kao skuplji igrac od Madara. Smit je tu i neki gratis, a sigurno da ni on nije jeftin. Ponitka je stigao kao cenovni rang Papapetrua ali su zato Kaminski i Kaboklo nekoliko puta vise skuplji ukupno gledajuci nego sto je to bio Lesor sam u kkp.

 

Tako da jasno je da je svake sezone tim osetno skuplji nego prethodne i jasno je da ce ovog leta od Douzera, Andjusica, Nanelija, mozda Ponitke, Ledeja (ako ode), Kaminskog stici bolji i skuplji igraci. I to od svakog pojedinacno, a kamoli sveukupno gledajuci. Prvi korak sa Andjusic-Marinkovic rokadom je vec nacinjen.

 

I Zvezda i Partizan mogu da dovedu i igraca od 10 miliona i da ostatak igraju sa Smajlagicima, Mitrovicima, Trifunovicima, Plavsicima itd. Samo to niko ne bi uradio.

 

Dakle para ima u teoriji i za igraca od 10 miliona a kamoli za Majk Dzejmsa recimo 3.5m po sezoni. Uostalom prosle sezone je na Pantera od 2.6m trebao da bude tu i Mirotic od 3m tako da para ima. 

 

Za ovu sezonu je najavljen i veci budzet nego prethodne, Ostoja je najavo drim tim, tako da nista nije nemoguce.

 

 

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, ScepanScekicSto said:

Iskustvo me je naucilo da citam poslednju recenicu i tu si se ispromasivao pa necu ni dalje ds citam

 

ne volim ostoju, ali prvo poslusaj pa onda pricaj, a ne slepo da verujes naslovima

 

Pa kad procitas poslednju recenicu od tog i nema dalje, tu je kraj. 😄

 

Stvari treba citati od pocetka do kraja (ili ih ne citati uopste), zatim razumeti sustinu a onda donositi zakljucke. Nikad nisam cuo da se stvar zakljucuje na osnovu poslednje recenice. Mozda u skoli kad se pisu uvod, razrada i zakljucak, ali ja ne pisem tako.

 

Poenta price je da ce kkp zasigurno imati veci budzet nego prethodne sezone sto je slucaj vec 4 sezone unazad (isti je slucaj i sa kkcz) i da u teoriji zasigurno moze da plati Majk Dzejmsa. Mogla bi i Zvezda naravno, samo umesto CMM-a i Kenana bi dobili jednog igraca. Ovo pricam u teoriji, pitanje je dal bi on uopste dosao i dal ce napusiti Monako al da da napises da klub koji je imao 20m budzeta a za narednu sezonu je najavljen i veci da ne moze da plati nekog igraca 3 ili 3.5m je po meni smesno.

 

Nisam pocitao samo naslov procitao sam ovo: Prilikom ovog gostovanja predsednik KK Partizan istakao je da ne može da otkrije kako bi izgledao njegov drim-tim, ali da će ga napraviti za sledeću sezonu!

Link to comment
Share on other sites

Ne, izjavio je da je za njega drim tim svaki tim partizana, kao i onaj koji ce biti sledexe godine.

 

Pa kao sto ti napisa za zvezdu da bi mogla da dovede Dzejmsa a to onda znaci da ne bi mogla 2 igraca, tako i mi, sa platama Pantera i Zeka mi nema sansi fa dovodimo igraca ekstra klase bez ako ostali treba da

budu Lakic i sl

 

nema logike. Ako jedan a pogotovo ako obadvoica odu onda ima prostora. Licno ja hi se uvek odlucio za 4 prosecna i kvalitetna igraca nego za jednog ekstra klase.

 

Vaznije je daleko uigrati tu ekipu nego li imati tako neko veliko ime 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, ScepanScekicSto said:

Ne, izjavio je da je za njega drim tim svaki tim partizana, kao i onaj koji ce biti sledexe godine.

 

Pa kao sto ti napisa za zvezdu da bi mogla da dovede Dzejmsa a to onda znaci da ne bi mogla 2 igraca, tako i mi, sa platama Pantera i Zeka mi nema sansi fa dovodimo igraca ekstra klase bez ako ostali treba da

budu Lakic i sl

 

Pa kako je onda trebao stici Mirotic na 2 igraca ekstra klase?

 

Upravo na ustedi Lakic-Jaramaz i ako dodje jeftinija cetvorka od Ledeja a jasno ti je da je on imao veliku platu, mozda se dobije i neko obestecenje za njega i plata od Douzera koji ne ostaje samo od tih stvari bi mogao da platis Dzejmsa. A gde je tu Avramovic i obestecenje za njega i ako ostane Smit fakticki nece ti ni doci zamena za Avramovica zato sto ste imali 4 pleja jer Smit je Smit ako ostane Lakic je zamena za Jaramaza a umesto Douzera koji je tu bio planiran za nosioca na pleju i koji je imao najvecu platu na toj poziciji se ocekuje dosta bolji igrac od njega. Pa i Dzouns je rekao bih osetno bolji igrac od Douzera a kamoli Dzejms i plus odlaskom Nanelija, Kaminskog, Avramovica, Douzera, Jaramaza ti ostaje dosta novca u seleri kepu a jos ako ode Ledej ti ostaje toliko novca da mozes da dovedes Dzejmsa i jos par solidnih igraca a ne sve Lakice. Uostalom videces da ce kkp imati barem 3-4 top igraca i ostatak solidnih do dobrih a ne dvojicu ili kako ti mislis da mogu trojica i da sve ostalo budu Lakici.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Eddard said:

Ništa, dovedemo Džejmsa, pa da igra i centra ako zatreba. 

 

Nije to bas tako. Zamisli da raspolazes sa 13m i imas Pantera od 2.5m, recimo Dzejmsa od 3.5m i recimo Ledeja od 1.6m. Ostane ti jos 5-6 miliona da dovedes jos jedno 11 igraca sto nije tako malo. Alba za ceo tim izdvoji tolko pa opet tu ima solidnih igraca poput Timana, Brauna, Olindea, Koumadjea, Tomasa, Procide, Hermansona itd. to bi bila sasvim dobra potpora na ova 3 vrhunska igraca. Da ne pricam da bi Dzejms-Panter duo bio najmocniji duo u El.

 

Pritom pricamo o prosloj sezoni a za ovu je najvljen jos veci budzet.

Link to comment
Share on other sites

Znači najgori tim EL + Džejms, Panter i Ledej. Bombonica.

 

Ajd živi bili pa videli, ionako si mi na IL, koji me đavo terao da otvaram uopšte. 

  • Like 2
  • Thanks 1
  • Ha-ha 2
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, Eddard said:

Znači najgori tim EL + Džejms, Panter i Ledej. Bombonica.

 

Ajd živi bili pa videli, ionako si mi na IL, koji me đavo terao da otvaram uopšte. 

 

Ne, to si ti tako zakljucio.

 

Na hipotetickog Mirotica koji kosta kao Dzejms i uz Pantera i Ledeja nisi imao najgore saigrace i Albinog trenera koji je verovatno u par najjeftinijih, vec si imao jednog Zeljka na klupi za kog si svestan da nije jeftin, jednog Nanelija za kog si svestan da nije jeftin, kao i Douzera, Avramovica, Ponitku, Smajlagica itd. i sasvim dobru potporu uz 3 vrhunska igraca. Tako bi bio slucaj i sa ovom osnovom. Da ne pricam da su Dzejms i Panter kao duo bukvalno dovoljni sami da pobede mec.

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Brat od Korneta said:

 😄

Ovo pricam u teoriji, pitanje je dal bi on uopste dosao i dal ce napusiti Monako al da da napises da klub koji je imao 20m budzeta a za narednu sezonu je najavljen i veci da ne moze da plati nekog igraca 3 ili 3.5m je po meni smesno.

Video sam da na više mesta pišeš da su za Partizan i Zvezdu najavljeni veći budžeti za narednu sezonu nego za prethodnu.

Nisam to uspeo da nađem googlanjem, jedino što ima veze sa temom je Ostojin intervju iz aprila, gde kaže da je minimalni zahtevani budžet za EL 9miliona, a da će Partizan imati znatno više od toga, možda i duplo. Naravno, portali u naslov stave "Partizan će imati duplo veći budžet".

Ako imaš neki link ili relevantan izvor za ovaj info o porastu budžeta - piši, zanima me detaljnije šta su rekli na tu temu. 

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, MarioKempes said:

Video sam da na više mesta pišeš da su za Partizan i Zvezdu najavljeni veći budžeti za narednu sezonu nego za prethodnu.

Nisam to uspeo da nađem googlanjem, jedino što ima veze sa temom je Ostojin intervju iz aprila, gde kaže da je minimalni zahtevani budžet za EL 9miliona, a da će Partizan imati znatno više od toga, možda i duplo. Naravno, portali u naslov stave "Partizan će imati duplo veći budžet".

Ako imaš neki link ili relevantan izvor za ovaj info o porastu budžeta - piši, zanima me detaljnije šta su rekli na tu temu. 

 

Cuh Ostoju u nekoj emisiji pre par meseci sad ne mogu da se setim kojoj bilo ih je dosta. Ne radi se o tome duplo veci sto je izvuceno iz konteksta nego bas receno veci nego prethodne sezone. Kod nas je to najavljeno tokom sezone takodje, napisao je neko na temi da je receno na skupstini jos tokom sezone da bi trebalo biti kao i kkp ove sezone a to znaci 20m ukupan i 13+ na plate.

 

Od 20/21 sezone pa na dalje budzeti oba tima kontinuirano rastu za po par miliona to ne mora niko ni da kaze da bi zakljucili dovoljno je da pogledamo rostere iz sezone u sezonu u oba kluba i lako je uocljivo da su osetno skuplji svake naredne sezone od tad. Tako ce biti slucaj i naredne sezone.

Link to comment
Share on other sites

Dakle, @Brat od Korneta je otvorio temu samo da bi glorifikovao bahacenje dva Vuciceva projekta, jer je bukvalno svaki post na ovoj strani o KKP i KKCZ.

 

Dobro, ako cemo tako, onda mogu i ja da pisem da se nadam da ce ta dva kluba da naprave sto losije timove i da ce ostati praznih rukava kao i do sada.

  • Love 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

On 6/8/2024 at 6:46 PM, Čvarkov said:

Lakić i Plavšić prva pojačanja večitih

 

goldberg mode on

 

  Reveal hidden contents

james-mc-avoy-smile.gif

 

goldberg mode off

 

Plavsic me raduje jer se KKCZ tu prenatrpava kao po obicaju. Vec imaju Bolomboya i Mitrovica, ali ne, moraju oni da se obezbede od neke povrede, da ih slucajno nedostatak srece ne spreci ka misiji da zavrse na F4. Nije normalno imati tri igraca koji mogu da igraju samo na jednoj poziciji.

 

Lakic me raduje jer postoji nada da KKP nece dobiti WC. Takodje raduje i ova cutnja oko KKP, ima nade da nece moci da prave ultraskupe sastave kao ranije i da dovode milionska pojacanja. Normalno, sve ce se to rasprsiti kada korumpiranja EL bude objavila tvit u kojem se balavi na "nikad bolju atmosferu koju prave navijaci beogradskih velikana", ali onda tek Lakic nema nikakvog smisla, on je igrac za Zadar i taj sistem, u KKP koji opet hoce na F4 nema sta da trazi.

  • Love 1
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, goldberg said:

Dakle, @Brat od Korneta je otvorio temu samo da bi glorifikovao bahacenje dva Vuciceva projekta, jer je bukvalno svaki post na ovoj strani o KKP i KKCZ.

 

Dobro, ako cemo tako, onda mogu i ja da pisem da se nadam da ce ta dva kluba da naprave sto losije timove i da ce ostati praznih rukava kao i do sada.

 

Ne, to si ti izmislio da je otvorena zbog toga. Tema je cista kosarkaska i iskljucivo je otvorena radi prelaznog roka svih evroligaskih timova kao sto je to bio slucaj i prethodna 2 leta i tada se iskljucivo pisalo o potencijalnim pojacanjima i pojacanjima, trenerima, timovima itd. i tako ce biti slucaj i ovog leta. Jos jednu stvar si izmislio napisajuci ''jer je bukvalno svaki post o KKP i KKCZ''. To otprilike bi trebalo da znaci da je od 10 upisa 8 ili 9 su o ova dva kluba. Od 48 upisa do sada 25 upisa nemaju nikakve veze sa KKCZ ili KKP. Znaci nije ni pola a ne bukvalno svaki. U jednoj recenici si izmislio cak 2 stvari. 

 

Dakle ovo je tema za prelazni rok svih timova Evrolige, a to sto ima najvise upisa o KKP i KKCZ u odnosu na druge timove iliti tudje potencijalne igrace je zato sto su na ovom PDF-u 95% navijaci ta dva kluba pa je i logicno da se o njima najvise pise. Niko ti ne brani da pises o Zalgirisu ili Baskoniji ili kome god ko je u okviru ove teme, cak je to i pozeljno. Ova tema nije predvidjena da se prizeljkuje nekom da se naprave sto losiji timovi nego da se kace vesti i tvitovi potencijalnih pojacanja, da se komentarisu promene u rosterima i ko je sastavio kakav tim i to je sve, nista manje i nista vise od toga.

 

Zamolio bi administraciju da ima razumevanja da barem ovu temu drzi cistom kosarkaskom i da ne dozvoli da se i ova tema politizuje.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...