Jump to content

RG 2024.


Helena

Recommended Posts

Ovo sad izgleda onako kako bi trebalo da izgleda kad Alkaraz ne srlja, rutiniranje. Siner ne moze nista da uradi ako mu ovaj ne omoguci da samo mlati loptu iz mesta.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Elias said:

Alkaraz ima veći šljakaški peak, ali Siner je puno konzistentniji. Alkaraz sigurno nije šljakaški specijalista nivo nekih ranijih izdanaka Španske škole, ali opet je prirodniji šljakaš od Sinera to definitivno. Ako Alkaraz uspe da dominira sa forhendom, i one žute minute koje redovno ima kad srlja iz greške u grešku, sa glupom selekcijom udaraca, ne traju predugo, onda još uvek ima dobre šanse da dobije ovo. 

 

Ovo sam i ja govorio od starta, kad su ga svi krunisali Rafinim naslednikom na šljaci. Ja bi čak rekao da on nije nikakav šljakaški specijalista, te da mu više odgovara tvrda podloga.

Sa ostalim se slažem. Naravno da je prirodniji šljakaš od Sinnera, koji nema u igri apsolutno ništa za šta bi mogao reči da na šljaci funkcioniše bolje nego na ostalim podlogama. Samo je njegov overall kvalitet tenisa toliko visok, da je več sam po sebi dovoljan da i na RG udje medju 4 (najmanje).

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)

15-30, Siner na konopcima, on gadja liniju forhendom koji ide 100 km/h.

 

I naravno gubi gem. Da sam Ferero terao bih ga da mi trci kilometar za svaki ovakav idiotizam.

 

Ja ne razumem to, stvarno, da li je glup, da li je toliko neki refleks sta li u njemu jak, ovo je neobjasnjivo sta on radi.

 

Covek mu stoji u uglu bukvalno, znaci mogao je metar i po od linije plasiranu loptu da posalje ne bi je stigao nikad, jok, gadjamo liniju iz sve snage.

Edited by McLeod
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, L' Imperatore said:

 

Ovo sam i ja govorio od starta, kad su ga svi krunisali Rafinim naslednikom na šljaci. Ja bi čak rekao da on nije nikakav šljakaški specijalista, te da mu više odgovara tvrda podloga.

Sa ostalim se slažem. Naravno da je prirodniji šljakaš od Sinnera, koji nema u igri apsolutno ništa za šta bi mogao reči da na šljaci funkcioniše bolje nego na ostalim podlogama. Samo je njegov overall kvalitet tenisa toliko visok, da je več sam po sebi dovoljan da i na RG udje medju 4 (najmanje).

 

Pa da, Siner ima tu svoju HC igru ono kontrolisana agresija, visoka preciznost kod udaraca, odlično kretanje, koju trenutno igra na svim podlogama. S tim da to nejgovo kretanje nije toliko efektivno na sljaci kao što je to na HC ili travi (na sljaci ne može da prave one špage, retko kliza). Ovo je i Djokovicu bilo problem ranijim godinama u poređenju sa Fedom ili Nadalom na primer, koji su bili majstori u tom šljakaškom kretanju. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Atmosfera kao da se igra prvo kolo Bukuresta, a ni nivo igre nije mnogo iznad.

 

Malo je izmiksovao Alkaraz, krenuo da igra sa vise spina, ali Siner deluje kao da nije sve fizicki kako treba, deluje mi nemoguce da mu malo varijacije toliko smeta da se potpuno raspadne.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Alkaraz je otišao 5 metara iza linije pa se čudi što ne može da igra svoju igru. Razume se ima tu i neke Sinerove zasluge, ali ne igra mu baš toliko duboke lopte sve vreme.

Ne bi me iznenadilo da ovo ode u pet, ali mora Alkaraz da razbistri glavu.

Link to comment
Share on other sites

Pa da, Djokovic u uobičajenoj formi sigurno ne bi izgubio od Sinera na AO koliko god da je Italijan napredovao. Alkaraz vidljivo nije u prošlogodišnjoj formi, blagi pad nakon Vimbldona rekao bih da još uvek traje, situacija na Turu je takva da ako Siner pobedi danas i osvoji titulu u nedelju, čak i taj Kalendarski Slem nije toliko daleko ove godine, jebem li ga.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, neko me sabotira said:

Talijanski RG ove godine, Paolini i u dublu sa Errani ušla u finale. U finalu muškog dubla Bolelli i Vavassori a na dobrom putu da dođe do finala je i Sinner.

Zaboravio si nekog.

 

Mozda imamo i italijansko finale ako Rud ne umesa prste.

  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)

Da parafraziram velikog filozofa Mikija iz Kupinova, Alkaraz nije glup k'o kurac, dečko je glup k'o tri kurca. Da 'prosti ženski svet. 

 

Sinera ako posluži ovo telo od trske, jahaće ga dok onaj ne ode u ludake. 

Edited by Molina23
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Elias said:

ako Siner pobedi danas i osvoji titulu u nedelju, čak i taj Kalendarski Slem nije toliko daleko ove godine, jebem li ga.

Ajde da ne preterujemo ipak :classic_biggrin:

Koliko god Alkaraz imao bolji top nivo igre od Sinera problem je što ne może da ga drži  onoliko dugo koliko Siner može svoj. Bar zasad. Samo na momente pokaže šta ume, a o broju UE da ne govorim.

Videla sam neku statistiku da je u njihovim dosadašnjim mečevima Alkaraz spasao oko 50, a Siner oko 70 posto brejk lopti. U tom slučaju Alkarazu je potrebno da generiše mnogo više prilika da bi pobedio, a izgleda da je tako i danas.

 

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, alcesta said:

Ajde da ne preterujemo ipak :classic_biggrin:

 

Pa evo navijam za Alkaraza svim srcem u sledećem setu kako ne bi došli u situaciji da testiramo ovu moju teoriju.😀

Link to comment
Share on other sites

I komemtatori na engleskom ES-u svrsavaju na svaki Alkarazov poen, Sinerovi se ispracaju mlakim komentarom. Ocigledno je mali "zacementiran" za sveomiljenog 😵‍💫

Inace i meni je palo na pamet da ako Siner uzme RG, kalendarski slem je iza ugla.

Tako da glasam, Siner da dobije danas , u finalu Zverev ilu Rud 🙂

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...