Jump to content

RG 2024.


Helena

Recommended Posts

Ima Svjatek tu Nadalovsku ultra dominantnu auru na ovom turniru. Normalno je da se skraćuju ruke i da se tresu noge. Ali način na koji je prosula neke prilike, jbg, stvarno šteta. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Umetnost je zasrati dva seta..i prvi je trebala da dobije. O trećem da ne pišem.
Gotivim Švjontek,ali više Osaku. Baš mi ju je žao..onah fh na 30-15 na 5-3..šta reći?! Zakucala dve potencijalne ml u mrežu.

Obično kad se ovako preživi jedan meč,ode se do kraja.
Osaka..? Uzima USO :smiley50:

Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)

Gledao 15 zavrsnih minuta treceg seta, odavno bolji zenski tenis nisam video.

I ja sam navijao za Naomi ( i najlepse haljince na turniru), ali kakav repertoar ima Iga 😯 razbija sa obe strane!

Plus, sasula je publici u lice, da socnije ne moze biti! Zamisljam da im je Novak ovako nesto ikad pljesnuo 😯

Edited by Barker
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kakvi su to uslovi tamo, i Vavrinka i Kotov potpuno mokri, al potpuno!

I Vavac pušta suze,što zaboga?

Osvojio je RG preko najvećeg.

A Kotov je građen kao Hamad i liči na njega.

Link to comment
Share on other sites

Doslovno ovo, vrlo fer i otvoreno.

Inače se povela nekakva priča, Rothenberg je jedan od pokretača, naravno, kako Ribakina pravi dosadne KZN (ovo pominjem jer je Iga pomenula entertainment I slično u obraćanju).

 

  • Love 1
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Trebalo bi čitati Bušar na Tviteru, ovo sa Gofanom je prilično uzrujalo (prave) novinare i ljubitelje tenisa.

Kako piše, alkohol će biti zabranjen na Šatrijeu, sudije će morati češće da opominju publiku, obezbeđenje će imati pravo da izbacuje huligane-važi za sve stadione.

Trivije (ili možda i ne)- svi Britanci poispadali u prvom kolu, Talijani gaze, ostalo ih je mnogo, ne znam tačno koliko, ispod sedam ne.

Link to comment
Share on other sites

Opet mečevi prekinuti svi mečevi sem na dva glavna.

Od sutra svi mečevi od 10:30, a nešto će se i puštati na SL i FŠ jer zvrlje prazni, a karte rasprodate.

Izvor Bušar a poziva se na Morezmo.

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, alcesta said:

A šta je rekla?

Iga pokazuje anksioznost na terenu.. u određenoj meri..ona je čini pomalo odbojnom za gledanje. Odlična teniserka,višestruka GS pobednica,ali možda premalo ličnosti na terenu..deluje pomalo dosadnjikavo..

Opet,ni prva ni poslednja takva ili takav: Graf je bila slična, Pistol Pita su često prozivali da je poput robota,da ne pokazuje emocije itd..

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Drug Crni said:

U večernjoj sesiji za sada dosta praznih mesta na Šatrijeu..pretpostavljam da su ulaznice preskupe za samo jedan meč.

Koliko vidim nema pojedinačnih u ovom ranom delu turnira, samo dnevne. Verovatno ne žele ljudi ceo dan da budu tamo 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Francuzi "imaju taj problem" sa korporativnim kartama. Mislim da je to turnir koji godišnje najviše od tih većih turnira dodeli gratise za raznorazne sponzore, partnere, prijatelje federacije itd. Primetno je da je gornji nivo skoro uvek pun, a donji prsten gde su ta korporativna mesta skoro uvek prazan. Ti ljudi se obično pojave samo u kasnijoj fazi turnira ili kad igra neka velika zvezda ili neki domaći ljubimac. E sad te velike zvezde više nema u tolikom broju kao ranije, manji je broj i dobrih Francuza, plus kombinacija lošeg vremena i dobijamo to što imamo ove godine.

  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)
54 minutes ago, Drug Crni said:

Iga pokazuje anksioznost na terenu.. u određenoj meri..ona je čini pomalo odbojnom za gledanje. Odlična teniserka,višestruka GS pobednica,ali možda premalo ličnosti na terenu..deluje pomalo dosadnjikavo..

Opet,ni prva ni poslednja takva ili takav: Graf je bila slična, Pistol Pita su često prozivali da je poput robota,da ne pokazuje emocije itd..

 

Meni je ona po svemu Zastin Enan. Bukvalno su jedine razlike to  sto je malo visa i dvorucni bekhend. Izgled, ponasanje na terenu, "harizma"...

 

Karijerno isto prilicno slicne, gledajuci uspehe.

Edited by McLeod
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Kolins je servirala za meč 

 

I sad će po ko zna koji put objašnjavati zašto se povlači...tabloidima štampa u celom svetu zlo.

Inače ste pominjali Graf i Samprasa u nekakvom kontekstu dosadnoće?

Budite ozbiljni, molim vas.

Link to comment
Share on other sites

Švjontek - Osaka je bio jedan od najboljih wta mečeva koje sam gledao poslednjih godina..doduše,uzmite u obzir da ih nisam gledao previše.
Baš definicija meča kojeg je trebalo pogledati.

Delovalo je da je Švjontek gotova nakon što je pretrpela brejk u trećem setu i koliko god da je Osaka igrala dobro to tog momenta,samo sebe može da krivi za poraz. Iga je većinu meča bila grozna u ključnim poenima i da nije bilo Osakinog raspada,danas bi već odletela iz Pariza. Prvi znak upozorenja za Igu je bio brejk kojeg je pretrpela u prvom setu nakon 40-0..i mada je dobila prvi set u tb ona je izgubila sve ključne poene u drugom setu npr. Urnisala ju je Naomi na drugom servisu..svaki Igin drugi servis je za nju bio lagan poput izlaska u grad petkom uveče. To je bio put kojim je krenula i u trećem.

Poljakinja je u odlučujućem setu najpre propustila da napravi brejk na 15-40. Potom je izgubila svoj servis posle 40-15 i na kraju je Osaka uspela da se isčupa iz 0-40 i ode na 3-0 u gemovima. Bilo je neverovatno videti tako dominantnu igračicu koja se toliko muči. Igin servis se pokazao kao njena slabost. Za Osaku se vrlo dobro zna da se ne snalazi najbolje na šljaci (najblaže rečeno),a opet je bilo neshatljivo kako je Švjontek nije uspela pomerati,naterati da trči..njene loptice nisu imale potrebnu dubinu. Ako bi promašila prvi servis,a ni on joj nije bog-zna-kakvo oružje,bilo je perioda u kojima sam imao osećaj da je izgubila doslovce svaki poen na drugom servisu. Osaka bi ušla duboko u teren i samo bi ređala winner za winnerom iz reterna.

Iga svakako zaslužuje pohvalu što se izvukla;nema dileme. Međutim,ovo je bio meč koji je još jednom pokazao koliko Iga može biti izbačena iz komforne zone kad ju se stavi pod ozbiljan pritisak - delovala je veoma šokirano i iznenađeno,posebno u drugom setu.

Kao što juče napisah..obično posle ovakvog meča favorit/kinja ode do samog kraja turnira..Osaka je prezentovala kako treba (od)igrati protiv nje. Sad je pitanje mogu li neke druge teniserke da primene sličan recept i izdrže do kraja?

Što se Japanke tiče..nisam je gledao od IW/Majamija. Mislim da fizički izgleda kao u najboljim danima..skinula je nešto kilograma očito. Kondicija je na boljem nivou iako se osetio umor u njenoj igri pri kraju meča,ali treba reći da je meč bio prilično iscrpljujući i mentalno i fizički. Verujem da ju je onakav poraz prilično opekao,ali igra vrlo ohrabruje. Ako ostane fit u kontinuitetu,eto nje među favoritkinjama za US Open.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)
1 hour ago, McLeod said:

Olga dobila Kolins koja razbija ove sezone

Ne pada mi na pamet da išta oduzmem Olgi..sjajan rezultat. Ako se ne varam,odbranila je R3 od prošle godine kada je ispala od Jabeur. I u tom meču je pokazala zube.

Kolins..fenomenalna sezona za sada..iznad svih očekivanja. Otkako je objavila da joj je ovo poslednja sezona,rezultati su joj eksplodirali. Kao da je skinula sa sebe neki pritisak očekivanja.. od sebe same..počeli su da dolaze i pehari: Majami,Čarlston,Strazbur. Polufinale Rima..međutim,sa titulama kao da se vratio i pritisak. Očekivanja su porasla, počele su ankete u kojima je bila favoritkinja iz senke u Parizu i puć - puče mehur.

Plus se verovatno mentalno potrošila..verovatno je malkice i loše tempirala formu.. Kažem,ništa to ne oduzima od Olginog uspeha. Ovo je bio samo neki moj osvrt na Kolins.
Ona ima nekih problema sa ramenom ako sam dobro razumeo..biće zanimljivo videti da li će ostati pri odluci nakon ovakvih izdanja?

Edited by Drug Crni
slova
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...