Jump to content

Iz Stambola moji, znaš ti dobro koji...


L' Imperatore

Recommended Posts

10 hours ago, MV91 said:

CJ Massinburg ће бити прво појачање, двогодишњи уговор после одличне сезоне у Бреши.

 

Nisam bio upoznat sa likom i delom ovoga momka. Ustvari, kad sam pročitao tvoj post sam ga zamešao sa igračem sličnog imena koji je levoruk.

Uglavnom, posle brzinskog youtube scoutinga, zaključio sam da mi se pojačanje mnogo dopada. Vidi se da scouting služba radi dobro, tako da možemo očekivati jaku ekipu sledeče sezone. 

 

Izgleda kao klasičan igrač za Dejinu košarku. Jedino sam malo zbunjen što piše da je shooting guard. Uopšte se nebi iznenadio da ga u Bahcesehiru planiraju na pleju. Keenan Evans za siromašne.
A može biti i da je stvarno na 2, pa se sastavlja ekipa sa više ballhandlera u petorci. Ili treba na dvojci neko kao sekundarni kreator, jer če plej da bude neka strvina od 2 metra što cepa samo odbranu, mada ne verujem. Ali videčemo. Biče više jasnije kada vidimo naredna pojačanja.
 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Dvojka je Massinburg, al' ume da igra sa loptom, solidne fizikalije, pametan, igra odbranu. Baš fino pojačanje, Radonjićev profil igrača.

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Иначе као што је и било неких најава на зиму, чека се озваничење, али је Бахчешехир један од главних кандидата да заигра Еврокуп следеће сезоне уз специјалну позивницу.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, MV91 said:

Иначе као што је и било неких најава на зиму, чека се озваничење, али је Бахчешехир један од главних кандидата да заигра Еврокуп следеће сезоне уз специјалну позивницу.

 

(Euro)kup je naš! 😄

 

3 hours ago, Guru said:

Dvojka je Massinburg, al' ume da igra sa loptom, solidne fizikalije, pametan, igra odbranu. Baš fino pojačanje, Radonjićev profil igrača.

 

Hvala na informaciji.

 

Btw, nemoj da se stidiš, svrati nam češće. Ipak do tebe ponekad "volšebno" doputuje poneka informacija iz Dejinih krugova. Kao recimo lani kad si znao za Thomasa, dok ostali twitter insajderi nisu znali ni da se traži igrač na toj poziciji 😁

  • Like 1
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Radilo se i na domačem tržištu poslednjih par dana. Otišao je Hadi Ozdemir. Očekivano, moglo bi se reči. Ono nekoliko minuta koje je dobio ove sezone je izgledao jako izgubljeno na terenu.

 

Stigla dvojica mladih igrača. Furkan Haltali 21, centar iz Karsiyake. Te Goktug Bas 23, krilni centar iz Samsunspora.

 

Haltali je igrao solidnih 13 minuta za odlični Pinar. Pre toga član Efesa, Besiktasa i Banvita. Radi se o klasičnom centru od 2,11 koji ima post igru i pnr. Po pedigreu sudeči, reklo bi se da je to backup centar za sledeču sezonu, ali ja nešto nisam skroz siguran. Izgleda mi dosta tromo i limitirano/nespremno za neku ozbiljnu ulogu u rotaciji. 

 

Goktug mi izgleda jako zanimljivo. Fizički jak, agilan, dobar sa loptom u rukama... Nema šut za tri, što je naravno minus za modernu četvorku. Ali videčemo kakvu ulogu su zamislili za njega

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, L' Imperatore said:

Radilo se i na domačem tržištu poslednjih par dana. Otišao je Hadi Ozdemir. Očekivano, moglo bi se reči. Ono nekoliko minuta koje je dobio ove sezone je izgledao jako izgubljeno na terenu.

 

Stigla dvojica mladih igrača. Furkan Haltali 21, centar iz Karsiyake. Te Goktug Bas 23, krilni centar iz Samsunspora.

 

Haltali je igrao solidnih 13 minuta za odlični Pinar. Pre toga član Efesa, Besiktasa i Banvita. Radi se o klasičnom centru od 2,11 koji ima post igru i pnr. Po pedigreu sudeči, reklo bi se da je to backup centar za sledeču sezonu, ali ja nešto nisam skroz siguran. Izgleda mi dosta tromo i limitirano/nespremno za neku ozbiljnu ulogu u rotaciji. 

 

Goktug mi izgleda jako zanimljivo. Fizički jak, agilan, dobar sa loptom u rukama... Nema šut za tri, što je naravno minus za modernu četvorku. Ali videčemo kakvu ulogu su zamislili za njega

Zna li se sta je sa strancima od prosle sezone?

Ko tu ostaje a ko pali dalje?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Nenadd said:

Zna li se sta je sa strancima od prosle sezone?

Ko tu ostaje a ko pali dalje?

 

Iskreno, nisam uspeo da pronadjem tu informaciju. Ali mislim da neke od njih ni višegodišnji ugovori ne bi mogli da sačuvaju i da če se tražiti neki izlaz kako god okreneš.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Велике промене, захвалница Скрабу и Бајгулу, Марко Симоновић од Алимпија ка Радоњи.

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, MV91 said:

Велике промене, захвалница Скрабу и Бајгулу, Марко Симоновић од Алимпија ка Радоњи.

 

Za Baygula nisam nešto mnogo iznenadjen. Mislio sam da če ga možda spasiti što je domači igrač, ali ništa to.

Pričali smo mnogo o tome ko bi mogao biti pojačanje iz naše regije. Iskreno, Simonović mi nije pao ni na kraj pameti. Nekako mi se ta izgubljenost izmedju pozicija ne uklapa u Radonjin brend, ali videčemo šta su smislili. Nije najinteligentiji igrač, ali ima telo i mekanu ruku. Mada cenim da če ta mekana ruka i šut za tri biti u drugom planu, te će Dejo tih 2.13/110kg da natera u rudnik reket.

 

Prvo sam se malo prepao da je to neka kobinaža Miška i Bjelice. Ali realno, nije bilo potrebe da ga uvaljuje, jer je verovatno moga da ga pusti i u Bešiktašu kod Alimpija.

 

Potencial je tu. Trener kod kojeg visoki igrači neretko odigraju najbolje sezone u karieri je isto tu. Tako da možda ovo ispadne bolje od očekivanog na kraju. Srećno svima 😁

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, L' Imperatore said:

Cavanaugh produžio ugovor na još jednu sezonu 👏

Retko dobar i pismen igrac iz proslosezonslog tima.

Dobro pojacanje iz sopstvenih redova, Kevano je sasvim solidan EK igrac.

Kad smo vec kod EK, ima li zvanicne potvrde da ce Dejo tamo ucestvovati?

Nisam pratio, zna li se sistem takmicenja, ucesnici?

Nekako se utisala ona prica u fuziji sa LS

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Nenadd said:

Kad smo vec kod EK, ima li zvanicne potvrde da ce Dejo tamo ucestvovati?

Nisam pratio, zna li se sistem takmicenja, ucesnici?

 

Koliko znam, ništa oficielno. Ali iz više izvora se pričalo da če Bahcesehir dobiti wildcard. A i logično je posle svih onih slika i sastanaka sa Bodirogom/EL čelnicima.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, L' Imperatore said:

Cavanaugh produžio ugovor na još jednu sezonu 👏

 

Врхунска одлука, најпоузданији играч који је могао да пружа још боље партије да је имао више минута за одмор.

 

Помиње се да Алба и Башахшехир хоће Ника Маниона.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

За њега још нема ништа, отишли су Скраб, Озмизрак, Бајгул, и онај неки центар од 40 година.

 

Нема никаквих новости око Буцијела, Бутеја и Тејлора.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 6/20/2024 at 7:43 PM, MV91 said:

Врхунско појачање - Таи Одиасе нови центар, биће одбране и атлетике

 

Gledao sam Prometey više puta ove sezone i bilo je tu zanimljivih igrača. Meni su u oko upali on, Agada (fizički jak plejmaker) i March (napadački raznovrstan bek sa energijom u odbrani).

Rekao bi da je ovo znak da Buciel neče ostati. Fizički jak centar. Možda ne jači od Buciela kad bi se vuklo konopca, ali tu svoju snagu sigurno koristi efikasnije od Francuza u košarkaškom smislu. Dosta je atletičniji. Bolji rim protektor, bolji pnr igrač kako u napadu tako i u odbrani. Igra jednostavno i koristi svoje prednosti. Dok je moja zamerka za Buciela bila da bira pogrešne odluke i nezna da koristi neke stvari gde ima prednost pred protivnicima.

Nastavljamo sa močnim prelaznim rokom 💪

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, MV91 said:

Буцијел иде у Каршијаку.

 

Mnogo mi se svidja prelazni rok za sada. 

 

Mislim da nismo pomenuli da je Arna produzio ugovor pre nekoliko dana, dok je Ozmirak ocekivano bivsi.

 

Bas me zanima situacija sa Taylorom i Butejom. Rekao bi da jedan od njih dvojice sigurno ide, ako ne i oba. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Исто, чисти се све што не треба, отишао је и Гувен.

 

Тејлор и Бутеј су били одлични у Турк Телекому, ја некако верујем да ће остати макар један, а не би ме изненадило ни обојица. Рачунамо да долази први плеј, очекујем још 1 или 2 спољна у зависности да ли остају ова двојица или не.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...