Jump to content

Recommended Posts

10 minutes ago, Dracarys said:

Sve ozbiljnije mislim da bi AD trebao da se trejduje za Embida.

Zbog? 

Pazi sad, od 2016/17 kada je Embiid poceo igrati ima 400 odigranih utakmica i 53 u plejofu.

AD? 407 i 51 u plejofu i titula naravno😉

7 minutes ago, uini said:

 

to bi bilo recimo ad+reaves+neki pikovi

ne verujem da bi se 76ersi džorali glava za glavu

Lebron+DLo+pikovi+2 nasih forumasa i naravno Hammer kao slag na torti da iskoci sa nekim posalicama.

Invalidska kolica cemo ipak zadrzati u LA

Edited by Miki28 Teoljub
typo
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, uini said:

 

to bi bilo recimo ad+reaves+neki pikovi

ne verujem da bi se 76ersi džorali glava za glavu

Možda ovde Embid prolazi kroz trnje zbog Jokića, ali Embid je poslednjih sezona bolji igrač od AD. Dejvis je dobar samo za odbranu, tj. da bude deo nekog sistema. Embid je mnogo bolji napadački, ima bolji šut za 3, odličan spejsing za ekipu, plus možeš na Jokića da ga staviš.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Dracarys said:

Možda ovde Embid prolazi kroz trnje zbog Jokića, ali Embid je poslednjih sezona bolji igrač od AD. Dejvis je dobar samo za odbranu, tj. da bude deo nekog sistema. Embid je mnogo bolji napadački, ima bolji šut za 3, odličan spejsing za ekipu, plus možeš na Jokića da ga staviš.

https://www.statmuse.com/nba/ask/joel-embiid-career-playoff-stats

 

Posebno impresivno ovih 28% suta za 3😀 provjeren plejof igrac sa kojim se uzimaju titule😉

Kad se idruze Lebronovih 26 3P% i Embiidovih 17 3P% iz proslog plejofa, spacing bi bio da im i prime Warriorsi pozavide.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Miki28 Teoljub said:

https://www.statmuse.com/nba/ask/joel-embiid-career-playoff-stats

 

Posebno impresivno ovih 28% suta za 3😀 provjeren plejof igrac sa kojim se uzimaju titule😉

Stvar je u tome da Embid šutira za 3, AD više ne postoji u toj kategoriji.

 

A to je brutalna razlika u takvom bitnom uticaju kao što je spejsing.

 

Takođe, Embid zna da kazni Jokićevu odbranu, AD nema pojma.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Dracarys said:

Stvar je u tome da Embid šutira za 3, AD više ne postoji u toj kategoriji.

 

A to je brutalna razlika u takvom bitnom uticaju kao što je spejsing.

Spacing ne dobijas kada igrac sutira 17% za 3 poena a forte mu je da se zaleti u cuvara, zabije mu lakat u glavu i trazi bacanja za to ( nerijetko ih i dobije ).

3 minutes ago, Dracarys said:

Takođe, Embid zna da kazni Jokićevu odbranu, AD nema pojma.

AD itekako zna da kazni ali ocigledno zanemarujes potrosnju AD u odbrani. Kako bi Embiid crko u 1 pol da mora da pokriva prostor kao sto AD radi.

Lebron i Embiid bi bio uzasan fit. To bi bila bas negledljiva kosarka.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Miki28 Teoljub said:

Spacing ne dobijas kada igrac sutira 17% za 3 poena a forte mu je da se zaleti u cuvara, zabije mu lakat u glavu i trazi bacanja za to ( nerijetko ih i dobije ).

AD itekako zna da kazni ali ocigledno zanemarujes potrosnju AD u odbrani. Kako bi Embiid crko u 1 pol da mora da pokriva prostor kao sto AD radi.

Ne znam kakva to odbrana mora biti da se ima 0-6 u drugom poluvremenu. 

 

Ne znam kako da ti kažem, ali čim je jedan igrač nešuter u ekipi, postoji šansa i da ostali slabije šutiraju. Spejsing je danas pola košarke. Nisu slučajno Nagetsi sve počistili, jer oni nemaju nešutera u ekipi.

 

Pogotovo kada se radi o dva glavna skorera, a jedan od njih je nešuter, lol

 

U ovom slučaju Dejvis

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Dracarys said:

Ne znam kakva to odbrana mora biti da se ima 0-6 u drugom poluvremenu. 

 

Ne znam kako da ti kažem, ali čim je jedan igrač nešuter u ekipi, postoji šansa i da ostali slabije šutiraju. Spejsing je danas pola košarke. Nisu slučajno Nagetsi sve počistili, jer oni nemaju nešutera u ekipi.

Za tebe je suter neko ko uzme 3 trojke po mecu a pogodi 0.6 ili ti 17 %? Ili na nivou plejofa koji uzme 3.5 trojke a pogodi 1? To ti je spacing i suter?

Kako prolazi Fila sa tim spacingom u slabijoj konferenciji? Mora da imaju bas dosta uspjeha?

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Miki28 Teoljub said:

Za tebe je suter neko ko uzme 3 trojke po mecu a pogodi 0.6 ili ti 17 %? Ili na nivou plejofa koji uzme 3.5 trojke a pogodi 1? To ti je spacing i suter?

Kako prolazi Fila sa tim spacingom u slabijoj konferenciji? Mora da imaju bas dosta uspjeha?

Odmah bacaš priču na uspehe, a uz koga se Embid šlepa, a uz koga Dejvis?

 

Dejvis mnogo manje kritika dobija, nego Embid, čovek igra bukvalno bez nekog pritiska, još ima Brona u ekipi koji vuče svu gravitaciju.

 

Embid je danas označen maltene kao luzer, a čovek se igra košarke. Bili bi šampioni 2019. da nije Kavaj ubacio onu čuvenu tricu, kasnije neuspela saradnja sa Simonsom i dva plej ofa sa Hardenom i Tajrisom.

 

Da ja postavim kontrapitanje, zašto Fila ima 5-1, sa oskrnavljenom ekipom, a Dejvis 3-4?

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Dracarys said:

Odmah bacaš priču na uspehe, a uz koga se Embid šlepa, a uz koga Dejvis?

 

Dejvis mnogo manje kritika dobija, nego Embid, čovek igra bukvalno bez nekog pritiska, još ima Brona u ekipi koji vuče svu gravitaciju.

 

Embid je danas označen maltene kao luzer, a čovek se igra košarke. Bili bi šampioni 2019. da nije Kavaj ubacio onu čuvenu tricu, kasnije neuspela saradnja sa Simonsom i dva plej ofa sa Hardenom i Tajrisom.

Jer je provjerena luzercina u plejofu koja nestaje kad je tesko. Igra na istoku gdje je presmijesna konkurencija. Bosman je dobro rekao, zali Boze one telesine sa takvom glavom. 

O saigracima molim te nemoj. Neko ko je imao funkcionalnog Simmonsa, Butlera, Hardena itd itd.

13 minutes ago, Dracarys said:

Da ja postavim kontrapitanje, zašto Fila ima 5-1, sa oskrnavljenom ekipom, a Dejvis 3-4?

1. Protivnici ( Portland, Washington, Toronto ?) Sunsi koje su i Lejkersi dobili ( isto sa 2 bjtna izostanka igraca Sunsa ). Poraz od Bucksa.

2. Istocna konferencija

3. 5 od 6 utakmica kuci

 

E sad ovamo imas gostovanja sampionima pa Kingsima pa Heatu a pritom igras kuci sa tim Sunsima i Klipanima. 

 

Edited by Miki28 Teoljub
typo
Link to comment
Share on other sites

Izgovori za mezimca je težak raspored, pa ima Brona u ekipi i ostalu gardu.

 

Koga ima Embid, samo Tajrisa, lol

 

Raspored je kriv što se puca od Orlanda.

 

Majami koji je trenutno u rasulu ne mož se dobije. Izdominira ga Adebajo sa najboljom partijom u karijeri i još zaradi povredu. AD je smehotres lik

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Mnogi ce puci od Orlanda kuci. Nije to Washington.

 

A malo pogledaj zdravstveni bilten Lejkersa i rotaciju od 7-8 igraca. 

 

Nesto mi se cini da Melton, Maxey, Harris, Embiid igraju vec neko duze vrijeme mada ti bolje pratis Filu pa ces me ispraviti? Pored te 4 jel igraju jos Kelly Oubre, Beverley, Reed? Zajebano je kad ti Harden igra pa ne igra. A da, Harden skrajnut iz ekipe, trejdovan, rotacije se znaju, povreda nema. 

Dobiti Portland i Washington kuci. Bravissimooooo. 

Edited by Miki28 Teoljub
typo
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Dracarys said:

Odmah bacaš priču na uspehe, a uz koga se Embid šlepa, a uz koga Dejvis?

 

Dejvis mnogo manje kritika dobija, nego Embid, čovek igra bukvalno bez nekog pritiska, još ima Brona u ekipi koji vuče svu gravitaciju.

 

Embid je danas označen maltene kao luzer, a čovek se igra košarke. Bili bi šampioni 2019. da nije Kavaj ubacio onu čuvenu tricu, kasnije neuspela saradnja sa Simonsom i dva plej ofa sa Hardenom i Tajrisom.

 

Da ja postavim kontrapitanje, zašto Fila ima 5-1, sa oskrnavljenom ekipom, a Dejvis 3-4?

Mislis na onu seriju kad ga je MGasol usrao od kosarke?

 

To je jedno od najgorih izdanja neke zvezde u PO, cela serija. I da su uzeli titulu to bi bilo jer je Butler masina, a svejedno bi ih pokosili Bucksi.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, Miki28 Teoljub said:

Zivi bili pa vidjeli. Ja kazem da ce liga imati novog MVP koji nije osvojio ranije a tu su prva 2 kandidata Tatum i Luka.

Jokić je još 01/07/2022 ubeležio 30% mogućih glasova za MVP-a po osnovu pokajnika od prošle godine.

U situaciji da bude statistički tu negde sa ostalima on uzima, vraćaju mu prošlu sezonu.

Inače, da nije bilo toga bio bi 100% u pravu za novo lice

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ta prica o ukradenoj MVP nagradi Jokicu odnosno poklonjenoj Embiidu vec polako postaje iritantna. Obojica su imali vrhunske sezone i skoro identicne timske omjere, razlika izmedju njih uopce nije bila tolika da se moze pricati o nekakvoj pljacki. Trku je odlucio medjusobni duel u Philladelphiji kad je Embiid dao 40+ poena i los omjer Nuggetsa na kraju sezone gdje su imali onaj niz od 4-5 uzastopnih poraza. Licno mislim da je Jokic bio bolji i da se mene pitalo on bi bio MVP no ne vidim nikakvu epsku pljacku ili sramotu sto je ista data Embiidu. Kasnija izdanja u PO nemaju nikakvog uticaja na MVP nagradu za regularnu sezonu 2022/23, jasno je bilo i prije dodjele MVP nagrade da je Jokic bolji igrac od Embiida.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, Milos 3.14 said:

Jokić je još 01/07/2022 ubeležio 30% mogućih glasova za MVP-a po osnovu pokajnika od prošle godine.

U situaciji da bude statistički tu negde sa ostalima on uzima, vraćaju mu prošlu sezonu.

Inače, da nije bilo toga bio bi 100% u pravu za novo lice

Ljudi i zaboravili te price. Evo opet velicaju Embiida za ovaj start sezone, sto jasno govori o tome. 

1 hour ago, Irski_srbin said:

Embiid bi za promenu mogao da prodje drugu rundu pre nego sto se uopste nadje u istoj rečenici sa obrvom 

Dobrodosao, vidi se da razumijes materiju za razliku od cekica saljivdzije😀

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:

Ta prica o ukradenoj MVP nagradi Jokicu odnosno poklonjenoj Embiidu vec polako postaje iritantna. Obojica su imali vrhunske sezone i skoro identicne timske omjere, razlika izmedju njih uopce nije bila tolika da se moze pricati o nekakvoj pljacki. Trku je odlucio medjusobni duel u Philladelphiji kad je Embiid dao 40+ poena i los omjer Nuggetsa na kraju sezone gdje su imali onaj niz od 4-5 uzastopnih poraza. Licno mislim da je Jokic bio bolji i da se mene pitalo on bi bio MVP no ne vidim nikakvu epsku pljacku ili sramotu sto je ista data Embiidu. Kasnija izdanja u PO nemaju nikakvog uticaja na MVP nagradu za regularnu sezonu 2022/23, jasno je bilo i prije dodjele MVP nagrade da je Jokic bolji igrac od Embiida.

Da, slažem se da nije bila neka epska kradja i da je Embiid zaslužio MVP titulu. Medjutim, trku je vise odlučio medijski narativ i “voter fatigue” nego bilo sta drugo. A da ne spominjem sto su neki u toj debati bezobrazno pokrenuli temu rasnih odnosa, gde ispada da beli glasači vise preferiraju bele igrače i slično. Sta reci o Marku Jacksonu koji nije dao nijedan glas Jokicu?

Jeste Embiid je nadigrao Jokica u tom duelu, ali samo mesec dana kasnije, budući MVP kukavički je izbegao revanš u Denveru

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...