Jump to content

Reci i izrazi koji se redje koriste


Dragan

Recommended Posts

4 minutes ago, Constantin said:

 Upoznako sam u Negotinu lika koji se zove Boža Ungurjanović....

Imao sam prijatelja u Alibunaru, nažalost preminuo je, a zvao se Kostić Marčelo, otav Oktavijan, sestra Smaragda, a majka je bila Madjarica, Eržebet. Za sebe je govrio da je Rumun. Pričao je Rumuski perfektno, a prilikom korišćenja srpskog, ništa se nije naslanjalo na taj Rumuski.

Imam drugara, sada živi u Nišu, majka mu je Vajna, u kući se pričalo vlaški, kad je došao Niš, takodje je čisto, bez zadrške, pričao srpski, kao i dan danas.

 

Da, i jedni i drugi govore srpski kao i njihove komšije. Pošto su praktično stalno upućeni na komunikacijus a Srbima, jezik nauče odlično. Imao sam i ja jednog drugara u vojsci iz Banata, a i dalje smo u konaktu. On je čak i bio neko vreme u Rumuniji, a srpski govori identično kao ja. Dobar primer je i Marinika Tepić, koja je i studirala rumunski, a čuli smo da joj je srpski perfektan.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

On 1/8/2024 at 2:08 PM, DJ_Vasa said:

 

Da, i jedni i drugi govore srpski kao i njihove komšije. Pošto su praktično stalno upućeni na komunikacijus a Srbima, jezik nauče odlično. Imao sam i ja jednog drugara u vojsci iz Banata, a i dalje smo u konaktu. On je čak i bio neko vreme u Rumuniji, a srpski govori identično kao ja. Dobar primer je i Marinika Tepić, koja je i studirala rumunski, a čuli smo da joj je srpski perfektan.

 

Eh, M. Tepic je perfektna na 100 nacina, ne samo jezicno... Kao matori jarac, mogao bih da nadjem neke nacine da se druzim s njom.

 

Rece neko jednom,

 

"

Iz krajine lepa vlajna
Srce mi je zalomila
Iz krajine lepa vlajna
U mene se zaljubila

............."

 

https://www.google.com/search?client=firefox-b-1-d&sca_esv=061ef54448c79103&sca_upv=1&sxsrf=ACQVn0-CCWqtxmx9RHJuOS5Zq-JI-fx2PA:1704904584390&q=lepa+vlajna+tozovac&tbm=vid&source=lnms&sa=X&ved=2ahUKEwiUkYPBoNODAxUrSzABHc6lC2sQ0pQJegQIDhAB&biw=1366&bih=625&dpr=1#fpstate=ive&vld=cid:e0ddbff8,vid:kSnGiv4Hank,st:0

 

edit: ne znam je li forum ili moj komp. Nekada sam stavio YT link pa se "embedovao" a sada samo ostaje kao link, ne vidi se odmah?

Edited by zoran59
Link to comment
Share on other sites

 

27 minutes ago, zoran59 said:

edit: ne znam je li forum ili moj komp. Nekada sam stavio YT link pa se "embedovao" a sada samo ostaje kao link, ne vidi se odmah?

 

Ovako?

 

 

Tvoj link je link na Google pretrgu, ja sam otvorio YT pa kopirao link, onda se automatski pokreće.

Edited by Div
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...