Jump to content

Shanghai Masters 2023


Keira

Recommended Posts

Quote

“I think I'm playing great tennis. Even if I didn't make the quarter-finals [in Shanghai] or lost in the semi-finals [in Beijing], I think I'm playing great tennis. So I have to practise at my 100 per cent in the weeks before Basel. That is the next tournament for me, so I'll try to make my best in that tournament.”

Alkaraz posle meča. Jedino ako se naknadno predomislio.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dimitrov dobio Jarry-a i plasirao se u svoje tek 9 SF Mastersa .

Kuriozitet je da do sada ima 1 7 u SF iako se čini da na touru  igra profesionalno čitavu večnost, a od 2008. Jedino polufinale koje je dobio je Cincinati 2017

Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, Marko said:

Highest order svih četr'es? Teško. Especially that last one 😁

Ali i ne čudi, mogao bi sa osnovne još bar 40 udaraca... Ne i najlakši volej 

Kad već ne možemo više da uživamo u razmenama Simona i Monfisa, moramo se zadovoljiti ovako nečim :classic_biggrin:

 

Žao mi je što Dimitrov nije uspeo, obično kad neko ovako izbaci glavnog favorita imam osećaj da taj zaslužuje i da osvoji titulu, ali najčešće ne bude tako :classic_sad:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Već vidjeni klasik što se Dimitrova tiče. Previše pasivan,, slab servis, previše BH slicea kojim nikakvu štetu nije naneo Rublevu a varijacija u igri nigde,  do kraja uzeo jedan gem nakon izgubljenog TB prvog seta i početnog brejka u 2

Ali dobro , malo ko je očekivao da če izbaciti "strašnog" Alcaraza , napredovaće i na listi , ne verujem da je na kraju mnogo razočaran jer u ovom meču Rublev je ipak bio dosta bolji igrač, iako je i on imao žute minute, i sve mu smeta ..

Edited by Keira
Link to comment
Share on other sites

Solidno finale, dobija Hubert Hurkacz , u TB 3. od 0 3 i 2 5. 

2 Masters titula.

Turnir je  u najvećoj meri opravdao očekivanja što se brzine podloge i odskoka loptice tiče .Nije ni tenis bio loš iako su favoriti poispadali rano.

 

 

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Keira said:

Solidno finale, dobija Hubert Hurkacz , u TB 3. od 0 3 i 2 5. 

2 Masters titula.

Turnir je  u najvećoj meri opravdao očekivanja što se brzine podloge i odskoka loptice tiče .Nije ni tenis bio loš iako su favoriti poispadali rano.

 

 

Kako je srećan :heart:

 

2 hours ago, McLeod said:

Rubljov bi mogao od mene da izgubi u finalu Mastersa. Decko ima uzasnu mentalnu blokadu.

Pa nije ni Hurkač mentalna gromada, blago rečeno, ali eto bogami već drugi masters. Gledaš li ovo, Kaspere Rude :classic_tongue:

 

Mislila sam da će Rubljov onim Monte Karlom probiti led, ali izgleda da nije u tom pogledu napredovao ipak.

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, alcesta said:

 

 

Pa nije ni Hurkač mentalna gromada, blago rečeno, ali eto bogami već drugi masters.

 

pa da, upravo zbog toga i kazem, od vrhunskih igraca trenutno, osim Ruda i Hurkaca ja ne znam za pozeljnijeg protivnika u finalu. I Feliks, al on ne moze da prodje prvo kolo trenutno.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Odlicno finale, Rubljev standarno dobar  i standardno los, trebao je ovo dobiti. Bilo je uzivanje gledati Rubljeva na ceremoniji dodele pehara i kako se Hurkac solidarisao sa njim. 

 

 

6 hours ago, McLeod said:

 

pa da, upravo zbog toga i kazem, od vrhunskih igraca trenutno, osim Ruda i Hurkaca ja ne znam za pozeljnijeg protivnika u finalu. I Feliks, al on ne moze da prodje prvo kolo trenutno.

Cicipas je trenutno najpozeljniji

 

Edited by drungarija
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...