Jump to content

KK Crvena zvezda 2023/24 - Zadovoljština


ćušpajz

Recommended Posts

6 hours ago, Chaos Is Me said:

Dosta loše prvo i sjajno drugo poluvreme protiv solidno osakaćenog protivnika. Nije nešto specijalno ali daj šta daš u ovakvoj situaciji, i ovo je neki korak napred. Nepredvidiva smo ekipa, nije isključeno da dobijemo obe u Španiji, imamo kvalitet za tako nešto, a opet ne bi bilo čudo ni da nas otresu obe, Valensija ima sasvim solidan roster a Baskonija znatno bolju formu. Dobro je da smo dobili bez nekog vrhunskog Teovog izdanja. Shabazz sad već upada u onu kategoriju "samo da ne zasere previše dok je na parketu" igrača. Svidelo mi se što je publika skandirala Tobijevo ime dok je izvodio bacanja, bravo cigani, atipično ali moram da pohvalim. Lazić znači dosta, ozbiljniji smo nekako sa njim, a danas je i mlađi Laza odigrao vrlo pristojnu epizodnu rolu. Malo je lepših prizora u evropskoj košarci od Nedovića kad je u zoni. Malo lakše se diše, bitno da ekipa ne gubi veru, maraton je ovo, a ne sprint.


I meni se svidjalo da smo skandirali ime Tobija u toj situaciji ali je bilo svima jasno, pa i njemu, da ce promasiti drugo bacanje nakon toga 😄 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Koliko je znacila ona partija protiv Fenera Stefanu Lazarevicu.

Tacno mu je donela samopouzdanje koje mu je uvek falilo ne pamtim kad sam ga video da onako trazi loptu i da sutne bez da razmisli delic sekunde i normalno da cim ima manje premisljanja da se vise i pogadja. 
On bi oduvek bio jako koristan igrac da mu je sut na pristojnom nivou i da pogadja u nekom ok procentu kada je sam, njegova defanziva je zlata vredna ali opet ni ne moze da bude minus igrac u napadu, nadam se da je ovo napokon sezona kada ce da procveta malo mnogo mi je lepse gledati njega nego Davidovca koga obilaze kao da je cunj.

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Lazarevic sa ponekom ubacenom spot up trojkom dobija drugu dimenziju i postaje smislan u 12. Nadam se da ce u nastavku sezone nastaviti kao u prethodne dve utakmice kuci. Svaka cast na pozrtvovanju svim igracima, kao i na pobedi. Stvarno bi bio zlocin ne dopuniti ovaj roster sa dva dobra sa graca jer bi se otvorio dodatni potencijal i kod postojecih igraca. 

Link to comment
Share on other sites

Luka, Laza&Laza, Radonjini krvavokolenasi :classic_cool: 

 

Prvi put ove sezone gledam press posle utakmice (bio sam bas lepo raspolozen, konacno) i coach Sfero mi deluje dosta prijemcivije nego sto sam ocekivao, a posebno mi se dopalo sto stavlja naglasak na sledecu utakmicu - Cibonu, kao da su mu u klubu rekli da je njegov prethodnik sezonu prosuo bas protiv tog kluba. Cestitke couchu na hrabrosti da izvede Nedovica posle onakve partije u trecoj cetvrtini, cim je poceo da srlja u svom stilu I time ga sprecio da po obicaju 'prospe mleko' koje je 'dao'. I jos vece cestitke simpaticnom Grku na klupiranje Tea posle onog blamiranja sa Larkinom, ispostavilo se da je Yago dobro resenje za kraj utakmice.

Svakako coach Sferu zelim da njegova naredna destinacija bude Barselona Ili Madrid.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, djura.net said:

I jos vece cestitke simpaticnom Grku na klupiranje Tea posle onog blamiranja sa Larkinom, ispostavilo se da je Yago dobro resenje za kraj utakmice.

Svakako coach Sferu zelim da njegova naredna destinacija bude Barselona Ili Madrid.

 

nema tu šta da se posebno čestita, sferopulos generalno menja igrače kada ne isporučuju neophodno, pa je to uradio i ovaj put.

teodosić je zagrizao više nego što je sposoban bio u tom trenutku, ako misliš na pokušaj igre leđima ali mi je stvarno muka od ovakvih dočeka da se greška u igri okarakteriše kao "blamiranje".

 

blamiranje je kada se igrači kriju od lopte & beže od odgovornosti, npr.

verovatno jedna od lošijih partija teokratije do sada (s'tim što su za penzosa naglo porasli kriterijumi šta je dobra partija, i dalje je jedan od tri najkonstantnija igrača, jedini na pg-sg) ali je opet par puta kada je bilo važno, spojio saigrače sa loptom za kucanje, ubacio neke šuteve, malo li je.

 

ne sviđa mi se što takvu legendu možemo tako da tretiramo.

 

što se tiče toga da je luka krvavokolenaš, to verovatno isto govori o percepciji, vezanoj za domaću osnovu i radonjića a ne za realnost.

luka je sve ali nije krvavokolenaš i šuter, npr.

  • Like 21
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Fenomenalna energija igraca sinoc, vidi se da je mnogo znacio povratak Lazica, svi su igrali za nivo iznad odbranu. Lazarevic takodje fenomenalna energija u odbrani, ima i vise samopouzdanja cim je uzeo onaj sut koji je pogodio sa 45 stepeni.

 

Zadovoljan sam partijom, pogotovo u drugom poluvremenu, nekako cemo se krpiti na poziciji 2 ali nam jedan visoki (4 ili 5) fali kao leba. Mitar odlicno igra u ulozi cetvorke i vidi se da mu bas prija da igra poziciju cetiri, problem nastaje kada Mitra nema na parketu i zameni ga Davidovac. Volim Dedu ali nema niti brzinu, niti snagu da igra 4 i tu pod hitno mora pojacanje.


O Tobiju necu trositi reci, valjda ce proraditi kad vec nece da ga otpustaju, Nedovic i Jago sinoc bili kljucni i da ne bi sudija u trecoj cetvrtini, ko zna sta bi bilo.

 

Bravo Zvezdo!

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, uini said:

ne sviđa mi se što takvu legendu možemo tako da tretiramo.

Potpuno nebitno, osim za forum, kako ti I ja 'tretiramo legendu', bitno je da couch prepozna moment i bude u stanju da ga tretira kako zasluzuje. Maestro za maestro i klupa za blamiranje.

 

Luka jeste 'krvavokolenas' (i nije suter). Ako ga ti ne prepoznajes kao takvog, sta da ti kazem? Osim da nam se razlikuju percepcije tog termina.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, djura.net said:

Ono jeste, al' ajd' da covek zavrsi karijeru uz sto je manje blamiranja moguce, pa cemo da ga stavimo na mesto koje zasluzi.

 

to ti kažem. ružno je da ti, kao navijač kluba, ovako govoriš o jednoj veličini koja ovih dana igra kod nas a usput je i zvezdaš, mada je to krajnje nebitno.

treba ponekada razumeti i ono što ne voliš, iznad svega poštovati, ako već ne možeš da razumeš.

 

busamo se u grudi da smo ovakvi ili onakvi carevi ali jbga, ne ide nam.

  • Like 19
Link to comment
Share on other sites

9 poena, 3 skoka, 4 asistencije ali i 3 izgubljene. Ozbiljno blamiranje nema sta👍 

 

Znam da nismo navikli ali nije uopste lose imati opcije pa da mogu uci igraci koji daju doprinos kada neko pocne srljati. 

Nema sta, smrtni grijeh je napravljen sa onim pokusajem postovanja Larkina. Neoprostivo i za kaznu treba ga poslati na tribine.

Link to comment
Share on other sites

Sinoć je Mali Laza pod našim košem sve skokove uzeo ne tako što mu je lopta pala u ruke već apsolutno savršenim zagradjivanjem i odličnim tajmingom skoka.
Čisti fundamenti uz podršku brutalnog frejma i sirove snage.
Daj mu samo Bobe šuta i da nek se vazda cimaju zverine kada udje u igru i traži ih pogledom po terenu jer ih sada već u nizu gasi kao stonu lampu...Klajburn, Vezenkov, Vilbekin...sinoć je i Larkina upisao u svoj CV.





  • Like 18
Link to comment
Share on other sites

Teo nicim nije zaduzio Zvezdu da bi imao neki sad specijalan status u odnosu na druge igrace, to sto je on legenda repke i generalno evropske kosarke svaka cast ali sto se tice Zvezde nize je u hijerarhiji i od Lazica i Luke pa i od Nedovica.

Za sinoc i generalno partije od odlaska Duska nije zasluzio kritike vidi se zalaganje a i generalno sto kazete jedan je od najkonstantnijih nasih igraca.

  • Like 16
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Nele said:

Teo nicim nije zaduzio Zvezdu da bi imao neki sad specijalan status u odnosu na druge igrace, to sto je on legenda repke i generalno evropske kosarke svaka cast ali sto se tice Zvezde nize je u hijerarhiji i od Lazica i Luke pa i od Nedovica.

Za sinoc i generalno partije od odlaska Duska nije zasluzio kritike vidi se zalaganje a i generalno sto kazete jedan je od najkonstantnijih nasih igraca.

A ko i trazi specijalan status za njega? Samo malo manje da se pljuje jer vidjeli smo sinoc odmah salvu po njemu i Nedovicu u 1 pol da bi drugopomenuti u 3/4 slomio Efes.

 

I kada su krenuli u 4/4 na sve ili nista, pazi sad, ona majstorska asistencija Tea za Tobeya i onda iz ofanzivnog skoka putback za mirnih +8 dok se Neda i ostali ne vrate da privedu mec kraju.

Edited by Miki28 Teoljub
typo
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Nele said:

Teo nicim nije zaduzio Zvezdu da bi imao neki sad specijalan status u odnosu na druge igrace, to sto je on legenda repke i generalno evropske kosarke svaka cast ali sto se tice Zvezde nize je u hijerarhiji i od Lazica i Luke pa i od Nedovica.

Za sinoc i generalno partije od odlaska Duska nije zasluzio kritike vidi se zalaganje a i generalno sto kazete jedan je od najkonstantnijih nasih igraca.

 

a specijalan status je kada takav igrač ne dobija ničim zasluženo vređanje i nipodaštavanje jel?

mislim, očigledno ni luka nema taj specijalan status, jer je najsvetije navijačko pravo prosuti kofu govana po nekome.

 

samo napred, zaslužujemo sve oko čega se ovde konstantno nerviramo.

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...