Jump to content

La Liga


Baros

Recommended Posts

  • 4 weeks later...

Ja cu povremeno pisati o dugogodisnjoj ljubavi ako nikome ne smeta.

Ova dominacija i viktorija na Nou Kampu protiv slabijih ekipa se uvijek ocekuje medjutim neke stvari su me odusevile. 
Presing kad se izgubi lopta i namjera da se oduzme ista protivniku u narednih par sekundi je bio fantastican. Jeste da je to Majorka ali stvari su isla poprilicno dobro i volio bih da vidim kako to sve sljaka protiv mnogo jacih protivnika. Kad se branimo na postavljeni napad, to radimo sa 8 igraca nazad. Gdje Grizman igra lijevog veznog, a Rakitic desnog.
Ono sto me posebno obradovalo u poslednje dvije utakmice je vracanje Rakitica koji igra fantasticno i dokazuje da je jos uvijek 'world-class' cm. Naprijed jako pouzdan, a nazad odradjuje fantastican posao i kretnje su mu jako pametne jer ima sjajnu anticipaciju. Treba pohvaliti Grizmana koji poprilicno grize u defanzivi i ocigledno ga tjera glad da se dokaze svima da je vrijedan da bude tu gdje jeste.

O Messiju necu trositi rijeci. Ova lakoca davanja golova je kao da je izasao ispred zgrade da se igra sa klincima. Akcija i priprema koju je uradio De jong za stiklu Suareza je takodje sjajna. Volio bih da neko postavi ove golove.
Jedini prakticno minus u cijelom poluvremenu je kasnjenje Lengleta na kretnju Budimira i uklizavanje kojem bi kompenzovao to kasnjenje koje je dalje dovelo do mjenjanja smjera lopte i gola.

edit: ako postoji tema o barsi koju nisam primjetio, nek moderacija prebaci

 

Edited by nemanjau5
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
1 minute ago, Xpert said:

Lele, na sta lici odbrana Barselone. Skoro pa rekreativni nivo.

kakvi autogolovi ove i prosle sezone.Prvo sa De Lihtom a onda i prodavanje Todiboa koji je klasa sa Pikea i Lenglea.Zaista ne znam sta vise treba da se uradi pa da ovaj pajac na klupi popije otkaz

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...