Jump to content

NFL Fantasy 2023 - A liga


Xpert

Recommended Posts

Nije ni vazno, javio se covek, mora imati mesta i za njega, narocito jer je dugogodisnji igrac.

Ja sam i ranije pominjao da mi ne bi bilo problem da ponovo budem co-owner, ako ima raspolozenih i ako je neparan broj. Mada bi bolje bilo da to budu osobe koje se licno znaju, radi komunikacije i dogovora.
Ili da potrazimo jos 1 osobu, pa da nas bude 18. Mozda da se prvo posalju privatne poruke svima koji su igrali prosle godine? Ili mozda neko iz one pre zeli da se vrati, ko zna. Ako moze komesar, ako ne, nek mi napise poruku, ja cu to uraditi, otvoricu kasnije forum da proverim.
Ja stvarno nemam nikoga, tj. barem ne ko govori Srpski. :classic_biggrin:

Sto se broja ekipa tice, mislim da je prilicno nebitno 16 ili 18.
Igrao sam pre par godina ligu od 16, mislim da je to najgori draft koji sam ikada u radio, ne racunajuci prvih par sezona, kad generalno nisam imao predstavu sta radim. Svaku rundu nakon prve sam se nasao u soku, kad mi svi planirani za narednu budu pokupljeni. 😅 Mockovi za takve lige ne postoje ni na jednom sajtu, sad sam i CBS proverio. Tako da smo svi u istom sosu i bice to jedna zanimljiva avantura. :classic_biggrin:
Izuzev ako neko ne igra redovno u takvom formatu ili pak ima vremena da radi svoj cheat sheet, pa onda precrtava, povezuje ili broji. U tom slucaju i zasluzuje da bude najbolji. 
A sa izmenama i FA ne bi trebalo da bude frka. Jeste da nece biti isto kao kad nas je 14, ali ipak 6 igraca na klupi + samo jedno IR, imace tu sta de se probere, tu su jedino lige od 20 malo kriticne. A defanzivaca ce svakako biti u izobilju.

Ali najbitnije da krenemo odmah i da se dogovorimo oko svega barem do sutra vece. I ako ima drugacijih predloga, mada ne znam kolike su nam sanse da okupimo dovoljno ljudi za 2 lige.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam isto u fazonu, the more the marrier. Ali znam da se večina učesnika ne slaže, pa zato ne bi ni forsirao tu ideju sa 18 timova.

Daj da vidimo šta je sa ovima što još nisu ušli u ligu i zašto, pa se možda tu pronadje neko mesto za Ikca. Ako ne, i ja sam otvoren za co-owneraj. S tim da bi bez problema prepustio dirigentsku palicu, a ja preuzeo konsultantsko/navijačku ulogu.

Link to comment
Share on other sites

E da, sad mi pade na pamet, mozda da pitamo NBA fantazere sa foruma, posto mislim da njih jos uvek ima 3 pune lige, sto je 50-60 ljudi? Mozda neko zeli da se oproba, ko nije ranije igrao. U 2. ligi ionako nema ispadanja.
Ovaj fantazi je najmanje 5 puta laksi I ima daleko manje obaveza. Tamo cesto zaboravim da ubacim igrace za odredjeno vece, cak mi se i u plejofu to redovno desava.

Najbolje bi bilo da @Xpert napravi ankete za glasanje ili neko drugi ko ima dozvolu, pa da nas 17 koji smo se okupili do veceras odlucimo sta nam je ciniti.
Npr. predlozi tj. opcije:
1. Liga od 18 ekipa i da potrazimo jos 1 igraca za popunu
2. 16 je maksimum koji mi se igra, uz usmeni dogovor koja dvojica vode tim zajedno
3. Da potrazimo igraca za 2 lige.

Mislim da ako bi da pokusamo da napravimo 2, minimum trebao da bude 12 timova po ligi. Mada i 12 u prvoj i 10 u drugoj je ok, posto bi u 2. bilo dosta novajlija a starosedeocima bi preostao lak posao za dobar plasman i draft.
To bi znacilo da nam treba jos 5-7 ljudi na ovo sto imamo, sto nije neizvodivo.

Ako bi vecina bila za tu opciju, ja mogu da pokusam sa forumasima koji igraju NBA fantazi, ako komesar nema vremena. Da se prodje kroz listu ucesnika sa tih tema i copy/paste iste poruke, ne bi trebalo da bude vise od 10-ak minuta, nadam se. 😅 Plus da se preceslja lista svih koji su igrali prethodne sezone i da se eventualno pitaju forumasi koji su resili da odustanu ili pauziraju prethodnu sezonu. Plus mozda ako imate jos nekog koga licno poznajete. Ja mislim da bi sigurno uspeli da se skupimo za 2 lige tako.
Nije sjajno sto mozda ne bi bili svi na forumu, ali vecina bi bili clanovi + svi koji igraju A ligu.

Ako jos neko ima dobar predlog, napisite.
I ako moze @Xpert ili @Lineker ako jos uvek ima spisak svih koji su se javili da ih obelezi u postu, da vide svi i da kazu svoje misljenje, po mogucstvu do veceras.
Mislim da ne bi bilo strasno ako draft ostane i za utorak vece, izuzev ako neko bas ne moze, posto mislim da bi FA i vejveri mogli u cetvrtak ujutru da se koriste.

Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)
3 hours ago, Skyglider said:

 

Koja su ta četvorica ??

@Kolbas je upravo usao, tako da su ostala trojica. 
Mislim da su u pitanju @Pero, @Ta'veren i @Laka
Ostali su tu.

 

Ja bih poslao pozivnicu @Ikac da udje, a ostali redom, kako budu videli poruku.

 

P.S. Upao i Taveren. Trenutno nas 14. I poslao pozivnicu i Ikcu. 

Edited by Xpert
Link to comment
Share on other sites

Ako je ova "poslednja aktivnost" na forumu tacna, izgleda su bas njih dvojica jedini koji nisu ulazili na forum otkako su pozivnice poslate, tako da ima smisla zasto jos nisu usli u ligu.

@Xpert znas li slucajno koliko je ljudi koji su igrali A ligu sa nama prethodne sezone odustalo od iste? Cini mi se dvojica, ali nisam siguran.
Ako je tako, mi bi onda imali tacno dovoljno za zadrzavanje lige uz smanjivanje na 12 ekipa, sto je sasvim ok broj. S'tim sto 2 poslednjeplasirana ispadaju, a 2 najbolja iz B koja jos uvek igraju ulaze u visi rang.
Te bi onda ostalo samo B liga da se popuni.

Ja bih pokusao ono sto sam napisao u prethodnom postu, pa da vidimo da li bi se jos barem 5 ljudi javilo do veceras ili eventualno sutra popodne. Taman dok se preostala trojica sa spiska jave i udju u ligu.
A ako ne budem uspeo, dogovoricemo se @L' Imperatore i ja da vodimo istu ekipu i ostaje sve kako je i planirano juce, draft i ostalo.
Sta mislite o tome?

Link to comment
Share on other sites

Tesko ce se organizovati 2 lige u ovom trenutku.

 

Ja sam za 16 i dvojica da se spoje u 1 tim, 18 mi bas deluje previse. Obicno bih i ja ponudio da imam coownera, ali posto sam max skresao fantasyje i ovo mi je jos jedini nfl koji igram, onda bas i nisam raspolozan za tu opciju 😁

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, nlavrnja said:

Tesko ce se organizovati 2 lige u ovom trenutku.

 

Ja sam za 16 i dvojica da se spoje u 1 tim, 18 mi bas deluje previse. Obicno bih i ja ponudio da imam coownera, ali posto sam max skresao fantasyje i ovo mi je jos jedini nfl koji igram, onda bas i nisam raspolozan za tu opciju 😁

haha pa nisam ni ja, ali ako zatreba, zrtvovacu se.
I ja sam skresao, doduse ne svojevoljno. Prosle godine sam ostao bez nekoliko liga koje sam redovno igrao, i dugogodisnje kes lige. Probao da nadjem neke 3 random, koje su ok, medjutim zazalio sam. U jednoj se trejduju premijum igraci za bukvalno FA, jos komesar to radi. U drugoj pola lige neaktivno, a imao sam cak jednu gde je komesar krenuo svojerucno da dropuje igrace iz tudjih ekipa, sto nikada ranije nisam video. 
Zato gledam da spasem sto se spasiti da. 😅

Ja sam poslao poruke dosta ljudi sa NBA, ali ne svima, zbog ogranicenja na forumu. :lol_2: Valjda me nece gomila njih iznapusavati zbog toga. Da vidimo da slucajno nema zainteresovanih, do sutra predvece. A ako nema dovoljno, onda guramo 16, sta je tu je.

Link to comment
Share on other sites

I ja mislim da če biti jako teško izorganizovati 2 lige u ovako kratkom periodu. Ne ide nam ni ovo što smo več načelno ugovorili 🙂

Ako bude 17, ja ču nekome biti ispomoč kao co-manager. Ali moramo i to što brže da rešimo, dal nas je 16, 17 il 18. Jer ako idemo u to co-ownerstvo, neznam dal je logistika toliko jednostavna da se mene samo izbaci iz lige, pa me jedan od ownera pošalje invite. Ili mora na novo liga da se pravi zbog promene učesnika?

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Xpert said:

Mislim da nema ništa od toga da nas bude više od 16 (timova). U ligi je 15. Čeka se @Ikac ili @Pero

 

16. je najbolje i jedna liga da se igra,  tako treba svake sezone, a ostali koji su zainteresovani neka se upišu na waiting list pa ako se nekad oslobodi neko mesto onda neka upadnu.

 

 

 

Edited by Skyglider
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Ta'veren said:

Promenio sam naziv tima. Nisam vise Snake Plissken, novo ime je Bring Me That Horizon.

 

Hvala na informaciji.

 

Ali ja u 10+ godina igranja sa ljudima, još uvek nisam pohvatao dal je Nlavrnja Young Dragons, i Kolbas Runaway Nuns, ili obrnuto 

 

😄

  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

Pakao od drafta. Pun queue u prve 2 runde, i svaki igrac ode. :lol_2:
U prvih 7 jedino za Hurtsa nisam morao da reachujem, ali cak i tu sam prvobitno zeleo Connera. Jedino sam dobio Puku po odlicnoj ceni, mada sam tu bas zeleo RB, ali odose svi, cak i Achane i Jacobs.

Klasican boom or bust draft, rezervnog QB nisam ni hteo da biram, jer ako se Hurts ne daj Boze povredi, sezona je svakako zavrsena za mene, nema ko tu da spase. :classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

Najgori draft ikada, suvise sam ja slab poznavalac za ovako siroke lige.

 

Poseban pozdrav za Xperta, Romantika i Sharpa (i khm khm clanove njihovih familija), nema sta mi nisu skinuli, najcesce i oba pika (znao sam sta me ceka cim su kao 14 i 15 otisli aj brown i pacheco, a nadao sam im se jos od 9-10 pika)

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Zajebano je draftati u 16 team ligi, pogotovo kad si oko turna kao ja s 15. pickom jer ne možeš previše planirati unaprijed. Mislio sam čekati baš dugo s QB-om, ali se onda pružila prilika da uzmem Burrowa umjesto nekog TE-a. Nisam ni previše pratio što rade ostali osim @nlavrnja jer je on bio između moja dva picka pa sam se trudio maksimalno predviđati što mi je nekad uspijevalo, a nekad ne. :classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...