Jump to content

KK Partizan 2023/24 - Bitka za Berlin!


fillam

Recommended Posts

3 hours ago, Dzep said:

Koliko je bio hendikep na nas juče? Ovako bez gledanja, zakleo bih se da je bio tu negde između 7 i 10 - ja sam stvarno čovek protivnik teoretičara zavere, ali nikada do sada, gledajući sa lica mesta, nisam imao takav utisak da se sudije svojski trude da pokriju taj minus, tj da obezbede da utakmica dođe u minus hendikep. 

 

Samu utakmicu ne vredi baš previše komentarisati, dok smo igrali pun gas i sa smislenim petorkama, ličilo je na sigurnih 12 do 15 razlike, čim se malo ušlo u uštedu energije i kombinovanje, došlo se do utakmice na jedan posed. Da bismo pobedili Milano potrebno je da mnogo bolje igramo

 

Meni je ovo juče bilo jedno od najvećih masakriranja utakmice od strane sudija, koje sam u životu video. Da pri tome ne mislim da to da neka ekipa bude oštećena, nego uticaj na tempo utakmice.

 

Prva četvrtina je bila koliko toliko normalna. Partizanu je svirano 5 faulova, Cedeviti 4. Gledali smo brz tempo, pogođene šuteve, generalno jedna od najefikasnijih četvrtina u istoriji lige. I tih 9 faulova je bilo puno, koliko se lagano igralo, al ajde.

Ali onda, u narednih 30 minuta sviraju 48 faulova. Ukupno je svirano 20 faulova više nego na tekmi Partizan Efes recimo. Bukvalno masakriranje igre i ritma. 

 

Takvo sviranje svakog kontakta smatram najgorim suđenjem koje postoji, ali posebno mi je užasno kada se nakon normalne prve četvrtine, tako drastično promeni kriterijum.

 

******

 

Disklejmer: svakako da ovim ni najmanje ne opravdavam naš pristup igri. Ovo je moralo da ide na laganih 15+ razlike, kako god.

 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Juan Pablo Montoya said:

@realno *w Taman sam hteo sinoć sit da se ismejem na faul Blažiča na Ponjitki, ali si me preteko komentarom... Poljak lagano polaže i u doskoku on kači Blažiča koji normalno stoji...sudija svira and one... ja u neverici gledam, Blažiču nije jasno, nikome nije jasno...

 

Potpuno ista situacija Dragić 2+1 sa "faulom" Doužera. 

 

Neverovatno gubljenje sudija. Ili recimo situacija kad Kobs odluči da šutira 2 bacanja pa cima glavom pored Bruna, dok sudija ne odsvira faul. Rutinska tehnička.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nedovic, Hordov i Nikolic kad nam sude dolazi do ovih situacija, ljudi sakate nase utakmice i tempo tih utakmica se snizava, a mnostvo sitnih kontakata se svira( Lazicu bi tim kriterijumom dosudili 5 licnih za 7 min).

 

 

S druge strane mi u abi magicno razigravamo mnostvo rotacijskih igraca, svi imaju mnogo veći motiv nego protiv bilo koje druge ekipe.

 

 

Sto se Balse tice on je Mustafa Fall za preuzimanja sto se abe tice.

 

 

 

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, ScepanScekicSto said:

 

Divnih momenata ovde ima. Recimo ovo Aleksino čitanje odbrane od španskog pika, gde se Plajs samo na sekund okrenuo da vidi gde mu dolazi leđni blok, a ovaj to skontao i pravo na koš. 

A čak i da je Vilis zatvorio to, Ledej i Anđuša se ukrštaju da opterete Bubou i jedan od njih bi imao otvoren šut.

 

U prevodu, savršene kretnje igrača u napadu za 5 različitih varijanti za završavanje.

Ali... Retko je nama napad bio problem, još ređe protiv ekipa koje pokušavaju da preuzimaju. Odbrana je ta koju je potrebno  dovesti na neki malo manje katastrofičan nivo.

 

 

Edited by realno *w
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, MC Thunder 2 said:

U petak oko 23h cemo znati krece li iskra novog loženja ili lavor vode na plamičak sveće.

Misliš na čistom talijanskom: par lavore i tri kante...

Ma nema odustajanja ni posle petka ma kako bilo

Edited by odupri se ludilu
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

I još nešto sam hteo:

 

 

Ovaj zonski presing, koji je protiv Efesa bio solidno iznenađenje, a protiv Cedevite polovičan. Jasno je da je najbolji kad je iznenađenje i da će ubuduće protivnik imati određenu pripremu, ali ok.

Uglavnom, koliko god isti bio rizičan, razumem Žoca, koji je verovatno već očajan po pitanju naše odbrane.

Rekao bih da cilj svakako nije uzimanje lopte, nego maksimalno usporavanje napada. U većini slučajeva, protivnik je loptu prenosio na 17 sekundi do kraja napada. I to ne prenese plej, nego primi neko na našoj polovini, pa vraća pleju/beku, sve uz dodatni pritisak. U tom slučaju, organizacija napada kreće na recimo 13-14 sekundi do kraja istog.

 

U toj situaciji je nešto lakše igrati našu svi-sve preuzimanje odbranu, dok se odigra pik, pa namesti mismeč na postu, to bi u teoriji protivnik morao da rešava ili na postu, ili iz jednog pasa, jer se već približava kraj napada. Tako bi smanjili ove situacije gde posle mismeča pokrijemo prvi, često i drugi pas, ali u nastavku akcije odbrana puca.

 

 

Protiv Cedevite smo jednom uzeli loptu, jednom su preneli u zadnjoj sekundi. Jednom je pukla odbrana, kada su se previše agresivno zaleteli u startu i jednom je sviran nepostojeći faul Anđušiću.

 

 

Uglavnom, vredi probati, kontam da nam odbrana ne može biti gora od ovoga što sada igramo.

Edited by realno *w
  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, MC Thunder 2 said:

U petak oko 23h cemo znati krece li iskra novog loženja ili lavor vode na plamičak sveće.

Pobeda pod must imajuci u vidu njihov osakaceni roster. Cak i vise od 2 neophodna boda, ovde nam je preko potrebno da pokazemo rutinu i resimo vaznu tekmu protiv osakacenog protivnika. Jer ako ni to ne mozemo, bojim se da vise zaista ne bi imali cemu da se nadamo od ove sezone. Dakle, reality check u najbukvalnijem smislu. 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, cuftausosu_ said:

Pobeda pod must imajuci u vidu njihov osakaceni roster. Cak i vise od 2 neophodna boda, ovde nam je preko potrebno da pokazemo rutinu i resimo vaznu tekmu protiv osakacenog protivnika. Jer ako ni to ne mozemo, bojim se da vise zaista ne bi imali cemu da se nadamo od ove sezone. Dakle, reality check u najbukvalnijem smislu. 

 

Polako sa osakaćeni roster, dok ne vidimo to na terenu. Malo su nam puta najavljivali silne izostanke, pa se svelo na 1 ili nijedan.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

@realno *wvezano za zonski pressing zaista sam gotovo istog mišljenja i zapažanja. Ja se još nadam da jednog momenta može prerasti u zonsku odbranu i da pored svih ovih razloga što si naveo to može biti navikavanje igrača na drugačije "obaveze" u odbrani u cilju maskiranja Frenkovih odbrambenih bravura. Jbg par napada zbunimo dok ide ili se navučemo kao  Ćus Mateo

Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, realno *w said:

 

Polako sa osakaćeni roster, dok ne vidimo to na terenu. Malo su nam puta najavljivali silne izostanke, pa se svelo na 1 ili nijedan.

Slazem se, mada je hevi ovo sto se moze procitati. Jedan se osusio, drugi tek poceo da hoda, treci fasosvao neki ozbiljan virus u Africi itd... 🤕

Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, cuftausosu_ said:

Slazem se, mada je hevi ovo sto se moze procitati. Jedan se osusio, drugi tek poceo da hoda, treci fasosvao neki ozbiljan virus u Africi itd... 🤕

 

Inace smo se ove sezone bas proslavili kada protivnicima fale igraci.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, MC Thunder 2 said:

 

Inace smo se ove sezone bas proslavili kada protivnicima fale igraci.

Istina. Ali, kad ako ne sad? Iliti, poznajem jedan tim koji je protiv Efesa okrenuo sezonu 😉

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, odupri se ludilu said:

@realno *wvezano za zonski pressing zaista sam gotovo istog mišljenja i zapažanja. Ja se još nadam da jednog momenta može prerasti u zonsku odbranu i da pored svih ovih razloga što si naveo to može biti navikavanje igrača na drugačije "obaveze" u odbrani u cilju maskiranja Frenkovih odbrambenih bravura. Jbg par napada zbunimo dok ide ili se navučemo kao  Ćus Mateo

 

Teško. Zonu treba baš dugo vežbati i uigravati, sa ovim ritmom utakmica i značajem istih, ne vidim prostor za takvo nešto. 

 

A zaista deluje da bi nam mogla pomoći, pošto sve mane zone svakako već trpimo. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...