Jump to content

KK Partizan 2023/24 - Bitka za Berlin!


fillam

Recommended Posts

4 trojke danas, kakav smo kriminal u sutu, pa sa postavom Veseli Roberts Maric/Vranjes smo davali više trojki, pola suteva je izgrađeno, a nije da nemamo i igrace koji mogu 1 na 1 tu da budu ubitacni

Послато са SM-A135F помоћу Тапатока

Link to comment
Share on other sites

Pidžej se konačno prilagodio na važnost odbrane/faula/ dostupnosti bez ulaska u problem sa ličnim.

Sad još da se tome prilagodi i Kaboklo.

Ledeja je baš poremetila povreda, i Željko vidi koliko mu nije lagodno na terenu.

Samo da se kompletiramo.

Verujem da je to mantra 17 timova...

Link to comment
Share on other sites

Opet da pokušam ovako pijan i iznerviran da vidim širu sliku, ova utakmica daje neku nadu da ćemo u narednih 7 kola pored 3 obavezne pobede kod kuće iščačkati i bar jednu u gostima i tako sa 15-14 ući u poslednjih 5 kola od kojih su 4 u Areni (baš me briga ko dolazi) i jedna u Berlinu koja će služiti da se naviknemo na tamošnje obruče.

  • Like 6
  • Ha-ha 5
Link to comment
Share on other sites

Lesor na pravdi Isusa pokraden u garbidžu za "and one".
Nemam reči za onu gestikulaciju.

Smajlija zaključati u teretani.
U njega je srce lava, lako ga je zgotiviti ali većina grešaka dolazi od fizičke nemoći.
Na zadnjem TO bio je žut.







Link to comment
Share on other sites

Da li je neko primetio raspravu izmedju Zeljka i Kaminskog, malo mi je bilo neprijatno i izgledalo kao da ce mu ovo biti poslednja utakmica u nasem dresu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, crni_bombarder said:

Mi do pauze moramo imati 3 1 ako želimo 6 mesto i to da dobijemo Monako, jednostavno Monako Oly i Baskonija moraju pasti, Makabi i Valensija ce padati ubedjen sam

Послато са SM-A135F помоћу Тапатока
 

 

Prvo ništa se ne mora, a drugo Monako tamo dobiti nećemo, mi realnu pobedu u gostima možemo da jurimo samo vs Virtus/Armani/Alba.

 

Drugi je par cipela što ćemo kući sve do kraja dobiti, gde će najžešća utakmica naravno biti sa Olimpijakosom.

 

Što se večerašnje utakmice tiče, nema tu šta da se priča, mi smo bili vrlo solidni ali takvoj igri je potreban clutch player kad se lomi, koga mi večeras nismo imali u timu, tj obojica koji su to mogli da urade u prelomnim trenucima su bili opravdano odsutni.

 

Balšone nije bio loš, raduje što daje znake života, PJ naravno klasika, ostalim nisam iznenađen, čak ni lošom partijom Ledeja, Mitoglu i Huancho su jako dobri igrači, a treba se povremeno rvati i sa Ledejem a bogami i preuzeti Nana... Svaka čast PAO, mislim da oni mogu da dođu i do druge pozicije, pošto su od Virusa svakako bolji a sa ostalim zainteresovanim snagama biće klanje...

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, MC Thunder 2 said:

Jesmo li u 4/4 zaista bili preplasena, odjednom bezidejna skupina kao sto rezultat hintuje? Ili je plakanje Dzonija Depa (za sirotinju, a zapravo je bogatiji od pravog) konacno uradilo full circle?

 

Ne toliko, ostali su bez ideje zato što je u principu PJ ostao bez snage, a i svi su po malo kasnili u reakcijama u odbrani (što je PAO iskusno kaznio bacanjima), rekao bih da ih je večerašnja utakmica prilično iscrpela, nije toliko bila kvalitetna utaknica ali je zato bila kvalitetna tuča, gde je Grant zaključao spolja i umorio naše važne igrače i ti bi bilo to

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

e... ovo e bilo stogod...

po meni najbolja tekma partizana ove godine. ovde se imalo sta videti.

ovo hocu od pj-a. ovo. brao.

jbg, zalosnoe da odlicnu tekmu 2 tima koi se kidaju, preuzmu sudije i odvedu, al takoe. zato ja kosaraku zadnjih 3-4 godine van, kkp, uopste i ne gledam. da se razumemo, dobili bi i sportski, ali cemu koi qrac sluzi dobijanje rezijom 3 upropsascivaca sporta. opet, ne gledam basket vise zbog idijota. nmg. ranie i ec i fiba ligu championsa i kinesku... sad fudbal.dobri smpijonati crnaca i kineza idu.

P.S. brao pj. toeto. a moze i vise. po meni top basketballa EL-a. cepaj tako . treba nam tako. mora tako. btw, kolkoe faula imo vcrs? a, znaci moze bez 3 komata za 3 minuta...

Edited by mipivi
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

 
Prvo ništa se ne mora, a drugo Monako tamo dobiti nećemo, mi realnu pobedu u gostima možemo da jurimo samo vs Virtus/Armani/Alba.
 
Drugi je par cipela što ćemo kući sve do kraja dobiti, gde će najžešća utakmica naravno biti sa Olimpijakosom.
 
Što se večerašnje utakmice tiče, nema tu šta da se priča, mi smo bili vrlo solidni ali takvoj igri je potreban clutch player kad se lomi, koga mi večeras nismo imali u timu, tj obojica koji su to mogli da urade u prelomnim trenucima su bili opravdano odsutni.
 
Balšone nije bio loš, raduje što daje znake života, PJ naravno klasika, ostalim nisam iznenađen, čak ni lošom partijom Ledeja, Mitoglu i Huancho su jako dobri igrači, a treba se povremeno rvati i sa Ledejem a bogami i preuzeti Nana... Svaka čast PAO, mislim da oni mogu da dođu i do druge pozicije, pošto su od Virusa svakako bolji a sa ostalim zainteresovanim snagama biće klanje...
 
Virtus će teži biti jer je druga utakmica u duplom kolu, sa Monakom uvek imam neki dobar osećaj, tad bi trebali biti kompletni i sto je najbitnije u tom trenutku forma ubedjen sam biće dobra, i ovo sinoć je prve 3 deonice top delovalo, jednostavno Nan je klasetina i svo vreme je izmišljao poene, dok Grent je sjajan defanzivac I vrlo je teško protiv takve ekipe se odvojiti.

Послато са SM-A135F помоћу Тапатока

Link to comment
Share on other sites

Just now, crni_bombarder said:

Virtus će teži biti jer je druga utakmica u duplom kolu, sa Monakom uvek imam neki dobar osećaj, tad bi trebali biti kompletni i sto je najbitnije u tom trenutku forma ubedjen sam biće dobra, i ovo sinoć je prve 3 deonice top delovalo, jednostavno Nan je klasetina i svo vreme je izmišljao poene, dok Grent je sjajan defanzivac I vrlo je teško protiv takve ekipe se odvojiti.

Послато са SM-A135F помоћу Тапатока
 

Mi smo prošle godine dobili Monako tamo tako što smo jedva izvukli pobedu Panterovim herojstvom u trenutku kad smo bili u dobroj formi a oni u principu svejedno bili četvrti kako god okreneš. Plus nas još nisu dobili u EL, biće ekstremno motivisani a nama će i Aleksa i Panter i dalje biti u procesu vraćanja, plus nam ta utakmica ide odmah posle ABA derbija gde će potrošnja biti nenormalna. A što se tiče Virtusa, i njima će ti biti druga utakmica u kolu i to nakon što idu Barsi (a pre toga idu Feneru, dakle dva poraza u nizu plus Šengelija koji će biti u procesu vraćanja u tim).

 

Međutim, pre svega ovoga prvo 1) Mega I drugo i još važnije 2) Žalgiris, koji je sinoć razneo Fener.

Link to comment
Share on other sites

Nama je problem broj 1 sto Ledej ne postoji vec mesec dana na terenu. Mozda je fizicki prisutan, ali mu je doprinos mizeran. A kad se tome doda odsustvo Pantera, nema tu ko ga ponese ekipu. PJ jeste odigrao odlicno, ali ga niko nije ispratio.

 

Centarska linija jako zabrinjava. Ponavljaju iste greske iz utakmice u utakmice. Ako neko ne poprica sa Kaboklom i ne kaze mu da prestane da se samoizbacuje iz utakmica, onda ne znam... Balsa pokazuje neke naznake napretka, al mu je periferni vid jako skroman i dosta sporo razmislja. Od Frenka mislim da je i Zeljko digao ruke. Ponovicu po stoti put, nikad mi nece biti jasno zasto je doveden.

 

Ponitka je prica za sebe. Ajde, za zavrsavanja na obrucu smo znali da je uzasan, al ne doprinosi nicemu. Cak nema ni odbrane, za koju se verovalo da je dobar. Pomaze bez potrebe i ostavlja igraca samog, koji po pravilu cepa trojku.

 

Generalno, ova ekipa i igra ispod ocekivanog nivoa, a i rezultati su takvi. Da li je moguce da ce kliknuti, moguce je, ali situacija ne obecava. Uglavnom se ocekuje neki napredak kako sezona odmice, ali kod nas toga nema. Uglavnom su tu enormne oscilacije, od ocaja do sjaja i nazad. Nama treba konstantnost. I to ne mora da bude spektakularna igra, vec dobra, samo bez crnih rupa.

Edited by Xpert
Link to comment
Share on other sites

@Xpert Zavisi kakva su ti očekivanja bila - ja ni u jednom trenutku nisam očekivao prodor u top 4, ne samo zbog toga što nisam verovao da je naš tim bolji od prošlogodišnjeg, već i zbog toga što su i mnogi drugi timovi bolji od prošlogodišnjih, ali sam recimo očekivao bolje rezultate u ABA i mislim da jedino tu failujemo za sada. Imamo isti rez kao u EL u istom momentu prošle sezone, od narednih 12 imamo 7 kući, možda i bolji raspored nego prošle sezone, tako da je realno očekivati da sezonu završimo sa  između 18 i 20 pobeda, što će manje više biti dovoljno za neko od mesta između 6-10, i to je to, neki realan domet ovog tima.

 

Mada bzvze mi sve ovo pričamo ako ne uspemo prvo da dobijemo Žalgiris u petak. Konačno ćemo se kompletirati a od Virtusa tamo očekujem da krenemo da meljemo redom

Link to comment
Share on other sites

Ja se slazem sa Strucnjakom za Ledeja. Bio je los i pre povrede, katastrofalan nakon (minus hustle u 3/4 vs Makabi). No dobro, od njega smo navikli da moze preko noci da udje u odlican ritam. A hitno nam to treba.

 

Imamo trenutno jednu od najslabijih formi u EL, sto brine, ali nije nuzno smak sveta. Bolje prosto mora biti, nadam se uskoro. Pa neka makar iz plej-ina krenemo. Do tada ne sumnjam da cemo biti bas dobri (ako ne bude povreda), a onda nam prednost domaceg nece biti presudna (videti pod proslu sezonu).

 

Naravno, najbitnije je izbeci 9. ili 10.mesto, ako je moguce. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...