Jump to content

KK Partizan 2023/24 - Bitka za Berlin!


fillam

Recommended Posts

Pamtim sve, prvi dres i do skora jedini koji sam imao.

 

I pamtiću sve dok mogu da pamtim!

 

Miša pokojni i Milooooojeeeeeee, školovanje Koste Perovića šupljorukog, sva bacanja za loptu, sve kontre, sve skokove, sve poene. 

 

Užasan dan. Počivaj u miru, kapitenu.

  • Like 1
  • Love 8
  • Thanks 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, Arsenije Pesic said:

Malo o šutu za 3.

 

Protiv Cibone, kad pogledaš procente na kraju kažeš ok, 9/21 sasvim pristojno, ili čak odlično.

 

Međutim kad pogledaš sekvencu iz finiša 3/4 i prve polovine 4/4, šut za 3 u tom periodu je bio 2 od 9, a što je najveći problem, 2 od 9 potpuno otvorenih šuteva. I upravo nas je promašivanje otvorenih trojki uvelo u problem i u 4/4, kada je utakmica već trebala da bude uveliko prelomljena.

 

S obzirom na to da su naši šutevi za 3 u velikoj većini slučajeva otvoreni i dobro izgrađeni, i s obzirom na to da smo ekipa koja ima vrlo ozbiljne šutere, procenat šuta za 3 je vrlo loš. Nešto smo se kao dogegali do sredine evrolige po tom procentu, ali s obzirom na mali broj šuteva koje uzimamo, mi smo na samom dnu što se tiče poena iza linije za tri. Što za jednu šutersku ekipu nije baš normalna situacija. Tako da u nastavku takmičenja, na isti broj uzetih šuteva, ne očekujem ništa ispod 50% :classic_sleep: Dobro, može i 45% kad nas baš neće.

 

Ja odavno pričam da je naš šut za tri dosta loš, . Imamo dobar protok lopte, imamo neverovatan spejsing, svi elementi su tu. 

I prošle sezone smo mi bili na dnu liste po broju pogođenih trojki, ali smo zato bili drugi po % sa sjajnih 40%. I to je upravo posledica dobre selekcije šuteva.

 

Slično je i ove godine, češće se desi da isklomplikujemo posed jer smo propustili otvorenu trojku, nego što će neko uzeti loš šut. Kada se pogledaju karijerni % u kombinaciji sa tim kvalitetom pozicija, stvarno želim da verujem da imamo nekoliko igrača koji mogu bolje, neki i mnogo bolje i da ćemo samo biti opasniji u tome.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Bez Pantera sutra.

 

Nije mi toliko zbog tekme gde svakako mislim da nismo imali neke šanse, koliko mi je pun q izostanaka ovih igrača. Samo se smenjuju ko preskače tekme.

Edited by realno *w
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, realno *w said:

Bez Pantera sutra.

 

Nije mi toliko zbog tekme gde svakako mislim da nismo imali neke šanse, koliko mi je pun q izostanaka ovih igrača. Samo se smenjuju ko preskače tekme.

Zašto? Šta se sada desilo?

Link to comment
Share on other sites

Ceo dan razmišljam o Dekiju i nikako ne mogu se pomirim sa realnošću, iako po pravilu nije briga na koju se obaziremo, i tako se setim još nekih velikih Partizanovaca koji su nas napustili i naiđem na ovu sliku

 

ljudi moji, zaledio sam se

gru.jpg

  • Like 2
  • Love 4
  • Tuzno 4
Link to comment
Share on other sites

On 1/17/2024 at 1:28 PM, Arsenije Pesic said:

Malo o šutu za 3.

 

 

 

3 hours ago, realno *w said:

 

 

Pricam napamet, bez gledanja brojki. Moze li biti da je Panterov ocajan sut (sa pocetka sezone narocito) uticao na lose procente. Missim, naravno da je uticao, pitanje je koliko na konacne brojke.

 

Jos nesto da primjetim, nevezano za trojke.

Prosle godine su nas razmazili sa sl bacanjima, toliko da sam pomisio da smo ove jako losi ... pogledam statisku na poluvremenu prosle ili pretpeosle tekme i ladno stoji da smo najbolji u tom parametru.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Ne sam Safete said:

 

Pricam napamet, bez gledanja brojki. Moze li biti da je Panterov ocajan sut (sa pocetka sezone narocito) uticao na lose procente. Missim, naravno da je uticao, pitanje je koliko na konacne brojke.

 

Jos nesto da primjetim, nevezano za trojke.

Prosle godine su nas razmazili sa sl bacanjima, toliko da sam pomisio da smo ove jako losi ... pogledam statisku na poluvremenu prosle ili pretpeosle tekme i ladno stoji da smo najbolji u tom parametru.

 

Ne može tu biti jedan igrač:

 

Panter je imao užasan start, posle se popravio, ali i dalje za njega tankih 34%

Doužer ima 30%

Recimo Aleksa 20% u odnosu na prošlogodišnjih 33%. I Danilo je imao 5-6% više.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...